Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='zmiej']Poproszę o wyniki badań dowodzące, [B]że szczurom w sklepach dzieje się krzywda. [/B]Bo ja w to nie wierzę, ale jestem otwarty na dowody. Podkreślam: dowody, a nie jakaś pisania na stronach tzw. obrońców zwierząt.[/QUOTE]
Jak jesteś ciekawy takich badań, to sam sobie poszukaj. Albo zajrzyj do najbliższego sklepu zoologicznego. Może tam coś znajdziesz.
Tylko zdejmij przed wejściem buty, bo obsługa sklepu może ci spuścić lanie, jak zaczniesz traktować szczurki z buta...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='radush']Jak dla mnie to te żydowskie obrządki są drastyczne. Jak można skazywać zwierzęta na takie cierpienia...[/QUOTE]
Nie tylko zydowskie obrzadki sa makabryczne,obrzadki moslimow tak samo
Podrzynanie szyi baranom ,krowom ,kozom ,do momentu calkowitego wykrwawienia to dla mnie horor.
wystrczy w jakimkolwiek miasteczku arabskim przejsc sie uliczkami i juz w sobote sa przywiazywane do slupkow przed domami barany i kozy ,ktore czekaja na rzez.Bosze te biedne zwierzeta wiedza co ich czeka sa niespokojne pragna sie wyrwac,ludzie stoja i patrza i na oczach turystow podrzynaja tym biedakom gardla. w niedziele ,to unosi sie odur krwi.

w temacie sklepow ZOO to oczywiscie nie powinno sie sprzedawac psow i kotow,oraz zwierzat znajdujacych sie z przemytu ,zwierzat znajdujacych sie na czerwonej liscie ,zagrozonym wyginieciu.
To co powinno byc na cito zmienione to ,edukacja uswiadanie ludzi kupujacych zwierzeta ze,np.chomik nie nadaje sie do dzieci bo jest w nocy aktywna,ze np.papugi ,myszki iitd sprzedaje sie min parami.
Klatki musza byc odpowiednio duze,a nie jak czesto proponuja sprzedawcy dla zwierzat klatki transportowe jako klatka do trzymania zwierzecia.Powinny byc ustalone normy klatek do odpowiednich zwierzat domowych

Wszystkie nieprawidlowosci ,nieprzestrzeganie ustawy o ochronie zwierzat , dotyczy przede wszystkim hodowcow powinny byc nalozone duze kary.Pieniadze robia cuda,albo ich brak w kieszeni.

Link to comment
Share on other sites

Dosia.wil
To chyba nie była poważna wypowiedź? Też będę na takie zaczepki odpowiadał.

xxxx52
Nie jestem fanem islamu, wręcz przeciwnie, uważam, że miejsce muzułmanów jest w krajach islamskich, w nie w Europie. Ale tu dyskutujemy nie o islamie, tylko o zwierzętach. Chyba dostatecznie wykazałem, że ubój halal jest nawet bardziej humanitarny, niż zwykły ubój. Nie widzę zatem najmniejszego powodu, do zakazywania tego, zwłaszcza że nasz kraj na tym zarabia, a ludzie mają pracę.

Poza fobiami jakieś inne argumenty na rzecz zakazu takiego uboju?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmiej']Dosia.wil
To chyba nie była poważna wypowiedź? Też będę na takie zaczepki odpowiadał.

xxxx52
Nie jestem fanem islamu, wręcz przeciwnie, uważam, że miejsce muzułmanów jest w krajach islamskich, w nie w Europie. Ale tu dyskutujemy nie o islamie, tylko o zwierzętach. Chyba dostatecznie wykazałem, że ubój halal jest nawet bardziej humanitarny, niż zwykły ubój. Nie widzę zatem najmniejszego powodu, do zakazywania tego, zwłaszcza że nasz kraj na tym zarabia, a ludzie mają pracę.

Poza fobiami jakieś inne argumenty na rzecz zakazu takiego uboju?[/QUOTE]

Nie zgadzam sie z Toba miejsem muzulmanow jest caly swiat nie tylko Europa,ale kazdy musi sie podporzadkowac do warunkow w jakich zyja,przestrzegac prawo poprostu sie zintegrowac.
Niestety rytualne usmiercanie poprzez podrzynania gardla zwierzat bez narkozy do wykrwawienia ,sa w Polsce tez ,tam gdzie moslemi i zydzi zyja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Nie zgadzam sie z Toba miejsem muzulmanow jest caly swiat nie tylko Europa,ale kazdy musi sie podporzadkowac do warunkow w jakich zyja,przestrzegac prawo poprostu sie zintegrowac.
Niestety rytualne usmiercanie poprzez podrzynania gardla zwierzat bez narkozy do wykrwawienia ,sa w Polsce tez ,tam gdzie moslemi i zydzi zyja.[/QUOTE]
Muzułmanie się nie integrują i to nieprzypadkowo, tylko dlatego, że ich religia jest jaka jest. Ale dajmy już spokój muslimom.

