Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Jestem juz po badaniach.Dziś był cięzki dzień, droga do Wrocka byla cięzka i jeszcze spieszylismy się ze wszystkim bo mąż musiał byc koło 16 w pracy na 2 zmianę.Robilismy USG i jest poprawa, nerki lepiej wygladaja, stan zapalny jaki był minał, nerki są sprawne, tylko dokładnie nie wiadomo jak to jest z tymi kłębuszkami nerkowymi.Ale Sonia na razie nie ma pnn:multi: .
Nerki jednak nie sa idealne, sa mniejsze niz powinny ale Sonia tez jest drobna ogolnie i ogolnie boksery mają dziwna strukture nerek.Ale ogolnie nerki trzeba u niej kontrolowac co kilka m-cy.Drogi rodne tez duzo lepiej, macica jest mniejsza, nie ma juz płynu w trzonie macicy.Leczenie jedak przyniosło skutek:p Potem byłam ze wszystkimi dotychczasowymi wynikami i badaniami u doktora specjalisty.On mówi,że ogolnie nie jest źle, pies ma wszystkie wyniki dobre, oprocz mocznika-był ostatnio 71mg/dl.Doktor pobral krew, zrobią morfologie, maja zbadac stosunek białka do kreatyniny w moczu, bo zawiozłam dzisiejszy poranny mocz.
Będą tez badac jeszcze raz mocznik i kreatynine.Po wyniki mam zadzwonic jutro do doktora.Sonia miała tez mierzone cisnienie, cięzko z tym było, pomiary byly kilka razy i za kazdym razem byl inny wynik, zonk;) Doktor ma to przeliczyc i wyciągnąć srednią pomiarów, ale jeden wynik był dość wysoki, choc inne byly idealne.Nie wiem może piesek sie juz zaczał denerwować.Zawiozłam tez kał do badania na robaki i lamblie.Jutro mam dzwonic po wyniki, chciałam to sprawdzic bo nadal cięzko z jej apetytem, dwa dni jadla dobrze, a dzis znow nawet mięsko wybrzydza.Dlatego doktor umówil nas na spotkanie z dietetykiem weterynaryjnym.Będziemy powoli zmieniac jedzenie Soni i wprowadzac nowe rzeczy, mieso gotowane, a nie tylko surowe....bo to niezdrowe, potem moze powoli jakas karme wysokoenergetyczna mieszkac z ryzem i miesem, żeby Sonia nabrała wkońcu masy, bo ostatnio schudła znów 2 kg.Ale odkad nie bierze lekow ma duzo energii i bawi się super szczególnie na sniegu....hihihi Jak jutro będe znac wszystkie wyniki to dam wam znać , boję się tych wyników,brrrrrrrrrrr.
Po południu pojadę do mojej wet z wynikami i bedziemy dalej radzić co robic.....ale jest lepiej i to mnie cieszy....

