Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

[IMG]http://images47.fotosik.pl/1211/d3ce428ffb442cd6.jpg[/IMG]

[IMG]http://images43.fotosik.pl/1211/572426885cad80df.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/1168/f15907711c8fe5ac.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/1168/691cc502a9a916a3.jpg[/IMG]

PSIAK Z RODZINY PATOLOGICZNEJ
jakich jest sporo na tym terenie,psiak byl 3km od Szczebrzeszyna,sasiadka tych ludzi widziala co sie dzieje z psiakiem i zadzwonila do Krystyny.
Niestety nie moglam z nia jechac,nie wyrabiam czasowo,pojechala kudlataja.
Sasiadka juz wczwsniej zawiadamiala o problemie policje w Szczebrzesznie,ale policja problemu niw widziala.
Rodzina znecala sie nad psem,glodzila go i bila.W koncu psiak "znikl".
Sasiadka nie wiedzila co sie z nim stalo.Az kilka dni temu zobaczyla jak psina wyczolgala sie z komorki,ktos nie domknal drzwi od komorki i biedak sie wyczolgal.Zamkneli go tam,zeby dokonal zywota,bez jedzenia i picia,takze jak zobaczyl uchylone drzwi to sie wyczolgal,o wlasnych silach juz nie mogl.Te rany ,ktore widac na zdjeciu to odlezyny,dlugo lezal w tej ciemnej i zimnej komorce.
Dziewczyny wezwaly policje,ktora stanela po stronir oprawcow.
Odebralay psa i pojechaly z nim do wetow w Szczebrzeszynie.Oboje odmowili pomocy,pewnie chodzilo o pieniadze,czyli zaplate za usluge weterynaryjna.
Z placzem Krystyna dzwonila do dr.Kulika z Zamoscia,chociaz bardzo byl zajety,jechal gdzies z rodzina,to wrocil i pomogl psiakowi.
Piesek przebywa w tej chwili na leczeniu w lecznicy.Z lecznicy niestety trafi do schroniska.
PILNIE POTRZEBNY BDT DLA PSIAKA.
On juz swoje przezyl.
Ale to nie koniec,jest tam jeszcze malutka sunia,ktora chca rozmnazac,oczywiscie glodna i zaniedbana,i maly 2miesieczny psiak,ktorego planuja szkolic do walki psow.
Nistety sasiadka tych ludzi nie widzi szczeniaka i boi sie najgorszego.

Link to comment
Share on other sites

Co to za policja, co to za weterynarze?? Nie wyobrażam sobie żeby żaden znany mi weterynarz odmówił pomocy psu w takim stanie! Potwory bez serca. A policję obowiązuję chyba prawo? Co z ustawa o ochronie zwierząt?Tylko jak to wyegzekwować? Wystarczyłoby tylko trochę współczucia, odrobina empatii i takie zachowania nie maiłyby miejsca...

