Jump to content
Dogomania

Gotlieb??


JASMIN

Recommended Posts

To [B]zdecydowanie nizsza półka[/B] od hery czy Iv S Bernard.
Uzywałam i nie byłam zadowolona. Długi włos nie blyszcał , nie pachniał , cięzko sie rozczesywał. Ale to moje doswiadczenia na yorku. Duzo bardziej opłaca sie inwestycja w cos lepszego np.hery bo i człowiek sie mnie napracuje i pies mniej nameczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']To [B]zdecydowanie nizsza półka[/B] od hery czy Iv S Bernard.
Uzywałam i nie byłam zadowolona. Długi włos nie blyszcał , nie pachniał , cięzko sie rozczesywał. Ale to moje doswiadczenia na yorku. Duzo bardziej opłaca sie inwestycja w cos lepszego np.hery bo i człowiek sie mnie napracuje i pies mniej nameczy.[/quote]O - ale używałaś [I]Gottlieb[/I] - tego [B]specjalnego dla yorków[/B]? Czy innego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']No już sama nie wiem jedni polecają inni nie... Eurasierka czekam na relacje z weekendowej kąpieli. Już sama nie wiem chyba trzeba wypróbować na własnym psie a ja jak zwykle boję się ryzykować...[/quote]Heh...:PROXY5: no i wyszło na to, że będziemy robić za króliczka doświadczalnego? :krolik:
suuuuper... :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka']Heh...:PROXY5: no i wyszło na to, że będziemy robić za króliczka doświadczalnego? :krolik:
suuuuper... :-?[/quote]

No ktoś musi :evil_lol:. Mam nadzieję, że szampon się dobrze spisze. A będziesz ją kąpać w samym szamponie czy będziesz może też próbować odżywki tej firmy?

Link to comment
Share on other sites

Eurasierka, ty kablu :mad:
Szampony Gotlieba są bardzo różne. Inne dla Yorków, inne dla seterów i inne dla szpiców i mają zupełnie inne właściwości. Bez sensu jest wymienianie się doświadczeniami pomiędzy właścicielami tych ras.
Ja akurat używam szamponów tej firmy i jestem [B]bardzo[/B] zadowolona. Ale nie ryzykowałabym zarekomendowania tej firmy właścicielowi psa innej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ja stosuje właśnie szampon tej firmy-polecili mi go sprzedawcy w Karusku,jest niedrogi a moim zdaniem dobry.W zależności od włosa/rasy psa-mozna odpowiednio dobrac za rozsądną cenę.
P.S.
Nie wyobrażam sobie kupowanie szamponu dla psa za ok.100 zł-dla mnie to lekka przesada,zwłaszca,że kiedy pies wpakuje sie(tak jak mój) w coś xtra pachnącego np roznegliżowanego krecika lub nawóz w polu,to gdybym tak go chciał kąpac za kazdym razem i kupowac szampon za xtra cene,chyba bym zbankrutował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darek']
P.S.
Nie wyobrażam sobie kupowanie szamponu dla psa za ok.100 zł-dla mnie to lekka przesada,zwłaszca,że kiedy pies wpakuje sie(tak jak mój) w coś xtra pachnącego np roznegliżowanego krecika lub nawóz w polu,to gdybym tak go chciał kąpac za kazdym razem i kupowac szampon za xtra cene,chyba bym zbankrutował.[/quote]

No moze to zalezy od psa. My mamy szampon za ok 50-60 zł + odzywke za 50-60 + spray za tyle samo. i to niestety jest niezbedne minimum. Fakt - sa to duze butle bo przy dwoch yorkach jednak sie zuzywa :P Ale ja mam doswiadczenia takie, ze kiepska jakosc fatalnie sie odbija na wlosie. Gorszy szampon to raz ze rozczesywanie trwa duuuuzo dłuzej (dla mnie łatwe rozczesywanie, bo naprawde mam duzo czesania, to jedno z najwazniejszych jryteriow), dwa ze wlos potrafi sie puszyc, wiecej platac i wogole wyglada jak siano.

