Jump to content
Dogomania

Jak Sprawdzić Czy Suka Jest W Ciąży?


eSstzu

Recommended Posts

Mam problem, jak sprawdzić czy suka jest w ciąży? Naskoczył na nią napalony piczer jak miała cieczke :angryy: Moja sunia była na smyczy, a on był spuszczony, nawet nie zauważyłam kiedy :placz: I w ogóle czy mogło dojść do czegoś jak siedział na niej ze 3-4sekundy? Proszę o szybką odpowiedź. Dziwnie się zachowuje od tamtego momentu. Jest osowiała.

Link to comment
Share on other sites

jeśli nic więcej nie zdarzyło się na tym spacerze to ciąża Twojej suni nie grozi, a osowiałość czy inne zachowanie jest charakterystyczne dla suczek, które mają skłonność do ciąży urojonej (która nie ma nic wspólnego z kryciem czy jego brakiem-a raczej z grą hormonów po cieczce)
jeśli zauważysz, że sunia zbiera zabawki, albo szuka coraz większej dawki pieszczot, to niestety trzeba będzie zabrać się za przerwanie tego stanu, bo grozi bolesnym dla niej naciekiem mleka w sutkach, stanem zapalnym albo innymi komplikacjami
trzeba suczce zapewnic więcej spacerów dużo ruchu , zabrać zabawki ograniczyć jedzenie i picie i niestety troszkę się od niej opędzać gdy pragnie pieszczot
to jest stan przejściowy ale bardzo często suki zauważają że poświęca im się więcej uwagi i wykorzystują to czasami niestety na swoją niekorzyść


ciąża urojona z mlekotokiem i macierzyńskim zachowaniem w stosunku do lalek zabawek itp kończy się przeważnie w gabinecie weterynaryjnym

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='weszynoska']


ciąża urojona z mlekotokiem i macierzyńskim zachowaniem w stosunku do lalek zabawek itp kończy się przeważnie w gabinecie weterynaryjnym[/quote]
moja sucz wlasnie ma ciaze urojona.....a dlaczego mowisz ze kaczy sie w gabinecie??

P.S. nie ma mlekotoku........

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

moja suczka ma 11 miesięcy 5 dni temu skończyła jej się cieczka,lecz mam obawy że zaszła w ciąże lub może ma urojoną nie wiem potrzebuje waszej pomocy,chodzę do szkoły więc jak mnie nie ma zajmuję się nią moja babcia mieszkam w domku jednorodzinnym.Bramka była niby cały czas zamknięta moja babcia pilnowała tego,lecz kręcił się ostatnio wokół mojego domu jakiś pies...Mojej suni urosły troszkę piersi ma w nich chyba mleko ale mało(może to tylko gruczoły,nie wiem jak u psów ale możne to przez okres dojrzewanie,ponieważ była to jej pierwsza cieczka)powiekszył jej sie tez brzuszek moze dlatego ze mam tez kota a ona jest dosc łakoma jak na yorka i zjada mojemu kotu jak i zarówno swoja porcje
BLAGAM POMOZCIE MI TO JEST DLA MNIE BARDZO WAZNE:placz:
Ps.suczka ma dalej strasznie dużo energi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Słuchajcie mam mętlik w głowie... Aktualnie opiekuje się suczka ok 8 letnia która znam ok miesiąc. Sunia czeka na właścicielke która ma operacje. Gdy ją zabrałam była chuda nie miała brzucha ,była markotna i lekko "zastraszona". U mnie je 2 razy dziennie ,czesto pije wode i zachowuje się jakk młody pies. Ostatnio zaniepokoiło mnie kilka objawów. Suczka ma większy brzuch, często go liże, zaczęła rozkopywać swoje posłanko, jej dwa sutki od początku były większe ale nie są tak wiszące jak widziałam u innych suk które urodziły czy są w ciąży są normalne tylko większe.
U mnie suczki żaden pies nie dopadł ale nie wiem jak było w tamtym domu. Nie mam możliwości zrobić usg w moim mieście. Czy to może być ciąża?

Link to comment
Share on other sites

Może być to ciąża, ale może być też urojona...
USG byłoby najpewniejsze - nie da rady pojechać? Chociaż jeśli ciąża jest na wyle zaawansowana że widać objawy, wkrótce da się wymacać szczeniaki "ręcznie" (ale musi to zrobić doświadczony wet, żeby nie uszkodził niczego).
Jeśli sunia jest w miarę dobrej formie, polecałabym sterylkę - jeśli to ciążą to tzw. aborcyjną, a jeśli tylko urojona to i tak jest to wskazanie do zabiegu ze względu na duże ryzyko ropomacicza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keciulinka']a czy w ciąży urojonej też powiększa się brzuch? jej brzuch jest większy tylko pod spodem w boki w ogóle nie rośnie.[/QUOTE]

Przy silnej ciąży urojonej czasem (choć rzadko) jest nawet taki objaw, związany z zatrzymywaniem wody w organizmie... Ale nikt niestety nie powie przez internet, czy w środku są szczeniaki, czy sunia tylko "spuchła" na tle hormonalnym. W prawdziwej ciąży suczki zwykle bardziej powiększają się na boki, mniej w dół brzucha, ale nie jest to reguła.
Bez weterynarza się nie obejdzie; nie zwlekajcie, bo im bardziej zaawansowana ciąża, tym bardziej przykry i ryzykowny zabieg, a osobiście uważam, że lepsza już ta sterylka niż usypianie noworodków :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...