Link to comment
Share on other sites

tak jak wetów w pewnym sensie usprawiedliwiam - nikogo nie mozna zmuszać do pracy charytatywnej i ponoszenia z tego tytułu kosztów. Dla wetów to praca zarobkowa i maja prawo decydowac czy stac ich na przyjmowanie i leczenie także za frico czy nie.
Natomiast brak reakcji policji jest po prostu łamaniem prawa i niedopełnieniem obowiązków. Ze zdjęc widać jednoznacznie że pies jest skrajnie zaniedbany i doprowadzenie go do takiego stanu w sposób oczywisty łamie ustawę.
Jeśli faktycznie policja w Szczebrzeszynie odmówiła przyjęcia zgłoszenia to nalezy ten fakt ( wraz z dokumentacja foto i pisemną obdukcją zrobioną pzrez weta) przekazać jednostce nadrzędnej PISEMNIE i za potwierdzeniem przyjęcia.
Bardzo prosze przekazac Pani Krystynie żeby nie dawała sie tak po prostu spławiać bo prawo jest po Jej stronie i jak nie będzie tego egzekwować to sytuacja w tym rejonie ( wobec jawnej bezkarności sprawców) będzie coraz gorsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ba-cha']Witam, tak sie sklada ze znam sprawe od strony lekarzy weterynarii ze Szczebrzeszyna; dla janosci nie jestem weterynarzem;
Panie zadzwonily do pani doktor Magdaleny Kowalskiej w sobote po poludniu gdy gabinet byl juz nieczynny; Panie od psa powiedzialy ze planowaly te akcje wczesnie; Moje pytanie brzmi dlaczego nie poinformowaly o tym wczesniej lekarza, ktory moglby sie przygotowac do przyjecia tak biednego psa???Gwarantuje ze znalazlby sie i czas i srodki;
Druga sprawa, rownie wazna, Panie zadzwonily do lekarza z wiadomoscia ze maja psa w ciezkim stanie i ze UWAGA! trzeba go uspic!!! Pies odebrany wlascicielom, bez policji- takie uspienie konczy sie w sadzie;
Wiem ze Panie robia duzo dla psow w Szczebrzeszynie i okolicy i chwala im za to, ale blagam nastepna akcje prosze lepiej zaplanowac, tak aby nie bylo chaosu i mozna by bylo zapewnic odpowiednia opieke psu; Co do oceny weterynarzy radze sie dwa razy zastanowic przed wydaniem takie sadu;[/QUOTE]
Poniewaz "pani od psa" nie ma internetu poprosila mnie zebym napisala: cyt.
---Prosze nie pisac takich oskarzen,ze chcialysmy uspic psa,bo nigdy takie slowa od nas nie padly,my ratujemy zwierzeta a nie usypiamy.
Ponadto "pani od psa" nie rozmawiala z wetka,tylko sasiadka oprawcow psa.
A w tym czasie "pani od psa" rozmawiala z innym weterynarzem,ktory wydal zaswiadczenie,ze pies ma tylko niezyt zoladka.Oprawca psa mial takie zaswiadczenie/rzekomo mial je pokazac policji/ natomiast weterynarz powiedzial,ze nigdy takiego zaswiaczenia nie wydawal.
Wet z Zamoscia dr.Kulig udzielil pomocy bezwlocznie,i nie wymaga,zeby o planowanych akcjach powiadamiac go wczesniej.
Nie bylo czasu,zeby kogokolwiek powiadamiac,liczyl sie czas i natychmiastowa pomoc psu,"akcja' nie byla planowana tylko spontaniczna.

Link to comment
Share on other sites

zrobiłam bazarek na tego biedaka, może z bazarku się ktoś nim zainteresuje?
[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/217874-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-gryzoni-dla-psa-w-tragicznym-stanie-kt%C3%B3ry-trafi-do-schronu-do-21.11.?p=18020456#post18020456"]różności dla gryzoni dla psa w tragicznym stanie który trafi do schronu do 21.11. [/URL][/B]


może trzeba pospamowac na inne wątki aby ktoś przejął opiekę na nim?
Dora daj znać jak mu mozna pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko gwoli informacji napiszę, że Malwinka wczoraj została zaszczepiona na wirusówki, odpchlona i dostałam jeszcze jedną dawkę Pratela do odrobaczenia za kilka dni. Za 4 dni mogę ją wykąpać. Śpi z nami w łóżku między poduszkami, w nocy liże mnie po uszach i oczach, jest słodziutka i bardzo grzeczna, chociaż sporo dokazuje z moimi psiakami. Dzisiaj porobimy jej zdjecia do ogłoszeń i ogłoszenia na tablicy i allegro- dopiero teraz ale miałam remont w domu i ciężko było ze wszystkim wyrobić.Ma to swoją dobra stronę bo udało nam się dobrze poznać Malwinkę i teraz wiem co mam ludziom o niej powiedzieć.
Próbowałam załatwić DT dla ostatniej psiny w Krakowie, niestety moja koleżanka kilka dni temu znalazła na przystanku autobusowym wyrzuconego szczeniaka i zostaje u niej jako 3 pies na DS- nie mam serca jej zwalać na głowę 4 do bloku ( chociaż kochana Kasia mówiła że na tydzień dałaby radę).

Link to comment
Share on other sites

Masza wspaniale wieści :loveu::multi: jak dobrze je słyszeć wśród tylu innych nieszczęść...
śpi na poduszkach :loveu: a jeszcze nie dwano w budzie, jak one szybko się przystosowują do nowych warunków :evil_lol::multi:
jak będziesz potrzebować pomocy w ogłoszeniach daj znać ja Ci pomogę :lol:
trzymamy kciuki za domek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...