[B]Eurasierka[/B] uzywalam dla yorkow, ale mysle ze tak oceniam generalnie jakosc.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od gatunku włosa.York ma specyficzną szatę;) Mnie na moich psach sprawdził się rewelacyjnie,ale mojej koleżance już nie.Sżdzę więc,że zależy to też od cech osobniczych.W obrębie tej samej rasy są psy o różnym gatunku włosa:p

Link to comment
Share on other sites

Sama już nie wiem co robić...:roll: Może zaryzykuję bo Gonia na tej samej rasie używa i jest ok ;). No nic muszę popróbować bo inaczej do tego nie dojdę. Tylko lepiej sobie zrobię wcześniej próbę żeby nie eksperymentować przed samą wystawą... Goniu a czy u tej Twojej znajomej co się nie sprawdził to też na jamnikach?

Link to comment
Share on other sites

Ja do zwyczajnej kapieli kupilam ostatnio Gottlieb jajeczny. Nawet bez odzywki uwazam, ze jest niezly (na pewno lepszy niz Green Field). Mam lhasaczke, wiec i wlosa sporo. Polecam, ze wzgledu na przystepna cene i jakos wlosa "po". A na pewno lepszy niz przereklamowany moim zdaniem Hery - przynajmniej dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

No ja myślę czy niespróbować na moich długowłosych jamniorkach tego dla yorków bo zawiera olejek norkowy. Ale już sama nie wiem... Myślałam też właśnie nad Jean Pierre Hery czy All System ale ktoś mi ostatnio powiedział, że używa Gottlieb a widziałam na własne oczy, że psy miały piękny włos.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eurasierka'][B]JASMIN[/B] piękny włos to nie tylko szampon... :cool1:[/quote]

No jasne wiem, że duży ( większy niż szampon/odżywka ) wpływ na włos ma odżywianie psa. Ale miałam na myśli, że jak widziałam te psy po kąpieli w tym szamponie to wyglądały naprawdę super. Włos nie był przesuszony czy matowy jak po niektórych szamponach i świetnie sę układał...

Link to comment
Share on other sites

Kąpiel odbyła się wczoraj wieczorem
moje pierwsze wrażenia:

[SIZE=1][B]minusy[/B][/SIZE]
*słabo się pieni i rozprowadza, na całą sunię zużyłam około 3 łyżki stołowe szamponu
*włos po wysuszeniu trochę się kładzie (nie jest nastroszony w miejscach, gdzie normalnie odstaje - ale na to pewnie trzeba poczekać 3-4 dni...)
i jest wyraźnie bardziej miękki, niż naturalny

[B][SIZE=1]plusy[/SIZE][/B]
*nie powoduje zmiany barwy włosa, nie rozjaśnia; sierść zachowuje ten sam naturalny odcień
*ułatwia rozczesywanie wilgotnej sierści (grzebień przechodzi łatwo przez mokry podszerstek)
*łatwo się spłukuje
*pies po wysuszeniu ładnie pachnie
*sierść wygląda wyraźnie "świeżo"

Gottlieb jest o.k., chociaż nie powala na kolana - w skali 0-10 dałabym mu 8.

pozdrawiam,
Eurasierka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']Eurasierka, a kąpałaś w samy szamponie czy nakładałaś też odżywkę?[/quote]Tylko sam szampon. Po dzisiejszym intensywnym spacerze (zabawy z psią koleżanką = sabra zapiaszczona, z paprochami na portkach, chorągiewkach i ogonie) mogę również powiedzieć, że szampon utrzymał strukturę włosa i wszystko łatwo z psa się osypało. Sierść nadal wygląda świeżo i czysto, nadal też miło i delikatnie pachnie.

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja się zastanawiam czy jak mi się skończą obecne kosmetyki dla psów to czy nie wypróbować szamponu Gottlieb + odżywka Hery lub Iv San Bernard... Gdzieś słyszałam, że dobra odżywka jest ważniejsza niż szampon...

Link to comment
Share on other sites

ja do swego afganka uzywam gotlieba jajecznego...zapach ma nienajladniejszy ale jestem bardzo zadowolona.na jedno kapanie poszlo pol butelki tego szamponu ale z racji ze cena jest przystepna to nie uszczuplilo to bardzo mojego budzetu;)a do sznaucerka miniaturki tylko i tylko dr seidl do szorstkowlosych bo po kazdym innym ma uczulenie:)
a afganek gottlieb+siemie lniane po splukaniu szamponu/albo +all system olejek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...