Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='saganka']
NIta, essentiale tak jak hepatil podwyzszaja mocznik.
[/quote]

Przepraszam, bo może się nie znam, ale dlaczego hepatil może podwyższać mocznik, skoro [B]przyspiesza procesy odtruwania w komórkach wątroby[/B] i zwiększa wydalanie [B]toksycznego[/B] [B]amoniaku[/B]. Wpływa również na przemiany cukrów, tłuszczów i [B]białek[/B] w organizmie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']My juz jestesmy z ta choroba ponad poltora roku.. Ale my wykrylismy ja na samym poczatku, nigdy mocznik nie przekroczyl u nas 100.. Kazdemu, zawsze! bede powtarzac, ze warto co pol roku robic zwierzakowi badania kontrolne krwii i moczu. [/quote]

[B]Saganka[/B] my jesteśmy z chorobą ok. 2,5 roku. Zrobiliśmy małej kontrolnie badania jak miała niespełna pół roku. Kreatynina 2 i mocznik 156 :roll:. Niestety pomimo zmiany karmy kroplówek dożylnych a teraz tylko i wyłącznie podskórnych choroba jest coraz bardziej zaawansowana. Tak naprawdę mieliśmy 2 kryzysy - pierwszy w sierpniu 2008 i drugi podczas cieczki w styczniu 2009. Za każdym razem mocznik ok 350, ale fosfór był w normie. Niestety przy ostatnim kryzysie nerki "padły" nie potrafią sobie już poradzić z utrzymaniem fosforu na odpowiednim poziomie.

U nas niewydolność nerek (uszkodzenie) niestety jest związana z przebytą sepsą po zakażonej cesarce wykonanej przez znanego położnika niejakiego dr. Max'a :diabloti: z SGGW. Cesarka została wykonana u niego w domu. A on spokojnie śpi o zgrozo.

pozdrawiam,
Anita i boksery

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Przepraszam, bo może się nie znam, ale dlaczego hepatil może podwyższać mocznik, skoro [B]przyspiesza procesy odtruwania w komórkach wątroby[/B] i zwiększa wydalanie [B]toksycznego[/B] [B]amoniaku[/B]. Wpływa również na przemiany cukrów, tłuszczów i [B]białek[/B] w organizmie?[/quote]

No właśnie - też nie rozumiem, Essensiale Forte czy Esselive to najlepszy środek na rynku na regenerację wątroby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nita123']No właśnie - też nie rozumiem, Essensiale Forte czy Esselive to najlepszy środek na rynku na regenerację wątroby.[/quote]

Na regenerację wątroby będę zawsze i wszędzie polecać ornipural. Moja malutka po serii zastrzyków (co 2 dni) doszła do siebie po przewlekłym zapaleniu trzustki. Natomiast jeśli o mocznik i kreatyninę idzie to też gucio wiemy. USG nerek wyszło rewelacyjnie, badanie moczu też. 5 dni temu poziom mocznika miała 447, a po 5 płukaniach dożylnych + furosemidzie, mocznik spadł do 150, a kreatynina do 3,2 (z 5,5). Całej historii nie będę opisywać. U nas sypie się organizm, bo od prawie 3 lat malutka leczona jest na chłoniaka. Chemię odstawiliśmy 5 stycznia br.

Mam natomiast pytanie: czy Wasze pieski też miały problem z załatwianiem się po dożylnych kroplówkach? Zauważyłam od jakiegoś czasu, że moja sunia ma problemy z twardym stolcem. Czy mogłabym jej podać np. jakiś deser Gerbera na bazie suszonych śliwek? Ponoć jest coś takiego dla dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Na regenerację wątroby będę zawsze i wszędzie polecać ornipural. Moja malutka po serii zastrzyków (co 2 dni) doszła do siebie po przewlekłym zapaleniu trzustki. [/quote]

U nas nie ma zapalenia wątroby czy trzustki, ale ponieważ niunia dostaje całą baterię leków to pośrednio obciążamy jej wątrobę - więc Essensialle podawane jest "osłonowo". Nie czekamy, aż wyniki wątroby będą fatalne tylko wspomagamy wątrobę podczas przeciążenia.
A tak nawiasem mówiąc to czy Ornipural jest już dopuszczony do obrotu na rynku polskim?

