Jump to content
Dogomania

Niby ON 6 miesięczny powykręcane łapki 5 kg :(MA DOM


Recommended Posts

Gromadka ma sie dobrze.Póki co choroby ,,odpuściły,,Mam nadzieje ze tak juz bedzie.
Supełek rośnie,przybiera na wadze i rozrabia.Chodzi za mną krok w krok i pilnuje mnie nieustannie.Cyc z niego niesamowity.Moge go zostawic jedynie w domu lub w samochodzie ,wtedy jest spokoj.Jeśłi jednak miałby zostac gdziekolwiek beze mnie lament i płacz jest niemiłosierny W samochodzie grzecznie jedzie,ale koparę momentami drze niesamowicie..Chyba po Bartusiu to ,,odziedziczył,,:evil_lol:

A oto kilka fotek..

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/385/b56ff7b1c90d836e.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/385/9f8ab8b5a7575127.jpg[/IMG][/URL]

Najlepsi kumple..

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/385/88101e1ed68f1e0c.jpg[/IMG][/URL]

Ze stadkiem w odwiedzinach..

Link to comment
Share on other sites

Supełek wygląda jak braciszek mojej Kiaruni.
[URL]http://picasaweb.google.pl/dosia.wil/20100626_MojeOgonki#5487448629536498978[/URL]

Kiarunia pozdrawia Supełka:
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_zeMn09hKp6Y/TCdVdG66JSI/AAAAAAAACuE/3_1QQVJcej4/s512/DSC00426.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BajkaB']Popatrzcie jak Supełek pięknie biega i jak potrafi sie bawic:

[URL]http://w769.wrzuta.pl/film/0uJFg39pDve/mvi_7101[/URL][/QUOTE]
Jaki z Supełka przystojniak towarzyski i uśmiechnięty!:):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Bardzo urósł od czasu kiedy go widziałam. Po tej karłowatości nie ma chyba śladu? Co wet mówi?[/QUOTE]


Najwyższy czas Ciociu Belo,zebyś przyjechała,przytuliła i osobiście stwierdziła,ze urósł:eviltong:
Weterynarz raczej wycofuje sie z karłowatości,wydaje sie,ze wszystko było wynikiem niedozywienia i tragicznych warunków bytowych.Pomału nawet grzbiet sie prostuje.W przyszłym tygodniu Supełka bedzie mozna zaszczepić mam nadzieje.Ucho ma juz prawie zdrowe,pozostał lekki stan zapalny
Ostatnio troche zaniedbałam posta rozliczeniowego z uwagi na chorobe mojej mamy,ale postaram sie to naprawic.Bela przekazała bowiem pieniązki z bazarku ciuszkowo-kosmetycznego.

Musze powiedziec,ze przy takim żywiole jakim jest Supełek dopiero docenia sie fakt posiadania licznego stadka.Maluszek po prostu ma sie z kim bawic i kogo zaczepic.Tak pogodnego psa,o tak wspaniałym charakterze dawno nie miałam pod opieką.Przy tym jest bardzo mądry i pojętny,w lot chwyta polecenia.Duzo z nim pracuję,uczę go chodzenia na smyczy,bez smyczy,podstawowe komendy juz pomału opanowuje.

Jak na razie poległa para papuci,moje najlepsze sandały i para starych klapek.Poza tym nic nie zniszczył.

