Jump to content
Dogomania

"mały" incydent


marmara_19

Recommended Posts

Czy grozi mi coś prawnie.. jeśli mój ONek wyskoczył dzisiaj [przez płot i obszczekał jakieś babska?pies trzymał dystans i tylko szczekał. Nic nie zrobił. nie dotknął ich!już drugi raz się to zdażyło ale wcześniej skoczył sobie do pieska.. powąchał i stał pod furtką żeby go wpuścić.. a tutaj wyskoczył o kobitek ażeby je obszczekać... coś mi grozi?no oprócz tego, że dopóki nie odgrodze tylniej części ogrodu od przedniej to juz na 100% kończy się wypuszczanie psów... kilka lkat temu moja mała suka wyskakiwała i atakowała.. wiecie taki mały jazgotliwy i agresywny ies... ale nikt się nie czepiał.. nikt też się nie czepia jak suka <ok.40cm w kłębie> od sąsiadów rzuca się na ludzi... a tutaj ON tylko wyskoczył i z odległości szczekał... nie dopuszczę już do tego!!! ale w razie czego mogę mieć coś na swoją obronę?

Link to comment
Share on other sites

no ok... one tylko sie pluly ,z e to neinormalne, zeby peis wyskakiwal przez plot... wiec tylko o to by chodizlo... a o tego mzona by sie jakos odwolac... bo ile psow lazi samych po dzielnicy to jzu nie wspomne.... ehhh teraz wiem czego sie moge po moim pise spodziewac i jak temu zapobiec... mzoe to wystarczy.. a zawsze tez moge powiedziec, ze to co skoczylo to byla suka znajomego... ale on wyjechal wlasnie z rana.. a przed wyjazdem ja puscil na siku;p

Link to comment
Share on other sites

nie pchodzi o zadne wymigiwanie sie.. ale jezeli mialabym placic mandat 200 zeta za jednorazowy wyskok psa, ktory wyskoczyl i stal pod plotem i szczekal.. to sorry... ale w okolo pelno psow biega luzem.. agresywnych.. atakujacych ludzi is rajacych gdzie popadnie..ja jzu wiem co mam robic zeby drugi raz do takeij sytuacji nie dopuscic.. i to chyba wystarczy...nie ma ludzi idealnych i przewidujacych kazdy ruch wlansego psa... jesli jets sie w domu... a peis w ogrodzie... tak samo jak nie mzesz mi mowic , ze jestem nieodpowiedzialna bedac w skzole gdy moja matka psa wypuszcza gdy np listonoszka wchodzi na posesje.... ja wiem , ze to sie nie powinno stac. tzn , ze on nie powinien wylezc.. bedzie odgrodzona czesc tylnia ogrodu skad nie wyjdzie... i proste..

Link to comment
Share on other sites

to niech wladze w okolicy zrobia cos z tymi psami widocznie nikomu nie przeszkadzaja
moja suczka jest dosc agresywna ale nikogo nie atakuje bez powodu
tymbardziej jesli uda jej sie pospacerowac samotnie po wsi
a czasem jej sie uda ale nie ma takiej szansy zeby nawet szczekala na kogos kto nie wchodzi na jej teren.....
wiaz psa na czas nieobecnosci a jeszcze lepiej zrob wyzsze ogrodzenie

Link to comment
Share on other sites

ja tam sie tym babkom nie dziwie
jakby moja mama byla na ich miejscu to juz by pewno po zawale byla.
One nie wiedza czy pies jest agresywny czy nie - skoczył przez płot, szczekał, to mogly przypuszczac ze chce je ugryzc, nie dziw sie im. A nie kazdy moze sobie zyczyc tego rodzaju "wstrzasów" na spacerze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annnka']to niech wladze w okolicy zrobia cos z tymi psami widocznie nikomu nie przeszkadzaja
moja suczka jest dosc agresywna ale nikogo nie atakuje bez powodu
tymbardziej jesli uda jej sie pospacerowac samotnie po wsi
a czasem jej sie uda ale nie ma takiej szansy zeby nawet szczekala na kogos kto nie wchodzi na jej teren.....
wiaz psa na czas nieobecnosci a jeszcze lepiej zrob wyzsze ogrodzenie[/quote]
najpierw przeczytaj wszystko dokladnie co napisalam a pozneij udzielaj odpowiedzi.. bo ta Twoja nie ejst zbytnio na temat!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']a zawsze tez moge powiedziec, ze to co skoczylo to byla suka znajomego... ale on wyjechal wlasnie z rana.. a przed wyjazdem ja puscil na siku;p[/quote]I tak ty zapłacisz. Za psa odpowiada opiekun, czyli nie zawsze jest to właściciel.

ps.
gdybym to ja była na miejscu tych ludzi, to już miał(a)byś straż miejską na karku :roll:

Link to comment
Share on other sites

ehh rozumiem tych ludiz.. rozumiem tez siebie i mojego psa... to sie zdarzylo pierwszy i moge zagwarantowac wlasnym zyciem , ze ostatni raz!!! sama sie z tym bardzo zle czuje!!!! ale co teraz niby moge zrobic?oczywiscie to , ze nie ebdzie wypuszczany na ogrod dopiki nie bedzie oddzielona tylnia czesc... itp... nie chce klopotow.. nie chce nikomu sie naprzykrzac... sprzatam po psach itp... a skad niby moglam przewidziec , ze on wyskoczy? teraz wiem, ze jak skoczyl jzu to zawsze bedzie to robil wiec nie dopuszcze do tego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']już [B]drugi raz[/B] się to zdażyło (...)kilka lkat temu moja mała suka wyskakiwała i atakowała.. wiecie taki mały jazgotliwy i agresywny ies... ale nikt się nie czepiał.. nikt też się nie czepia jak [B]suka[/B] <ok.40cm w kłębie> [B]od[/B] [B]sąsiadów rzuca się na ludzi.[/B].. a tutaj ON tylko wyskoczył i z odległości szczekał... nie dopuszczę już do tego!!! ale w razie czego mogę mieć coś na swoją obronę?[/quote]
widzisz te sprzecznosci?
pierwszy raz czy drugi czy kolejny tylko pies inny?
jest inny pies ?
jest sasiadow, nikomu nie przeszkadza?nie wiec co jest nie na temat

Link to comment
Share on other sites

marmara_19 - jeśli te panie od razu nie wezwały straży miejskiej, to pewnie już tego nie zrobią, więc nie masz się o co martwić.

"bo ile psow lazi samych po dzielnicy to jzu nie wspomne...."
W razie czego nie jest to żaden argument, bo to, że inny kradną, czy oszukują, albo zostawiają swoje psy bez opieki, to nie znaczy, że tobie też tak wolno.

"a zawsze tez moge powiedziec, ze to co skoczylo to byla suka znajomego... ale on wyjechal wlasnie z rana.. a przed wyjazdem ja puscil na siku;p"

Wstydź się. Nie dość, że masz bardzo brzydki, wręcz obrzydliwy pomysł na OSZUSTWO, to jeszcze chwalisz się tym przed nami. I nie ma żadnego "sorry, że 200 złoty może trzeba będzie zapłacić, bo wyskok był jednorazowy". Pies jest twoją włąśnością i odpowiadasz za niego ZA KAŻDYM RAZEM, kiedy ma miejsce jakieś zdarzenie z jego udziałem.

Link to comment
Share on other sites

ja bym od razu chyba wzywala chociaz mialam taki przypadek i nie wezwalam bo policja na wies by dlugo jechala
napadl mnie wielki on i patrzyl na reke jakby chcial ja odgryzc ale z budowy obok ktos go zawolal nie wlasciciel sasiad
ten pies ma juz spodnie kumpla na sumieniu wtedy bylo platne:->

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
ps.
gdybym to ja była na miejscu tych ludzi, to już miał(a)byś straż miejską na karku :roll:[/QUOTE]

Dokladni tak! I nie jest zadnym argumentem, ze inne psy biegaja samopas i moga byc agresywne.
Ty odpowiadasz za swojego psa i za wlasciwe zabezpieczenie ogrodzenia przed takimi wyskokami. Teraz to byl pozorny atak psa, jutro moze zakonczyc sie pogryzieniem.
Mandat na otrzezwienie jak najbardziej Ci sie nalezy :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']Czy grozi mi coś prawnie.. jeśli mój ONek wyskoczył dzisiaj [przez płot i obszczekał jakieś babska?[/quote]

[quote name='marmara_19']no ok... one tylko sie pluly ,z e to neinormalne, zeby peis wyskakiwal przez plot... [/quote]

Wina leży ewidentnie po Twojej stronie, niezależnie od tego, ile psów wałęsa się w okolicy. Odnoszę wrażenie, że nie martwisz się, że stało się coś złego, nieodpowiedniego, a tylko nurtuje Cię kwestia ewentualnej kary. Sposób, w jaki opisujesz te osoby nienajlepiej świadczy o Tobie. Babska, pluły się - gratuluję :cool2: . Czy chociaż ktoś je przeprosił za ten "mały incydent"? Czy wobec nich zachowałaś się tak samo, jak tu na forum?
Czytając Twoje wypowiedzi mam cichą nadzieję, że jednak nie odpuszczą.

Link to comment
Share on other sites

Marmaro,
Powinnaś ogrodzić dokładnie cały dom [z tego wynika, że mieszkam w domku] - i pamiętaj, że nie każdy musi lubiec psy, a pozatym te Panie skąd mogą wiedzieć, że Twój pies jest nieagresywny ....
Z tego co piszesz chcesz się "odwołać/wymigać" od poniesienia kary - odpowiedzialność powinnaś ponieść TY , ponieważ to TY nie masz ogrodzonego domu,a nie te Panie ---- pies=wielka odpowiedzialność .., a także powinnaś przeprosić te Panie , a pozatym miej trochę szacunku dla osób straszych - bo w ten sposób jak się wyrażasz swiadczy [B]TYLKO I WYŁĄCZNIE O TOBIE....[/B]
Nie każdy musi lubieć psy - ludzie mają do tego prawo i powinnaś to uszanować :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...