Jump to content
Dogomania

Cieczka U Suczki rasy labrador


wicio12346

Recommended Posts

dobra, dobra, już skończcie... macie zadane pytanie to odpowiedzcie, ma już tego labradora i tyle, nie czepiajcie się tak... Chłopak chce się czegoś dowiedzieć na temat swojego psa, a co do tej adopcji, ... hmmm może jego tata zadecydował "bierzemy tego i już", może chłopak naprawde chciał uratować jakiegoś biednego zwierza, ale nie, wy zawsze musicie stwarzać problemy, insynuować.... szukacie dziury w całym, znajdzcie sobie jakieś inne ważniejsze problemy

Link to comment
Share on other sites

no dobra, ale ciekawe czemu tak szybko uciekł, ja gdybym zadała proste pytanie, a potem takie "odpowiedzi" też bym pewnie uciekła.... ja oczywiście też rozumiem że jesteście na niego źli, bo to jednak była strata czasu z waszej strony, ale nie przesadzajmy, on już ma tego psa i tyle, więc chyba lepiej żeby "siedział" z nami na tym forum i się trochę dokształcił,niż odrazu zafundować mu takie powitanie,...., to jest chyba jeszcze bardzo młody chłopak ,...., wiele spraw nie rozumie, a tu na spokojnie mógłby się czegoś dowiedzieć, coś zrozumieć....

Link to comment
Share on other sites

Ja nie uważam, żeby chodziło o marnowanie Naszego czasu ( napisanie postu zajmuje niecałą minutę, więc nie o czas tu chodzi) ja osobiście nie widzę, nic złego w tych odpowiedziach, nikt nie był złośliwy, kąśliwy tylko pytaliśmy jak to jest z tym psem bo tu piszę, że ma szczeniaka a jednocześnie w tym samym czasie piszę na innym wątku, że psa jeszcze nie ma

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']A jaką masz gwarancję, że nie? :cool3:[/QUOTE]

no raczej na 99% on "sam" jej krył nie będzie, niesadze że jest zoofilem ;-) , ale tak na serio, pytanie jakie zadał jest moim zdaniem "normalne", ja nigdy suni w domu niemiałam , jedynie z relacji sąsiadów wiem że suczki pierwszą cieczke mają około 8-9 miesiąca życia, on może tego nie wiedzieć i dlatego pyta,bo być może chce się przygotować, a oskarżanie kogoś odrazu o to że będzie ją chciał kryć jest moim zdaniem na wyrost,....
A co do pytania Atomówki : skoro jesteście ciekawe z jakich powodów tak postępuje to się wysyła pw, a nie robi jednogowielkiego off topa
,zamiast rzeczowo odpowiedzieć niewiedzącemu na podane pytanie... bojakoś nie widze żeby kto kolwiek się pofatygował

Link to comment
Share on other sites

Jak będzie miała to będzie miała i już. Nikt Ci nie wywróży z fusów. Mozna określić orientacyjnie, jak to już dziewczyny wcześniej napisały. Miłego dnia i pilnuj suki, żeby nie skończyła jak skradziony owczarek...

Link to comment
Share on other sites

niewygodne pytania to można zadawać w sądzie....to nie jest sąd i nigdy nim nie będzie, a poza tym do cholery , dogomania nie jest zła, tylko ci którzy myślą że wszystko wiedzą i mogą oceniać innych, bez podstaw... faktycznie to co ten chłopak "zrobił" było conajmniej dziwne, ale to nie znaczy że nie można mu bez głupich gadek odpowiedzieć na pytanie, wy tak samo jak i on zachowujecie się jak dzieci

