Jump to content
Dogomania

cockerowe cudo szuka domku:)Metamorfoza na tymczasie!


Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tez ogłoszenia robię, mówię o nim na innych forach.

Jutro mam pracowity dzień, jedziemy do Częstochowy na kastrację. Magda, ile czasu potrzebuje pies na dojście do siebie po zabiegu?
Jutro też mam wizytę przed adopcyjną w Jaworznie. Jedziemy z mężem, Cziko raczej nie będzie w stanie. Jest jakiś zestaw pytań, które należy zadać ? Niby wiem o co się pytać, ale to zaledwie parę pytań. Bardzo mi zależy, by Cziko szybko znalazł dom, ale ten na zawsze. Do Czika trzeba podchodzić delikatnie, z cierpliwością trzeba mu pokazywać świat, socjalizować, uczyć. To duży obowiązek, jednak myślę, że jeśli ktoś przejdzie ten okres to Cziko odwzajemni się z nawiązką.

Już ustalony mam termin, do szpitala idę 17 lub 18 czerwca na 2-3 tygodnie. Chciałabym, żeby do tego czasu znalazł się dom dla niego. Jak do tego czasu się nie znajdzie, to pewnie mąż zawiezie psa do rodziców do Jędrzejowa, żeby go przechowali, tylko że tam będzie mieszkał w garażu. Rodzice już mają psa, który z Czikiem walczy (głównie to o moją suczkę), dlatego psy muszą być całkowicie odseparowane.

[B]Cajus JB[/B], dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Stimi jak wszystko dobrze pójdzie, to psiak już następnego dnia po kastracji jest w dobrej formie. Jak się ranka ładnie goi, to po 10 dniach można zdjąć szwy (chyba, że ma rozpuszczalne).


Co do pytań jakie mozna zadawać na wizycie, to wkleję tu ankietę przedadopcyjną:




[CENTER][B][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman]ANKIETA PRZEDADOPCYJNA (PIES)[/FONT][/SIZE][/U][/B][/CENTER]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.[/SIZE] [SIZE=3]Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2.[/SIZE] [SIZE=3]Jeśli mieszkacie Państwo w domu z ogrodem, czy posiadacie Państwo budę dla psa lub kojec?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.[/SIZE] [SIZE=3]Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]4.[/SIZE] [SIZE=3]Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]5.[/SIZE] [SIZE=3]W jakim wieku są dzieci (jeśli są)? Jeśli nie ma, czy Państwo je planujecie?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]6.[/SIZE] [SIZE=3]Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]7.[/SIZE] [SIZE=3]Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]8.[/SIZE] [SIZE=3]Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]9.[/SIZE] [SIZE=3]Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, może coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]10.[/SIZE] [SIZE=3]Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]11.[/SIZE] [SIZE=3]Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]12.[/SIZE] [SIZE=3]Posiadanie psa wiąże się także zawsze z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciw kleszczowej itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]13.[/SIZE] [SIZE=3]Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa? Jakie akcesoria macie Państwo zamiar kupić dla psa?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]14.[/SIZE] [SIZE=3]Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]15.[/SIZE] [SIZE=3]Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska – a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, oddacie go Państwo wyłącznie naszej fundacji? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]16.[/SIZE] [SIZE=3]Czym zamierzacie Państwo żywić psa? Jeśli suchą karmą to jaką?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]17.[/SIZE] [SIZE=3]Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]18.[/SIZE] [SIZE=3]Ile spacerów dziennie macie Państwo zamiar zapewnić psu?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]19.[/SIZE] [SIZE=3]Jak długo pies będzie przebywał sam w domu?[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]20.[/SIZE] [SIZE=3]Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela fundacji w Państwa domu po adopcji (to także punkt umowy) ?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]



[SIZE=2]I jeszcze druga wersja:[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]


[FONT=Arial][B]ANKIETA PRZEDADOPCYJNA (PIES)[/B][/FONT]

[FONT=Arial]1. Czy mieszkacie Państwo w domu, czy w mieszkaniu? Czy mieszkanie jest Państwa własnością, czy jest wynajmowane?[/FONT]

[FONT=Arial]2. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie?[/FONT]

[FONT=Arial]3. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?[/FONT]

[FONT=Arial]4. W jakim wieku są dzieci (jeśli są)?[/FONT]

[FONT=Arial]5. Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?[/FONT]

[FONT=Arial]6. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.?[/FONT]

[FONT=Arial]7. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?[/FONT]

