Jump to content
Dogomania

Szydłowiec- potrzebna pomoc - co chwilę kolejne psy w potrzebie - najnowsze wieści w ostatnich postach


Recommended Posts

dziękujemy za odzew....
[B]w kolejce do zabrania z ulicy mamy obecnie dwa psy - Majkę - sunia z cieczką , i Cywila - owczarka którego oswajamy od zimy ...[/B] na nie nie mamy deklaracji wystarczających...

... te dwa psy - w typie husky i tego pieknego owczarka spotkałam przypadkiem na mieście - nic o nich nie wiemy - NIE WIEMY NAWET GDZIE SĄ ICH STAŁE REJONY ...
... nasza kasa - a utrzymujemy się głównie z bazarków i naszych pieniędzy prywatnych - świeci pustkami...

... hysky może jechać do łodzi -
... owczarek też ma propozycję DT w łodzi ...

ale trzeba je namierzyć - I TO JEST GŁÓWNY PROBLEM TERAZ - znaleźć je, - będziemy szukać - u nas w Szydłowcu są 3 osoby tylko - a Szydłowiec to też pola w okolicy i szukanie może być czasochłone i trochę potrwać... to się okaże, może nam się poszczęści ...
[B] następnie musimy zorganizować transport i potem będzie potrzebna kasa na weta, szczepienia ...[/B], [B]karma[/B]

więc liczymy też na pomoc - jakąkolwiek = niestety tu kasa odgrywa duże znaczenie /jak zawsze niestety/... my zrobimy co w naszej mocy ... ale same nie damy rady, niestety ... a w Szydłowcu co chwila pojawiają się nowe podrzutki ze wsi ...
jeżeli uzyskamy pomoc to już krok do przodu...

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam w Łodzi, wiec nie moge podjechac i pomóc w szukaniu i łapaniu psów, bardzo żałuję.

Jesli chodzi o transport to płatny, ale niedrogi oferuje Adam- papatkiole- w realu Adam-,moge zadzwonic lub przesłac komuś na pw numer telefonu.
Adam jest z ŁODZI, więc pasuje-wziałby na pewno dwa psy na raz, trzebaby było zapłacić za trasę ŁÓDŹ-SZYDŁOWIEC-ŁÓDŹ.

A może znajdzie się transport bezpłatny.

TYLKO JE ZŁAPAĆ I ZABEZPIECZYĆ.....

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o husky, to ja biorę koszty na siebie, jedynie proszę o pomoc w transporcie i ewentualnie później w kastracji (ale to już nie koniecznie), najważniejsze to go znaleźć. Wiem jaki to problem, bo sama pomagałam Amice w złapaniu psa w Aleksandrowie, niestety po 5 godzinach bezskutecznie, a poza tym Straż w Łodzi liczy raptem 4 osoby działające, więc też mamy sporo roboty. Dlatego czekam z niecierpliwością na wieści o haszczaku, byle tylko się dogadał z moją niunią. :)

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Na wątku schronu z Ostrowi maz pojawił sie taki wpis Dogo07:
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000]To ważne !!!!!!!!!!!!!!!
[/COLOR][/SIZE][/B][B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]Nie wydawać psa tym osobom !!!
"
[/COLOR][/SIZE]Elżbieta Sa.. Kraków, ul. Łepkowskiego, 12 412 27 xx...[/B]
Córka i matka. [B][COLOR=red]POD ŻADNYM POZOREM PSA.
[/COLOR][/B]W tej chwili sprawa do wyjaśnienia, kobieta wyszukuje [B]nieduże suczki [/B]- które umierają tam w bardzo dziwnych okolicznościach.
Dom sprawia wrażenie idealnego[IMG]http://www.dogomania.32052-alarm-ewakuacja-krakowskiego-schroniska-potrzebna-pomoc-%21/images/smilies/anger.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.32052-alarm-ewakuacja-krakowskiego-schroniska-potrzebna-pomoc-%21/images/smilies/anger.gif[/IMG].
Moja Patynka była tam trzy godziny. Ocalała chyba cudem. Okazuje się, że w ubiegłą środę wzięła suczkę z Łodzi - nie żyje!. Wcześniej miała psy m.in. z krakowskiego schroniska i z Łodzi. Dwa uśpiła na Brodowicza, jeden zginął podobno pod kołami samochodu, był szczeniak, który "zasnął sam". Nie wiadomo nic o suczce wziętej z azylu w 2005 roku. Okazuje się, że był jeszcze (podobno)pies/suczka z Pabianic. Koszmar. " [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny - kicha.... dopiero wróciłyśmy, Szydłowiec zjeżdżony wzdłuż i wszerz ...
echo..... nie natknęłyśmy się na nie...
... nawet w pola wjeżdżałyśmy ... na odludzia. ....

