Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Agniesia,
zrob koniecznie dokładne badanie kwi i moczu. Ja tez uważam,ze moze to być np. zapalenie pęcherza.
Tu masz kontakt do dr Neski [URL="http://www.nerkiwet.pl/"][COLOR=#000000]nerkiwet.pl - O mnie[/COLOR][/URL].
Moze zmien tylko profilaktycznie jedzenie na bardziej dietetyczne z mniejszą ilością białka.
I spokojnie - to nie musi byc to najgorsze. Trzymamy kciuki !!!

Link to comment
Share on other sites

dzieki za wszystkie slowa wsparcia.
bylam dzis u weta z wynikami z badania moczu. dal psu zastrzyk [wczoraj tez dostala 2 zastrzyki] i zalecil zmiane karmy na purine dog chow adult large breed [junior mozna podawac teoretycznie do 24 miesiaca, moja sunia ma prawie 16, wiec dawalam jej caly czas juniora] pies czuje sie dobrze, bawi sie normalnie, ma apetyt i wyglada ok. jutro ide na kolejny zastrzyk. powiedzial ze poki co mam jej podawac tylko i wylacznie ta karme i nic innego i zobaczymy co potem bedzie.
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

wczesniej podawalam jej purine dog chow junior large breed, on zalecil zmienic na ta sama karme tylko dla psow doroslych.

edit: zastrzyki ktore dostala wczoraj to befamet (?) i vitaron (?) - tak rozczytujac z ksiazeczki :)

[U]wyniki badania moczu:[/U]
odczyn kwasny
ciezar wl 1030
bialko 1,0%
cukier ujemny
urobilinogen norma
ciala ketonowe ujemne
nabl plaskie poj.
bakterie d.licz.
sluz obfity
leukocyty 4-5
erytrocyty pole pokryte św. i wył.

p.s. dotychczas bylam zadowolona z tego veta, bylam w zyciu u paru i uwazam ze ten jest najlepszy... zobacze co jutro powie jak bedzie gadal od rzeczy to pojde do innego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']wczesniej podawalam jej purine dog chow junior large breed, on zalecil zmienic na ta sama karme tylko dla psow doroslych.

edit: zastrzyki ktore dostala wczoraj to befamet (?) i vitaron (?) - tak rozczytujac z ksiazeczki :)

[U]wyniki badania moczu:[/U]
odczyn kwasny
ciezar wl 1030
bialko 1,0%
cukier ujemny
urobilinogen norma
ciala ketonowe ujemne
nabl plaskie poj.
bakterie d.licz.
sluz obfity
leukocyty 4-5
erytrocyty pole pokryte św. i wył.

p.s. dotychczas bylam zadowolona z tego veta, bylam w zyciu u paru i uwazam ze ten jest najlepszy... zobacze co jutro powie jak bedzie gadal od rzeczy to pojde do innego :)[/quote]

