Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='BeataSabra']w ofercie mają również :
senior 4 kg
premium de Lux 4 kg
premium 4 kg

Są takie worki ??[/quote]
Są worki 4kg, a przynajmniej były jesienią. Ja w listopadzie kupilam Acanę Premium w worku 4kg w Krakvecie. Byl to oryginalny worek, wiekszy od workow 3kg, z oryginalnym napisem 4kg. Pozniej w grudniu z oferty Krakvetu zniknely te worki 4kg i pojawily sie 3kg.

Może sklep w którym kupowalas zapomnial zmienic napisu????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shami']Są worki 4kg, a przynajmniej były jesienią. Ja w listopadzie kupilam Acanę Premium w worku 4kg w Krakvecie. Byl to oryginalny worek, wiekszy od workow 3kg, z oryginalnym napisem 4kg. Pozniej w grudniu z oferty Krakvetu zniknely te worki 4kg i pojawily sie 3kg.

Może sklep w którym kupowalas zapomnial zmienic napisu????[/quote]

Zapomnieli ale już wprowadzili zmiany
Zachowali się ok różnice zwrócą lub dowiozą kg karmy

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz musi przytyć i niestety nie na jagnięcinie, bo ja jej nie kupię nic z jagniątka :( (niestety takie mam przekonania - tylko drób lub rybka), a łosos niestety tez odpada, bo Czata go nieznosi - tzn. już w zeszłym roku, przed wakacjami kupiłam worek z łososiem i cały zjadła Jagna, bo Czata na widok tej karmy spoglądała na mnie z politowaniem i wychodziła z kuchni. wolła umrzeć z głodu niz jeść ta karmę (u niej to nic dziwnego - ona tak ma).
Jeszcze mam troche Orijena i 5kg hillsa dla psów z choryum sercem.
Ale potem chciałabym kupić sporta, tak na próbę.

Link to comment
Share on other sites

Ona nie lubi praktycznie żadnego suchego, tzn czasem je przez pewnien czas jakąś karmę (jak de luxa Acany właśnie jadła b.długo), a potem strajk i nic nie tknie! ale to, że je jakąś karmę, tzn że toleruje, nie że lubi!
Gotowane odpada. Gotowałam jej kiedys prawie rok. Wystarczył jeden posiłek z nowym mięsem i już biegunka, wychodzenie co kilka godzin w nocy na dwór itd. Nie wrócę do domowego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

A my już mamy nasze 1,5 kg (dzięki Tilia:razz:) i kundlom baaaardzo smakuje. Jednak brit jest bardzo suchy i wszystko bardziej 'mokre' jest pycha. Tylko granulat dosyć mały niestety. Ale zęby i tak koścmi sobie będą czyścić raz na tydzień dwa, więc luz.

Link to comment
Share on other sites

PALATINA
Tez mam niejadka. Smakowala mu tylko jedna karma, pro plan lososiowy, niektore laskawie zje (zawsze gdy oprozni miche do konca wrzucam mu tam cos ekstra, znajomi sie smieja, ze nagradzam psa za to, ze zjadl, ale u nas to podzialalo), natomiast spora czesc karm trakuje jak bym go trucizna karmila, a przetestowalam mnooooooostwo karm. Generalnie karmy dla psow aktywnych sa bardziej tluste, wiec i bardziej smakowite (czesto dorzucam Bolsowi kilka chrupek karmy drugiego psa, ktory dostaje karmy wysokoenergetyczne), moze sposrod tego typu karm cos bys wybrala?
Z tych karm, ktore ja sprawdzilam, na ktorych pies mi nie chudl (Gnojek jest bardzo aktywny i niestety wiekszosc karm byla dla niego niewystarczajaca) i byly smakowite dla moich psow to obecna acana extreme oraz nutra nuggets.

Link to comment
Share on other sites

Ja juz próbowałam kilkudziesięciu karm (po kilka rodzajów z: Acany, Belcando, Nutra gold, Nutram, Best Choice, Nutro Choice, Eukanuby, R.C., Puriny, Hillsa, Orijena itd) !
Najbardziej smakowała karma Jagny - jak na złość odchudzająca R.C.Obesity! Może Czata jest anorektyczką! Może ona specjalnie jest taka chuda! a zapomniałabym - Czata je Frolic!! Je go ze smakiem!!! Ale wredna pańcia kupuje jej go, tylko gdy pies jest już skrajnie wychudzony i nadal odmawia innych posiłków!
Mam teraz Hillsa na serce (Czata ma wadę serca). Jak się nam skończy, to zamówię Acanę na próbę po 3 kg sporta i extreme.
Nutra nuggets jeszcze nie próbowałam.