... owczarek pojawia się od kilku dni w różnych częściach miasta - był widywany w sumie w różnych częściach Szydłowca ..... /mam nadzieję że ludzie mówią o tym samym/
... husky - ni widu ni słychu....
... będziemy szukać - jutro jedziemy koło 19 lub może później bo wtedy więcej psów wychodzi z kryjówek ...


.. jednak chociaż udało nam się dokarmić kilka psów - Aimez uzbroiła się w 2 paczki wędzonych parówek z Biedronki - żaden pies nie pogardzi ...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny DZIEKI WIELKIE ZA PROPOZYCJE DT dla psów z Szydlowca!!!!! to dla nas wielka pomoc - tu uklony dla was za odzew....

kama/Aimez/pidzian zrobia co w ich mocy, zeby znaleźć psy

husky byl widywany w szydłwocu wczesniej -wywiad działa
o owczarku nic nie wiadomo

plan jest taki
kama daje jutro zdjecia psów przysłowiowym"bejom" szydłowieckim i za flaszkje będą szukać psów!!!!
3 osoby to malo na szaukanie psów w miescie jakim jest Szydlowiec - ja obstawiam zalew i urzad pracy /pola/...
chociaz husacz byl widziany kolo liceum w szydłowcu i kolo zalewu

ZALEW w upalne dni to jedyny zbiornik z wodą!!!

MAJKA juz u pudziana - kama/aimez szukamy klatki dla Majki bo u pudziana do konca miesiaca moze kimac :/
LATIKA MA STERYLKE ABORCYJNĄ W PIATEK O 10.00 - KOSZT 200 zł /mamy 100- brakuje 100 kosztów dowozu nie licze;//

Link to comment
Share on other sites

... a teraz zestaw bid spotkanych w trakcie dzisiejszych poszukiwań .... ręce opadają ... ale może tak było pisane żebyśmy je spotkały....

cmentarz żydowski - to siedlisko zagubionych, bezpańskich psów szukających schronienia przed ludźmi - tam rodzą bezdomne suki , tam najczęsciej chowają się bezpańskie psy podrzucane w dni targowe, zwłaszcza że to miejsce to jest dosyć blisko targu,

pies - a na pierwszy rzut oka wygląda jak suka w ciąży - bo taki wydęty brzuch - leży po drugiej stronie bramy cmentarza w trawie ...po podrzuceniu kilku parówek podszedł do nas chwiejnym krokiem ...
... mordka cała w kleszczach ... udało nam się kilka wyrwać jednak tylko kilka bo pies się przerźliwie boi i ucieka , ale po chwili wraca skuszony jedzeniem ...
... pojadł parówek, a jak odeszłyśmy przeszedł przez bramę w szukaniu chyba resztek jedzenia i udało mi się go wziąść na ręce - [B]on ... nie waży nic[/B] - jest lekki jak balonik - [B]czyli ten brzuch to robaki chyba .... jest wydęty ... a pies lekki jak mucha, lub taki zagłodzony ... a najszybciej jedno i drugie

na tym zdjęciu widać ilość kleszczy na mordce / udało się tylko kilka wyciągnąć - pies się panicznie boi/
[IMG]http://img9.imageshack.us/img9/961/zdjcie0199r.jpg[/IMG]
[/B]
a taki ma wydęty brzuch ... brak słów.. robale ??? zagłodzenie ????, pies boi się ludzi , więc na pewno boi się wynurzać za daleko od kryjówki i leżąc pod bramą liczy na litość ludzi, ale raczej nie doczeka za długo ..
... juro tam pojedziemy wieczorem ... mam nadzieję że będzie ... ale co dalej .... jedna bida za drugą ... fu...k

[IMG]http://img517.imageshack.us/img517/1066/zdjcie0194h.jpg[/IMG]


piesek jest mały , drobniutki - tak do połowy łydki
[IMG]http://img816.imageshack.us/img816/2130/zdjcie0202.jpg[/IMG]


[IMG]http://img69.imageshack.us/img69/503/zdjcie0207b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

sliczny ten maly...gdzie go mozna zabrac? szybko by sie wyadoptowal,takie pieski maja chetnych...
podesle Wam to brakujace 100zl tylko poprosze namiary na pw

napiszcie moze do Paja ona miala wolne miejsca i nie bylo drogo ,cos mi ten cmentarny duszek na sercu lezy ...

tu tez jest hotelik z wolnym miejscem [URL]http://www.dogomania.pl/threads/186442-Hotel-kudłate-i-łaciate(wolne-miejsca[/URL])