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,
ja ma labradorkę 7-tygodniową dopiero, więc temat cieczki jest dla mnie jeszcze odległy.
Ale jeżeli chodzi o termin cieczki, to różnie to bywa. Moja kuzynka też ma suczkę i miała cieczkę już po 6,5 miesiąca. Zaś od kumpla suczka miała dopiero po 8 miesiącach.
Ciekawe, kiedy bedzie miała moja :-).
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

co za bzdury piszą niektorzy aż brak słow na komentarze....KAŻDA SUKA niezależnie od rasy w tym samym czasie zaczyna dostawac rui ,to rzecz jasna i naturalna.Cieczka rozpoczyna się miedzy 8 ,a 12 miesiącem zycia.Zdarza się czasami ,że nawet w wieku 4 miesięcy moze pojawic sie juz pojawic ale to bardzo sporeadycznie jaki rowniez pozniej niz po skonczeniu roku.....żadnej filozofii w tym nie ma:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boxenka']KAŻDA SUKA niezależnie od rasy w tym samym czasie zaczyna dostawac rui ,to rzecz jasna i naturalna.Cieczka rozpoczyna się miedzy 8 ,a 12 miesiącem zycia.[/QUOTE]

Teraz to dopiero błysnęłaś. Każda suka niezależnie od rasy - dobre, dobre. Ciekawe tylko, że suki jednych ras pierwszą ruję mają np. ok. 6. m-ca, a inne po ukończeniu roku... Ale nie, wszystkie suki świata dostają cieczki w tym samym czasie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boxenka']co za bzdury piszą niektorzy aż brak słow na komentarze....KAŻDA SUKA niezależnie od rasy w tym samym czasie zaczyna dostawac rui ,to rzecz jasna i naturalna.Cieczka rozpoczyna się miedzy 8 ,a 12 miesiącem zycia.Zdarza się czasami ,że nawet w wieku 4 miesięcy moze pojawic sie juz pojawic ale to bardzo sporeadycznie jaki rowniez pozniej niz po skonczeniu roku.....żadnej filozofii w tym nie ma:angryy:[/QUOTE]

Czyli co, chihuahua będzie mieć cieczkę wtedy, co suka doga niemieckiego - i nie ważne, że zupełnie inaczej obie te rasy się rozwijają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boxenka']co za bzdury piszą niektorzy aż brak słow na komentarze....KAŻDA SUKA niezależnie od rasy w tym samym czasie zaczyna dostawac rui ,to rzecz jasna i naturalna.Cieczka rozpoczyna się miedzy 8 ,a 12 miesiącem zycia.Zdarza się czasami ,że nawet w wieku 4 miesięcy moze pojawic sie juz pojawic ale to bardzo sporeadycznie jaki rowniez pozniej niz po skonczeniu roku.....żadnej filozofii w tym nie ma:angryy:[/QUOTE]
wybacz, że sie czepiam - ale rozwiń myśl, bo się pogubiłam.

Link to comment
Share on other sites

Wy chyba nie umiecie czytać ze zrozumieniem .....każda suką miedzy 8,a 12 miesiącem dostaje rui nieważne czy to suka doga ,czy yorka po skończeniu 8 miesiąca można spodziewać się tego momentu .Zdarza się ,że 6 miesięczne suki juz wchodzą w ten kres jak rownież kilka miesięcy po skończeniu roku..Po co pisać- "witam posiadam suczke rasy labrador
ma rodowód ma 7 miesiecy i jest masywna i bardzo dobrze zbudowana
kiedy bedzie miała pierwsza cieczke?"...ani rodowód ani jest budowa nie zmieni cyklu i niczym jej nie róźni od suki kundelka w czasie kiedy może wejść w okres dojrzałości....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Czyli co, chihuahua będzie mieć cieczkę wtedy, co suka doga niemieckiego - i nie ważne, że zupełnie inaczej obie te rasy się rozwijają?[/Q

rozwijają się zupełnie inaczej ale jeśli chodzi o dojrzewanie to ten proces jest taki sam od 8 do 12 miesiąca piewszą cieczka nastąpi u obu tych różnych ras

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boxenka'][quote name='ladySwallow']Czyli co, chihuahua będzie mieć cieczkę wtedy, co suka doga niemieckiego - i nie ważne, że zupełnie inaczej obie te rasy się rozwijają?[/Q

rozwijają się zupełnie inaczej ale jeśli chodzi o dojrzewanie to ten proces jest taki sam od 8 do 12 miesiąca piewszą cieczka nastąpi u obu tych różnych ras[/QUOTE]

A to ciekawe, hodowcy chyba mają coś innego do powiedzenia w tym temacie, a obstawiam, że bardziej się znają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...