Jump to content
Dogomania

dziwne nawyki żywieniowe


Roni

Recommended Posts

Witajcie , mam kundelka 1,5 roku i od małego mam z suczką problem żywieniowy .jest niejadkiem jak była mała niczego nie chciała jeść próbowałem różnych karm suchych i mokrych a ona nosem trącała i odchodziła . Nieraz ząbkiem ruszyła i odchodziła. Kupowanie mokrego zrobiło się bez sensu bo nie było wielkiego zainteresowania , przestawiłem ją tylko na suche które i tak rusza dopiero wieczorem po ostatnim spacerze a czasem nawet później ...... jak jej wieczorem dla odmiany dam puszkę to stoi godzinami aż podeschnie i może po ostatnim spacerze zje takie przeschnięte , czemu to tak jest ?

Link to comment
Share on other sites

Bo powiedzmy sobie szczerze, takie suche bobki czy papka z puszki w porównaniu do świeżego jedzenia to niezbyt smaczny (ani zresztą szczególnie zdrowy) posiłek.

Zamiast uparcie wciskać psu gotowe karmy, pomyśl o gotowanym jedzeniu lub BARFie (mniej pracochłonny). Ja karm nie podaję już od kilku lat, psy są zdrowe, szczęsliwe i przed posiłkiem skaczą z radości na metr w górę, zamiast snuć się do miski i chrupać bez przekonania suche kulki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest papillonek

najlepiej przegłodzic i wtedy zje wszystko .Może po prostu ma małe zapotrzebowanie na energię,bo ma małą porcję ruchu.Napewno wybiegany,głodny pies zje wszystko co tylko da mu się do miski;)i nie zgadzam się z martensem:(bo np.ja nie umiem dobrze bilansowac pokarmu i wolę nie eksperymentowac na własnym psiaku,dlatego kupuję karmę wysokiej jakości.Takiego psa jak młój można na takiej wyżywic i równiez jest zdrowy,wesoły i staje na dwóch łapkach żeby sprawdzic jakie dzisiaj jedzonko :)

Link to comment
Share on other sites

Sobie raczej nie bilansujesz pokarmu co do grama - i domyślam się, że żyjesz i cięzko nie chorujesz ;) Jeśli karmi się psa urozmaiconym jedzeniem i z pojęciem o podstawowych zasadach żywienia, nie ma szans na żadne braki, bo wszystko wyrównuje się na przestrzeni czasu. To, że każdy posiłek psa musi być co do miligrama zbilansowany, to twierdzenie tylko i wyłącznie producentów karm...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']najlepiej przegłodzic i wtedy zje wszystko .Może po prostu ma małe zapotrzebowanie na energię,bo ma małą porcję ruchu.Napewno wybiegany,głodny pies zje wszystko co tylko da mu się do miski;)i nie zgadzam się z martensem:(bo np.ja nie umiem dobrze bilansowac pokarmu i wolę nie eksperymentowac na własnym psiaku,dlatego kupuję karmę wysokiej jakości.Takiego psa jak młój można na takiej wyżywic i równiez jest zdrowy,wesoły i staje na dwóch łapkach żeby sprawdzic jakie dzisiaj jedzonko :)[/QUOTE]

U mnie również, Barf się nie sprawdził, podawałam wszystko co powinnam, a bilans był taki, że psy "Łysiały" na brodzie. Teraz jedzą bardzo dobrą karmę ( trzeci worek) i mają piękną sierść :)

Zawsze myślałam tak jak [B]Martens[/B] - lepiej dawać surowe - przynajmniej widzę, co pies zje - ale nie wyszło.

Link to comment
Share on other sites

Bo jest milion czynników, które mogą sprawić, że psu taki czy inny rodzaj pożywienia nie służy ;) U moich psów najgorzej było na gotowanym - a niby zdrowsze niż karma, świeże, przygotowane bardzo starannie, a sierść ohydna, kupy do niczego... A mnóstwo psów wygląda na gotowanym o wiele lepiej niż na karmach.
Grunt to nie zamykać się na jeden rodzaj żywienia; jeśli chodzi akurat o ten wątek, to skoro pies wyraźnie karmy nie cierpi, to jeśli mamy możliwość, warto pomyśleć o innym sposobie karmienia, a nuż będzie to strzał w dziesiątkę?

Link to comment
Share on other sites

Ja tam daje raz suche raz surowe (lekko sparzone) albo gotowane i co tam sie jeszcze innego nawinie. W wakacje nawet i Puffi z biedronki żrą i nie mam problemu z żadnym łysieniem czy alergiami. sznaucerek wybrzydza - niech wybrzydza, na siłe karmić nie bede.

Zazwyczaj plan jest taki: rano suche - o 18 mięso z ryżem (50%/50%) lub samo mięso, przełyki gotowane albo suche z czymś. Czasem razem podjadamy między posiłkami jakąś rybke czy nabiał albo owoce, warzywa..

Link to comment
Share on other sites

Tak jak przedmówczynie uważałam,że pies nie może się sam zagłodzić, że wystarczy zabierać karmę po 15 min ,szukać tej którą zaakceptuje, dosmaczać itp dopóki nie trafiła do mnie na okres wakacji sunia (własność rodziny w typie pudla mini)). Nie dość,że potrafiła przez 3 dni nic nie jeść to też nie piła nawet w upały.Odbierając ją od rodziny ,słuchałam tego wszystkiego z przerażeniem. Zrobiłam jej wszystkie badania i oprócz odwodnienia(silnie zagęszczona krew) wszystko jest ok. Zalecenie jest takie ,że nie może nie jeść więcej niż 1 dzień, pojenie przez strzykawkę było przez 3 dni i tyle samo karmienie łyzeczką. Teraz najbardziej sprawdza się tak jak pisze [B]papilonek-[/B] ruch, ruch i jeszcze raz ruch.Nie wiem co robi z sunią na spacerach jej właścicielka ale ja jak ją wybiegam, a świetnie z moim rezydentem gra np. w nogę, wykapię w jeziorze,tam do bólu aportują kije, potem odpocznie z pół godziny już w domu , sama zjada od tygodnia miche gotowanej karmy( ze względu na brak zębów w grę wchodzi tylko wilgotna ).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest papillonek

tak jak już[B] ewtos[/B] mówiła jeśli pies przeleży na kanapie cały dzień to czym on ma się zmęczyc i czemu ma byc głodny???Takie psy po prostu często chorują i stają się apatyczne nie mówiąc o lenistwie i jeśli takiemu psu apetyt dopisuje zapasionymi wałami.

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies ma prawidłową wagę a je mało to oznacza jedynie że nie ma dużych potzreb energetycznych. Moja ON'kowata powinna wg opisów na karmach jeść w granicach 300g dziennie a zjada może 200g. Figura modelki, żebra nie sterczą, zdrowie w porządku także po prostu mam oszczędnego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Mój pies je sporo jak na swoją wagę 2 kg ,ale wszystko co zje to zaraz wybiega i znowu jest głodna :) ,ale co zrobic taka już jest i koniec...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...