Jump to content
Dogomania

ciąża, szczenięta, uśpienie...


adamm

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:-x :snipersm: :mad: :shake: :diabloti: tylko tyle mam Ci do powiedzenia.
Co za ludzie, skąd Ty się urwałeś?
Masz wyrzuty sumienia i dobrze, bo zabileś 3 niewinne szczeniaczki.
Ależ mnie zdenerwowałeś z samego rana wrrrrrrrrrrr. Kolejny "chodoffca" od siedmiu boleści.

Link to comment
Share on other sites

Człowieku ile Ty masz lat? Bo jeżeli rozmawiam z dzieckiem, to rozumiem Twoją niewiedzę.
Sa preparaty , bardzo dobre mleczko Mixol dla szczeniąt. Sama mam miot i dokarmiam smoczkiem, bo mama ma mało pokarnu.
To dla mnie sama przyjemność, jak idę z butlą do małych to biegną do mnie, uspakajają się przy mnie jak je tulę gdy płaczą.
Zrobiłeś bardzo źle , ewentualnie Twoi rodzice, bo wydaje mi się, że jesteś jeszcze małoletni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adamm']...niestety musialem brac pod uwage dobro wszystkich szczeniat niewiem czy tyle by dala rade wykarmic:placz:[/quote]
Nawet jeśli nie dałaby rady, to od czego Ty jesteś? Można dokarmiać!
Bywają wypadki, że suka umiera po porodzie i hodowcy odchowują cały miot samodzielnie i udaje się to!

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to tak:
1. Jakie ksiazki czyytasz? Znajdź mi książkę, w której jeest napisane: kiedy urodzi sie więcej niż 6 szczeniąt, trzeba zabić kolejne dla dobra matki i innych szczeniąt.
2. Z jakim wterynarzem się kontaktowałeś w sprawie, że chcesz szczenięta i przekazania terminu [jakby coś sie działo złego] porodu?
3. Ile razy wet był na "kontroli"?
3. jakich i gdzie zasiegałeś informacji o kryciu i odchowywaniu szczeniąt?
4. Co w ogóle zrobiłeś oprócz zabrania suki do "reproduktora" [domyślam się, że to miot bezpapierowy] i zdecydowaniu o kryciu?

CO ZROBIŁEŚ? Bo wydaje mi się, że myślałeś, że to sie będzie samo wszystko działo, suka sobie poradzi, szczeniaki się sprzeda/wyda i to wszystko.

Szczerze proszę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Dobra, to tak:
1. Jakie ksiazki czyytasz? Znajdź mi książkę, w której jeest napisane: kiedy urodzi sie więcej niż 6 szczeniąt, trzeba zabić kolejne dla dobra matki i innych szczeniąt.
2. Z jakim wterynarzem się kontaktowałeś w sprawie, że chcesz szczenięta i przekazania terminu [jakby coś sie działo złego] porodu?
3. Ile razy wet był na "kontroli"?
3. jakich i gdzie zasiegałeś informacji o kryciu i odchowywaniu szczeniąt?
4. Co w ogóle zrobiłeś oprócz zabrania suki do "reproduktora" [domyślam się, że to miot bezpapierowy] i zdecydowaniu o kryciu?

CO ZROBIŁEŚ? Bo wydaje mi się, że myślałeś, że to sie będzie samo wszystko działo, suka sobie poradzi, szczeniaki się sprzeda/wyda i to wszystko.

