Jump to content
Dogomania

Karmienie staruszka


karrrolaa

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz podawać karmę, to jako dodatek będą dobre gotowane i rozdrobnione lub surowe zmiksowane warzywa, mięso wszelkie surowe i gotowane, jogurt naturalny, łyżka oleju... Dodtaki takie nie powinny stanowić większej części niż ok. 10% porcji karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

z mięsem i podrobami trzeba uważać, zwłaszcza jeśli surowe. Im starszy pies tym ma ciężej z trawieniem mięska. Właśnie moja sunia cierpi z tego powodu. A czegoś innego niż mięsko nie bardzo chce. A mięsko na drugi dzień ląduje w formie prawie niestrawionej na mojej podłodze...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Mój pierwszy raz na forum :)

Od 2 tygodni mieszka z nami Nero, jest w wieku 8-11 lat.
Trafił do mnie w niezaciekawym stanie, był wychudzony i odwodniony.
Od weta mam zalecenie karmienia go makaronem/ryżem z mięsem (wołowina, indyk najlepiej), warzywami. Jako dodatek: łyżka oleju, otręby, może być siemię lniane mielone (na piękna sierść). Niestety ja aktualnie daję kurczaka z domieszką indyka, ekonomia...
Od czasu do czasu ma dostać: jajko na twardo, twaróg, łapki kurze ugotowane (na stawy).
U staruszka ważne jest, żeby psiaka nie utuczyć, może to mieć decydujący wpływ na jego serce i stawy.
Nero do tej pory był żywiony sucha karmą, ale wet polecił mi właśnie domowe gotowane jedzenie...
Jeśli chodzi o podroby to dla staruszków są niezalecane.
Po 2 tygodniach domowego jedzonka psiak odżył, sierść mu pięknieje z dnia na dzień, nabrał nieco ciałka, ale bez przesady, wychodzimy na prostą...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie,
ja karmię swojego staruszka (15 lat) gotowym pokarmem przygotowanym z podrobów w kszatłce grubego salami :-). Taki pokarm jest do nabycia w sklepach mięsnych. Zważywszy iż brakuje mu już kikla zębów a lubi sobie podjadać suchą karmę więc podaję mu karmę dla szczeniąt. Jest bardzo drobna i miękka. A na dodatek bardzo mu smakuje.
A do tego wszystkiego mamy w domu jeszcze szczeniaka, więc suchą karmę zajadają razem hihi.
Pozdrawiam,
Daniel

Mam kilka ciekawych artykułów na stronce:
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...