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVV']sliczny ten maly...gdzie go mozna zabrac? szybko by sie wyadoptowal,takie pieski maja chetnych...
podesle Wam to brakujace 100zl tylko poprosze namiary na pw

napiszcie moze do Paja ona miala wolne miejsca i nie bylo drogo ,cos mi ten cmentarny duszek na sercu lezy ...

tu tez jest hotelik z wolnym miejscem [URL]http://www.dogomania.pl/threads/186442-Hotel-kudłate-i-łaciate(wolne-miejsca[/URL])[/QUOTE]

jejku dziekujeee....Lati jest u mnie n a DT...dziewczyny z dogo wrzuciły nam na Lati 40 zł /chociaz polowa badan krwi byla/...zresztą mozna na wątku Lati poczytac....
suniek ma chętnych na adopcje, ale ze szczeniakami nie oddam przeciez:(ehhh

CMENTARNY DUSZEK - moze jechac do hotelu, ale najpierw WET i s[rawdzenei skad ta opuchlizna...Kama jak cos nie tak z nim bedzie i wet powie, ze do uratowania to RADOM /Wernera/ - trzeba bedzie pogadac z TOZem Radom - zeby weta splacac na raty :(
jak ocenia, ze jest bardzo źle to usypiamy...po co ma cierpic
tu wystarczy RTG :( ale w Szydłowcu nie ma !

[quote name='Zofija']Kurcze, ale co to za miasto-co za ludzie???????????????????? JAK MOŻNA?????????????//[/QUOTE]

heh....MIASTO ZOMBI

Link to comment
Share on other sites

ciotki, mamy sprawdzony domek dla młodego ONka, zresztą to krótka relacja z wizyty
[QUOTE]Wizyta ogólnie wypadła dobrze, ale Mała tam do końca nie pasuje. Tam jest potrzebny psiak który przynajmniej będzie posłusznie przychodził na zawołanie i spokojniejszy. Dom jest pod lasem, ogród bez ogrodzenia. Za duże ryzyko , że mogłaby uciec a już jej to się zdarzało. Szukamy ON-ka do zaproponowania do tego domu , młodego, łagodnego do dzieci i posłusznego. Mała to żywioł , trzeba bardzo jej pilnować. Przy nawet najbardziej odpowiedzialnych właścicielach byłoby to ryzykowne.[/QUOTE]
info na tym wątku u _bubu_ [url]http://www.dogomania.pl/threads/179324-Potr%C4%85cona-ON-ka-mia%C5%82a-zosta%C4%87-u%C5%9Bpiona-bo-za-bardzo-kocha-ludzi-%28-d%C5%82ug-2-000z%C5%82-!?p=14886474#post14886474[/url]

widziałam, że tam u Was chodzi jakiś ONek, dla którego domku szukacie, dlatego tak mi się skojarzyło, może warto próbować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']To brzuszysko nie podoba mi się ... ale mówicie, ze podszedł do jedzenia? Przy babeszjozie i taaaakiej powiększonej wątrobie by nie jadł.... Wiec moze tylko robaki.[/QUOTE]

zjadł i popił
jak zjadł i popil to połaził troche chwiejnym krokiem

moze to skrajne niedozywienie ?
dzis pojada do weta wiejskiego - opatrzy..
Kama zalatwila przechowanie cmentarnego duszka pod schodami w pudelku na budowie u jej kuzynki -przynajmniej psa nic nie rozjedzie i nie zje....uciec - moze nie ucieknie..ale on taki chudy, ze przez szczebelki sie przecisnie :/
a potem cos sie bedzie kombinowac!!!
boszeeeeeeeeeee co za wysyp! nie lubie Szydłowca, Miasto tworzą ludzie - nie lubie tego MIASTA...niszcza wszystko!!!ech WŁADZO

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']ciotki, mamy sprawdzony domek dla młodego ONka, zresztą to krótka relacja z wizyty

info na tym wątku u _bubu_ [url]http://www.dogomania.pl/threads/179324-Potr%C4%85cona-ON-ka-mia%C5%82a-zosta%C4%87-u%C5%9Bpiona-bo-za-bardzo-kocha-ludzi-%28-d%C5%82ug-2-000z%C5%82-!?p=14886474#post14886474[/url]

widziałam, że tam u Was chodzi jakiś ONek, dla którego domku szukacie, dlatego tak mi się skojarzyło, może warto próbować[/QUOTE]

cholercia - nasz ONEK jest poszukiwany bo zapadł sie pod ziemie...
ALE MOZE CYWIL???on dla swojaków jest jak ANIOŁ...ale czy nie ucieknie z posesji:/ to pies hasacz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...