Szczerze proszę[/quote]
informacje zasiagnalem z tej ksiazki "SZNAUCERY" Barbara Szczerbicka Irena Krasowska [url]www.tiny.pl/gclt[/url] wpelni zdaje sobie sprawe jakim obowiazkiem jest wychowanie szczeniat.
kontaktowalem sie z weterenarzam z mojej miejscowosci badal wczesniej suke i bylo wszystko wporzadku.ustalilismy termin porodu jezeli zostal by przekroczony wtedy byla by cesarka.mowil ze niema potrzeby wozic jej do przychodni aby jej nie stresowac.
suka zostala pokryta przez psa ktorego posiadam.nie sa to psy rodowodowe co nieznaczy ze nie sa objete opieka weterynaryjna.maja wszyskie niezbedne szczepienia itd.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie: jaki weterynarz uśpił Ci zdrowe szczeniaki????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: a moze to jednak była łopatka w łeb albo worek i do jeziorka???bo ja jestem wetem i w głowie mi sie nie miesci zeby ktokolwiek uspil zdrowe ŻYCIE!!!:mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote]informacje zasiagnalem z tej ksiazki "SZNAUCERY" Barbara Szczerbicka Irena Krasowska [url]www.tiny.pl/gclt[/url] wpelni zdaje sobie sprawe jakim obowiazkiem jest wychowanie szczeniat.[/quote]
Tak się składa, że przeczytałem tą książkę [chyba jak większość na tym forum] i rzeczywiście, jest tam napisane o STARYM regulaminie hodowlanym, który "przewidywał możliwość pozostawienia najwyżej szcześciu szczeniąt w miocie".
No i jest tam napisane o "zastanowienie się" [z tego co pamiętam] o zostawieniu większej ilości szczeniąt i przedstawione są złe strony odchowania więcej szczeniąt. Bardzo mi się nie podoba fragment tej książki i od razu się z nim nie zgodziłem i sądze, że większosć się z nim nie zgadza.

No i jeśli to co napisałeś wyżej rzeczywiście jest prawdą, to zwracam honor, ale jednak powinieneś zasięgnąć tez informacji u weta i innych, nowszych ksiązkach, bo sznaucery krassoweskiej nie są najmłodsze, a poza tym jest dużo książek specjalistycznych tyczących sie tego tematu ;)

nasepnym razem będziesz wiedział. Powodzenia życzę.

Link to comment
Share on other sites

Straszne co ,czasem brak wiedzy prowadzi do tragedi.
Ale dosc o tym ,bo czlowiek juz wie,ze nie jest O.K .
Mysle ,ze teraz warto by podpowiedziec co robic z suka i psiaczkami zeby nie pogebiac koszmaru.
A na marginesie ja osobiscie jestem za usypianiem kundelkow chyba lepiej je uspic niz potem maj cierpiec w schronisku lub byc w rozmnazane ,bo podobne do sznaucera.

Ale do rzeczy addam.Opieka nad szczeniatkami w pierwszych dniach ogranicza sie do zapewnienia spokoju ,jedzenia,picia suce i do ogladania kazdego pieska kilka razy dziennie.Czy pieseczki maja czyste pupki, pelne brzuszki,czy ktorys nie placze za czesto lub nie jest odsuwany przez suczke.Patrz czy pieseczki sa cieple,czy rowno i czesto ssa mamuske.
Twoja suczka powinna teraz dostawac specjalna karme wysokoenergetyczna!
Wiecej na pewno napisza Ci bardziej doswiadczeni.
Pamietaj ,ze taki miot trzeba bedzie dosc szybko zaczac dokarmiac ,bo suka nie wyrobi sama.
Oby te szczeniatka sie wychowaly i znalazly dobre domi jesli juz musialy sie pojawic na swiecie.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img151.imageshack.us/my.php?image=p42985253mo.jpg[/IMG][IMG]http://img151.imageshack.us/my.php?image=p42985253mo.jpg[/IMG][quote name='Romas']Straszne co ,czasem brak wiedzy prowadzi do tragedi.
Ale dosc o tym ,bo czlowiek juz wie,ze nie jest O.K .
Mysle ,ze teraz warto by podpowiedziec co robic z suka i psiaczkami zeby nie pogebiac koszmaru.
A na marginesie ja osobiscie jestem za usypianiem kundelkow chyba lepiej je uspic niz potem maj cierpiec w schronisku lub byc w rozmnazane ,bo podobne do sznaucera.