Co do uboju rytualnego. Ten projekt wrzuca znowu wszystko do jednego wora. Oczywiste jest, że czym innym jest ubój domowy, a czym innym w zakładach, które muszą spełniać normy. Oczywiście projekt tego nie rozróżnia, to kolejna jego bzdura. Druga rzecz, co do uboju domowego, rozumiem, że żydów i muzułmanów obowiązują te same prawa, co wszystkich innych mieszkańców Polski? To Syllepsis dał już nam przepis, wg którego:

[I]Art. 34.3. uooz: w uboju domowym zwierzęta kopytne mogą być uśmiercane tylko po uprzednim ich pozbawieniu świadomości przez przyuczonego [/I][I]bojowca

[/I]To po co w ogóle taki zapis w projekcie Koalicji, skoro odpowiednie prawo już jest i to znaczenie lepsze, sensowniejsze niż propozycja Lindenberga i s-ki?

Link to comment
Share on other sites

Obrodziło, obrodziło. Niekoniecznie dobrym ziarnem.
User zmiej przeczytałem Twój opis uboju drobiu jaki podobno widziałeś. Powiem tak. W niedalekiej przeszłości babrałem się realizacją ubojni drobiu w Polsce i w Niemczech. 'Babrałem się' oznacza, że byłem przy budowaniu od początku do końca struktury architektoniczno-konstrukcyjnej, byłem przy montażu linii technologicznej, byłem przy rozruchu technologicznym. Byłem także przy usuwaniu usterek budowlanych w trakcie pracy takich ubojni, gdy osiągnęły one już swoją pełną moc przerobową. Jeśli ktoś był na hali uboju i widział linię uboju to nie mógł nie widzieć, powtarzam nie mógł nie widzieć potokowych wanien z wodą, w której moczyły dzioby ptaki zawieszone za łapy głową w dół. W tych wannach płynie woda z solą i jest właśnie podłączony prąd o wysokim napięciu i średnim natężeniu prądu (samo napięcie nie zabija - to pewnie wiesz specu). Nikt kto widział to na własne oczy tego nie zapomni - nie da się zapomnieć.
Ktoś Ci opowieści snuł - być może.

Jeśli chcesz pogadać pozbądź się przeszkadzającego w dyskusji chamstwa i tej Twojej muzyki. Nie musisz, ale ..... możesz. Stosując tą dziwną technikę dyskusji obniżasz siłę swoich argumentów do zera.

[B][COLOR="darkgreen"]Psie Wolny, zważaj na słowa.
Szamanka[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

PiesWolny
powiem ci tak, byłeś w jednym zakładzie i uważasz, że posiadłeś wiedzę wszelaką i na podstawie jednego zakładu możesz ocenić wszystkie. Poza tym, co to ma do uboju halal? Czy ubój "normalny" czy halal różnicy nie ma. I o to mi chodzi. Jeśli w ogóle nie podoba ci się zabijanie zwierząt i jesteś wegetarianinem, to sobie bądź. A ja nie będę. I wszystko w temacie. Póki co normę tworzy ogół, a nie margines. Ogół je mięso, margines nie je. Więc mięsożerność to normalność, a wegetarianizm wręcz przeciwnie.
Ale jeśli chcesz w ogóle zakazu uboju zwierząt, to załatw z Lindenbergiem, żeby to dołożył do ustawy, bo na razie tego nie ma, więc nie wiem po co to wrzucasz do dyskusji.

ps.
Co do mojego rzekomego chamstwa - ja jeno dostosowuję się poziomem do rozmówcy. Kto chce gadać kulturalnie i merytorycznie, z tym będę gadał kulturalnie i merytorycznie. Dla bluzgających mam bluzgi.
Proste?

