Jump to content
Dogomania

Zaklinacz Psów - Cesar Millan - książka


gogusiak

Recommended Posts

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yuki']i jeszcze jedno pytanie, jaka według Ciebie zadziała metoda na psa wylęknionego, czyli psa jak najbardziej wylęknionego.[/QUOTE]
czytaj wyżej.

wszystko zależy od psa, do psów lekliwych nigdy nie stosowałem TD, zaczynałem od budowania zaufania, gdy juz pies mi zaufał, podnosiłem poprzeczke i razem walczyliśmy z jego lekami(nie na zasadzie pochwał, czy smakołyków, bo w tym przypadku, jezeli pies jest przerażony, a ty go za to chwalisz lub pocieszasz tylko pogłębiasz jego strach)'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='corrida']Jak juz było wielokrotnie pisane na forum, nie ma jednej metody, która podziałalby na każdego psa z takim samym efektem. To się tyczy również psów lękliwych i tak jak marta9494 pisała - to są najtrudniejsze przypadki.[/QUOTE]

Fakt, tylko pozytywni treserzy dalej tego nie rozumieją i twierdza, że tylko pozytywne szkolenie i koniec!, jak już byliśmy świadkami kilka krotnie takich postów'

Link to comment
Share on other sites

hehe to nie jest babcia Millana;P

pierwszy filmik, piekny, zaczeła od teori dominacji, bo zmusiła psa do podporzadkowania sie jej, bez jakich kolwiek smakołyków, czy pochwał, jak już pies sie podpożadkował i jej słuchał, wykonując dobrze polecenia, chwaliła go, czyli zakończyła na wzmocnieniu pozytywnym(zauważcie, że nie dała psu smakołyku nawet jak zobił to co chciała, o tym włanie mówiłem we wcześniejszych postach)'

dobitny dowód na to, że dla najlepszych rezultatów, należy mieszać obie techniki, a nie zamykać sie tylko na jednej(nie zależnie od tego, na której);]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polski zaklinacz psów']czytaj wyżej.

wszystko zależy od psa, do psów lekliwych nigdy nie stosowałem TD, zaczynałem od budowania zaufania, gdy juz pies mi zaufał, podnosiłem poprzeczke i razem walczyliśmy z jego lekami(nie na zasadzie pochwał, czy smakołyków, bo w tym przypadku, jezeli pies jest przerażony, a ty go za to chwalisz lub pocieszasz tylko pogłębiasz jego strach)'[/QUOTE]

No ale co konkretnie zrobiłeś ? w jaki sposób budowałeś to zaufanie, nie chwaliłeś , nie nagradzałeś to co zrobiłeś ? Jak walczyliście ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Boże jedyny. Zanim zaczniesz ferować wyroki pt. TY UWAŻASZ, TY NIE WIESZ, poczytaj ze zrozumieniem cudze posty. NIGDZIE nie napisałam, że dominacja w świecie zwierząt to krzyki i walka. To LUDZIOM się wydaje, że ten, kto głośniej krzyczy ma zawsze rację. A wcale tak nie jest.

Wszystko fajnie, wszystko pięknie, ale - zaskoczę Cię! - psy nie uważają ludzi za inne psy, więc jak mogą razem z nimi tworzyć stado, gdzie panuje hierarchia? Czy krokodyle tworzą stada z żyrafami a słonie z lwami?

Jak ktoś ma odrobinę oleju w głowie to ułoży właściwie psa bez żadnych pierdółek związanych z teorią dominacji typu przechodzę pierwszy przez drzwi, bo jestem alfą, jem pierwszy, bo jestem alfą, ty masz zakaz wstępu na łóżko, bo to moje alfowe łóżko i tak dalej. Jak dla mnie wystarczy po prostu konsekwencja, jasne zasady, przyjemności w razie posłuszeństwa i poprawnego wykonywania poleceń, czasem kary, korekty, gdy pies przegina. I nie trzeba do tego dopisywać nie wiadomo jakich, wydumanych teorii.

I dalej nie rozumiem - dlaczego smakołyki są zakazane w wychowaniu, bo może mi coś umknęło?[/QUOTE]

tu jeszcze odpowiedź zaległa, bo jakoś ten post mi umkną, przepraszam'
pisałaś o rozkrzyczanym ojcu wiec myślałem, że to tylko przykład i twierdzisz, że dominanci właśnie tacy są(nie zależnie czy ludzie czy zwieżęta, [bo tu Cie zdziwie i pewnie większość forumowiczów, co zapewne stanie sie powodem kolejnej fali ataków na mnie, ale zawsze byłem odważny i mówiłem to co myśle, wiec i tym razem nie będe sie dawkował] moim zdaniem teoria dominacji zarówno u zwierząt, jak i u ludzi jest prawie identyczna[zaraz sie zaczną teksty typu pies to nie człowiek, od razu zaznacze, że sie z tym zgadzam, ale nie mówie o psie jako o psie czy o człowieku jako o człowieku, ale o samej TD], dominantem jest osoba spokojna, opanowana, asertywna, nie wymuszająca niczego siłą czy krzykiem, ale potrafiąca podporzadkować sobie innych i budzić ich zaufanie[nie siłą, czy jakąkolwiek tyranią, ale enargia])'

