Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

pieswybiera tak na serio pierwszy przedmiot do nakrecania-jesli mowa o doroslym psie.tak wiec zobacz co mu pasi a potem rozszerzaj repertuar lupow.nakrecanei to nauka/zabawa w polowanie.wyczekanie na lup[pies wykonuje polecenie],wspolne zagryzanie lupu[nagrodowe zlapanie i szarpanie sie].pozostawienie psa na niedosycie czyli koniec pracy przed wystapieniem kompletnej olewki lupu lub zmniejszeniem dynamiki.motywacja psa jest najtrudniejsza rzecza w szkoleniu .dla psow malo lupowych bo trzeba byc bbaaaardzo cierpliwym zeby pies sie ruszyl i zaczal wykonywac polecenia w zamian za lup.dla psa nakreconego-bo precyzja na lupie to wyzsza polka niz na smakolu;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

boszsz dzis trafiłam na obrońce maltretowanych piesków:roll: .Myslałam,że mnie krew zaleje.:angryy:
Idziem z booraczakiem do parku rano sie wylatkać:cool1: .Idziemy,tzn.pies z przodu ciągnacy jak parowóz,łeb w dole,ogon w górze i dawa holownik-byle szybciej w parku:diabloti: .Ja za nia na wyciągnietej urwanej w połowie juz ręce półkłusem.Ogólnie lecimy jak potłuczone:evil_lol: .Se moge mieć wszystko a pies ma mnie gzieś.Patrze linka sie odwiazuje od obrozy,złapałam psa za obroze,"STÓJ"(obok ruchliwa ulica) i k...nagle słysze piszczy mi jakies dziewcze nade mną,czy by mi było miło jakby mnie ktoś tak prowadził.:mad:
Se mysle o co jej chodzi?Pies mnie ciągnie-a co ma mnie pchać?:evil_lol: I sie wydziera na ulicy,że pies sie boi,bo tak idzie i w ogóle zasrany obronca :angryy: zwierzątek,która pierwszy raz widzi psa w akcji "spacerek"(szybko,szybko pancia szybciej,do lasu,sybko!!!!:mad: ),bedzie sie na mnie wydzierac.Nie wdałam sie w dyskusje,bo po co?Obok stała policja:cool3: -jakos nie chciała ich zawiadomić.
Niestety kiedy idziemy do parku czy lasu booraczak ciągnie jak koń,a ja za nia lece i co chwile próbuje ja zwolnić.Czasem skutkuja korekty smyczą,krótkie szarpniecie,ale nie zawsze uda mi sie trafic do niej z nagrodą(w miare szybko:oops: ) i dalej ciągnie.Czsem ma takie dni,że idzie sobie obok na luźnej smyczy i jest luz.Sie nauczy.Jestem debilem szkoleniowym i musi to troche potrwać.A nastepnym razem wezme gryzak i jak przy......le to sie odechce ludzi zaczepiać.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']onki kooochaja ciagnac jak ciagniczki.sa wtedy szczesliwe:cool3: :evil_lol:[/quote]
Tylko pańcia troche mniej:evil_lol: Poza tym Aicha to eksterier(kiedyś była terierem:razz: )i wszędzie czuje sie jak na ringu wystawowym:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

wiesz chita to 100%uzytek a tez ciagnie tyle ze w podskokach robi pirueciki i drze ryja:mad: .
ale jak idziemy ulica tak normalnie to ida przy nodze na luznej smyczy.to wyegzekwowalam i pilnuje bo jak tylko pozwole sobie na popuszczenie[se pociagnijcie]to potem musze sie wydrzec:roll: .

Link to comment
Share on other sites

No widzisz jak bym sie jeszcze wydarła to by dopiero było.

mam pytanko apropos sladów.Cy moge sie posłużyć takim małym aluminiowym pudełeczkiem w kształcie serduska po pierniku czy musi byc plastikowe?Bo to chyba nie chodzi o to zeby pies czuł ze tam es żarcie tylko odbierał to jako nagrode(żarcie) za dojście do samego pudełeczka po śladzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']onki kooochaja ciagnac jak ciagniczki.sa wtedy szczesliwe:cool3: :evil_lol:[/QUOTE]
Joshua jest 1/2 onka :cool1: -ciagnie na spacer ,tą drugą 1/2 onka chyba jestem ja bo ciagnę ze spaceru a Joshua snuje sie za mną jak g.....w przeręblu starając sie odwieść mnie od pomysłu powrotu do domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']No widzisz jak bym sie jeszcze wydarła to by dopiero było.

