Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='wiq']znalazłam;) bardzo fajny skład..

moje suki bardzo fajnie odchudziły się na royalu i dog chow (lightach oczywiscie;))

acane zamówiłam teraz lighta, bo mamy okres cieczek i,wiadomo, uziemienie:lol:[/quote]
a ja nie wiem bo moje suczki przed cieczka i podczas cieczki chudna strasznie:crazyeye:,ale zaraz po cieczce jest ok:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to zazdroszcze:lol:
moje bardzo szybko tyją, ale i chudną.. Mona nabrała sporo ciałka mimo codziennych spacerów na flexi.. od paru dni się rowerujemy i widzę postęp.
mimo to podczas cieczki i ograniczonego hasania (co z tego, że 3 h, jak na smyczy;)) przybierają na wadze:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']My nie mieliśmy żadnych efektów odchudzających. Karma dawana ścisle wg tabelki przez 3 m-ce..próbowałam nawet zmniejszyć tą ilość to pies zaczał wyraźnie słabnąć, a chyba tak nie powinno być :shake: . Odchudziłam potem na domowym bez takich "niespodzianek" jak na Acanie.
Obie z gordonką miały po tej karmie brzydkie (gliniaste) kupy.[/quote]
Moja po domowym miała wiecznie stany zapalne gruczołów okołoodbytowych i wyciskanie u weta , a po suszu koopki idealne - tylko do odchudzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']to zazdroszcze:lol:
moje bardzo szybko tyją, ale i chudną.. Mona nabrała sporo ciałka mimo codziennych spacerów na flexi.. od paru dni się rowerujemy i widzę postęp.
mimo to podczas cieczki i ograniczonego hasania (co z tego, że 3 h, jak na smyczy;)) przybierają na wadze:/[/quote]
A nie lepiej odchudzać poprzez dawanie mniejszej dawki karmy? U mojej suki metoda MŻ działa w 100%.

Jakoś karmy typu light mnie nie przekonują.

Link to comment
Share on other sites

Moje dostają ok.300g na dzień, zamiast proponowanych ok.450:diabloti: Są w trakcie odchudzania, do tego bieganie przy rowerku, a idzie wolno strasznie. Zresztą mi na wszystkich karmach psy dostawałuy mnie niż w tabelce, bo jak dostawały tyle, ile było napisane, to zaczynały tyć. A acanę kochają strasznie, ciągle wsuwaja chętnie, mimo że jedzą ją już któryś miesiąc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Podnoszę temat.
Acana u nas to strzał w 10. Pies wcina bardzo chętnie! Żadnej karmy nie jadł z takim entuzjazmem. Co najlepsze- entuzjazm nie mija! Ciągle " uszy się trzęsą" :lol: Karma służy :)
A i znalazłam jeden jedyny sklep w Bydgoszczy, który sprzedaje Acanę. Sprzedają ją na kg (Dzisiaj kupiłam 3 kg, Pani przy mnie otwierała nowy worek :loveu: )
za kg płaciłam 6,90 :crazyeye: Za 15 kg,wychodzi 103,50. to w necie najtaniej znalazłam Acanę za 119 zł :cool3: Już wiem gdzie będę się w karmę zaopatrywać :razz:

Link to comment
Share on other sites

fajna cena:cool3:

moje jedzą teraz 3ci worek acany - tym razem SPORT M.E.
dopiero 2gi dzień, więc niewiele powiem;)
poprzednio był light i premium, ale za bardzo mi schudły:evil_lol: w końcu biega się, pływa i aportuje te 3-4 h dziennie:evil_lol:
poza tym wszystko o.k., a sierść boska się zrobiła:loveu:

Link to comment
Share on other sites

foresciu je teraz acane l&r pomieszana z resztka nutry l&r. probowalam wszystkie karmy suche, jakie mielismy :eviltong: i w acanie najbardziej czuc posmak jakis ziol... miosobiscie by to nie odpowiadalo, ale forest nie protestuje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']jak ja bym chciala musiec swoje odchudzac:lol:.Moje sa szczuple pomimo energetycznej karmy-a zdrowe,bez robali ale szczuple..tylko jedna suczka nadaje sie do odchudzenia lekkiego,ale przytyla po szczenietach :roll:[/quote]

Bój się Boga, nigdy takich rzeczy nie mów:evil_lol: Ja mam takiego grubasa i mam dość... Znaczy się pies ważył rok temu 11,4 kg:placz:, teraz waży 8,5 kg, a chcę doprowadzić do 6-7kg:razz: Ale ciężko idzie:shake:

A dodatkowo psina ma chyba łojotok. No ekstra normalnie. Trza poszukać czegoś niskokalorycznego dla sensitive skin:cool1:

Link to comment
Share on other sites

My Acane też sobie chwalimy, ale musze powiedzieć, że chwalimy tylko karmę a nie obsługę. Co do obsługi to mam wiele do życzenia.
Na początku tego roku zapisałam się do klubu hodowców Acany. Moje psy pochłoneły już 5 worków (2 po 15kg i 3 po 20kg), a gdy wczoraj zadzwoniłam by zamówic kolejny worek to dowiedziałam się, że zostałam wykluczona z klubu bo w tym roku zrobiłam zbyt małe zamówienie. Pan z klubu ma w swoim komputerze wpisane tylko 2 worki, które zamawiałam i głuchy jest na moje słowa gdy tłumaczę mu, że zamawiałam więcej. Zostałam poinformowana, że jeśli chcę otrzymać zamówienie to muszę ponownie wypełnić i przesłać im formularz. Dla mnie jest to conajmniej dziwne. No ale co poradzę.

Link to comment
Share on other sites

Mój piesio ( dog niemiecki) od młodości żywiony był barfem, potem co kilka posiłków odstawał Orijen. Jednak zaczął mieć pewne problemy z koścem i z aparatem ruchu i lekarz polecił mi Acanę L&R. Karma bardzo mu smakuje ale chyba po niej ma biegunki. Na poczatku wprawdzie było dobrze ale potem pojawiła się taka jasna biegunka. Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia? Czy moczenie karmy może powodować że źle wpływa on na przewód pokarmowy?

Link to comment
Share on other sites

Witaj, ja karmię moją ulubienicę Acaną od szczenięcia, zaczynaliśmy od Acana dla szczeniąt małych ras, potem Acana dla dorosłych, potem Acana Lamb&Rice a teraz Acana Extreme ME (dla ciężarnych... :) ) i zawsze było wszystko super.
Z tym, że dla dorosłej już suczki nigdy nie moczę karmy. Wodę ma w dużej ilości podawaną osobno, ma do niej stały dostęp.
Przyznam się, że niedawno próbowałam przejść na Royal Canin, bo wydawało mi się, że może jest jeszcze lepszy, ale moja psina zdecydowanie woli Acanę, więc wróciłam znów do Acany :)

Link to comment
Share on other sites

[B]jumbolot[/B], nie wiem, czy moczenie ma jakiś wpływ, nigdy tego nie próbowałam..

zamówiłam właśnie kolejny (4ty) worek Acany i naprawdę jestem zadowolona, że spróbowałam tym karmić psy - jakość i cena godne polecenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumbolot'](...) lekarz polecił mi Acanę L&R. Karma bardzo mu smakuje ale chyba po niej ma biegunki. Na poczatku wprawdzie było dobrze ale potem pojawiła się taka jasna biegunka. (...)[/quote]
Czy po przejściu na Acanę OD RAZU miał jasne kupska? czy dopiero po pewnym czasie?
To może nie mieć nic wspólnego z tą konkretna karmą... kolor kupsztali sugeruje, ze warto odwiedzić dobrego weta.
Chyba, że po zmianie jedzenia problem znika. Sprawdzałeś to?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...