Ale do rzeczy addam.Opieka nad szczeniatkami w pierwszych dniach ogranicza sie do zapewnienia spokoju ,jedzenia,picia suce i do ogladania kazdego pieska kilka razy dziennie.Czy pieseczki maja czyste pupki, pelne brzuszki,czy ktorys nie placze za czesto lub nie jest odsuwany przez suczke.Patrz czy pieseczki sa cieple,czy rowno i czesto ssa mamuske.
Twoja suczka powinna teraz dostawac specjalna karme wysokoenergetyczna!
Wiecej na pewno napisza Ci bardziej doswiadczeni.
Pamietaj ,ze taki miot trzeba bedzie dosc szybko zaczac dokarmiac ,bo suka nie wyrobi sama.
Oby te szczeniatka sie wychowaly i znalazly dobre domi jesli juz musialy sie pojawic na swiecie.[/quote] dzieki za odrobine zrozumienia choc popelnilem blad ktory mnie w niczym nie usprawiedliwia i do teraz meczy mnie sumienie wynikalo to raczej z niewiedzy niz z jakiegos sadyzmu.pieski maja sie calkiem dobrze ,chcialem zalaczyc zdjecia ale cos nie potrafie korzystalem z tej strony [URL="http://imageshack.us"]http://imageshack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No nauczka na przyszlosc zeby zaczac od doinformowania.Ale teraz to trzeba tylko juz myslec o tym zeby szczeniatka i suczka mialy sie zdrowo .
Na tej stronie imageshack klikasz" Przegladaj ", wchodzisz tym sposobem do swojego kompa i z folderu zdjeciowego wybierasz to zdjecie ktore chcesz pokazac .Klikasz na nie i zatwierdzasz.Dalej klikasz "host it" i zdjecie sie po kilku chwilach pokazuje z adresami do podania lub do wklejenia.
Wybierasz sobie ktorys adres zdjecia ,tam sa rozne opcje ,ja wybieram te ktore w adresie maja URL to wtedy pokazuje sie zdjecie a nie sam link.
Wycinasz adres zdjecia i wklejasz do korespondencji.To tak z grubsza ,bo fachowcem w temacie nie jestem ale tez mialam klopoty z wstawieniem pierwszego zdjecia.
Acha, jesli zdjecie jest za duze to strona imageshack go nie przerobi ,tam jest okreslony limit.A tak samo dgm przyjmuje tylko zdjecia zmniejszone.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje Orsini.Z drugiej strony ludzie robia gorsze rzeczy niz usypianie czesci miotu,sama wiesz jak to wyglada w kwestii "pozbywania" sie szczeniat.Stalo sie.Zostalo powiedziane na ten temat chyba wszystko.
I teraz moim zdaniem sprawa jest w tym zeby reszta psiakow mozliwie bez szwanku wyrosla.Bo przeciez widac,ze adamm nie ma pojecia o psach.I choc w tym wszystkim jest dobre to ,ze szuka odpowiedzi na swoje watpliwosci.Lepiej pozno niz wcale.
Moze juz dac spokoj z dolowaniem chlopaka a skupic sie na tym co powinien teraz robic.
Wiesz na pewno ,jako fachowiec , co ludzie wyprawiaja ze szczeniakami ,ze szczennymi sukami itd Wlos sie jezy na glowie.
Niedalej jak tydzien temu ropzmawialamz inteligentna,majetna osoba,milosniczka owczarkow podhalanskich.
I ta pani mowi mi ,ze jej suka jak zostala pokryta to meczyla sie przy porodzie kilkadziesiat godzin i zdechla !!!!!
-"Bo ona w kojcu byla ,prosze pani,a my pojechalismy po zakupy,no i ja to zawsze obserwuje swoje psy i domownikow i patrze a tu ona martwa w tej budzie lezy" -
Tak doslownie mowil ten potwor w ludzkim przebraniu.
I takich opowiesci to ja znam multum.Ludziom nie brak pieniedzy ,czy checi ale brak im wyobrazni.Na tym tle sprawa uspienia u wet kilku slepych pieskow wydaje mi sie nie tak straszna ,jesli wogole mozna tu mowic o mniejszym zle.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam ten wątek i nie do końca się zgadzam z linczowaniem tego wet-a. Wet wiedział/ła, że ma do czynienia z niedoświadczonym hodowcą:shake: , mała suka urodziła aż 9 szczeniąt:shake: . Jest to duży miot nawet dla średniaka a co dopiero dla miniatury:roll: , więc może doszedł do wniosku, że lepiej niech się odchowa 6 silniejszych a nie ryzykować, że pojawią się problemy z prawidłowym rozwojem aż 9 szczeniąt:shake: . Taka duża ilość wymaga pilnowania, żeby wszystkie równo skorzystały z dobrodziejstwa mleka matki, nie wspominając o dokarmianiu parę razy dziennie:roll: . To jest czuwanie w nocy, itd. Wydaje mi się, że nie jest to zadanie dla nowicjuszy:shake:,przynajmniej dla takich, co nie bardzo do tej pory się wykazali. Inna sprawa, że kolega zdecydował się na rozmnażanie kundelków, którym potem trzeba zapewnić nowe domy:angryy: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...