[COLOR="darkgreen"][B]Moderacja. Szamanka[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']zmiej-nie naleze do ZK,ale wiem i znam hodwce co raz wystawia psy na wystawie ,ma psy z papierami ,a drugi raz wyjezdza na targowisko i je tam sprzedaje ,w sobote i niedziele jedzie do Niemiec i sprzedaje szczeniaki.
Prezes ZK wie i co i nic,powiedzal ,ze wie ,ze ten X jest zlym hodowca ,ale suczka moze ile wejdzie moze rodzic.ZK wie ,ze do tej hodowli nalezy 21 czlonkow rodziny,i ze jak wykresla jednego bedzie przepisana hodowla na drugiego.Dostalam 21 nazwisk do sprawdzenia,co normalnie powinno uczynic ZK ,a nie osoba prywatna przyjezdzajac na wakacje do rodziny.Te precedery przepisywania hodowli psow nalezy ukrocic.[/QUOTE]


[quote name='zmiej']Należy, ale jak to zrobić, masz jakiś pomysł? Zakazać sprzedawania, przekazywania psów? Nie da rady, wali w konstytucyjne prawa obywateli. Do tego jest bez sensu, bo wrzuca do jednego wora, tych którzy przekazują bo muszą (np. choroba uniemożliwiająca zajmowanie się psem) i tych którzy mataczą. Jedyne wyjście to skargi do skutku. Np. pan A wypuszcza "lewe" mioty, związek go wyklucza, psy pan A przekazuje żonie, pani A, która kontynuuje proceder. To konsekwentnie - zgłaszamy i panią A, a później ewentualnie ich dzieci, rodzeństwo itd.
Może dobre byłoby wydawanie takich komunikatów przez Związek z podaniem nazwiska i adresu wykluczonego hodowcy, bo to od razu rzucałoby cień na np. jego żonę. Ale chyba jest to niezgodne z prawem, konkretnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
O właśnie - może lepsze byłoby np. wpisanie do tego projektu, że dopuszczanie suk dwa razy w roku jest formą znęcania. I niech sądy walą grzywny, aż się ten proceder przestanie opłacać. Np. grzywna 500-5000 zł + obligatoryjny przepadek korzyści, czyli np. wypuszcza 6 "lewych" szczeniaków po 500 zł sztuka - do grzywny dolicza się dodatkowo 3000 zł. Jeśli nie da się ustalić jak liczny był miot, brać średnią dla rasy, np dla berneńczyka - 6,5 szczeniaka (3250 zł), dla kaukaza 7,5 (3750 zł)
[B]Jak pisałem, Związek co mógł, to zrobił, więcej może państwo.
[/B] [/QUOTE]
Bzdury piszesz. ZKwP to podmiot prawa prywatnego. Stowarzyszenie do którego przystępujesz dobrowolnie. Przystępując zgadzasz się przestrzegac reguł jakie stowarzyszenie ustaliło czyli statutu, regulaminu itp. Nie pasują ci zasady stowarzyszenia to nie bądź jego członkiem. Gdzie tu widzisz ,,walenie" w konstytucyjne prawa obywateli? ZKwP może miec określone wymagania wobec swoich członków. Problemem nie są zakazy prawne, jak twierdzisz, ale brak woli do egzekwowania wewnętrznych regulacji ZK, które istnieją w chwili obecnej oraz brak chęci na takie kształtowanie przyszłych zapisów aby wpłynęły na polepszenie losu psów ze strony tej organizacji....

Z taką znajomością prawa może lepiej nie bierz się za ulepszanie projektu Koalicji.
Dwa dni nie wystarczą. Jeszcze zdałoby się kilka lat nauki. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Bzdury piszesz. ZKwP to podmiot prawa prywatnego. Stowarzyszenie do którego przystępujesz dobrowolnie. Przystępując zgadzasz się przestrzegac reguł jakie stowarzyszenie ustaliło czyli statutu, regulaminu itp. Nie pasują ci zasady stowarzyszenia to nie bądź jego członkiem. Gdzie tu widzisz ,,walenie" w konstytucyjne prawa obywateli? ZKwP może miec określone wymagania wobec swoich członków. Problemem nie są zakazy prawne, jak twierdzisz, ale brak woli do egzekwowania wewnętrznych regulacji ZK, które istnieją w chwili obecnej oraz brak chęci na takie kształtowanie przyszłych zapisów aby wpłynęły na polepszenie losu psów ze strony tej organizacji....

Z taką znajomością prawa może lepiej nie bierz się za ulepszanie projektu Koalicji.
Dwa dni nie wystarczą. Jeszcze zdałoby się kilka lat nauki. ;-)[/QUOTE]


Zacząć trzeba od tego, że regulamin związku wyraźnie podaje, że sukę można dopuszczać tylko RAZ W ROKU, suka musi mieć minimum 18 miesięcy i maksimum 7 lat. I jak najbardziej pasuje mi ten zapis, więc o co ci biega? Wiesz sam chociaż o co?