Link to comment
Share on other sites

A moze sposobem bylo by kupienie jej kilku karm, ktore jadla "najchetniej" i dawanie np przez dwa dni i zmiana. Albo zmieszanie 2-3 rodzajow karm. Moze takie '"roznorodne" chrupki chetniej by jadla? Do tego kilka chrupek tego obesity?
Te taie karmy niestety maja tyle sustancji smakowo zapachowych, ze najczesciej psy chetnie je jeda, do tego frolic jest karma polsucha, a nie typowym suszem.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, Czata rozkręca się powoli. Nie tak, że karma jej się nudzi na kilku dniach, ale tak, że dopiero po kilku dniach w pełni ją je. Kazda nowa na wstępie jest uznawana za niedobrą!
Dlatego zazwyczaj jej kupuje duże worki licząc na to, że po 1-2 tygodniach zacznie normalnie jeśc. Czasem tak jest, czasem nie (i Jagna kończy worek - Ona je wszystko!!!). Jeśli karma Czacie zasmakuje, to potrafi jeśc ją kilka miesięcy, zazwyczaj aż do cieczki, a potem strajk na kilka tygodni z jedzeniem czegokolwiek (z wyjątkiem Frolica!). Po strajku czasem wraca do starej karmy, a czasem juz nie chce.
Dość długo jadła Acanę puppy&junior. Nawet ostatnio też kilka tygodni ja jadła ze smakiem. Ale przestała...
Dlatego wybieram jej jak najbardziej energetyczne karmy, bo wtedy gdy zje odrobinkę, to i tak cos tam jej w organizmie zostanie.

Link to comment
Share on other sites

jakbym mojego Demona widziała,potrafi nie jeść przez kilka dni, na razie opracowałm taki plan ze acane dla szczeniat małych ras[bo jakos dla dorosłych go uczula] mieszam z pasztetem z pomidorem, jak się rozkręci to zjada suchą,jak mu się znudzi, mieszam z wędzoną makrela[innych ryb nie jada] i tak w kółko, uwielbia jeszcze taki paróweczki dla psów małych ras i z nieznanego mi powdu owoce , surówki i kiszone ogórki.Oczywiście jak osiąga zadowalające mnie wagę , przestaje jeść
ale jedyne suche jaki czasem mu smakuja to właśnie acana, royal denta kiedys bosh ale chyba przeszedł mu definitywnie

Link to comment
Share on other sites

moja ś.p. Zuza też tak miała- nie chciała jeść i już. Najpierw cudowałam, dosmaczałam, z ręki karmiłam mięskiem (no bo bidka przygarnięta), ale powiedziałam- stop. I zaczęła jeść jak parę razy przegłodziła się bardzo, bardzo. Dopiero na starość miała problemy z hmm głową i zapominała że ma jeść... wtedy było to niebezpieczne, ale młody psiak?
Mała też jest niejadkiem, wybrzydza, na szczęście Acana o dziwo jakoś wchodzi, ta rybna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Niestety, Czata rozkręca się powoli. Nie tak, że karma jej się nudzi na kilku dniach, ale tak, że dopiero po kilku dniach w pełni ją je. Kazda nowa na wstępie jest uznawana za niedobrą!
Dlatego zazwyczaj jej kupuje duże worki licząc na to, że po 1-2 tygodniach zacznie normalnie jeśc. Czasem tak jest, czasem nie (i Jagna kończy worek - Ona je wszystko!!!). Jeśli karma Czacie zasmakuje, to potrafi jeśc ją kilka miesięcy, zazwyczaj aż do cieczki, a potem strajk na kilka tygodni z jedzeniem czegokolwiek (z wyjątkiem Frolica!). Po strajku czasem wraca do starej karmy, a czasem juz nie chce.
Dość długo jadła Acanę puppy&junior. Nawet ostatnio też kilka tygodni ja jadła ze smakiem. Ale przestała...
Dlatego wybieram jej jak najbardziej energetyczne karmy, bo wtedy gdy zje odrobinkę, to i tak cos tam jej w organizmie zostanie.[/quote]
a nie możesz jej dosmaczać czymś ?? chyba lepiej by na tym wyszłą niż na frolicu ;) jakiś pasztet czy miesko ...... rybka wędzona lub w pomidorkach

moja pitka inaczej nie dotknie suchego jeśli nie ma czegoś tam dodanego.
To wystarczy odrobinka tak by tylko granulki lekko zasmaczyć:p

Link to comment
Share on other sites

Jeśli już kompletnie nie chce jeść, czyli nie je dwa dni z rzędu, to polewam olejem, sosikiem, czy czymkolwiek. Jesli nadal nie je (kilka dni) i chudnie, to działa sosik z drobno pokrojonego smażonego serca wołowego - Kocha to, ale gdy dodam za dużo, to rozwolnienie ma... ech...
(Tylko cholerka tych serc u mnie jakoś zazwyczaj nie ma - a drobiowe już jej tak nie smakują. Pomijam to, że postanawiałam dawać psom tylko drób, bo mi krówki i innych szkoda).

