Jump to content
Dogomania

KAJTUN po 3 latach w hoteliku u Murki - czy odnajdzie się w DS...?


inka33

Recommended Posts

Dostałam info, że są już wyniki badania krwi - miały być konsultowane z lekarzem. Większość jest w normie, sa pewne przekroczenia w rozmazie i lekko podwyższony AlAT - reszta w normie, tarczycowe też.
Koszt badań 180,-. Poprosiłam, aby nadwyżkę przeznaczyć na sensowne odrobaczenie schematem leczniczym ( Drontal, Dehinel, Aniprazol) z powtórką po 12-14 dniach.
Spotkania z panią behawiorystką nie było, gdyż zachorowała.

Link to comment
Share on other sites

[U]Po pierwsze[/U], chciałam wszystkich przeprosić za długie milczenie. :oops:

Może mi ktoś zarzucić, że np. chowam głowę w piasek albo że obojętny jest mi los Kajtuna.
Nie jest to prawdą. Nawet, jeśli ktoś pomyśli inaczej...
Ostatnio mam trudny okres w życiu i ciężko mi jest wszystko pogodzić choćby czasowo.
(M.in. w piątek byłam na pogrzebie bliskiego kolegi, który zmarł nagle...)


[U]Po drugie[/U], przepraszam jeszcze mocniej za nieporozumienie w związku z "pomysłem" uśpienia Kajta.

Zapewniam, że nic mi nie wiadomo o tym, by ktokolwiek CHCIAŁ to zrobić.
Ja sama, czując się w pewnym momencie kompletnie bezradna w zaistniałej sytuacji, jednocześnie nie mając wystarczającej wiedzy w temacie możliwości podjęcia takiej decyzji przez behawiorystów, jedynie OBAWIAŁAM SIĘ, że Kajta może czekać taki los. (I nie mam pojęcia, co bym ze sobą zrobiła, gdyby ktoś "wydał taki wyrok" na niego...)


[U]Po trzecie[/U], zwlekałam jeszcze z ostatecznym napisaniem, że Kajtun musi szukać nowego miejsca, bo wciąż miałam kilka % nadziei na to, że znajdzie się behawiorysta, który będzie potrafił tak nami pokierować, żeby Kajtun mógł wyzbyć się złych nawyków związanych m.in. z moim ojcem i zostać z nami... Może wciąż jeszcze mam...? :oops:
Jednak, tak jak pisała Malibo, cytując p. Magdę Bartoszewską, tak jak również mówi p. Duda (którego zasług w wychowaniu Kajta, przynajmniej tym spacerowym, jednak nie chciałabym umniejszać) - raczej nie jest to możliwe... :-( ...niezależnie od pragnień...


[U]Po czwarte[/U], pani weterynarz-behawiorystka, która została nam polecona przez (polecaną Alice przez wiele osób) p. Magdalenę Łęczycką ([URL]http://www.animag.eu/o-nas[/URL]), mającą dość długie terminy - to p. Aleksandra Słyk Przeździecka ([URL]http://www.qldog.pl/o-nas[/URL] , [URL="http://www.behawiorysta.com/"]http://www.behawiorysta.com[/URL]). Miała być u nas w zeszły piątek celem oceny problemów Kajta u nas i tego, czy da się je wyeliminować, pomocy behawioralnej na czas szukania mu nowego miejsca oraz ewentualnego dobrania farmakologii uspokajającej (?przeciwdepresyjnej?). Niestety rozchorowała się na tyle mocno, że pewnie dopiero w przyszłym tygodniu mogłaby się u nas pojawić. Cena jej wizyty byłaby ok. 150zł (wizyta 120zł + ok. 30zł dojazd). Proszę o opinie, czy jeszcze wg Was próbować skorzystać z jej pomocy.
Ona z kolei, w związku ze swoją niemocą, poleca nam w celu ewentualnego dobrania farmakologii p. Jolantę Łapińską ([URL]http://www.zoopsychologia.com.pl[/URL]). Może tutaj jeszcze spróbować...?


[U]Po piąte[/U]: zgodnie z zaleceniem pani weterynarz-behawiorystki, doprecyzowanym z Malibo, 30.05.2012 Kajtun miał badaną krew oraz mocz.