[FONT=Arial]8. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?[/FONT]

[FONT=Arial]9. Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?[/FONT]

[FONT=Arial]10. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani?[/FONT]
[FONT=Arial]Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczania, profilaktyki przeciw pchłom i kleszczom itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?[/FONT]

[FONT=Arial]11. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa?[/FONT]

[FONT=Arial]12. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?[/FONT]

[FONT=Arial]13. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska - a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, oddacie go Państwo wyłącznie przedstawicielowi wolontariatu?[/FONT]

[FONT=Arial]14. Czym zamierzacie Państwo żywić psa?[/FONT]

[FONT=Arial]15. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa domu przed adopcją / po adopcji (to także punkt umowy) ?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Asia & Ginger [/B], skontaktowała się ze mną Pani z ogłoszenia z Allegro. :) Pani mocno zainteresowana, wydaje się odpowiedzialna, znająca zachowanie psów. Dałam jej link tutaj, może się odezwie.

Dzięki za ankietę. Dostosuję ją do swoich celów. Na pewno się przyda, a na pewno bardzo pomoże.

Przepraszam Was, że tak "truję dupę". Po raz pierwszy wzięłam zwierza na tym-czas i chcę się dobrze wywiązać z obowiązku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stimi'][B]Asia & Ginger [/B], skontaktowała się ze mną Pani z ogłoszenia z Allegro. :) Pani mocno zainteresowana, wydaje się odpowiedzialna, znająca zachowanie psów. Dałam jej link tutaj, może się odezwie.

Dzięki za ankietę. Dostosuję ją do swoich celów. Na pewno się przyda, a na pewno bardzo pomoże.

Przepraszam Was, że tak "truję dupę". Po raz pierwszy wzięłam zwierza na tym-czas i chcę się dobrze wywiązać z obowiązku.[/QUOTE]
No to trzymam kciuki za domek dla Czikusia, zasługuje na niego! :kciuki: :kciuki:


A "truć dupę" możesz jak najbardziej, po to tu jesteśmy, żeby sobie pomagać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam, chyba mowa o mnie ;) Zarejestrowałam się dzisiaj, przejrzałam wątek Czika i jak najbardziej, w dalszym ciągu jestem zainteresowana. Jest przepiękny! :) Uwielbiam zwierzaki i myślę, że damy sobie z Czikiem radę. Czekam na jakiś kontakt w sprawie wizyty przedadopcyjnej w Krakowie. Pozdrawiam serdecznie, Ania

Link to comment
Share on other sites

[B]Ann_87[/B] , cześć!! Miło, że tu zaglądnęłaś. Ważne jest poznać jak najlepiej pieska, wtedy jest największa szansa że wszyscy troje ułożycie sobie tak życie, że każdy z was będzie zadowolony.
Ja też trzymam kciuki za wizytę. :p
Dziś rozmawiałam z Magdzik, babeczka z fundacji ma się z Tobą skontaktować telefonicznie i same jakoś się tam umówicie na termin :)

Cziko po kastracji. Ma o dwa jajeczka mniej :( Chyba nieźle znosi ją, już chodzi ale trochę się kiwa. Teraz śpi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ann_87']Witam, chyba mowa o mnie ;) Zarejestrowałam się dzisiaj, przejrzałam wątek Czika i jak najbardziej, w dalszym ciągu jestem zainteresowana. Jest przepiękny! :) Uwielbiam zwierzaki i myślę, że damy sobie z Czikiem radę. Czekam na jakiś kontakt w sprawie wizyty przedadopcyjnej w Krakowie. Pozdrawiam serdecznie, Ania[/QUOTE]
[B]Ann_87[/B] witam serdecznie na dogo! :multi:

Cziko to wspaniały i wyjątkowo piękny psiak :loveu:, zasługuje na to by mieć kochająchych właścicieli. :p



Czikusiowi życzę szybkiego powrotu do formy po odjajczaniu. :kciuki: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz witam wszystkich :) Zgadzam się w stu procentach, że Cziko jest wyjątkowo uroczy, od razu mnie urzekł :) Mam nadzieję, że wizyta się uda i będę mogła wziąć go do siebie ;) Czekam na telefon od Pani z fundacji. Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Hej! nareszcie wieczór.