Związek może karać tylko właściwie w jeden sposób - wykluczeniem łamiącego regulamin. A do tego, najpierw trzeba UDOWODNIĆ łamanie regulaminu. Związek nie ma policji, detektywów, prokuratury itd. Nie może prowadzić śledztwa, nakazać aresztu, zasądzić grzywny.
Prawa konstytucyjne łamałby PAŃSTWOWY zakaz przekazywania/sprzedaży psów. I moim zdaniem jest to zakaz idiotyczny, dlatego nie mam nic przeciwko temu, że związek tego nie wprowadził. Pierwszy bym głosował przeciwko. Bo niby w imię czego, gdy ktoś np. likwiduje hodowlę, zakazać mu sprzedaży czy przekazania psów. To co on ma z nimi zrobić - uśpić, do schronu? Niedawno był taki przypadek, hodowca kaukazów (miał ich bodaj 8 sztuk) zachorował na serce, nie jest w stanie wszystkim zapewnić należytej opieki, więc sprzedał 2 samce i 3 suki. Niby dlaczego miałby te psy usypiać, skoro znalazł im dobre domy? Kolejny wymysł paranoików.

Poza tym kolego widzę, że bardziej obchodzi Cię tych może kilku członków związku, którzy w tajemnicy przed władzami sprzedają czasem mioty "lewe", niż setki rozmnażaczy robiących to regularnie. Powiedz mi w jaki sposób Związek ma rozwiązać problem rozmnażaczy, którzy nie są czlonkami tegoż związku? Niestety, ale to tylko i wyłącznie państwo może zrobić.

A jeśli tak jesteś zainteresowany tymi kilkoma członkami związku, to trop ich, zbieraj dowody, że sprzedają "lewe" mioty i składaj skargi do związku, zabrania Ci ktoś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Wybudowałem takich zakładów sześć. [/QUOTE] Nie masz się czym chwalić. Jakby nie było to pośrednio pomagałeś w mordowaniu zwierząt. (błędy młodości) Ale teraz chcesz to odpokutować? Nieważne.
Jak zwykle na podobnych watkach są chwile stagnacji i chwile awantur.Zastanawiam się tylko po co te awantury. Polecam artykuł: [url]http://www.polityka.pl/kraj/rozmowy/1511094,1,rozmowa-z-prof-andrzejem-elzanowskim-bioetykiem.read[/url]
Jak widać do niczego dobrego awantury nie prowadzą. Uważam, że niech wejdzie projekt SLD, zmiany wniesie też projekt PO, a zwieńczeniem niech będzie projekt koszerny. Wszak najważniejsze jest dobro zwierząt, a szczegóły można dopracowywać później. Jakby nie było lobby PSL to zmiany ustawy miałaby większe szanse przebicia, a tak to trzeba rozważnie, spokojnie iść do przodu. PSL ma dużo do powiedzenia w głosowaniu. Pojedynczy poseł może popierać zmiany, ale jest zobligowany do głosowania jak całość klubu.

