Jump to content
Dogomania

SKANDALICZNE ZACHOWANIE PRZEDSTAWICIELA KTTB


Marek z Gromem

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety, niewychowani ludzie sa wsrod nas.

Moim zdaniem cala struktura poznanskiego ZK powinna ulec reorganizacji - panie w sekretariacie sa bardzo niemile, za to wymalowane i zujace gume bardzo pokazowo. Sam KTTB tez cos kuleje - przestalo ukazywac sie czasopismo klubowe, a jak szukalam informacji o hodowlach bullterierow, to powiedzieli, ze nie maja akurat czasu i mam przyjsc sobie kiedy indziej (choc dyzury sa dwa razy w miesiacu...).

Nie wiem, czy ktos w ogole pomyslal organizujac wczorajsza wystawe - tyle zgloszonych psow i brak czegokolwiek.

Zenada.

Link to comment
Share on other sites

Ręce opadają, choć nie pierwszy i nie ostatni to raz. Ludzie przy rongu głupieją, dostają zaćmy i toczą pianę z ... zębów. Takie zachowania to skandal, na które gdzie indziej natychmiast by zareagowano i skończyłoby się to dotkliwymi karami dla mącących. Sama nie raz, nie dwa byłam świadkiem wulgarnego zachowania, na które nikt nie reagował, pieniactwa przy ringu, często w wykonaniu tych samych osób! Co więcej, w mojej rasie znajduje się hodowca, który żadnej wystawy nie może zaliczyć trzeźwy. Tolerują to nawet ci sędziowie, którzy głośno wypowiadają się na temat etyki przy ringu i poza nim. I powiem tak: robi się to już niezjadliwe.

Aga&Co

Link to comment
Share on other sites

To juz sie robi paranoja. Zachowanie tej Pani na wystawie we Wrocławiu bylo po prostu zenujace. Bardzo dobrze ze Tomek o tym napisal. Tomek pisze fajne reportaze i przede wszystkim prawdziwe. Wydaje mi sie ze tu zaczyna juz sie ograniczanie wolnosci slowa.Kazdy ma prawo do wyrazania swoich opini-Tomek trzymaj tak dalej i zawsze pisz prawde!!!

Jezeli ten czlowiek -odwazyl sie na tego typu grozby pod adresem Lukasza i Tomka to wydaje mi sie ze powinien zostac zdjety z pelnionej funkcji i postawiony przed sad kolezenski.Konsekwencje musza byc.

Nie wyobrazam sobie wystaw i takiej atmosfery.Co bedzie dalej? Kazdy z nas bedzie sie bal wystawiac i wyrazac swojej opinii zeby nie dostac w zeby?

Nie rozumiem dlaczego Lukasz ma ponoscic konsekwencje za czyjs reportaz?

Ja na Twoim miejscu Lukasz -napisalabym oficjalny protest w tej sprawie do wladz ZK oraz Klubu.

Masz moje poparcie i mam nadzieje ze inni sie przylacza. Zwlaszcza Ci z nas ktorzy wczoraj byli na wystawie swiadkami tego wydarzenia.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze, iz ktos zdecydowal sie opisac prostackie zachowanie przedstawiciela kttb wzgledem wystawiajacego. Im wiecej takich opisow tym lepiej i nie powinnismy wzbraniac sie od komentarzy podobnych sytuacji, wszakze zalezy nam na poszanowaniu naszej godnosci?(mam nadzieje,ze ddobrze rozumiane sa moje slowa)

Pozdrawiam Marka i podziawiam jego kolege Lukasza za odwage ( ten krotko ciety osilek wystraszyc mogl niejednego wystawiajacego) i zycze dalszych sukcesow z bullkiem przy godniejszym wicerzewodniczacym (klubu terrierow t. bull)!

Link to comment
Share on other sites

Mówiąc szczerze jestem tym wszystkim bardziej zażenowany i zniesmaczony niz przestraszony.

Dziwi mnie tylko jedno - zawsze wydawało mi się że ludzie którzy reprezentują innych , pełnią funkcje oficjalne - powinni liczyć się z tym że swoimi czynami i słowami świadczą nie tylko o sobie lecz również o organizacji której przewodzą ( w tym przypadku zasiadają w zarządzie ).