[quote name='mala_czarna']Mam natomiast pytanie: czy Wasze pieski też miały problem z załatwianiem się po dożylnych kroplówkach? [/quote]

Nigdy.

pozdrawiam,
Anita i boksery

Link to comment
Share on other sites

Strasznie sie to wszystko czyta................:-(

[B]saganka[/B] badania oczywiście zgodze sie z tobą, że są bardzo ważne...ale nie zawsze wyłapią problem..........u nas waga moczu od małego była minimalnie zaniżona......ale wszystko inne OK.... jeszcze w październiku wszystkie wyniki były w normach tylko białko lekko podwyższone /we krwi/ ....dostaliśmy wtedy enarenal i Ipakitynę...może za wcześnie....może nie trzeba wtedy było.....nerki sie "otworzyły" zmniejszyło ciśnienie i po miesiącu mieliśmy z normalnych wyników nagle przwie 6 kreatyniny i 200 mocznika :shake::shake::shake:.... może może......teraz możemy tylko pogdybać co było przyczyną.........ale sama widzisz jak to szybko może pójść........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nita123']U nas nie ma zapalenia wątroby czy trzustki, ale ponieważ niunia dostaje całą baterię leków to pośrednio obciążamy jej wątrobę - więc Essensialle podawane jest "osłonowo". Nie czekamy, aż wyniki wątroby będą fatalne tylko wspomagamy wątrobę podczas przeciążenia.
A tak nawiasem mówiąc to czy Ornipural jest już dopuszczony do obrotu na rynku polskim?

[/quote]

Ornipural nie jest podawany tylko przy zapaleniach :)
To świetny lek działający właśnie osłonowo, profilaktycznie. Nasza klinika sprowadza go z Francji, ale z tego Forum wiem, że jest w innych lecznicach weterynaryjnych w Wawce. Uratował życie wielu zwierzętom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Przepraszam, bo może się nie znam, ale dlaczego hepatil może podwyższać mocznik, skoro [B]przyspiesza procesy odtruwania w komórkach wątroby[/B] i zwiększa wydalanie [B]toksycznego[/B] [B]amoniaku[/B]. Wpływa również na przemiany cukrów, tłuszczów i [B]białek[/B] w organizmie?[/quote]

wydaje mi się aczkolwiek mogę sie mylić, że hepatil i owszem....tak działa na wątrobę...tylko, że to całe zwiększone wydalanie z wątroby obciążają jednocześnie prace i tak już nadwerężonych nerek......to co na jedno może być lekiem...drugiemu może szkodzić..........

Link to comment
Share on other sites

Spytalam Dr Neske jak to jest z tym hepatilem i essentalie. O to odpowiedz
"Juz tłumacze, chodzi o to, ze mocznik jest syntetyzowany w wątrobie w procesie cyklu mocznikowego, a wiele leków działa bezpośrednio na ten proces (pobudzająco), a my u zwierząt z podwyższonym mocznikiem nie chcemy zwiększać jego produkcji."

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak późno odpowiadam - olej z wiesiołka bierzemy przede wszystkim ze względu na wysoki poziom cholesterolu, ale przy okazji podleczamy mnóstwo innych narządów - w tym serwisie znalazłam mnóstwo ciekawych informacji o jego wpływie: [url=http://www.zlotopolskie.pl/stronamenu4_4.htm]Oddzia

Link to comment
Share on other sites

Poprzedni post wysłał się nieprawidłowo, więc jeszcze raz:

Przepraszam, że tak późno odpowiadam - olej z wiesiołka bierzemy przede wszystkim ze względu na wysoki poziom cholesterolu, ale przy okazji podleczamy mnóstwo innych narządów - dużo powie google, nie będę przeklejać, żeby nie śmiecić.

Jestem zdziwiona, że jednak przypadek braku nerki u psów jest tak powszechny - cztery lata temu nic nie wiedziałam na ten temat, a tu okazuje się, że niestety i więcej psów ma tę dolegliwość. Czytając Wasze historie widzę, ile miałam szczęścia tak szybko diagnozując Bigosia. Trzymajcie się wszyscy ciepło, trzymamy kciuki

Link to comment
Share on other sites

Dysplazja nerek czy tez brak jednej (czasem na usg nie widac sladowej nerki) ma podloze genetyczne i czesto wiaze sie z okreslona rasa psa. Stosunkowo czesto wystepuje np u bernow..