Link to comment
Share on other sites

W obecnym prawie jest przepis, że gmina może przyjąć program takiej opieki, a w projekcie nowelizacji, że przyjmuje taki program. W języku prawnym to ogromna różnica. Wiele gmin by się wykręcało, [B]ale jakiś program musieliby przyjąć.[/B]
Ale posłanka Joanna Mucha forsowała wersję, która tylko zabrania prowadzenia schronisk dla zysku, [B]a taki zakaz łatwo da się ominąć poprzez kreatywną księgowość.[/B][LEFT][COLOR=#000000]Arkad jak widac nie zadal sobie nawet trudu dokladnego przeczytania artykulu ktorego linka sam wkleil.
[/COLOR][/LEFT]
Ja mowie za siebie i takiego gniota nie bede popierac ktory mowi ze jakis program gmina by musiala przyjac a schroniska dalej beda funkcjonowac dla zysku. [B]To jaka to miala byc nowelka, co niby miala zmienic???[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Arkad jak widac nie zadal sobie nawet trudu dokladnego przeczytania artykulu ktorego linka sam wkleił.[/QUOTE]
Nie wiem, czy zauważyłaś, ale artykuł ten był sporo temu. Sprzed okresu "wielkiej rewolucji" ;)
Ni chodziło mi o zapisy zmian Muchy, ale generalnie o środowisko prozwierzęce. Brak w nim jakiejkolwiek jedności. Ludzi, którzy dużo zrobili dla zwierząt się gnoi (ruszone na tym wątku), a innych którzy zielonego pojęcia o pomocy dla zwierząt nie mają, wynosi się na trony. Negatywy dotyczące środowisk prozwierzęcych odbijają się tylko na zwierzętach. Działacze ratujący je postrzegani są jako oszołomy. Osoba pomagająca np bezdomnym psom, postrzegana jest jako kobieta gruba, brzydka, niedomyta, cuchnąca, niewykształcona i "stara panna". Takie spory i chamski sposób prowadzenia dyskusji tylko i wyłącznie to potwierdza. Zmieńmy ten sposób postrzegania obrońców zwierząt. Najwyższy czas pokazać, że środowiska prozwierzęce są spójne, wspólnie i pokojowo rozwiązują problemy wzajemnie sobie pomagając. Ale niestety tak nie jest i chyba długo nie będzie, bo jedna organizacja zazdrości drugiej, że zbyt często jest w telewizji, ze nagłaśnia swoje interwencje itp. Rozumiem, że chodzi o pieniądze. Te są potrzebne do działalności, a wręcz niezbędne i sporo ich potrzeba. Ale jak tak dalej pójdzie to ludzie się zniechęcą i zmniejszy się wpływ z 1% i innych darowizn. Wiadomo, że od razu wszystkich zmian się nie dokona i nie stworzy raju dla zwierząt (chyba tylko w niebie, ale to też nie jest pewne ;) dlatego trzeba to robić stopniowo i KAŻDY krok w tym kierunku jest ważny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkad']Nie wiem, czy zauważyłaś, ale artykuł ten był sporo temu. Sprzed okresu "wielkiej rewolucji" ;)
Ni chodziło mi o zapisy zmian Muchy, ale generalnie o środowisko prozwierzęce. Brak w nim jakiejkolwiek jedności. Ludzi, którzy dużo zrobili dla zwierząt się gnoi (ruszone na tym wątku), a innych którzy zielonego pojęcia o pomocy dla zwierząt nie mają, wynosi się na trony. Negatywy dotyczące środowisk prozwierzęcych odbijają się tylko na zwierzętach. Działacze ratujący je postrzegani są jako oszołomy. Osoba pomagająca np bezdomnym psom, postrzegana jest jako kobieta gruba, brzydka, niedomyta, cuchnąca, niewykształcona i "stara panna". Takie spory i chamski sposób prowadzenia dyskusji tylko i wyłącznie to potwierdza. Zmieńmy ten sposób postrzegania obrońców zwierząt. Najwyższy czas pokazać, że środowiska prozwierzęce są spójne, wspólnie i pokojowo rozwiązują problemy wzajemnie sobie pomagając. Ale niestety tak nie jest i chyba długo nie będzie, bo jedna organizacja zazdrości drugiej, że zbyt często jest w telewizji, ze nagłaśnia swoje interwencje itp. Rozumiem, że chodzi o pieniądze. Te są potrzebne do działalności, a wręcz niezbędne i sporo ich potrzeba. Ale jak tak dalej pójdzie to ludzie się zniechęcą i zmniejszy się wpływ z 1% i innych darowizn. Wiadomo, że od razu wszystkich zmian się nie dokona i nie stworzy raju dla zwierząt (chyba tylko w niebie, ale to też nie jest pewne ;) dlatego trzeba to robić stopniowo i KAŻDY krok w tym kierunku jest ważny.[/QUOTE]
Prawie z cala Twoja wypowiedzia sie zgadzam. Tylko wskaz mi w nowelce ktora mamy popierac. W ktorym miejscu mowi ona o zakreceniu kurka??? a jest to podstawa do zmniejszenia populacji. Oczekujemy minimum: 1. dokladnego zapisu ktory zakazuje rozmnazanie ziwerzat dla pseudo, lub nakaze w zapisie taka hodowle zarejestrowac jako dzialalnosc gospdoracza. 2. znakowania psow, przypisujac go do wlascieciela ktory bedzie ponosil za niego odpowiedzialnosc w razie ucieczki. 3. dokladnie okresli ilosc miejsc w schroniskach dla przymowanych zwierzat, i zakaz podpisywania umow z gminami przez prowadzacych schoniska ponad stan ilosci jakie moga w nich przebywac[B]. Po za tym kto nas nazywa warchlakami, ten ktory tworzyl tego gniota wraz z okupantem komina i jego zona mecenasem. Czy nie dotalo do Ciebie ze to nie sa ludzie broniacy praw zwierzat a trafil sie kasek na ktorym mozna bylo cos zarobic[/B].
Czy myslisz ze poslanka Mucha jest dostatecznie wyedukowana, zeby poprawic los tych zwierzat. Okazalo sie ze NIE !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkad']Nie masz się czym chwalić. Jakby nie było to pośrednio pomagałeś w mordowaniu zwierząt. (błędy młodości) Ale teraz chcesz to odpokutować? Nieważne.[/QUOTE]
Kolejny rodowodowy ....... . ja się nie chwalę, tylko unaoczniłem, że ten rodowodowy ...., Twój kolo, nie wie o czym pisze. Co do chwalenia się - nikt nie pokona Ciebie, wiec nie startuję w tej konkurencji. Napisałeś wreszcie swoją propozycję nowelizacji, czy tylko zmiana dyżurnego rodowodowego .... .

