Jump to content
Dogomania

Typy Goldenów


penelopa

Recommended Posts

[QUOTE]Mnie sie tez podoba,ale na zywo to on tak nie wyglada[/QUOTE]

To co Ci sie podoba - pies czy zdjecie? ;)

Pol biedy jak retusz jest umiejetnie zrobiony i nie rzuca sie bardzo w oczy. Widzialam swego czasu zdjecie psa, ktory mial w taki sposob "wygladzony" grzbiet, ze wygladalo to gorzej (jak sadze) niz gdyby zostawiono tak jak jest :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BabyCakes']Ja - rowniez laik - staram sie nie oceniac psa widzac go tylko z boku i tylko na zdjeciu.
Poza tym, zdjecie jest retuszowane, a pies na moje oko wyciety z innego tla.

Co to za pies?

Gazus, dostalas mojego priva?[/quote]

Tego "chemicznego"? Tak dostałam i bardzo dziękuję :lol:

Dorota zgadzam się, że pewnie tak nie wygląda (Doc tez ma takie foty jak nie wygląda... A nwet bez retuszu :lol: ) ale na forum nie możemy oglądac psów na żywo, więc chodziło mi tylko o zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Dorota....chyle czoła masz niesamowita wiedze.

[quote name='Dorota_Fiszer']Mnie sie tez podoba,ale na zywo to on tak nie wyglada ;-)
tak wygladal w mlodziezy :
[URL="http://www.goldenretriever.pl/wystawy/galberlin.htm"]http://www.goldenretriever.pl/wystawy/galberlin.htm[/URL]
to Fiddle-de-dees rolex,brat Perly mieszkajacej pod Warszawa w hodowli Rejentowka ;-)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciu wklejonym przez Gazuś najbardziej rzuca mi sie w oczy prosty jak struna ogon. Jestem prawie pewna, że ogon był przytrzymywany ręką. Wzorzec wymaga ogona noszonego na wysokości grzbietu, jednak bolączką wielu goldenów (ale także innych ras) jest ogon noszony wesoło i wysoko. Ponoć niektóre rasy zmieniły nawet wzorce, gdyż jak się okazało wesołego ogona nie dało się wyeliminować. Cortez ma np. ogon jak chorągiewka. No i cóż.... przynajmniej dobrze go widać w trawie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']To co Ci sie podoba - pies czy zdjecie? ;)

Pol biedy jak retusz jest umiejetnie zrobiony i nie rzuca sie bardzo w oczy. Widzialam swego czasu zdjecie psa, ktory mial w taki sposob "wygladzony" grzbiet, ze wygladalo to gorzej (jak sadze) niz gdyby zostawiono tak jak jest :roll:[/quote]

I pies i zdjecie ;-)

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałabym się w tym temacie kogoś znającego się na goldkach (nie to że nic o nich nie wiem :) ) zapytać po 1. czy jest jakaś polska hodowla mająca takie wręcz buałe goldeny?? już w przyszłym roku latem kupujemy goldena i koniecznie z rodowodem i chcemy sukę o mocnej budowie,grubej kości i białej ew. biało-kremowej sierści.Jak wybrać takiego szczeniaka z miotu? czy jest hodowla posiadająca takie psy??

Link to comment
Share on other sites

wzorzec rasy golden retriever podaje wyraźnie:
umaszczenie: wszystkie odcienie złotego i kremowego, ale nie czerwony lub mahoniowy; dopuszczalne kilka białych włosów na piersi.

Białych goldenów nie ma :)
są jedynie kremowe, takie jak Lucky :)
[IMG]http://foto.onet.pl/upload/49/78/_603323_n.jpg[/IMG]

miał wtedy 5 miesięcy i wygladał jak biały ;)

a hodowli jest chyba dość dużo w Polsce z jasnymi psaiakami, choć bardziej popularne sa złote :)

Link to comment
Share on other sites

Chciałam tylko wytłumaczyć jakiej dokładnie maści chcę wiem że sie nazywa kremowy chodzi mi o takiego pieska jak powyżej a nawet tak lekko złotawego :) .A jak zobaczyć że pies jak dorośnie będzie bardzo potężnej budowy??

Link to comment
Share on other sites

hmm.... warto obejrzeć rodziców psiaka. Jeśli oni są mocnej budowy to mały najrawdopodobniej też będzie. Ale jakigoś dokładego sposobu to chyba nie ma. Możesz patrzeć też na łapy, aby były duże już u szczeniaka. Niektórzy też patrzą na szerokość kufy, al czy tak rzeczywiście można ocenić czy pies wyrośnie na masywnego to nie mam pojęcia.
Ale dużą rolę odgrywa tutaj odpowiednie żywienie we wszystkich fazach wzrostu. odpowiednia karma, witaminki itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']Mnie tez sie podobaja zlote, kremowo-zlote. Ale teraz wiekszosc to kremowe :roll:[/quote]

cóż... ja słyszę głosy zdziwienia, od "znawców", że dałam się oszukać, bo nie ma takich jasnych goldenów :p a w większości spotykam właśnie złote, kremowo-złotych już jest mniej, a tak jasnych jak Lucky spotkałam w całym życiu ze 4 oprócz Lucky'ego, więc to chyba zależy od miejsca :)


A ja wzięłam kremowego, bo mnie się bardziej podobają, ale to już indywidualna sprawa gustu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']A poza tym goldeny jak nazwa wskazuje, najpiękniejsze są złote :evil_lol: :cool3:
[SIZE=1]Ale pewnie rozpętam tym stwierdzeniem burzę :evil_lol: :p [/SIZE][/quote]

zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100% więc kłocić się nie będę ;)
złote najpiękniejsze i basta!