Nie dziwi mnie juz to że w ciagu ostatniego roku poparcie dla KTTB stale maleje (podobnie jak frekwencja na wystawach przez nich organizowanych) , skoro można się tam spotkać z takim zachowaniem....

Patrząc przez pryzmat zachowania Pana Różańskiego - za bezpodstawne uważam próby wskrzeszania przez aktualnego przewodniczącego , świetności KTTB - a szkoda....

Skoro Klub zrzesza w swoich szeregach takie osoby , ba wyznacza tego typu ludzi na funkcje reprezentatywne,kierownicze - to nic dziwnego że jego szeregi stale topnieją i nic nie wskazuje na to żeby ta sytuacja miała ulec zmianie.

Wydaje mi się że próby (notabene chwalebne i poniekąd niewdzięczne)rozsyłania przez Pana Przewodniczącego ankiet ,deklaracji członkowskich oraz próśb o uiszczenie składki - tracą sens w kontekście takich zachowań osób z nim współpracujących.

Link to comment
Share on other sites

No to kawal prostaka z niego!!! J****y cwaniak, ale i na niego sie znajdzie bata... I kto by pomyslal, ze na wystawie psow dojdzie do czegos takiego :( a tam podobno inteligentni, kochajacy psy ludzie sie spotykaja :(

Lukasz tego tak nie mozna zostawic i trzeba gosciowi kolo dupy tak narobic, zeby juz dal sobie spokoj z hodowla psow... Nie mozna dopuscic. zeby takie buraki wprowadzaly terror i niszczyly ten swietny klimat wystaw, wiec do dziela!!!! Jestem w pelni do Twojej dyspozycji, jesli moglbym pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

Masz moje poparcie i mam nadzieje ze inni sie przylacza. Zwlaszcza Ci z nas ktorzy wczoraj byli na wystawie swiadkami tego wydarzenia.

Ja jestem oburzona i przerazona faktem, ze taka osoba reprezentuje "moje" rasy. Czy ktos moze mi podac numer telefonu i godziny przyjec tej szacownej organizacji?

Link to comment
Share on other sites

B. Różański publicznie złamał kilka artykułów kodeksu karnego, o regulaminie reprezentowanego przez niego ZWKiP i KTTB nie wspomnę.

Oficjalna skarga do odpowiednich organów zostanie w najbliższym czasie złożona. Co do KTTB, to chyba już napewno w Poznaniu nastąpił jego oficjalny pogrzeb, rękami swojego vice prezesa ds zastraszeń i gróźb karalnych!!!

Link to comment
Share on other sites

Co do KTTB, to chyba już napewno w Poznaniu nastąpił jego oficjalny pogrzeb, rękami swojego vice prezesa ds zastraszeń i gróźb karalnych!!!

Wystawy psów przypominają coraz bardziej "wolną amerykankę", tylko liczą się pieniąchy i wieksze pieniąchy!!!. Ludzi pokroju wymienionego Różańskiego & pomagierów powinno się szybciutko usuwać z tzw. środowiska. Psuje reputację także swoim kolegom z branży :oops: , tylko kogo to obchodzi? Te wszystkie układy i układziki... :onfire: i te pieniąchy... :snipersm:

Link to comment
Share on other sites

Witam!!!

Niestety byłam świadkiem tego żenujacego zdarzenia :( Rzeczywiście do Łukasza podszedł p.Różański wraz ze swoja towarzyszką.Zachowywali sie oboje agresywnie rzucając wyzwiskami pod adresem Łukasza i "pedała"Pułtoraka(przepraszam Tom,ale cały czas huczy mi to w głowie),grożąc za pisane przez Tomka i w jego mniemaniu przez Łukasza tez,reportaze z wystaw a dokładnie Wrocławskiej.

Ale gdy na ringu w trakcie oceny pojawił się znajomek p.Różańskiego-rosły,dodrze zbudwany,krótko obcięty osiłek- zgupiałam i byłam przerażona.Po czym padły kolejne grożby tym razem z ust tego sterydziarza!!!Wierzcie mi ten pan nie wygladał na osobe z Zarządu Głównego :wink:

Całą ta sytuacje można nazwać tylko jednym słowem-PROSTACTWO!!!!!!