podałaś akurat przykłady dzikich zwierzat, ale psy od setek lat, są zwierzętami udomowionymi i tworzą stado z nami, mimo, że jak słusznie zauważyła nie traktują nas jak inne psy, to nieliczny przykład stada stworzonego z ludzi jak i ze zwierząt i uwierz mi jest w domu potrzebny samiec alfa, którym powinien być właśnie człowiek(właściciel), niestety nie każdy bć nim potrafi i wtedy pies może wejśc na głowe'

ale mimo, że uważasz, że nie jesteś alfą, właśnie ją jesteś (sugerując sie twoimi postami), to poprostu nie raz instynktowne zachowanie dla nas, wychowujemy psa po swojemu, nie dorabiając do tego ideologi, ale ludzie właśnie takie sposoby wychowania nazwali właśnie TD, a co do tego: nie możesz wchodzić pierwszy, czy nie możesz wchodził na łóżko, bo jest moje, to bez żadnego przymusu z mojej strony moje psy same przestrzegają tych zasad i wchodzą za mną mimo, że wcale im nie nakazuje, żeby tak sie zachowywała, a na łóżku moim alfowym spały nie raz, z tym, że nie weszły same, czekały na pozwolenie;]

smakołyki nie są kategorycznie zakazane, każdy wychowuje psa po swojemu, indywidualna sprawa jak wychowa, swojego psa, czy przy pomocy smakołyków, czy nie, ja akurat wychowywałem swoje psy bez smakołyków, co nie znaczy, że bez pochwał, ale nie neguje, jeżeli ktoś wychowyje psa za pomoca smakołyków'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuki']No ale co konkretnie zrobiłeś ? w jaki sposób budowałeś to zaufanie, nie chwaliłeś , nie nagradzałeś to co zrobiłeś ? Jak walczyliście ?[/QUOTE]

jezus odpowiedź mi zajmnie 3 strony:/ sprecyzuj moze te pytania co Cię konkretnie interesuje, bo przeciesz nie bede Ci opisywał całego procesu ze szczegółami, admin tego forum by mnie wyrzucił, za tak długi post'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliahexe']Polski zaklinaczu psów napisałeś, że w pierwszym filmiku kobieta zaczęła od teorii dominacji, tak? A przepraszam bardzo w którym momencie to było? Wtedy jak ignorowała niepożądane zachowanie tego psa? To twoim zdaniem jest teoria dominacji?[/QUOTE]

czy naprawde musisz być kolejną osobą, której będe tłumaczył na czym polega TD, już mi sie nie chce:/ czyli wnioskując, uważasz, że nie była tam zastosowana teoria dominacji tylko dlatego, że pies nie dostał w łeb, ani na niego nie nakrzyczała?! właśnie to zachowanie treserki również zalicza sie do teorii dominacji, czyli bez żadnych smaczków, czy przymilania sie do psa, sama siłą woli i energia spowodowała, że pies sie jej podpożądkował i słuchał jej komend'
gdzie Twoim zdaniem ignorowała zachowanie psa, czy odwróciła sie do niego plecami, jak na nią skakał bądz nie zrobiła nic? korygowała jego nie porządane zachowanie, za pomocą smyczy, jak byś nie zauważyła'

Link to comment
Share on other sites

pisałem to już setki razy i na tym i na innych forach, na prawde jestem już zmeczony powtarzaniem w kółko tego samego, zachecam do przeczytania forum, to sie dowiesz'

[URL]http://www.pieskiswiat**********/szkolenie,31/zaklinacz-psow-cesar-millan-ksiazka,5647-30.html?sid=555a2fbc0df4839b830bd423ec92241c[/URL]

na tym forum jest np. o tym sporo'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliahexe']Wiesz jeżeli nie potrafisz odnosić się do ludzi z szacunkiem to nie widzę sensu dalszej rozmowy. A fachowcem to nie jestem wg własnego mniemania.[/QUOTE]

dlaczego uważasz, że nie odniosłem sie do Ciebie z szacunkiem? obraziłem Cie czymś? to przepraszam, ale już jestem poprostu zmeczony czytając wciaż te same pytania i odpisywać ciągle to samo'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuki']Poski zaklinaczu, ale my jestem Tu i Teraz na Tym forum i na żadnym innym i tu dyskutujemy, tu nie napisałeś niczego setki razy, zważywszy na Twoje 27 postów. Odpowiedz proszę na pytania.[/QUOTE]