PS. Zawcze mogę ja żywić suchym chlebem i marchewką surową ;) - to jest to, co poza Froliciem prawie zawsze zje.

Link to comment
Share on other sites

Palatina...A ta Twoja psica to nie ma czasem alergii pokarmowej?Niejadek ,niejadkiem ,ale te z przeproszeniem sraczki są cokolwiek dziwne.
W Wawce robią testy alergiczne.Wiem ,bo sama z psem latałam i okazało się ,ze jest uczulony na pszenicę i stąd kłopoty żołądkowe.

Link to comment
Share on other sites

Palatina ,a jak byś marchew jej wtarła w karme ?? albo delikatnym wywarem z mięska podlała ??
Kombinuj napewno znajdziesz jakiś cud środek by sucz zaczeła jeść.
Trudno mi podpowiedzieć bo akurat Twoja suczby jadła i nie miała biegunek bo ja tak knuje non stop mam 2 niejadki w domu :/

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, żeby miała alergie pokarmową, a sraką raeguje na zmianę gotowanego żarcia. Zawsze, niezależnie od tego, czy zmieniam jedzenie A na jedzenie B, czy B na A.

Właśnie kurier dowiózł karme wątrobową dla Jagny! nie zgadniecie - Czata zjadła pół miski. Dosypałam jej do karmy na serce zmieszanej z Orijenem, a ona wyjadła tylko wątrobową (przyznam szczerze, że nieźle pachnie ta karma!!). Ciekawe czy jutro tez będzie chciała? Jeśli tak, to dostanie trochę do swojej.

edit:
Dokładki już nie chciała nawet powąchać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Nie sądzę, żeby miała alergie pokarmową, a sraką raeguje na zmianę gotowanego żarcia. Zawsze, niezależnie od tego, czy zmieniam jedzenie A na jedzenie B, czy B na A.

Właśnie kurier dowiózł karme wątrobową dla Jagny! nie zgadniecie - Czata zjadła pół miski. Dosypałam jej do karmy na serce zmieszanej z Orijenem, a ona wyjadła tylko wątrobową (przyznam szczerze, że nieźle pachnie ta karma!!). Ciekawe czy jutro tez będzie chciała? Jeśli tak, to dostanie trochę do swojej.

edit:
Dokładki już nie chciała nawet powąchać.[/quote]
a próbowałaś karmy rybnej ??
ja zamówiłam jakiś czas temu chicopee rybne i całkiem ładnie ten mój wybredniocha zjada.

a słuchaj może coś z trzustką ma Twoja suczka ?? robiłaś badania ?

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam z rybką - Acanę z łososiem - nie chce tego do pyska brać.
Nie robiłam ostatnio żadnych badań. Ona tak ma całe zycie, więc chyba po prostu "tak ma".
Nie chcę w niej juz znajdywac innych chorób - Ma poważną wadę serca i ostatnio jej stan sie pogorszył (to mi wystarczy :( ). Może to przez to serce...? Tak kiedyś mówiła nasza kardiolog, że psy chore na serce często nie chcą jeść.
Na dzień dzisiejszy je Hillsa h/d i Orijena, pomieszane, polane olejem lub jakims sosikiem. Dzis ładnie zjadła.

Link to comment
Share on other sites

Mam już miarkę :lol:. Tyle, że to miarka przed wprowadzeniem nowych rodzajów karmy , czyli zamiast Sportu jest jeszcze Premiem Delux, czy przykladowo 200 g Deluxa jest równe takiej samej ilości Sportu :cool3: ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę jedynie powiedzieć, co mój pies mówił na temat smaku obu karm:
Royalem pluł, a Acanę wcinał bardzo chętnie.

Może zadam wam inne pytanie: powiadają, że Acana posiada dużo karotenu, zatem nie powinna być podawana psom blondynom, bo im za bardzo sierść zrudzieje. Szczerze mówiąc do roku nie jemy Acany, a nie zauważyłam, by mój pies miał przez to mniej lub bardziej wybarwioną fryzurę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...