Link to comment
Share on other sites

Projekt nowelizacji posłów SLD odrzucony w pierwszym czytaniu na wniosek posła PO Artura Dunina, chwalącego się dobrymi relacjami ze Strażą dla Zwierząt.
Obrady KRiRW zaszczycił także nasz ulubiony "ustawodawca" poseł Paweł Suski (PO), który argumentował, że po co zawracać sobie głowę jakimiś drobnymi zmianami, skoro już-już prawie-prawie gotowe jest do złożenia do laski marszałkowskiej Jego Wielkie Dzieło.
Członkowie Komisji najwyraźniej uwierzyli posłom PO na słowo, że zapowiadane Dzieło jest tym, na procedowanie czego należy z utęsknieniem czekać...
Wracamy więc do punktu wyjścia. Wygląda na to, że Dzieło nadal żyje i ma się dobrze, a jego Autor nie wyciągnął dla siebie żadnych wniosków.
Ot, miś na miarę naszych czasów...
[url]http://www.youtube.com/watch?v=zdY0c3Yl-mY&NR=1[/url]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0&feature=related"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Kolejny rodowodowy ....... . ja się nie chwalę, tylko unaoczniłem, że ten rodowodowy ...., Twój kolo, nie wie o czym pisze. Co do chwalenia się - nikt nie pokona Ciebie, wiec nie startuję w tej konkurencji. Napisałeś wreszcie swoją propozycję nowelizacji, czy tylko zmiana dyżurnego rodowodowego .... .[/QUOTE]

Nowelizacji nie zamierzam pisać. Od tego są inni, bardziej biegli w przepisach prawnych. Ja tym się nie zajmuję. Rodowody mają podobno psy.. w tym wolne ;).
No cóż skoro projekt SLD padł to czekajmy więc cierpliwie jaki los spotka projekt PO. W międzyczasie przecież jest jeszcze dużo podpisów do zebrania (i trzeba je też zweryfikować) pod projektem [B]k[/B]. a czasu mało, więc zamiast marnować czas na forum, lepiej wyjść do ludzi na ulicę i zbierać podpisy. My ze znajomymi mamy ich już ponad 300.

Link to comment
Share on other sites

Jak widać nawet psy są wypadkową wielu wielkich interesóww Polsce .....lol , ale widać , że PO prześcignęło LSD w wyścigu do polowań ..........no, ale wkrótce, jak się podkreśla, wolne wybory , coś jak te wolne psy ......lol

Jedno w Polsce jest niezmienne - wołanie o psychiatrę . I to jest ta e u r o p e j s k o ś ć lol lol .:loveu:

Link to comment
Share on other sites

II Konferencja pt.:
"Ustawa o ochronie zwierząt w aspekcie pracy lekarza weterynarii"
Gdańsk 06 - 07 maja 2011 r.

MIEJSCE
Sala Konferencyjna Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii
Zakład Higieny Weterynaryjnej
ul. Kaprów 10
Gdańsk - Oliwa


Dzień I - 06 maja 2011 r. - sobota
godz. 08:30 rejestracja uczestników
godz. 09:00 otwarcie konferencji
prof. dr hab. Roman Kołacz
dr n. wet. Włodzimierz Przewoski
godz. 09:30 - 10:15 dr Janusz Związek - Główny Lekarz Weterynarii
godz. 10:15 - 10:45"Postęp genetyczny w hodowli zwierząt a ich dobrostan"
prof. dr hab. Roman Kołacz
godz. 10:45 - 11:15 "Towarzystwo Opieki na Zwierzętami w Polsce organizacją
pożytku publicznego"
Eugeniusz Ragiel - Prezes Zarządu Głównego TOZ w Polsce
godz. 11:15 - 12:30 Przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
godz. 12:30 - 12:45 Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Gdańsku
godz. 12:45 - 13:00 Przedstawiciel Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku
godz. 13:00 - 13:30 przerwa kawowa
godz. 13:30 - 14:30"Współpraca organów państwowych, samorządowych i
organizacji społecznych w celu zapewnienia właściwego dobrostanu zwierząt
ogółem a w szczególności zwierząt domowych"
lek. wet. Tomasz Ołtarzewski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starogardzie
Gd.
godz. 14:30 - 15:10"Aspekt społeczny funkcjonowania hodowli zwierząt
futerkowych"
lek. wet. Piotr Jeliński - Powiatowy Lekarz Weterynarii z/s w Pruszczu
Gdańskim
godz. 15:10 - 16:10 lunch
godz. 16:10 - 16:40"Analiza przepisów prawnych dotyczących dobrostanu pod
kątem praktycznego stosowania"
lek. wet. Wojciech Trybowski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wejherowie
godz. 16:40 - 17:10"Dylematy moralne współczesnego społeczeństwa związane z
prawami zwierząt"
dr Mirosław Kalicki - Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża - Gdańsk - Oliwa
godz. 17:10 - 19:00 dyskusja
godz. 20:30 spotkanie integracyjne