Pamiętam,jak do mnie przyjechał.Kupka strachu,kości obrośnięte kołtunem,uszy zawalone mazia,a był tak słaby,ze poza krótkim siku nie było mowy o spacerkach.Wył wniebogłosy,kiedy zabierałam go do samochodu.Bał sie panicznie porzucenia.I pamiętam te tygodnie strachu i niepewności,kiedy wet obawiał sie czy wogóle Supełek przezyje
Teraz króluje w całej dzielnicy,wita sie z wszystkimi,bawi z kazdym psem.Kiedy tylko wezme do reki smycz jest pierwszy przy drzwiach i obwieszcza całemu światu,ze ON własnie wychodzi.W samochodzie wystarczy otworzyc drzwi,a juz siedzi.
Jedyna jego wada jest darcie pychola przy kazdej okazji..Ale to juz chyba Bartus mu przykazał,bo mój kochany literat pod tym względem był całe zycie niereformowalny..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][U][B]ROZLICZENIE SUPEŁKA,[/B][/U]
który wg dokumentacji ( Książka Leczenia Psów o/Sosnowiec) w dniu 17.05.2010 został zarejestrowany jako pies fundacji "EMIR"
[U]wpływy[/U]
[B]14.5[/B] - 50,00 - mysza 1
[B]17.5[/B] - 50,00 - isiak
50,00 - Małgorzata K
[B]18.5[/B] -100,00 - forum bassetów
[B]19.5[/B]. - 50,00 - beka
[B]20.5[/B]
50,00 - hebanowa
50,00 - tora&faro
[B]25.5[/B] 35,00 - manilka
15,00 - Aleksander W.
[B]26.5[/B] - 20,66 Marzena Z.
[B]27.5 - [/B]50,00 - Maciej M.
[B]31.5 [/B]- 15,00 - ajula
---------------------------
[B]razem 535,66 ([/B] kwoty przekazane na konto fundacji wg wyciągów bankowych)
442,- bazarek ( kwota przekazana na prywatne konto Bajki B)- info na forum dogomania)

[B]ogółem 977,66[/B]
[COLOR=blue][I]kwoty przekazywane przez darczyńców na konto prywatne Bajki B są nam nieznane i w związku z tym nie uwzględnione w niniejszym rozliczeniu[/I][/COLOR][U]
koszty[/U] ( wg przekazanych faktur)
fra - 82 - 64,48 - odrobaczanie
fra 84 - 93,00 - antybiotyk, surowica
fra 87 - 89,98 - wizyta domowa
fra 88 - 6,00 - odrobaczanie
--------------------------------------
[B]razem 253,46[/B]

977,660
- 253,46
------------------
[COLOR=red][B]saldo 724,20[/B][/COLOR] [B][COLOR=red]na dzień 31.05.2010[/COLOR][/B]

[B]tyle pieniędzy powinno pozostać dla Supełka na dzień zamknięcia konta oddziału.
w dniu 31.05.23010 konto wykazywało debet w kwocie - 24 zł.[/B]

Nie znamy wysokości kwot wpłacanych na Supełka na prywatne konto Bajki B.

[B]Powyższe zestawienie dotyczy wyłącznie kwot, które wpłacone zostały na konto fundacyjne. [/B]
Informuję,że zwróciliśmy się z pismem do Lecznicy, która sprawowała opiekę nad Supełkiem o przesłanie orzeczenia lekarsko-weterynaryjnego o stanie Supełka w momencie jego pierwszego badania, o podanie diagnozy, oraz o informacje o wykonanych badaniach diagnostycznych.

Z przesłanych przez Bajkę B faktur wynika, że do 31. 05.2010 Supełek nie miał wykonanych żadnych badań diagnostycznych, nie postawiono żadnej diagnozy, co do jego tragicznego stanu.

Faktury dotyczą standardowego odrobaczania, aplikacji surowicy oraz wizyty domowej (?)
Czekamy na odpowiedź z kliniki; treść odpowiedzi oraz postawionej diagnozy zamieścimy po jej otrzymaniu.

[RIGHT][I]Prezes Fundacji EMIR
Krystyna Sroczyńska[/I][/RIGHT]
[/QUOTE][COLOR=White]....................[/COLOR]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

a próbowałaś mu dawać przy tym szybkim wzroście i dochodzeniu do dobrej formy kurze łapki ? są naprawdę niezastąpione ... najlepsze jest to, że tak jak zauważyłam po mojej suni będzie je jadł tak długo jak mu będzie to potrzebne .....

Link to comment
Share on other sites

Kurze łapki dostaja wszystkie moje psy jeśłi tylko uda mi sie je kupic.Gotuje je jakiś czas,wyjmuje długie kości i reszte zjadaja.Supeł dodatkowo jeszcze dostaje galarete jaka powstaje po wygotowaniu łapek.
Masz racje,łapki sa świetne i nigdy sie psiakom nie przejedza.Supełek jak tylko w nich zasmakował to mało nie straciłam swojego palca tak łapał.

