Jump to content
Dogomania

Za gruby ??


starlit

Recommended Posts

Hej mam juz prawie 4miesięcznego labka i chciałabym się dowiedzieć ile taki szkrab powinien mniej więcej ważyć ??

Mój Hugo waży 15kilo :oops: i bardzo martwie się ze moze jest za gruby. Czy mam mu dawać mniej jedzenia, dostaje jeść 3razy dziennie.

Śniadanko, ryż z mięskiem(filety z kurczaka, indyka lub wołowinka) O godz. 6rano

Potem obiadek (przeważnie suche "Eukanuba" lub "Royal Canin) o godz. 13.00

I kolacje znowu ryż z mięskiem o 20.00

Link to comment
Share on other sites

Mam goldenkę i ona w wieku 4 miesięcy wazyła 14 kilo, więc twój Hugo waży w sam raz! :D Ale też ciągle mi się wydawało, że waży za dużo i chciałam jej ograniczyć racje żywieniowe i więcej pogonić na podwórku! Ale potem zaczęła szybciutko rosnąć i się baba "wyciągła" :D . Teraz ma 7 miesięcy i ma 23 kilo! :wink:

A o takim żarełku to dużo piesiów by marzyło :D

Pozdrawiam

Kasia&Duma&Pysia

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że waży w okolicach górnej granicy normy.

Pagaj skończył cztery dni temu pięć miesięcy i waży troszkę ponad 13 kilogramów.

Weterynarz pochwalił mnie za nieprzekarmianie psa, powiedział, że rośnie prawidłowo, sierść błyszczy, żebra widać, kiedy go położyć na boku, słowem idealna waga. Tak tez mówiła hodoczyni. Najgorsze, to przekarmić kilkumiesięcznego łakomczucha, któregoi kości są w fazie wzrostu. Jeśli pies nie daj boże ma skłoności do dysplazji, to na 100% przy zbyt dużej wadze one się ujawnią, natomiast, kiedy skłoność do dysplazji jest duża, a pies jest w tej fazie wzrostu nieprzekarmiany, stawy nie są obciążone i dysplazja się nie ujawnia.

Labrador rośnie do pewnego momentu, i nie należy obciążać jego stawów. Dopiero po tej gwałtownej fazie wzrostu pies nabiera tzw. masy ciała, czyli kilogramów.

Link to comment
Share on other sites

Waga psa jest bardzo ważna zwłaszcza dla ras, które szybko rosną. Otis od początku jadł tylko karmę - najpierw Eukanubę a teraz Gilpę. Od szóstego miesiąca przeszedł na suchą karmę i tak pozostało do dziś. Piszę o wadzę aby przestrzec przed nadmiernym utuczeniem. Otis od początku wydawał się być nieco za gruby ale karmę dostawał w takich proporcjach jakie były zalecane przez producenta. Jednak od 7 miesiąca pojawiły się u niego kłopoty z łapą nagle zaczął utykać. :( Lekarz po zrobieniu prześwietlenia na dysplazję i zrobieniu morfologii nie stwierdził przyczyn utykania. Zalecił jednak dietę - ograniczenie jedzenia ze względu na ograniczenie ruchu i tak pozostało do dziś chociaż labek już prawie nie kuleje. Zbyt ciężki zadek labka obciąża jego stawy a szybki wzrost może spowodować, że niektóre mięśnie mogą nie nadążać ze wzrostem kości itd...Teraz ma dziesięć miesięcy i wygląda na to, że pomimo ograniczenia jedzenia i tak waży za dużo - 38 kilogramów ( o zgrozo).

Aronku chciałbym spaść do twojej wagi, i pomimo tego, że ty masz mniej ruchu ode mnie nie mogę pozbyć się tych kilogramów. Jak ty to robisz, że jesteś super przystojnym i zgrabnym labkiem??? :lol:

Ja oczywiście też jestem super przystojny - w końcu jesteśmy do siebie podobni no nie??? :wink: Czekamy na maila od Was.

Pozdrawiamy!!!

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Jak to czekasz na e-maila :o To my czekamy :P Zaraz prześlę list z archiwum wiadomości, czyżby nie dotarła poczta do Was?

Pewnie, że jesteś przystojniak, jak brat bliźniak to bliźniak - no może ogonek masz grubszy i łapeczki :D

Pozdrawiamy

Aron z rodzinką

Link to comment
Share on other sites

Tak, Otis i Aron to bracia, którzy są bardzo, bardzo podobni do siebie, dzieli ich ogromna odległość, dlatego utrzymujemy tylko kontakt

e-mailowy i wzrokowy też :P , bo wysyłamy sobie fotki.

A Tobie Amokk życzę abyś odnalazł rodzinkę Twojej psiuni. My skorzystaliśmy z uprzejmości hodowcy, który dał nam adres do korespondencji z braciszkiem.

Może podaj dane swojego na Dogomanii i ktoś się odezwie?? :P

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

akurat ja mam takie szczescie ze kontakt z hodowca mam taki ze wystarczy ze przejde 3 minuty drogi i jestem na miejscu:) owym hodowca jest tata mojego chlopaka.. i z moim psiakiem bylam od urodzenia:) z paroma psiaczkami mam kontakt. Jeden jest w Austrii, jeden w Warszawie... wszsytekie jakos porozrzucane po Polsce. Tylko dwa sa w Gdansku poza moim. A jedna suczka wiem ze umarla gdyz miala tetniaka :(((((((((((

ale marze zeby tutaj sie pojawili na dogomanii, bracia i siostry Figasa mojego kochanego:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Aronku.