Dzień II - 07 maja 2011 r. - sobota
godz. 10:00 - 10:30"Współpraca Powiatowego Lekarza Weterynarii z
Nadleśnictwami/Kołami Łowieckimi i samorządem terytorialnym"
lek. wet. Józef Świokło - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kwidzynie
godz. 10:30 - 11:20"Dobrostan trzody chlewnej"
lek. wet. Ryszard Sajnóg - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Człuchowie
godz. 11:20 - 12:30 dyskusja
godz. 12:30 zakończenie konferencji



Organizatorami II Konferencji pt. : "Ustawa o ochronie zwierząt w aspekcie
pracy lekarza weterynarii"
są:
Główny Lekarz Weterynarii - dr Janusz Związek
Wojewoda Pomorski - Roman Zaborowski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - prof. dr hab. Roman Kołacz
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii - dr n. wet. Włodzimierz Przewoski



Koszt uczestnictwa w konferencji "Ustawa o ochronie zwierząt w aspekcie
pracy lekarza weterynarii": 200,00 złotych (słownie: dwieście 00/100 zł)
Powyższą kwotę należy wpłacać na konto nr:
89 1010 1140 0168 4113 9132 0000 tytułem "II konferencja - dobrostan
zwierząt"


Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji do dnia 28 kwietnia 2011
r.
telefonicznie (tel. 58/302-32-52 fax. 58/302-39-62) lub na adres e- mail:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] poczty elektronicznej jest chroniony przed
robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript,
żeby go zobaczyć.



Poniżej proponowane hotele w pobliżu miejsca konferencji. Rezerwacja we
własnym zakresie.
Hotel Oliwskitel. 58 761 66 10 (cena ok. 220 zł/1os.)
Zajazd Pod Olivkątel. 58 520 97 99 (cena ok. 200 zł/1 os.)
Pensjonat "Stara Karczma"tel. 58 552 51 59 (cena ok. 225 zł/1 os.)
Hotel "DAL"tel. 58 511 23 00 (cena ok. 220 zł/1 os.)
Willa Albatrostel. 58 557 52 16 (cena ok. 160-280 zł/1 os.)
[URL]http://www.gdansk.wiw.gov.pl/aktualnosci/115[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Trzeba jeszcze dodać, że poseł Dunin argumentował swój wniosek o odrzucenie, że ICH (czyli posła Dunina)projekt był tworzony we wspólparcy ze Strażą dla Zwierząt i innymi FUNDACJAMI[/QUOTE]
A społeczna doradczyni Autora Poronionego Dzieła jeszcze niedawno zapewniała mnie solennie, że rzeczony projekt z Okupantem Komina nie ma nic wspólnego.
Ot, wierz tu ludziom...

Link to comment
Share on other sites

Musze sie koniecznie z wami podzielic ,to dotyczy grupy tzw.psow niebezpiecznych ale w D
Dzisiaj odwiedzilam moja znajoma po kilka lat niepbecnosci ,pochwalila sie ,ma od grudnia parke staffordow ze okolicznego schroniska pod swjom opieka jest nieplatnym domem tymczasowym schroniska.Tymi psami zajmowala sie przez wiele lat jadac 2razy w tygodniu po pracy, wychodzac z nimi na spacery.To wszystko jest do tej chwili ,okey,ale przekazala ,ze psy przyszly do schroniska w wieku potora roku (zostaly odebrane opiekunom za zle ich traktowanie ),i siedzialy w schronisku cale 14 lat.Czyli teraz maja 16 lat.Moj Bosze jakie sa one szczesliwe ,wygrzewaja sie na sloneczku,1x w tygodniu przychodzi fizjoterapeutka , te kochane pieski rozkoszuja sie zyciem ,zgadzaja sie z jej psem ,kotami dla wszystkich calego otoczenia , cale 16 lat byly psimy aniolami.teraz maja zapewnione wsapaniale lokum do konca swego zycia.Plakalam i teraz jeszcze ,ze szczescia nie moge sie pochamowac.Sa to wykastrowany samczyk i wykastrowana suczka