mam pytanko apropos sladów.Cy moge sie posłużyć takim małym aluminiowym pudełeczkiem w kształcie serduska po pierniku czy musi byc plastikowe?Bo to chyba nie chodzi o to zeby pies czuł ze tam es żarcie tylko odbierał to jako nagrode(żarcie) za dojście do samego pudełeczka po śladzie?[/quote]pudelko ma jedna role.ta rola jest to ze jet zamkniete;).trzeba zaznaczyc jego znalezienie i poczekac az pancia przypelznie,otworzy i da smakola ze srodka.moze byc aluminiowe w zwiazku z tym.chodzi o nauke czekania przy przedmiocie.mozna inaczej ale ten sposob jest najlatwiejszy.przedmiot=nagroda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']Joshua jest 1/2 onka :cool1: -ciagnie na spacer ,tą drugą 1/2 onka chyba jestem ja bo ciagnę ze spaceru a Joshua snuje sie za mną jak g.....w przeręblu starając sie odwieść mnie od pomysłu powrotu do domu.[/quote]no bo juz do domku?a tyle jeleni na polach do rzucania:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']To TY + Josh=cały ON:evil_lol: !Wspaniale sie uzupełniacie:eviltong:[/quote]nawet nei wiesz jak bardzo kazdy wlasciciel pasuje do swojego psa.poza mna oczywiscie bo ja taka kopnieta jak moje pieseczki nie jestem:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']pudelko ma jedna role.ta rola jest to ze jet zamkniete;).trzeba zaznaczyc jego znalezienie i poczekac az pancia przypelznie,otworzy i da smakola ze srodka.moze byc aluminiowe w zwiazku z tym.chodzi o nauke czekania przy przedmiocie.mozna inaczej ale ten sposob jest najlatwiejszy.przedmiot=nagroda.[/quote]
Własnie o to mi chodziło:p o role pudełeczka.To bedzie aluminiowe.Jest małe i Aicha nie zauważy go z daleka i pobiegnie zobaczyć co to.:mad: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']Własnie o to mi chodziło:p o role pudełeczka.To bedzie aluminiowe.Jest małe i Aicha nie zauważy go z daleka i pobiegnie zobaczyć co to.:mad: :evil_lol:[/quote]najpierw zamiast pobiegnie zobaczyc co to zrob z nia wysylanie kierunkowe do pudelka i/albo naprzod zeby zalapala.onki zero jedynkowe som.ja bym tam w procesy myslowe nie wierzyla zbytnio:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']najpierw zamiast pobiegnie zobaczyc co to zrob z nia wysylanie kierunkowe do pudelka i/albo naprzod zeby zalapala.onki zero jedynkowe som.ja bym tam w procesy myslowe nie wierzyla zbytnio:evil_lol:[/quote]
Czyli,że co?Najpierw wysyłam do pudełka?Ma je zaznaczyć?I potem jak załapie idzie do pudełka po śladzie i zaznacza?:oops: :roll: :eviltong: :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']Czyli,że co?Najpierw wysyłam do pudełka?Ma je zaznaczyć?I potem jak załapie idzie do pudełka po śladzie i zaznacza?:oops: :roll: :eviltong: :cool1:[/quote]no.bo najpierw musi zalapac ze to wogole cos do zaznaczania.sama raczej na to nie wpadnie tylko przyleci do ciebie:dawaj nagrode znalazlam takie cus.najpierw lopatologia potem egzekwowanie myslenia.odwrotnei z onem sie nie da.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no co?:cool3: .ja nie latam jak goopek bezsensu[/quote]

Mysle, ze gdyby przecietny Kowalski zobaczylby jak cwiczysz z psem, stwierdzilby, ze "po co ty tak latasz bez sensu?" :eviltong: punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :eviltong:

[quote name='ayshe']i nie wgryzam sie w co popadnie:roll: :cool3: :evil_lol:[/quote]

a ja tam wiem.....ale wtykasz palce w rozne dziwne miejsca, szczegolnie w jednym chyba tikaczu jesli dobrze pamietam...to prawie jedno i to samo, ONek ma lepiej rozwiniete zeby, to ich uzywa, czlowiek ma lepiej rozwiniete paluchy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Mysle, ze gdyby przecietny Kowalski zobaczylby jak cwiczysz z psem, stwierdzilby, ze "po co ty tak latasz bez sensu?" :eviltong: punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :eviltong:



a ja tam wiem.....ale wtykasz palce w rozne dziwne miejsca, szczegolnie w jednym chyba tikaczu jesli dobrze pamietam...to prawie jedno i to samo, ONek ma lepiej rozwiniete zeby, to ich uzywa, czlowiek ma lepiej rozwiniete paluchy :eviltong:[/quote]no faktycznie jak tak na to spojrzec...:roll: ...nieeee one sa durnowate a ja jezdem tenteges...noo...yntyligentna:cool3: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...