Koszty - razem 180zł, w tym:
pobranie+profil rozszerzony (morfologia+rozmaz+biochemia rozszerzona) 75zł, tarczyca rozszerzona (T4, fT4, TSH) 90zł, mocz 15zł

Wyniki:
- większość w normie, a poza normą:

Obraz krwinek białych:
kwasochłonne 14% (0-10)
segmentowane 42% (60-77)
limfocyty 44% (12-30)

Biochemia:
AlAT 58 U/l (3-50)

Gdy odbierałam wyniki, nie było dr Gugały. Jego koleżanka z lecznicy zasugerowała, że wyniki mogą wskazywać na konieczność odrobaczenia. Po konsultacji z Malibo zakupiłam Aniprazol, który Kajt ma aktualnie podawany (03, 04, 05.06.2012). Powtórka będzie 16, 17, 18.06.2012. Koszt 8 tabletek (potrzebne 7,5) to 64zł.

Dziś dr Gugała wypowiedział się na temat wyników mniej-więcej następująco:
obraz krwinek białych odstający nieco od normy wskazuje wg niego głównie na stres psa, krwinki kwasochłonne być może rzeczywiście oznaczają konieczność odrobaczenia, ale jest to raczej mało prawdopodobne, skoro poprzednie profilaktyczne odrobaczanie Kajt miał 14.03.2012 (Pratel). Wynik AlAT'u jest tak mało powyżej normy, że nic niepokojącego to nie oznacza.
[U]

Po szóste:[/U] Kajtun ma zarezerwowane wstępnie miejsce na DT u Murki, którą polecała m.in. Malibo.
O szczegółach lepiej niech powie Wam już Alice, która z Murką rozmawiała...


[U]Po siódme:[/U] oczywiście fanty z mojego kier-maszu (w podpisie), które jeszcze się nie sprzedały (czyli większość) przeznaczam na bazarek dla Kajta. Są zdjęcia, opisy i proponowane przeze mnie ceny. Muszę tylko jeszcze usunąć te sprzedane.

Nadal też podtrzymuję moją deklarację 50zł m-cznie od czerwca do listopada br. Co dalej nie wiem...
No i mam nadzieję, że już wtedy nie trzeba będzie poszukiwać kasy dla zbójnika, bo będzie w lepszym DS.

Ewentualne wpłaty na potrzeby Kajtuna można na razie wysyłać na moje konto - podam privem lub sms (jak mnie tu nie ma akurat, myślę, że dane poda Wam też Malibo, za co z góry bardzo dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki [B]Inka[/B] za wszystko.

Kajtun do Murki może przyjechać w każdej chwili, można już zbierać pieniądze na transport, który prawdopodobnie zapewni Murka.
Cena to 0,50gr/km.
Czekam na decyzję co do pani Łapińskiej. Czy Kajtun jeszcze zostaje na kilka dni żeby go przebadać i dobrać leki, czy już dzwonić i umawiać szczegóły z Murką. Czy zostały jakieś pieniądze, które można by przeznaczyć na transport?

Moją rolę jako skarbnika Kajtuna muszę zawiesić do odwołania.
Pozostałe szczegóły zostaną podane na dniach.

Edited by alice midnight
Link to comment
Share on other sites

Sfinansuję transport Kajtuna do Murki - skontaktuje się z nią i prześlę pieniądze na jej konto.
Uważam, że Kajtun powinien jechać jak najszybciej. Dobieranie teraz farmakologii jest bez sensu, pies najpierw musi "wydyszeć" stres i odpocząć.

Rozmawiałam z Murką - koszt transportu ok. 250PLN - przelewam na jej konto.
Transport możliwy w każdej, praktycznie, chwili. Murka prosi o podanie dogodnego terminu.

Edited by malibo57
Link to comment
Share on other sites

Janów Lubelski, nie podlaski.
Inka dziękuję za przejęcie obowiązków skarbnika na czas mojej nieobecności.
Po rozmowie z Inką, poprawie rozliczenie, bo zrobiłam tam błąd. Inka jak coś jeszcze nie jest tak, to napisz mi na maila, powinnam odebrać wieczorem.
Nie będzie mnie tymczasem do poniedziałku, jeśli ktoś sobie życzy telefon jest znany.

Link to comment
Share on other sites

W największym skrócie:

1. Po rozmowach m.in. z Czorcik i Alice, mimo wszystko zdecydowałam się na wizytę u nas p. Jolanty Łapińskiej. Chciałam mieć pewność, że zrobiłam WSZYSTKO, co jeszcze w tej sytuacji mogłam zrobić. Umówiłam się z nią na pierwszy wolny termin, czyli 11.06.2012 (pon.) godz. 16:30. Wizyta będzie trwać przypuszczalnie ok. 1,5h i kosztować 150zł, które zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami obiecała pokryć Czorcik, za co jej niezmiernie dziękuję, jak również za wszelką pomoc i wsparcie.