Jak taka osoba może zasiadać w zarzadzie klubu?Osoba , która problemy rozwiązuje mięśniami i obelgami pod adresem wystawców!!!. Nie dziwie się, ze wasz klub się rozpada!!!!!Dzieki takim osobom jak pan R. lepiej omijać ring bulowtych szerokim łukiem. Zastanawiam sie nad kupnem bulinki wystawowej,ale jezeli mam wystawiać w takiej atmosferze, martwic się czy ja będe następna do dostania 'w***dol' to na razie dziękuje.

Wystawa poznańska to nie był "Poznań dogs show" ale "Różański Show"

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam świadkiem okropnej nieprzychylności sędziego. Moja koleżanka była na eliminacjach mp (bo jak wiecie odbywają się one podczas oceny w ringach) i kiedy przyszła ze swoim collie na ring (sunia była w weteranach, czyli nie podlegała żadnym innym porównaniom i była jedna w klasie) było już porównanie suk i sędzia nie chciał jej później ocenić, a gospodarz ringu nawet jej wcześniej nie wywołał. :( I też na ringu collie pewien pan wystawił jedną sukę, a potem poszedł ją przywiązać i wziąść następną, ale gdy przyszedł z tą drugą było 2 sekundy za późno i sędzia również jej nie ocenił. Może są to przykłady, które nie są tak bulwersujące jak ten opisywany wcześniej, ale moim zdaniem troszeczkę sympatii sędziów względem wystawców i wszystko byłoby ok. Czy to tak wiele??? :-?

Link to comment
Share on other sites

Chcialabym tylko dodac ze takie sytuacje sa 'typowe' dla kazdego grona skupiajacego sie wokol czegokolwiek... czy to bedzie sport na poziomie amatorskim czy zawodowym,(takie sytuacje znam az za dobrze z autopsji) czy jakakolwiek inna klika .... zawsze znajdzie sie imbecyl pokroju tego pana ktorego zachowanie zostalo tu tak 'pieknie' zilustrowane.... jedno nie ulega dyskusji .. zostawic tak tego nie mozna... prawo jest w koncu po to aby je egzekwowac... a ten pan na pewno nietykalny nie jest.. mimo ze jemu samemu moze sie wydawac ze jest inaczej.... a jesli pozew do sadu nie przygasi jego temperamentu jest jeszcze jedno bardzo proste wyjscie..... pokonac wroga wlasna bronia .... i wspomniany pan szybciutko znizy ton....

Pozdrawiam

Asia&Arka&Mrowka

Link to comment
Share on other sites

To nie jedyny skandal na tegorocznej wystawie w Poznaniu.Ja się zastanawiam czy wogóle jest sens jeździć tam na wystawę.Mam na myśli sędziowanie amstaffów.Młodzież-psy wygrał pies po Teddym Jurkowej,młodzież -suki wygrała Ostryga Black Florida którą wystawiała sama pan Jurek(suka jest tragiczna,na wystawie w Bratysławie otrzymała tylko ocenę dobrą od sędziego austriackiego-widocznie w miesiąc wypiękniała),została też Najlepszym Juniorem W Rasie,w Championach wygrała Agra z Piotrowego Sadu(SUKA PO SMOKU JURKOWEJ)przypomina o na raczej charta niż amstaffa i nie powinna być wogóle championem,ani nigdy dostać oceny doskonałej.Ludzie płacą duże pieniądze za udział w wystawach,a są na nich poprostu oszukiwani przez kliki sędziowskie.Czas najwyższy żeby się ktoś odpowiedni tym zajął,najlepiej prasa,bo oni potrafią wyciągnąć takie brudy na światło dzienne.Sędzia Trębala był poprostu żałosny,nie spojrzał nawet dobrze na żadną sukę,od razu wiedział kto ma wygrać.Pewnie nocował u Jurkowej przed wystawą i dokładnie przejrzeli katalog.Najgorsze jest to że wszyscy wiedzą o tym co się dzieje , i nikt nic nie robi w tym kierunku żeby coś się zmieniło,żeby wygrywały w końcu ładne psy,a nie układy i znajomości.

Link to comment
Share on other sites

Zabawne, ile "interesujących" i żenujących sytuacji pojawiło się w Poznaniu, stawiających w niezwykle niekorzystnym świetle wystawę i zw. kynologiczny.