Moja druga znajoma kirowniczka schroniska,otrzymala 10 lat tem odebranego przez urzad wet stafforda ,ktorego ,zeby mu oszczedzic pobyt w kojcu ,zabrala go do siebie do domu.U siebie w domu ma 6 psow ,nieadopcyjnych i stare molosy

Blagam ,nie mozna pozwolic zeby te wspanialy rasy psow ,z tytuly przyklejonej im latki ,siedzaily tak dlugo w schroniskach . Podczas tych 14 lat lat , nikt nie dal 2400 euro ,za psy (psow nie mozna rozdzielic)a podatek kosztuje 1200 za psa tych ras na rok.Albo nakazmy wszystkie kastrowac ,i wtedy za 15 lat ta rasa wymrze ,bez usmieracania ,albo zakazmy rozrodu pseudohodowcom ,nakladajac duze kary za sprzedaz bez papierow .zakaz sprzedazy na jarmarkach czy w internecie ,gazetach.Te rasy powinny tylko byc dostepne w ZK .Psy tak wspaniale musza tylko dostac sie do milosnikow tej rasy ,a nie do band przestepczych i ludzi niekompetentych.

Poza tym nalezy walczyc o likwidacje schronisk typu kolchozowatych i nie budowac wiecej ,ale nalezy budowac duzo na 3-6 gmin malych schronisk do 100 psow.Wtedy ludziom sie bedzie dobrze pracowalo i psy beda zyly godnie jak w schronisku ,a nie jak w obozie zaglady.Poza tym na terenie schroniska musi sie zanjdowac oprocz pomieszczenie dla wet,, kwarantanny ,pomieszczenie dla szczeniakow ,powinno byc mieszakanie sluzbowe dla osoby co bedze mieszkac na terenie schroniska ,gdyz wszystkie mnie znanne schroniska maja obsade 24 godzinna ,czy to maja 17 psow na stanie ,czy 70.Zadne schronisko nie jest zamykane ,gdyz w kazdej chwili moze byc zwierze przywiezine od kroliczka ,myszki do psa ,czy pies zachorowac ,ktoremu nalezy natychmiast udzilic pomocy

Link to comment
Share on other sites

[url]http://img820.imageshack.us/img820/2968/amtaff.jpg[/url] ZAGŁODZONY AMSTAFF:-(:-(:angryy:, obecnie w schronisku w Przyborówku. xxxx52 u nas w przechowalni też są az 3 psy -mixy amstaffa . Piszę aż , bo jest tylko 10 boksów. , a psów obecnie 17 . Długo trwało , zanim jeden z nich -Tygrys zaczął wychodzić ze mną na spacery . Nie wiemy skąd trafiają i od kogo nawet . Bandzior był chyba żle szkolony , albo szczuty , ale teraz z nim też wychodzę . Zmieniły się na plus bardzo , ale nie wiem , jak będzie z ich adopcją . Potrzebują szkoleniowca , to są koszty , nie stać nas. Nie wiem , co je czeka . :shake::-(Staram się jak mogę , aby dotrzeć do nich ,ale nie mogę wiedziec , jak zareagują w innych okolicznościach i w stosunku do innych ludzi. Kocham te psy .

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Szanowni Panowie,
czy naprawdę nie potraficie trzymać nerwów na wodzy i pisać na poziomie? Czy to faktycznie aż tak wielki wysiłek, żeby sobie nie docinać chamskimi tekstami i epitetami?
Wierzę w wasz rozsądek, ale przypominam, że to forum ogólnopolskie i różne osoby je czytają, w każdym wieku - także dzieci.
Jeśli już musicie się spierać - róbcie to bez inwektyw.

Edit: przeanalizowałam kilka ostatnich stron i stwierdzam, że jednak zareagowałam zbyt delikatnie. Poziom tej dyskusji jest żenujący.
Zmiej - jeśli nie zmienisz stylu swoich wypowiedzi i jeśli nie przestaniesz obrażać innych użytkowników - nie widzę dla Ciebie miejsca na tym forum.
Pozostałe osoby biorące udział w tej "dyskusji" proszę by nie dały się prowokować.
pozdrawiam
Szamanka[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...