Jestem po wizycie przed-adopcyjnej. Rodzinka fajna, bardzo sympatyczna. Byłam u nich i jakbym widziała siebie z Kamilem, młode małżeństwo (mam wrażenie, że niedługo po ślubie) i pierwsze co robią, to biorą pieska. Ja moją Vikulę miałam 3 miesiące po ślubie. To tylko mała dygresja.

Jeśli się nie wystraszą występu Czika, to będzie super, bo ten łobuz pokazał się z jak najgorszej strony, albo to może i lepiej? Pewnie był rozdrażniony kastracją, upałem, w każdym razie 2-3 razy kłapnął zębami z pomrukiem, za każdym razem w sytuacji gdy na coś się mu nie pozwoliło. Dominant z niego, i dlatego trzeba być konsekwentnym w obchodzeniu się z nim. Takie główne zasady, to nie ma spania z ludźmi, ludzie pierwsi wchodzą do pomieszczenia. I trzeba Czikowi pokazać, że kłapnięcie zębami boli krzycząc AŁŁŁŁŁŁ (nawet jeśli nie boli), on żyjąc przy budzie nie zna możliwości swojej szczęki. Oczywiście szkolenie pozytywne, przy tym psie nie może być mowy o żadnej agresji. Tyle zasad teraz mi się przypomina, pamiętacie dziewczyny inne? Nie patrząc się na te wybryki Czika, to był grzeczny, ładnie się przywitał, dawał się głaskać, podchodził, zwiedził chyba całe mieszkanie a na koniec poszedł spać.

[B]Monika i Łukasz[/B], jeśli tu traficie, wiedzcie, że głęboko wierzę w to, że tego Czika można oduczyć.

[B]Ania[/B], Ty i małżeństwo z Jaworzna w tym samym dniu się zgłosiliście z zapytaniem o Czika. Ale zobaczymy jeszcze co Monika i Łukasz powiedzą po naszej wizycie. Dylemat powstanie wtedy, gdy Ty po swojej wizycie i Monika z Łukaszem zgodzicie się na adopcję Czika, wtedy będziemy kierowali się dobrem Czika, ale nie kraczmy... Piszę to tylko dlatego, byście wiedzieli, że zależy mi na dobrym domku Czika, dostosowanych do jego charakteru. I dlatego też dałam Tobie Aniu, jak i parze z Jaworzna link do tego tematu, byście wiedzieli jaki to piesek i niczym nie byli zaskoczeni.

Cziko to dobry piesek, tylko trzeba mu dać szansę. Musi wyjść z tej trałmy bycia samemu przy budzie i odganianiu się do bicia.

W razie dodatkowych pytań skontaktujcie się ze mną w jakikolwiek sposób. Niestety jutro wracam do pracy i jestem niedostępna od 8 do 16.

Dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich...

Ten fantastyczny rudzielec odwiedził nas dzisiaj w Jaworznie i od samego wejścia nas zauroczył. Tego psiaka nie da się nie kochać... Co prawda nieco mnie wystraszył, jak "złapał" swoją "tymczasową" Panią za rękę, gdy ta go chciała skarcić za zaglądanie na stół, ale poza tym, to przekochane psisko...

Jeśli jego aktualni opiekunowie wyrażą na to zgodę, to chętnie przygarniemy go do naszego mieszkanka. A jeśli tak się stanie to zapewne będę tutaj częstym gościem, zadającym niezliczoną ilość pytań :)

PS: Jak na stworzenie które właśnie straciło swoją "męskość" Cziko zachowywał się jak prawdziwy mężczyzna :D

Link to comment
Share on other sites

Stimi, trafiłaś z tym młodym małżeństwem :) Na dniach mija nam pierwsza rocznica, ale na "Swoim" jesteśmy od pół roku, tak to pewnie już wcześniej byśmy o psiaku pomyśleli :) No ale tak miało być, bo wcześniej byśmy nie mieli okazji poznać Cziko :) Czekamy na efekt drugiej wizyty i Waszą decyzję...

Link to comment
Share on other sites

Już zapadła... Od trzech i pół godzinki jesteśmy szczęśliwymi "rodzicami" Cziko :D

Psiak od razu się zadomowił, na wejściu "ochrzcił" swe nowe domostwo, cały czas chce się bawić, nie odstępuje nas na krok, zwłaszcza jak któreś z nas wejdzie do kuchni... :D

W miarę możliwości będę wrzucać jakieś fotki...

Stimi, jeśli tylko będziecie mieli ochotę, to zapraszamy na kawkę i spacerek... Zawsze możecie wpaść, odwiedzić pupila :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...