Jeszcze zabawniejszym jest fakt, iż Światowa Wystawa Psów Rasowych zapowiadana jest na 2006r. i tez ma się odbyć w Poznaniu.

I może wystawiający z całego świata też będą zastraszani przez "niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach"? :lol:

a propos od czego był ten osiłek(krótko cięty) na wystawie?? kogo miał tam pilnować bądź ochraniać? ludzi ,psy czy butnego pana wice?

pozdrawiam :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Jesli ktos chce rozdmuchac sprawe w mediach, poprosze o sygnal - mam kilku znajomych w GW i TVN-ie, sama pracowalam w TVP3. Jakby sami zainteresowani chcieli, moge pomoc.

Jest mi wstyd, ze takie paskudztwa mialy miejsce na wystawie - badz co badz w moim miescie. Sama, choc bylam tam po raz pierwszy, nie bylam nia zachwycona. Chaos organizacyjny zrekompensowaly mi tylko piekne psy i nowi znajomi z dogomanii. :)

Link to comment
Share on other sites

Tylu świadków? To dlaczego nie została wytoczona sprawa o zniesławienie????????????? :o

LENI POWOLUTKU !!!

Zniesławienie bardzo trudno udowodnić może obrazę ?

No dobra czytam dalej :evilbat:

Różańskiemu słoma z butów wyszła, cóż to typowe "chamstwo i drobnomieszczaństwo". A ma ktoś namiar na jego maila? Dla sportu zawalmy mu skrzynkę głupotami :D

Leni nie bądź taka jak ON :evilbat: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jesli ktos chce rozdmuchac sprawe w mediach, poprosze o sygnal - mam kilku znajomych w GW i TVN-ie, sama pracowalam w TVP3. Jakby sami zainteresowani chcieli, moge pomoc.

I to jest najlepszy pomysł jak narazie nic gościa nie pogrąży lepiej niż media o ile to jest 100% prawda bo może się rozpętać niezła hryja a komisyja śledcza nie skączyła jeszcze sprawy Rywina :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale pomimo to złożył bym wniosek do prokuratury lub na policję o zaistniałem incydęcie. Kasy i tak nie dostaniesz ale on będzie musiał zapłacić na cele społeczne (o ile udowodnisz mu winę).

Mogą ale nie muszą zabronić wykonywania zawodu (oceny psów na wystawach) ale znając życie nie wiem czy do tego dojdzie.

Przy takim stopniu korupcji w Polsce myślę że zawieszą go na parę miesięcy lub rok i sprawa się zakończy.

Oczywiście dobry pomysł aby napisać pismo do tego KTTB niech też się nim zajmą.

Jest mi wstyd, ze takie paskudztwa mialy miejsce na wystawie - badz co badz w moim miescie. Sama, choc bylam tam po raz pierwszy, nie bylam nia zachwycona. Chaos organizacyjny zrekompensowaly mi tylko piekne psy i nowi znajomi z dogomanii. :)

Mi też ale dopuki jak już ktoś powiedział (kasa) wystawa nie będzie się opierała na bankietach którzy wystawiają hodowcy sędziom to doputy kasa będzie rządziła wystawą i ich wynikami co sam się o tym przekonałem ;)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem rozdmuchanie całej sprawy w mediach nie jest najlepszym pomysłem, fakt faktem że pogrążyło by to tego człowieka w świecie psiarzy, lecz należy przy tym liczyć się z tym jaki wpływ by to miało na wizerunek ras bojowych w ogóle. „Skoro sami działacze KTTB zachowują się w taki sposób to czego można żądać od hodowanych przez nich psów” pewnie taka myśl nasuwała by się każdemu odbiorcy takiej informacji w media, a taki odbiór rasy w społeczeństwie jak mi się wydaje nie leży w niczyim interesie. Z drugiej strony nie wątpię że Łukasz i Tomasz w umiejętny sposób rozwiążą całą tą sprawę i osoby wykazujące tak skandaliczne zachowanie zostaną ukarane ( z resztą to nie pierwsze groźby pod ich adresem z tego co pamiętam przed wystawą Międzynarodową w Opolu też było gorąco :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...