....wydaje mi sie , ze zdecydowanie za duzo leukocytów co wskazuje ewidentnie na stan zapalny...tylko czego??? mocz z krwia.....pewnie pęcherz.....ale dobrze jakby rozsądny wet wyniki obejrzał.....i przynajmniej na czas ustapienia objawów karma niskobiałkowa.....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli na USG wyszły chore nerki - to konieczna jest dieta niskobiałkowa. Może być Purina Renal. U nas sama zmiana diety dużo poprawiła wyniki.
I badanie krwi - koniecznie sprawdzenie poziomu kreatyniny, mocznika i fosforu.
Proszę zrób koniecznie badanie krwi. I skonsultuj wyniki wszystkich badań (łącznię z wynikiem USG) z innym lekarzem.
Tak wogole - nazwy zastrzyków nie wyszukują się w necie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a co z badaniami krwi???? :crazyeye: jakiś dziwny ten wet - purinę dog chow na ponoć chore nerki? :shake:[/quote]
[B]KONIECZNIE idż zrobić psince badania krwi.[/B] Nie pobierają jej dużo, z nóżki do małej strzykaweczki. NAPRAWDĘ warto, jeśli kochasz swojego futrzaka. [B]Nie wierz bezgranicznie wetom[/B]. Napewno nie z karmy ma krew w moczu. Pozdrawiam:)
.................. Psinka mojej siostry sikała krwią. Wtedy akurat byłysmy w górach. Jak tylko zobaczyłam krew na śniegu- biegiem do auta i do N. Sącza do weta. Kilka dni jezdziła, dostawała leki przeciwzapalne, antybiotyki. Wydobrzała. Zmarła kilka lat pózniej na raka.
..............................
Sabka babuleńka nadal zdrowa.
Dieta babci:Rano- 2 filety z rybki limondy na parze, ok 14.oo po południu, pół malutkiego skrzydełka z kurczaka i ryżyk na rosołku z indykiem.Do tego wciskam Iskial. Wieczorem (ok. 22.oo :-o) zajada się Renalem- chrupki. Pusię Renal skubnie wieczorm w niewielkich ilościach. Woda żródlana, przegotowana i odstana, z paroma kroplami mleka.
Nadal( odpukać) jest dobrze!!!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annamariola']
..............................
Sabka babuleńka nadal zdrowa.
Dieta babci:Rano- 2 filety z rybki limondy na parze, ok 14.oo po południu, pół malutkiego skrzydełka z kurczaka i ryżyk na rosołku z indykiem.Do tego wciskam Iskial. Wieczorem (ok. 22.oo :-o) zajada się Renalem- chrupki. Pusię Renal skubnie wieczorm w niewielkich ilościach. Woda żródlana, przegotowana i odstana, z paroma kroplami mleka.
Nadal( odpukać) jest dobrze!!!!:multi:[/quote]
Trzymamy kciuki za Sabkę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazka77']Jeśli na USG wyszły chore nerki - to konieczna jest dieta niskobiałkowa. Może być Purina Renal. U nas sama zmiana diety dużo poprawiła wyniki.
I badanie krwi - koniecznie sprawdzenie poziomu kreatyniny, mocznika i fosforu.
Proszę zrób koniecznie badanie krwi. I skonsultuj wyniki wszystkich badań (łącznię z wynikiem USG) z innym lekarzem.
Tak wogole - nazwy zastrzyków nie wyszukują się w necie??[/quote]
Ciężar moczu winien być 1,015. Zrobiłaś te badania krwi???
''''''''''''''''''''
z Sabką nadal dobrze. Po niedzieli zrobię Jej badania krwi, aby wiedziec ile kreatyniny i mocznika. Chyba to właściwy czas.Mocz - troche za dużo białych i czerwonych krwinek..., liczne fosforany, ale to pewnie post scriptum po chorobie. Odczyn 8.0- za duży.
Nie sika już na folię w domu- w nocy - jak kiedyś.Nie pije tyle.
Wierzę, że Babetka wyzdrowiała...
tak musi być...:lol:

