Jump to content
Dogomania

Zagłodził psy... ponad 800zł długu!!!


MaDi

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Późno, ale jestem i ja..
MaDi, widziałam wyniki krwi Sary i Rudej. Ruda ma anemię i niepokojąco niskie leukocyty, ale Sara dość spory stan zapalny. Bez porządnej diagnostyki żadne leczenie nie przyniesie skutków. Nie wiem dlaczego uważacie, ze Ruda jest w gorszym stanie... być może jest słaba - anemia w dużym stopniu to tłumaczy. Sara natomiast jest dośc mocno zarobaczona. Koniecznie trzeba sprawdzuić co z wątrobą i nerkami. A USG to wg mnie w tym wypadku podstawa, może trzeba zmienic weta, a przynajmniej skonsultować się z innym.

Link to comment
Share on other sites

Wet powiedział,ze Ruda jest w gorszym stanie, tam nie ma dobrego weta i to jest straszny problem, człowiek który zajmuje się suniami nie ma specjalistycznego sprzętu.
Ja lekarzem nie jestem, przekazałam Wam co takowy stwierdził. Sunie nie są apatyczne, biegają jedzą, Sara ma większy apetyt, jest zresztą bardziej wychudzona.
Niestety nie jestem w miejscu gdzie są sunie, tak jak Wy staram się pomóc na odległość.Macie jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sayrel']drogi ten hotel tej puni[/QUOTE]
400 zł to dużo,ale wiem,że ma tam dobrze, Funia pracuje nad tym aby psina zaufała człowiekowi.
I tak cieszę się,że tam trafiła z tego miejsca zostało zabrane 8 psów, Funia o nic nie pytając pomogła przy trzech psach( dwa mają już domy), nad tą psina trzeba jednak popracować zanim trafi do nowego domu.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9827/przyjmijciemniedostada2.jpg[/IMG]
[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/9800/randka1.jpg[/IMG]
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2311/randka2q.jpg[/IMG]
[IMG]http://img827.imageshack.us/img827/3578/randka8.jpg[/IMG]
[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/2950/spacerek1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']czy ja wiem czy 400 to drogo???
raczej standard...

aaa i zdjeć nie widać ;)
bo wkleiłaś kod z gmaila a nie ze strony...[/QUOTE]
Asior dzięki,teraz wiem o co chodzi zaraz poprawię.
Drogo w sensie że 400 zł do dużo pieniędzy tym bardziej jak ma się pod opieką wiele psów,ale takie są niestety ceny hoteli.

Link to comment
Share on other sites

Owszem takie sa ceny hoteli, zreszta naszego rowniez... jednak Kuna, ktora sie tu odezwala poruszona historia tych suk spuscila cena to 225zl/msc... ze sterylka
i spokojnie mogla i pewnie moze wziasc wszystkie 3... Stad mnie dziwi ta decyzja, a i cena nie nalezy wcale to niskich.
Jedynie my jako serwis deklarowalismy, ze mozemy utrzymac jedna.

Swoja droga trzeba cos koniecznie postanowic z tymi wetami i badaniami bo w tym momencie wszystko stoi w miejscu, nie wiadomo co im jest, ani na co je leczyc:/

Link to comment
Share on other sites

Ma w koncu opinie weta:

Ruda wg mnie ma babesziozę (leukopenia, trombocytopenia i niska Hb) więc raczej szybko powinno być rozpoczęte leczenie. Warto by było jeszcze dzisiaj rozmaz obejrzeć i ostatecznie potwierdzić. Sara ma niespecyficzne wyniki badań i może mieć wszystko od robaczycy po zapalenie kości i parę innych rzeczy. Jeżeli się czuje dobrze to niej antybiotyk i leki p/zapalne i p/pasożytnicze (aniprazol przez 3 dni) i po tygodniu kontrola, albo dalsze badania - białka ostrej fazy, białko całkowite i biochemia podstawowa (profil nerkowy, wątroba, trzustka) USG jamy brzusznej i wymaz z pochwy na cytologię jak nie jest sterylizowana.

Greta mowi, ze jest z wetem gotowa ja przyjac w takiej sytuacji...
podejrzewa tez ropomacicze

Link to comment
Share on other sites

Przesłałam wasze zalecenia tak jak rozmawiałyśmy do ich opiekunów.
Mam nadzieję,że wybrną z tego całe i zdrowe.
Jestem w kontakcie telefonicznym z ludźmi od husky, wybaczcie ale nie wszystko da się załatwić przez forum.
Bardzo proszę o pomysły jak zebrać fundusze, może ktoś zrobi jakiś bazarek? Porozsyła zaproszenia z prośbą nawet o jednorazowe wpłaty.

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam właśnie do domu po całym dniu spędzonym z psami w klinice. Ruda/Kala i Sara musiały w niej zostać. Kala jest jutro operowana stwierdzono ropomacicze, u Sary też jest takie podejrzenie ale nie udało się jej zrobić dokładnego USG więc trzeba będzie je powtórzyć.
I ty jest jak zwykle ten sam problem fundusze....
Może ktoś zrobi bazarek np. "podaruj jeden dzień życia"
Koszt operacji to jakieś 250 zł plus pobyt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...