Link to comment
Share on other sites

Kochane, wczoraj dzwoniłam do doktora do Wrocka i podał mi mniej więcej wyniki.Mocznik i kreatynina w normie, byłam w szoku, bo tydz temu mocznik nadal byl 71mg/dl, a teraz podobno 6,9 ale w innych jednostkach mmolach.Morfologia tez w normie, badanie moczu:zbadali stosunek białka do kreatyninu w moczy, świadczy o ewentulanym uszkodzeniu nerek i wyszlo w normie:multi: Jedny wynik zły to pojedyńcze nabłonki nerkowe w osadzie moczu.Ale to może świadczyc o przebytym zapaleniu nerek, czy dróg rodnych.Białko, wapń, fosfor we krwi w normie.Jak będe za 2 tyg we Wrocku to odbiore wyniki osobiscie.Badanie kału tez nic nie wykazalo żadnych robaków i lamblii.Więc niby ok, pies od pon nie bierze leków i odzył.Ma duzo enregii, bawi się swoimi zabawkami, biega po sniegu, duzo mniej spi.Jednynie nadal martwi mnie brak aptytu, tzn je ale malo nadal.Wedlug wskazan pani dietetyk z Wrocka ,mieszam jej teraz miesko gotowane,mięsko surowe sparzone wrzątkiem i ryż i troche je ale i tak wybiera to surowe.Czasem jzje tez kilka łakoci dla psow.W piatek byłam u mojej wet w Wieluniu i Sonia dostała Ipakitine, podaje jej w jedzeniu,dostała też znow jakies płyny stymulujące apetyt, ale malo to pomaga.Wiec dziś wykorzystałam okazje ,że przyjechal mój brat z Wrocka, jest lekarzem i wypisal mi Peritol.Kosultowałam to tel z wet ditetyk z Wrocka i powiedziala, ze moge sprobowac jej dawac.Dzis wieczorem jej podam pierwsza dawkę.Nadal martwie sie tym ze po jedzeniu jej sie odbija:-( .Dam jej troche odpocząc od badan i za tydz u mojej wet powtorzę morfologie i mocznik i kreatynine bo musze kontrolowac co sie dzieje.Ale nastawiam juz męża na to ze do Wrock raz na miesiac/dwa to musze jedzic na bad kontrolne z nią.Chyba ze nie będzie potrzeby.
[B]Ania,[/B] jak się czuje Milvunia, czy nadal dobrze je?czy jest wesoła?Wierze ze jeszcze długo będzie z Toba szczesliwa;)
[B]Nadia [/B]jak Twoja sliczna kochana Fibi, jak jej apetyt, jak samopoczucie, daj koniecznie znac jak po wizycie u twojej wet po weekendzie.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia, super, że wyniki takie ładne, mam nadzieję, że Sonia będzie zupełnie zdrowa i nie będziesz miała z nią żądnych problemów.

U nas najładniejsze wyniki były na początku grudnia, wszystko wróciło do normy, a potem w styczniu znów sie troche pogorszyły. Ostatnio przypomniało mi się, że przez cały listopad Velma zjadała bardzo duże ilości pietruszki. Kroiłam jej natkę drobniutko do żarełka. I jadła tak dwa razy dziennie. Potem w grudniu troche to zaniedbałam, o pietruszkę było trudniej, skończyła się w ogródku.
Jak myślicie, czy to mogło mieć wpływ na wyniki?
Ania może siekaj Milvie do jedzonka natke, skoro ma apetyt, nie powinna kaprysić.
Pietruszka ma ponoć właściwości oczyszczające układ moczowy, reguluje jego funkcjownoanie itp.

Link to comment
Share on other sites

Sylwiasong, jest tez preparat na pobudzenie apetytu o nazwie CYTROENZYMIX.

Nie wiem jaką karmę je Twoja sunia, ale może można by dobrac odpowiednia dla niej karmę weterynaryją w puszce i dodawać małe ilosci do suchej. Ja tak podawałam swojemu psu, do weterynaryjnej suchej dodawałam taką samą w puszce i wcinał aż mu się uszy trzęsly (ja mieszałam karmy bo jest niejadkiem, teraz dodaję chude gotowane mięso).

Życze dużo zdrówka Soni,

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

no i tak bylam u weta czekaja nas kolejne badania.Dramat..wyklczylismy narazie czesc chorob..Biedna wet siedziala nad ksiazkami i literatura przyprowadzila kolezanke i wszyscy myslelismy a ile sie naczytala o nerkach i innych chorobach to jej:)..widze ze sie babka nprawde przejmuje:) Fibi apetyt ma tylko royal juz jej sie nudzi:) i bedziemy kupowac hils ai tak zmieniac bo tak wybrzydza. Zjadlaby wszytko inne tylko nie to co ma w misce ale coz.Robimy teraz jeszcze raz badanie moczu stosunek biaka do kreatyniny i krew ipatrzymy jak to wyglaa i USG oczywiscie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']ja sie zdziwilam ja przyszla ze swoimi notatkami jeszcze ...potem jeszcze szukala w ksiazkach odnosnie wynikow i w ogole:) bylam mile zaskoczona:) my na krew w czwartek dopierobidula ile ona sie tej krwi naoddaje to jej:([/quote]

Moge prosic na priv gdzie jest taki dobry wet w Kraku

A poza tym dużo zdrówka dla psiaków

Ps Romas co z Zuzią ??