A jeszcze dloze co znalazlam pod wplywem postu Tufi o oleju z wiesiolka [url=http://www.zlotopolskie.pl/stronamenu4.htm]Oddziaływanie zdrowotne[/url]
Dla nerkowcow - zwroccie uwage na opis takze oleju z ostropestu - piszxa, ze ma pozytywny wplyw nie tylko na watrobe ale i na oczyszczanie nerek.. Hmm, chyba sie skusimy..

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie odpada! Juz tlumacze dlaczego - generalnie koty potrzebuja duzo wiecej bialka w karmie niz psy, sa typowymi drapieznikami. Psie karmy nerkowe zawieraja bialka okolo 12-14 %, kocie nerkowe - wiecej. To samo pewnie jest z zawartoscia fosforu. Te karmy maja po prostu inne proporcje, a o te proporcje w diecie nerkowej sie rozchodzi. Jesli pies nie chce jesc renala, to jesli mozesz, to mu gotuj. Oto sprawdzona dieta nerkowa [url=http://www.therios.eu/?act=3&id=23]THERIOS Klinika Weterynaryjna[/url]
Dodam, ze lepsze niz mieso proporcje fosforu ma twarog, ja dodaje do ryzu. Oczywiscie do tego dodaje preparaty wylapujace fosfor. No i oliwe z oliwek. MOj Bruno uwielbia jak mu takie gotuje. A ostatnio robilismy badania i wyszly ok.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Saganko. Miałas rację z tą kocią karmą; pytałam wczoraj lekarza ;)
Swoją drogą, koty to chyba jakieś uprzywilejowane są. Nawet dla mnie samej ta kocia karma ma znacznie przyjemniejszy zapach od psiej.
My jutro robimy poziom mocznika, kreatyniny, sprawdzamy fosfor i potas. Dodam, że dzisiaj jest 10 dzień kroplówek dożylnych i furosemidu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Dodam, że dzisiaj jest 10 dzień kroplówek dożylnych i furosemidu.[/quote]

A po co ten Furosemid? Czy macie problem z serduchem? Czy pies ma problemy z oddawaniem moczu? Furosemid potrafi obciążyć nerki i efekt może być odwrotny. Ja skonsultowałabym się z dr. Neską. Wiem, że większość wetów w Polsce stosuje właśnie Furosemid, który w innych krajach jest unikany. Jest to wielką bolączką dr Neski.
My jesteśmy typowym przykładem. Po pierwszym 5-dniowym płukaniu Agi z Furosemidem (nie u dr. Neski - ona nie użyłaby Furosemidu), z początkową kreatyniną na poziomie 2 i mocznikiem 156 wyniki były: kreatynina 3,2 a mocznik 145. Generalnie tragedia.

pozdrawiam,
Anita & boksery

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']u nas mocznik jest 100, a kreatynina 2,0 :) Początkowo mocznik był powyżej 400, a kreatynina 5,5!![/quote]

No to wspaniale:multi: Zyczę powodzenia.
Być może u Ciebie jest inna przypadłość niż niewydolność nerek. Może raczej jakieś zapalenie bądź babeszja. Sama nie wiem. Też nie jestem weterynarzem, ale z tego co mówi dr Neska Furosemid jest nadmiernie wykorzystywany przez lekarzy w Polsce przy schorzeniu niewydolności nerek nie powikłanym z innymi dolegliwościami/chorobami.

Link to comment
Share on other sites

Nita, u nas na 100% to nie babeszja :)
W zasadzie to ja pisze na innym forum (poświęconym chłoniakowi). Moja niunia ma od niemal 3 lat chłoniaka (chemia odstawiona w styczniu br.) i nie ma co ukrywać, że wszystko powolutku zaczyna po prostu szwankować. Ostatnio "bawiliśmy się" w przewlekłe zapalenie trzustki, a teraz doszła ta sprawa nerek. Bidna ta moja kochana sznupka, ale wszyscy lekarze twierdzą, że ma olbrzymią wolę walki. Poza tym, nikt mi nie wierzy, że jest chora. Zachowuje się jak szczeniak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Poza tym, nikt mi nie wierzy, że jest chora. Zachowuje się jak szczeniak :)[/quote]
No to super :multi:. Ja zawsze twierdzę, iż najważniejsza jest jakość życia a nie jego długość. Oczywiście my Wszyscy chcielibyśmy, żeby nasze psiaki były i zdrowe i żyły długo, ale niestety los jest czasami okrutny.
W każdym bądź razie życzę Tobie i Twojej niuni dużo zdrowia i oby duch życia jej nigdy nie opuścił.

pozdrawiam,
Anita & boksery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...