Supełek jest przezabawny.Teraz jak jest gorąco co chwilke podbiega do wiadra z woda i popija,a czasem nawet wkłąda cała głowe do wiadra.Upał daje sie we znaki,ale psom nie odbiera chęci do zabawy.Za to dziury w ziemi wykopuja imponujące..:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]post 464 tego wątku:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/185272-Niby-ON-6-miesi%C4%99czny-powykr%C4%99cane-%C5%82apki-5-kg-%28Szansa-na-DT-POTRZEBNE-DEKLARACJE?p=14797850&viewfull=1#post14797850[/URL]
[quote name='BajkaB'](...)
[COLOR=Red][U][B]Otóż Supeł nigdy nie był psem Fundacji EMIR[/B][/U][/COLOR].Od początku Supeł jest moim prywatnym psem.Umowe o DT zawarłam ja jako osoba prywatna ze Schroniskiem w Rudzie Śląskiej.Pani Justyna,która założyła Supełkowi watek może to potwierdzic.Zreszta jak tylko uda mi się zeskanowac umowe to ją wkleje.(...)[/QUOTE]

[B]dla utrwalenia post 467 tego wątku:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/185272-Niby-ON-6-miesi%C4%99czny-powykr%C4%99cane-%C5%82apki-5-kg-%28Szansa-na-DT-POTRZEBNE-DEKLARACJE?p=14798283&viewfull=1#post14798283[/URL]

[quote name='BajkaB'][COLOR=Red][U][B]Powtarzam,ze Supełek od początku był u mnie jako osoby prywatnej w DT .[/B][/U][/COLOR]
Mój prywatny adres jest jednocześnie adresem Oddziału,więc podawac go nie chciałam publicznie a jedynie na priva.
[COLOR=Red][B]Co do wpłat na konto Fundacji już wyjaśniłam,ze było ono dla Supełka po prostu uzyczone ..[/B][/COLOR][/QUOTE]
[B]
powtórzone jest to oświadczenie na zamkniętym wątku zbiorczym sosnowieckim w poście 127[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/177316-Fundacja-quot-Emir-quot-oddzia%C5%82-w-Sosnowcu.-Do-likwidacji.?p=14798736&viewfull=1#post14798736[/URL]

[quote name='BajkaB'](...) [COLOR=Red][U][B]Otóż Supeł nigdy nie był psem Fundacji EMIR.[/B][/U][/COLOR]Od początku Supeł jest moim prywatnym psem. (...) [/QUOTE]

[SIZE=4][COLOR=Red][B]Dlaczego zostały wystawione faktury dla Fundacji EMIR za leczenie Supełka?[/B][/COLOR][/SIZE]

[QUOTE][U][B]ROZLICZENIE SUPEŁKA,[/B][/U]
który wg dokumentacji ( Książka Leczenia Psów o/Sosnowiec) w dniu 17.05.2010 został zarejestrowany jako pies fundacji "EMIR"
[U]wpływy[/U]
[B]14.5[/B] - 50,00 - mysza 1
[B]17.5[/B] - 50,00 - isiak
50,00 - Małgorzata K
[B]18.5[/B] -100,00 - forum bassetów
[B]19.5[/B]. - 50,00 - beka
[B]20.5[/B]
50,00 - hebanowa
50,00 - tora&faro
[B]25.5[/B] 35,00 - manilka
15,00 - Aleksander W.
[B]26.5[/B] - 20,66 Marzena Z.
[B]27.5 - [/B]50,00 - Maciej M.
[B]31.5 [/B]- 15,00 - ajula
---------------------------
[B]razem 535,66 ([/B] kwoty przekazane na konto fundacji wg wyciągów bankowych)
442,- bazarek ( kwota przekazana na prywatne konto Bajki B)- info na forum dogomania)

[B]ogółem 977,66[/B]
[COLOR=blue][I]kwoty przekazywane przez darczyńców na konto prywatne Bajki B są nam nieznane i w związku z tym nie uwzględnione w niniejszym rozliczeniu[/I][/COLOR][U]
koszty[/U] ( wg przekazanych faktur)
[SIZE=4][COLOR=Red]fra - 82 - 64,48 - odrobaczanie
fra 84 - 93,00 - antybiotyk, surowica
fra 87 - 89,98 - wizyta domowa
fra 88 - 6,00 - odrobaczanie [/COLOR][/SIZE]
--------------------------------------
[B]razem 253,46[/B]

977,660
- 253,46
------------------
[COLOR=red][B]saldo 724,20[/B][/COLOR] [B][COLOR=red]na dzień 31.05.2010[/COLOR][/B]

[B]tyle pieniędzy powinno pozostać dla Supełka na dzień zamknięcia konta oddziału.
w dniu 31.05.23010 konto wykazywało debet w kwocie - 24 zł.[/B]

Nie znamy wysokości kwot wpłacanych na Supełka na prywatne konto Bajki B.

