Jump to content
Dogomania

Czarna Mamba czyli Bira szuka stałego domu!


iwop

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najprawdopodobniej tak, ale moja prawa ręka, ciągnąca codziennie Birę - trzy razy dziennie na spacer - boli jak diabli:( A teraz chciałam pojechać z córką na ferie i boję się zostawić Birę z moją mamą, bo ona nie ma do niej cierpliwości, a i siła w rękach też nie ta:(

Link to comment
Share on other sites

Birce coś stało się w łapkę, nie staje na nią, przynajmniej w domu, bo na spacerze używa. Ma ranę, takie przecięcie na poduszce, ale zachowuje się jakby to było coś dużo gorszego. Wyoglądałam dokładnie, nie piszczy i nie chowa łapki, posmarowałam jodyną, ale trochę się martwię. Chyba pójdziemy na dniach do weta, jak się tak będzie zachowywać!

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam na temat boreliozy i wg mnie Bira nie ma typowych objawów dla tej choroby! Ona tylko nie staje na tą łapkę, ale nie jest ona bolesna, gorąca, nie ma obrzęku. Sunia nie ma też gorączki, bo o ile pamiętam miała 38,1. A to raczej dla psa temperatura normalna. Ta wetka, u której byłam, chce ją od jutra leczyć antybiotykami na boreliozę, ale co mi się to nie widzi! Ponieważ jutro mam wizytę księdza po kolędzie pewnie nie uda mi się pójść do innego weta, bo musiałabym jechać autem, a sama z Bisią nie dam rady, bo ona po człowieku wędruje, więc musi poczekać do środy. Choć mam jeszcze jednego weta w pobliżu, ale też nie mam o nim wyrobionego zdania! Może podejdę! Czy ktoś mi może coś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwop']ojej....Co to bedzie...:([/QUOTE]


Będę ją leczyć, innej opcji nie ma. Teraz muszę znaleźć w Mielcu weta, który robi testy diagnozujące w kierunku boreliozy! I doczytałam, że jest szczepionka na boreliozę, całkiem skuteczna, nosi nazwę Biocan B, do stosowania corocznego!

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj była spora poprawa. Ale dla pewności poszłam do innego weta i wg niej borelioza jest bardzo rzadka u psów. Po dokładnym badaniu nogi psa (Bisia była super grzeczna) pani wet. stwierdziła, że to naciągnięcie mięśnia i zapisała na 4 dni opokan, jeśli poprawy nie będzie, mamy przyjść na prześwietlenie! Jestem dobrej myśli:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...