dostałeś link tam masz moją odpowiedz, jeżeli nie chcesz tego przecztać to nie cztaj, jeżeli jestes ciekaw mojej odpowiedzi na to pytanie, tam masz dokładną odpowiedź, a pisząc setki razy to była taka metafora, tak sie poprostu mówi, nie należy tego rozumieć dosłownie( no jak ja nawet takie rzeczy musze tu tłumaczyć, to już jest naprawde śmiech na sali):/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polski zaklinacz psów'](...) wole pracować z 100 agresywnymi psami, niż z jednym lekliwym czy nadpobudliwym, w przypadku agresywnych psów sytuacja jest jasna, wystarczy tylko znaleźć rzeczy czy osoby, które powodują u psa agresje, w przypadku psów lękliwych, dotarcie do przyczyny lęku jest bardzo trudne, a sprowadzenie ich na dobra drogę jeszcze trudniejsze, bo sa pardzo delikatne i wrażliwe, i trzeba uważać, żeby czasem nie pogorszyć sytuacji, a jest to naprawde cieniutka linia'[/QUOTE]

Wez pod uwage zaklinaczu, ze jakies 2/3 z tej setki agresywnych psow moze byc wlasnie psami lekliwymi czy nadpobudliwymi i dlatego agresywnymi.

[quote name='understandme']Zależy od psa np. zmiana stanu umysłu psa( po rozdzieleniu psów walczących również kładzie je na boku, czasem oba czasem jednego zależy od sytuacji i od psów oczywiście, bo np jeśli rozdzielisz psy walczące poprzez odszarpnięcie czy ociągnięcie ich od siebie to mogą nie zminić stanu umysłu, a przez to mogą rzucić się na soebie [B]ponownie w przyszłości.[/B]) [/QUOTE]

Naprawde wierzysz, ze polozenia na boku moze temu zapobiec?

Link to comment
Share on other sites

Może podam takie porównanie : popatrzmy na wychowanie dzieci ...czy lepiej na nie krzyczeć , szarpać ,czy wyjaśnić i dobre zachowanie pochwalić ? Oczywiście każdy może mieć inne zdanie odnośnie wychowania dzieci .Ale często krzyk czy nagłe szarpanie budzi strach u dziecka jak i u psa .W szkoleniu pozytywnym też nie jest tak , że pies jest tylko nagradzany , bo najczęściej złe zachowanie się ignoruje . Nie muszą być też tylko przysmaki używane , ale również zwykła pochwała czy zabawa .
Chciałam jeszcze podkreślić , że są agresje lękowe , dominacyjne czy też na przykład jeszcze agresja macierzyńska .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polski zaklinacz psów']mówiąc agresja, zawsze mam na myśli czystą agresje, nie agresje spowodowaną lekiem, flustracja idt.[/QUOTE]

Nie powiem, wygodne podejscie. Jednak problem polega na tym, ze agresja najczesciej jest efektem leku i fRustracji wlasnie. Bo, pomijajac agresje terytorialna i wewnatrzgatunkowa (pies vs pies), niby czemu mialaby ona sluzyc?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim wydaje mi się, że większość tu wypowiadających się nie wie jaka jest różnica między metodą pozytywną a bezstresową. To właśnie w metodzie bezstresowej ignoruje się złe zachowania psa- co nie jest dobre. Natomiast w pozytywnym wzmocnieniu NIE ignoruje się nigdy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliahexe']Przede wszystkim wydaje mi się, że większość tu wypowiadających się nie wie jaka jest różnica między metodą pozytywną a bezstresową. To właśnie w metodzie bezstresowej ignoruje się złe zachowania psa- co nie jest dobre. [B]Natomiast w pozytywnym wzmocnieniu NIE ignoruje się nigdy[/B].[/QUOTE]

Czy to znaczy, ze ta metoda uwzglednia kary? Czy co sie robi z nieporzadanymi zachowaniami?

Link to comment
Share on other sites

Nie kary. Choć zwał jak zwał dla niektórych brak nagrody też jest karą. Trzeba psa nauczyć co jest dobre a co złe, jakie zachowanie jest nagradzane a jakie nie. Jeżeli ignorujesz jakieś zachowanie pies nie wie, że to jest złe i będzie to zachowanie powtarzał. Trzeba psa nauczyć komendy braku nagrody np. "nie" czy "E,E" i wydawać ją jeżeli pies nie wykona naszej komendy lub jeżeli coś zrobi źle. Taka jest różnica między tymi dwoma metodami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...