[B]Powyższe zestawienie dotyczy wyłącznie kwot, które wpłacone zostały na konto fundacyjne. [/B]
Informuję,że zwróciliśmy się z pismem do Lecznicy, która sprawowała opiekę nad Supełkiem o przesłanie orzeczenia lekarsko-weterynaryjnego o stanie Supełka w momencie jego pierwszego badania, o podanie diagnozy, oraz o informacje o wykonanych badaniach diagnostycznych.

Z przesłanych przez Bajkę B faktur wynika, że do 31. 05.2010 Supełek nie miał wykonanych żadnych badań diagnostycznych, nie postawiono żadnej diagnozy, co do jego tragicznego stanu.

Faktury dotyczą standardowego odrobaczania, aplikacji surowicy oraz wizyty domowej (?)
Czekamy na odpowiedź z kliniki; treść odpowiedzi oraz postawionej diagnozy zamieścimy po jej otrzymaniu.

[RIGHT][I]Prezes Fundacji EMIR
Krystyna Sroczyńska[/I][/RIGHT]
[/QUOTE][COLOR=White]...[/COLOR]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Dlaczego zostały wystawione faktury dla Fundacji EMIR za leczenie Supełka?[/QUOTE]
Isadoro, może z tego samego powodu, dla którego lecznice, w których [B]za własne pieniądze[/B] leczyłam psy adoptowane z Emira lub za pośrednictwem Emira, wystawiały na prośbę Pani Prezes faktury na Emira? Mam podać konkretne przykłady?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Isadoro, może z tego samego powodu, dla którego lecznice, w których [B]za własne pieniądze[/B] leczyłam psy adoptowane z Emira lub za pośrednictwem Emira, wystawiały na prośbę Pani Prezes faktury na Emira? Mam podać konkretne przykłady?[/QUOTE]


Dosiu zdecydowanie masz rację - na pewno dlatego... I pewnie też dlatego pies raz był fundacyjny a raz nie był...

Link to comment
Share on other sites

Hihihi, jak to jest, że wszyscy Ci, których Emir relegował ze swych szeregów, nagle mają tyle złych doświadczeń z tym strasznym Emirem? Przekręty, kombinacje, oszustwa Pani Prezes, ale jakoś nikt sam nie odszedł - został przez tę Prezes wyrzucony. Czyżby hipokryzja Pani Prezes nie przeszkadzała jak się było "w środku", a nagle zaczęła? A może to po prostu próba zemsty "porzuconej" (wyrzuconej/wyrzuconego) na tej złej Pani Prezes? Obstawiam to ostatnie, biorąc pod uwagę "kwiatki" jakie pozostawili po sobie wyrzuceni.

Link to comment
Share on other sites

Kto ma złe doświadczenia? O mnie mówisz, Margo? Jeżeli o mnie chodzi, to moje doświadczenia są jak najbardziej pozytywne i fakt, że nie jestem już wolontariuszem Fundacji EMIR, nie zmienia mojej opinii ani o ogromnej wiedzy i doświadczeniu Pani Prezes ani o tym, że jej działania są zawsze podyktowane dobrem skrzywdzonych przez człowieka psów. Nigdy nie pozwolę nikomu w mojej obecności powiedzieć, że Emir prowadzi jakiekolwiek działania na szkodę psów, choć potrafię zrozumieć, dlaczego u wielu ludzi Jej osoba wzbudza tyle negatywnych emocji. Wiele się nauczyłam, za co jestem bardzo wdzięczna zarówno Pani Krystynie, jak i innym osobom, które tam poznałam, ale też prawdą jest, że wiele mnie to nauczyło i chyba wyleczyło z angażowania się w jakiekolwiek zorganizowane formy pomocy zwierzętom.
Przepraszam za tego offa, ale poczułam się wywołana do tablicy. Ponieważ nie dano mi możliwości pożegnania się z Emirowcami na forum Emira, bo zablokowano mi możliwość zalogowania się tam, to przy okazji chciałam podziękować wszystkim i życzyć wielu sukcesów i samych szczęśliwych zakończeń.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...