Link to comment
Share on other sites

:multi: Spadł Milvie mocznik z 292 na 259!!!! I to bez kroplówek:p Chyba ten royal i ipakitina działają. Niestety kreatynna ani drgnie - nadal 5. Ale i tak dobrze,ze nie wzrasta.Tak się cieszę-może to i na krótko ale i tak mamy dzis święto, bo pierwszy raz spadł mocznik;)

Royal 7 kg u mnie w lecznicy kosztuje 138zł. Dajcie znac jak macie dostep do tańszego.

Jak Wasze psiaki?:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ania [/B] bardzo się ciesze,że Milvuni spadł mocznik.Piesek ma apetyt dobrze się czuje i zoabczysz ze jeszcze dlugo sie bedziesz nim cieszyc.

Ja podaje nadal Peritol Soni, zwiekszylam dawke teraz daje pol tabl 3 razy dziennie.Daję jej jeszcze taki brazowy plyn w strzykawce od wet na apetyt i kropelki homeopatyczne od wet na apetyt i nerki.
Wczoraj stał się cud bo Sonia zjadla poł małej miski suchej karmy, co prawda nie byl to Renal ale Chapppi bo jest urozmaicona ma różnokolorowe chrupki i potem dalam jej Eukanube normalną dla szczeniąt. Co prawda karmiłam ja trochę z reki ale to i tak cud ze zjadla.Sonia czuje się doskonale bardzo mało spi w ciagu dnia, cały czas chce wariowac i sie bawic.Zjada rozne smakolyki z pedigree i rozne zabawki ze skor prasowanych takie do jedzenia, lubi tez uszy świnskie wędzone:)Wczoraj niezle powariowala z małym synkiem mojej kumpeli i z malym pieskiem foksterierem miniaturką.W piatek będę miala puszki Eukanuby to sprobuje ja namówic do zjedzenia tego.Ipaitine dodaje jej do mieska z ryzem, ale nie wiem dokładnie ile powinna tego dostawac wazy teraz ok 18 kg?

[B]Nadia 86[/B] jak się czuje Twoja Fibi, jak wyniki badań moczu, stosunek białka do kreatyniny?

Link to comment
Share on other sites

Przy tej wadze Soni ipakityny dawaj dwie łyzeczki-ta wieksza co jest w srodku.Nie powinas dawac jej za duzo tych smakołyków ani swińskich uszek- bo po pierwsze naje sie tym i nie bedzie chciała jesc potem normalnego jedzenia-nie mówiąc o tym,ze uszka sa lepsze niz jakies tam chrupki:), a po drugie to nie jest wskazane przy nerkowcach-białko. Tak jak napisała Jagoda musisz go eliminować. Mi wet całkowicie zabronił dawania takich smakołyków-choc dzis chyba zrobmy wyjątek:)

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie białko nie jest wskazane przy problemach z nerkami.Ale Sonia jest jeszcze szczeniaczkiem i jej białko jest potrzebne, także wet na razie nie kazała mi restrykcyjnie obnizac poziomu białka, nie musi jesc juz teraz koniecznie karmy dla nerkowcow.Poza tym spytam sie jeszcze wet jak jest z tymi smakołykami z Pedigree (zmniejsze je do min)i zabawkami do gryzienia ze skór prasowanych.W piatek będę miec juz kilka puszek Renala na próbe, jesli tylko zaskoczy to bede jej to codziennie dawac nie ma problemu-żeby tylko chciała jeść, bo suchej karmy Renala tknąc nawet nie chce:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...