Tego maila otrzymałam od Was już wcześniej więc to chyba moja wina bo odpisałam na tego maila i najwidoczniej nie dotarł do Was. Z góry przepraszam i dzięki za pocztę zaraz postaram się wysłać tego maila jeszcze raz bo jest tam kilka pytań odnośnie problemów zdrowotnych blondynów. :lol: Pozdrawiam. :hand:

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Starlit, jezeli chodzi o lekko falowana siersc to przeczytalam ostatnio ze to jest normalne kiedy podszerstek jest mocny, czyli siersc prawidlowa, czy cos w tym stylu. Nie wiem na ile twoj pies ma te siersc dluzsza, ale moj ma tez lekko falowana na grzbiecie i jest z nim wszystko Ok.

Przepraszam za brak polskich liter, ale nie pisze z Polski.

Pozdrawiamy,

Link to comment
Share on other sites

Małe sprostowanie :oops: . Po ponownym ważeniu na dokładniejszej wadze wyszło, że Otis waży 33 kg (uff, na szczęście :D ), a nie jak pisaliśmy wcześniej 38 :o . A już się zastanawialiśmy jak to się dzieje, że tak przytył, mimo odpowiedzniej diety i sporej ilości ruchu.

Pozdrowienia dla wszystkich Labków.

Link to comment
Share on other sites

Małe sprostowanie :oops: . Po ponownym ważeniu na dokładniejszej wadze wyszło, że Otis waży 33 kg (uff, na szczęście :D

Hau, hau - witaj "odchudzony" bracie :wink: Dobrze, że nie zaczęli Cię odchudzać, bo jeszcze trafiłbyś do grupy charcików 8) :P

Podaj łapę :bigok:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej Hej dogomaniacy - nie ważyłam Otisa po Świętach ale myślę, że jego waga niewiele się zmieniła - w przeciwieństwie do mojej :lol:

Chcemy wszystkim wielbicielom czworonogów życzyć wesołej sylwestrowej zabawy no i oczywiście Szczęśliwego Nowego Roku!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

WITAM

hmm Figo konczy jutro 4 i pol miesiaca i wazy prawie 20kg???!?!??!!? ale grubo bardzo nie wyglada...karmie go wedlug miar i wag. moze bedzie olbrzymem/??

Mam podobny "problem" z moim Gaflem (Lab), który 28 grudnia skończył 4mies. Gdy go odbierałem od hodowcy (14.12) wazył 17kg na średnio dokładnej wadze. Co tydzień go warzę i teraz ma 19.15kg (waga dokładna) zatem przybiera ok. 1 kg tygodniowo.

Z różnych lektur i zaleceń firm od karm żebra powinny być dobrze wyczuwalne, a nasada ogona twarda. Brzuszek nie powinien byc zapadnięty, co by świadczyło o lekkim zagłodzeniu. Mój Gafel spełnia te kryteria, jego talia jest widoczna. Niczym bym się nie martwił gdyby nie wskazanie wagi... Z moich wczesniejszych rozmów z hodowcą wynika, że psiaki od tych rodziców wyrastają do górnych granic wzorca, co może się już uwidacznia. Ostatnie co bym chcial to go zatuczyć. Bardzo boję się o jego kosci i stawy (dysplazja). Oby wszystko było dobrze. Uwazam, ze wszelkie próby odchudzania powinny byc przeprowadzane bardzo ostrożnie (faza gwaltownego wzrostu), a jedyne co wymyśliłem to dawać troszkę mniej karmy (np. o 10%) i w ten sposób uzyskać odpowiednią wagę np. za 3 miesiące.

W najblizszym czasie wybieram się do weta. Dam znać czego sie dowiedziałem. A że jesteśmy z Gdańska (jak Amokk) to polecam lecznicę na Morenie - przy parkingu przy rondzie na Jaśkowej - wet uratował sparaliżowanego jamnika skazywanego przez wielu innych na uśpienie. A do tego rewelacyjny cenowo.

Życzymy wszystkim labowiczom wielkiej radości w Nowym Roku.

Dominika, Kokos z Gaflem

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Witam Was serdecznie
Od 2 tygodni mamy nowego członka rodziny- biszkoptową labkę- nazywa się Lea.
Lea jest bardzo radosna i niesamowicie dokuczliwa- zaczepia wszystkich, łapie ząbkami za co popadnie...ok - ale nie o tym chciałam napisać.
Ponieważ jest to mój pierwszy piesek w życiu jestem bardzo ale to bardzo zielona - w kwestii żywienia, wychowania...
Lea ma 10 tygodni- za radą właściciela hodowli z której ją kupiłam karmię ją karmą Acana z jagnięciną - od drobiu barwi jej się sierść koło oczu - takie brązowe łezki. Lea bardzo dobrze toleruje tę karmę tylko że ja nie wiem czy karmie ją prawidłowo. Gdy ją kupowałam ważyła 5 kg- karmię ją 4 razy dziennie po 2 łyżki stołowe suchej karmy - nie dokarmiam jej niczym innym zgodnie z radą hodowcy.
Dzisiaj moja mała dama weszła za mną do łazienki i zważyła się (usiadła na wadze :lol:)- waga wskazała 5,5 kg. I teraz czytając Wasze posty martwię się że ją głodzę.
Bardzo proszę o jakieś rady zanim wykończę moją sunię ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...