Jump to content
Dogomania

Staruszka Maja[*] uratowana z dobrocińskiego piekła odeszła za TM


mari23

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='diuna_wro']czy ktoś z Was ma opakowanie i może odczytać substancję czynną?

Jeśli Polfilin to ja mogę załatwić i przesłać.[/QUOTE]

Koleżanka (lekarz) obiecała na jutro odpowiednik leku o nazwie Petofilin.... co to będzie - zobaczę jutro...

Link to comment
Share on other sites

Jak wróci TZ poproszę by jeszcze raz na to zerknął i sam przeczytał nazwy, bo ja mu czytałam i chyba coś pomieszałam. Przepraszam, dam znać.

Rozmawiałam przed chwilą z innym farmaceutą. Wg niego pentoxifyllina w leku ludzkim a propentofilina w tym leku wet to to samo:multi:

Mogę załatwić bez recepty.

Link to comment
Share on other sites

Kikou, jutro wysyłam 4 op. Polifin 100 mg. Musisz sobie to jakoś przeliczyć na wagę i poczytaj o objawach niepożądanych, bo z tego co czytam na forach czasem występują i niektóre są wskazaniem do odstawienia.

Jakby wszystko było OK, a się zaczną za jakiś czas kończyć - daj mi znać na PW, będę słać następne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']Kikou, jutro wysyłam 4 op. Polifin 100 mg. Musisz sobie to jakoś przeliczyć na wagę i poczytaj o objawach niepożądanych, bo z tego co czytam na forach czasem występują i niektóre są wskazaniem do odstawienia.

Jakby wszystko było OK, a się zaczną za jakiś czas kończyć - daj mi znać na PW, będę słać następne.[/QUOTE]
o rany, bardzo, bardzo dziękujemy
....mam nadzieje że moje starszaki nie zrobią sie nagle takie dziarskie, że nie bede mogła za nimi nadążyć... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro'];)

oby tylko nie poczuły się gorzej. Ale chyba stosowały już karsivan, więc raczej nie powinno być problemu. A Vibovitu nie potrzebujesz?[/QUOTE]

nie próbowalam nigdy podawac vibovitu... nie wiem czy by wypiły...bo to taki specyficzny smak... czy to tabletki?

Link to comment
Share on other sites

no właśnie. Ja to narwana jestem. Mam sporo paczek tego i teraz wzięłam jedną, żeby zobaczyć skład i widzę, ze do tego jest jeszcze o smaku pomarańczowym!!! Mocna dawka witamin, ale chyba o zastosowania w skrajnych przypadkach niedożywienia czy rekonwalescencji, gdy zmuszona byłabyś podać strzykawką do dziobka. Bo tak, to za cholerę nie wypiją cytrusowego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']mari23, co powiedziała Twoja koleżanka-lekarz? Wg niej to to samo?[/QUOTE]

według niej to pomyłka w nazwie - zapewne Polfilin miał być, są dwa podobne leki a mające rożne działanie, dlatego ważne, o który lek chodzilo....
odpowiedzi udzieliła inna koleżanka-lekarz, bo tamta, która obiecała... zapomniała chyba.... ale widzę, że już własnie Polfilin jest, chetnie podeśle kolejna porcję leku

a co do staruszków - mam Krecika - ma tragiczne wręcz wyniki wątrobowe i leukocytozę - dostał dzisiaj sterydy, antybiotyk i witaminę B, ma ewidentne objawy uszkodzeń w mózgu (najprawdopodobniej spowodowanych wątrobą)
może podpowiedzieć coś od bardziej doświadczonych .... radźcie, ratujcie Krecika!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']Deklaracje kochanych cioteczek ( i wujaszków!;))

STAŁE:

10,- Poker:loveu:




JEDNORAZOWE:
- transport - mari23:cool3:[/QUOTE]


no jeśli tak sie rozdrabniamy to był i kawałek mojego transportu +/- 150 km do domu, a następnego dnia 70km do kliniki.... :cool3::mad:


a poza tym mamy do zapisania w księgowości:

wydatki:
badania+ zdięcia rtg 116,-

wpływy:
bazarek (tapetowy) Kikou (kupująca Ludwa) 71,50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...