[SIZE=1]Gosiu - widziałam dzieci Foxa :loveu: - prześliczne :loveu:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w GALERII u nas rozwineła się dyskusja na temat goldenich łbów:cool3: i jako laik kompletny:oops: mam pytanie do tych bardziej znających się - jak wyglądać powinna goldenia głowa? Jaka to jest za "ciężka głowa" a jaka za "lekka i za mała" ?? wstawiłby ktoś fotki dla zobrazowania sprawy?;)

I jeszczemam pytanie. Co myślicie o tym psiaku:

[IMG]http://img235.imageshack.us/img235/5513/benskal2yn.jpg[/IMG]

Niestety nie wiem z jakiej hodowli pochodzi - spotkałam go kiedyś na spacerze i pierwszy raz widziałam taką ilość futra u goldena pod szyją...miał jakby dodatkowy...yymmm ZWIS SKÓRNY (przepraszam za mało profesjonalne terminy) pod szyją - niesamowicie to wyglądało.

Link to comment
Share on other sites

Uria, ten "zwis skórny" - teoretycznie jest wadą, bo wzorzec mówi, że golden ma mieć suchą szyję (skóra przylegająca) - w praktyce jest troche inaczej, bo niewiele psów o dobrej mocnej głowie mają suchą szyję.

Co do głowy :lol:
Moim zdaniem prawidłowa jest taka jak ma mój Doc (i wiele innych, ale daje na tym przykładzie). Mocna, z szeroką i silną kufą (przecież to aporter).
"Lekka głowa" to dla mnie łeb z wąską kufą, ogólnie jakiś taki "nieużytkowy" :lol:

Trudno coś znaleść na szybkiego, ale jak na mój gust ten pies ma za lekka głowę (zakąłdając, że to pies :) )

[URL="http://img239.imageshack.us/my.php?image=goldenretriever0ol.jpg"]http://img239.imageshack.us/my.php?image=goldenretriever0ol.jpg[/URL]

Co do goldena poniżej - mi się prywatnie jego zdjęcie nie podoba. Co do sierści - ma prawo miec, chłopak - przecież nasze "wystawowe" są strzyżone pod szyją, to też zupełnie inaczej wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Mi tez sie najbardziej podoba głowa, taka jak ma Docent. Mój pies ma zupełnie inna i jakby mial taka "mocna" głowe, to troche byłoby to nieproporcjonalne do ciała, wiec jak to jest?

Gazus mogłabys cos powiedziec na temat mojego psa(głownie chodzi mi o łeb) bo ja sie kompletnie nie znam, a ty wiedze masz :razz:

Co do zdjecia, ten pies mi sie bardzo, bardzo nie podoba :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']Co do zdjecia, ten pies mi sie bardzo, bardzo nie podoba :roll:[/QUOTE]

[quote name='Gazus']Co do goldena poniżej - mi się prywatnie jego zdjęcie nie podoba. Co do sierści - ma prawo miec, chłopak - przecież nasze "wystawowe" są strzyżone pod szyją, to też zupełnie inaczej wygląda.
[/QUOTE]

Dziewczyny ja rozumiem, że podobanie czy nie to po część kwestia gustu i preferencji - ja bardziej jestem ciekawa czemu wam się nie podoba. Bo....? Jak dla mnie jest troche dziwny ale nie potrafie tego sprecyzowac.
Gazus fota robiona przeze mnie na spacerku wiec technicznie słaba, ale chyba nie to miałaś na myśli tylko psa na focie nie?:diabloti: Dodam że ten psiur z foty ma ok 11 miesięcy więc pewnie mu się jakoś jeszcze urośnie, zmeżnieje i obrośnie futrem.

A i jeszcze mam pyt. odnośnie strzyżenie pod szyją....po co się to robi? Przecież to szyjne futerko jest najfajniejsze!

Link to comment
Share on other sites

Nie podba mi sie w tym psie, ze ma az tyle futra pod szyja, a na tułowiu(tak, moje bardzo prosesjonalne okreslenia :lol: ) bardzo mało. Poprostu nie podoba mi sie takie polaczenie, zle sie ze soba komponuje. Pies wtedy wyglada dla mnie dziwnie...

ALe to moje zwykłe bardzo nieprofesjonalne zdanie, nawet jakby ten pies pasował niewiadomo jak do wzorca, to mi sie zwyczajnie nie podoba i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Sonika, to wklejaj tutaj jakieś fotki swojej psinki - główka w avatarze mi się podoba :lol:

Uria - mówilam o psie ze spacerku :lol: Ale ten z "mojej" fotki też mi sie nie podoba - chociaż sa to zupełnie inne "typy goldenów" :lol: Oczywiście oceniałam psa, nie fotkę.

Co do strzyżenia pod szyją - przed pierwszą wystawą, kiedy musiałam Doca ostrzyc było marudzenie - bo naturalnie ładniej - a teraz? Chyba wole właśnie jak jest obcięty :lol:
Chociaż trzeba przyznać, że ta kryza zawsze efekt daje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...