Link to comment
Share on other sites

HEJ [IMG]http://www.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif[/IMG]
pies dostawal zastrzyki codziennie od 5 do 9.03, oprocz niedzieli - antybiotyki i srodki przeciwkrwotoczne. 9.03 zle sie czul, bylo widac ze go boli, pojechalismy do innego weta, do kliniki 24h. nowy wet zrobil jeszcze raz usg, porzadnie, ogolil jej brzuszek [IMG]http://www.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif[/IMG] i szczegolowo obejrzal kazda nerke i pecherz. powiedzial ze nie widzi ZADNYCH zmian [w sensie - nerki wygladaja prawidlowo i nie ma powodow do niepokoju]. dal kolejny zastrzyk, pobral krew. zalecil podawac furaginum 3 tabl rano i 2 wieczorem. ten lek bardo pomogl, pies juz nie 'posikuje' co 10m na spacerze, tylko normalnie robi siusiu raz czy 2. [IMG]http://www.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif[/IMG]
co do badania krwi: mocznik norma to <45 - moja sunia ma 75. drugi wspolczynnik w normie jest <1,8 - sunia ma 2,1. czyli ogolnie ma chore nerki, ale nie jest to az taki stan jak powiedzial ten pierwszy wet. oprocz furaginum podaje jej ipakitine - to taki preparat dietetyczny wspomagajacy prace nerek. mam jej go podawac ok 1 - 2 tyg, a nastepnie zrobic badanie krwi. foraginum mam podawac 7 - 10 dni, 2 dni po zakonczeniu powtorzyc badanie moczu.
dzieki za troske ;* [URL="http://www.bankier.pl/goto2.html?nazwa=LINK_PIT_program1%25STYCZ&url=http%3A%2F%2Fpit.dobry.pl%2Fpity2008ngsetup.php"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam po dość długiej przerwie z moim - chyba tak go mogę nazwać - weteranem z jedną nerką - Bigosiem. Nasza historia jest gdzieś na wcześniejszych stronach. W skrócie - Bigos urodził się z jedną nerką, dwa lata temu wykryliśmy dodatkowo wadę genetyczną serducha i kilka cyst w brzuchu. Chłopak miał w męczarniach dożyć 2 lat, w tej chwili ma 4,5 i jeszcze się trzyma. Jesteśmy na ipakitine, furosemidzie, enarenalu i vetmedin (to akurat na serducho) plus wit. B complex, E i olej z wiesiołka w kapsułkach. Mieliśmy okresowe problemy z tłuszczami we krwi (lipemia), ale jest ok. Niestety wyniki systematycznie mu się pogarszają, nie ma wielkich skoków, ale jednak - wyniki z dziś: z morfologii wyszła lekka anemia, mocznik - 209; kreatynina - 6; fosfor 5,9. Dziś dowiedziałam się o nowym leku - rubenalu. Niedługo włączymy go do naszej "małej" apteczki. Karma - RID Trovet i Special Light Low Protein Boscha - na zmianę. Ostatnio brakuje synkowi energii, coraz więcej śpi, częściej też zdarzają się wymioty. Nadal boję sie każdego dnia, ale staramy się nim nacieszyć do granic możliwości.
Trzymam kciuki za Wasze choruszki, przykro mi, że sporo kolejnych psów nie wygrało walki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazka77']Agniesia - czyli wychodzi, że zapalenie pęcherza a nerki tylko pewnie osłabione chorobą. Na pewno będzie dobrze. Cieszę się bardzo:multi:
Dobry lekarz to jednak podstawa[/quote]
:multi: ja tez sie strasznie ciesze :)
dzieki za wszystkie slowa otuch i wsparcia i wszystkie informacje jakie od was dostalam :) gdyby nie Wy to pewnie nawet bym nie miala pojecia o co chodzi wetom :shake:

Link to comment
Share on other sites

witam,
czy jest wam coś wiadomo o efektach dializ, które podobno są przeprowadzane w Lublinie w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt?
jakoś nigdzie w sieci nie mogę nic znaleźć, poza tym co jest na ich stronie [URL="http://www.lcmz.pl/pokaz.php?co=szpital.txt"]Lubelskie Centrum Ma�ych Zwierz�t - www.lcmz.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ja o efektach nic nie wiem ,ale wiem ze to raczej jedyny aparat do dializ w polsce i jedna dializa to okolo 800 zl -podobno:shake:..

U nas zle:-(.Gala kreatynina 7 ...Mocznik 700:-(.Jutro idzie do szpitala..bardzo sie boje bo jestem po wyprowadzce,kliniki nie znam ale zostala polecona..nie chca mi dac kroplowek do domu:-(.Nie je..pije i sika...szaleje jak dzika i jest pelna energii ale skad ja czerpie-tego nie wiem..........Trzymajcie kciuki,dzis idzie do szpitala ,po dobie postaram sie przekonac moich nowych wetow zeby dali mi kroplowki do domu....Podlacze jedna przy nich-moze mi zaufaja ze jej powietrza nie wpuszcze:shake:.Nie wyobrazam sobie zostawic ja tam dluzej niz 24 h....ona straci wole zycia :-(

Link to comment
Share on other sites

Daga....nie poddawaj sie póki Galunia ma siłę...... nie bardzo rozumiem, dlaczego weci nie chcą żebyś podawała kroplówki w domu :mad: ja z tym nigdy nie miałam problemów.......a zostawienie Galuni samej może pogorszyć jej stan..będzie tęsknić :-(:-(:-(..........przecież podawałąś już w domu .... :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

no niestety nie wyrazili zgody,ublagalam ze w sobote ja odbiore i pokaze im jak podlaczam kroplowki i wtedy mi dadza...chca jej porobic komplet badan,pobrac mocz cewnikiem do rozmazu czy jakos tak,ponowne usg -wydaje mi sie ze wiedza co robia....Serce mi pekalo z bolu gdy ja zostawialam tam:placz:.Ale moze dokonaja jakiegos cudu??????:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...