2.. wcześniej (pisząc tamtego długaśnego posta) zapomniałam napisać, że Kajt ma problem po pobieraniu krwi - tzn. miał podrażnione miejsce pobrania po podgoleniu, które sobie "rozlizał". Smarowanie i opatrunki nie pomogły, chwilowo nawet pogorszyły stan. Kajt obsesyjnie wręcz liże tą łapę, więc dziś zdecydowałam się na "abażur". Niestety jest to też problematyczne, bo m.in. Kajt nie mieści się do kenela (ma teraz wyjęte posłanie, a klatkę zamkniętą, żeby się nie męczył próbując do niej wchodzić), ale trudno, parę dni musi wytrzymać, żeby nie zrobił sobie jeszcze gorszej rany.

Aha, dr Gugała gratisowo przyciął "smokowi" wilcze pazurki. Dziękuję! :)

3. W związku z powyższym z Murką skontaktuję się na dniach (chyba mailem), wyjaśniając sytuację oraz decyzję, a po poniedziałku ustalę termin.

4. Mam też pytanie/prośbę :oops: - kto zechciałby zrobić Kajtunowi bazarek z moich fantów kiermaszowych (mogę również zająć się wysyłką po ustaleniu szczegółów technicznych)...?
Jeśli jakaś Dobra Cioteczka by się zgodziła, to postaram się przez weekend uporządkować zdjęcia itp.

WSZYSTKIM, którzy jeszcze wciąż chcą wspierać Kajtuna, jestem bardzo wdzięczna i przeogromnie DZIĘKUJĘ!!! :loveu: ...

Link to comment
Share on other sites

tak obiecałam sfinansować wizytę behawiorytsty już jakiś czas temu i słowa dotrzymam.
Cieszę się , ze ktoś nowym spojrzeniem popatrzy na Kajtuna, tym bardziej , że chciałabym poznać opinię innego specjalisty.
No i przede wszystkim zanim zwierz starci dom w którym jest juz 9 miesięcy, chce mieć pewność, ze tak po prostu musi być :(

zebrazebra a jak u Ciebie ?? w porządku już ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Poproszę o zdjęcia na maila, mogę zrobić bazar dla Kajta.[/QUOTE]

[B]Zeberko[/B], bardzo dziękujemy! :loveu:
Czy możesz podesłać mi maila na priv, to dogadamy szczegóły?

[B]Czorcik[/B], ukłony... [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza część bazaru na Kajta czyli antykwariat: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228069-*****ANTYKWARIAT-KUP-TERAZ-dla-Kajtuna-do-17-06?p=19217362#post19217362[/url]
Proszę rozsyłać, podrzucać, ja wraca dopiero wieczorem.
Drugi bazar będzie najwcześniej jutro.

[B]inka33[/B], trochę obniżyłam ceny.
[B]czorcik, [/B]dziękuję, już wracam powoli do siebie...

Link to comment
Share on other sites

Abażur Kajtunowi strasznie przeszkadza :(, ale wylizana łapka się goi. :)
Trochę to ograniczenie wolności i zamknięcie klatki go podłamało...
W pewnym sensie abażur działał trochę uspokajająco... :cool3:
Ale niestety kolejne razy napadł na mojego ojca... :(
Zobaczymy, co wyniknie jutro z wizyty p. Joli... :-o

Dzięki przewielkie, [B]zebrazebra[/B], za każdą chwilkę Kajtunowego bazarkowania! :iloveyou:


[U][I][COLOR=#800080]Cioteczki! Wujciowie![/COLOR][/I][/U]
Proszę - rozsyłajcie, podrzucajcie, kupujcie! :modla:


PS. A jak by ktoś chciał zerknąć, jakie jeszcze fanty czekają, by ujrzeć światło dzienne w kolejnej(-ych) części(-ach) bazarku, to niech zajrzy tutaj:
[URL="https://skydrive.live.com/?cid=C94631B82868F90D&id=C94631B82868F90D!214#cid=C94631B82868F90D&id=C94631B82868F90D!214"]https://skydrive.live.com/?cid=C9463...B82868F90D!214[/URL]

PPS.
Taką wstawiłam informację na wątek reklamowo bazarkowy:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/111594-Reklamy-Bazarków?p=19218895#post19218895"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/111594-Reklamy-Bazarków?p=19218895#post19218895


[/URL]

Edited by inka33
Link to comment
Share on other sites

Ja nie mogę wspomóc finansowo, ale bardzo myślę o Kajtunie.
On jest tak podobny do mojej Fredzi.
I podobny jest do innego psiaka z dogo, któremu daną maleńką szansę....
By za chwile ją odebrać i wysłać go za TM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...