Jump to content
Dogomania

Jak otrzymać pewne dane z zarządu głównego ZKwP ?


bajadera

Recommended Posts

[FONT=Georgia][SIZE=3]Gnębi mnie pewna sprawa. Jestem w stałym kontakcie z hodowcami skye'i w innych krajach. Ostatnego września na wyspie skye będzie ich specjalistyczna wystawa (raz na pięc lat) , na którą się wybieram. Nastepnego dnia będzie sesja na temat stanu hodowli na świecie, zagadnień zdrowotnych rasy itp. Zostałam poproszona o podanie liczby rejestrowanych miotów w Polsce w latach 1997 aż do dziś. Spro wiem sama z katalogów i kontaktów z innymi hodowcami, ale nie jestem sama w stanie zgromadzić wszystkich danych. Dwukrotnie pisałam e-maile do zarządu z prośbą o podanie mi takich danych i uzasadniałam dlaczego. Zero odpowiedzi. Czy takie dane są tajne ? czy członek związku nie może mieć żadnego wglądu w księgi hodowlane ?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3]Czy może jest tu na forum ktoś, kto ma chody w zarządzie głównym i mógłby mi ściagnąć takie dane tzn : ilość miotów w poszczegolnych latach i szczeniąt w nich rejestrowanych od 1997 do teraz. Z ogólnych danych wynika, że na świecie obserwuje się wyraźny regres w hodowli rasy skye terrier. W kraju pochodzenia są uznane za rasę zagrożoną, ze względu na bardzo małą liczbę nowych rejestracji. Bodobnie jest chyba i w innych krajach. W Polsce też. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3]Ale ja staram się podtrzymać rase i włąsnie w środę urodziły mi się prześliczne maluchy (4 suczki i 1 pies)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Strona internetowa o zbyt wielu rzeczach nie świadczy.
Zresztą regulamin ZKwP wyraźnie stanowi:
[i]
Główne zadania Klubu to:

- opracowywanie stanu hodowli na bazie danych z sekcji ras w Oddziałach ZKwP
[/i][...]

Więc klub powinien takim opracowaniem dysponować. Zadzwoń i poproś. Nie wszystkie sprawy można przecież załatwić w sieci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Temat jest stary, ale pomyslalam ze chyba moge sie pod niego podpisac.

Tez chcialabym wiedziec, czy mozna od ZG uzyskac dane z ksiag hodowlanych? Klubu teriera nie ma, wiec tylko tam te informacje moga byc przechowywane. [B]bajadera[/B], udalo ci sie ostatecznie?

Oprocz tego chcialabym sie dowiedziec kto jest odpowiedzialny za tlumaczenia standardow FCI, ktore pojawiaja sie na stronie ZG? Czy to jest jedna osoba od wszystkich, czy specjalisci od kazdej grupy FCI, czy profesjonalny tlumacz z zewnatrz...?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

No co Ty :evil_lol: Zero odpowiedzi. Wszystkie dane, jakie zebrałam, to tylko własnymi kanałami, przegladanie staryn numerów Psa (ile czasu w bibliotece wojewódzkiej przesiedziałam, wiesz w Psie we wczesnych latach 50-tych umieszczano listy psów zarejestrowanych w danym roku, potem juz tylko listy championów Polski, a obecnie tylko wykaz interów), konszachty ze znajomymi osobami. Jedynie w łodzkim oddziale pozwolono mi rejestry obejrzec. Ale dostępne sa chyba od 1990 roku. Reszta jest w jakiejś innej księdze, a ta jest schowana niewiadomo gdzie .....

Link to comment
Share on other sites

Pieknie :evil_lol:. No to nie mam wyjscia tylko dalej przegladac katalogi itp... ten tlumacz od standardow jeszcze mnie interesuje ale to tez pewnie nic sie nie dowiem dopiero moze jak 'stawie sie' w okienku osobiscie...

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już po ptakach, bo mnie to było potrzebne w 2006 roku.

[B]Axusia[/B], dane spływają i czasem w Psie można sobie statystyki poczytać mniej wiecej z przed dwu lat.
Chodzi o to, że dla szeregowego członka wiele danych jest tajne przez poufne. A na dodatek, to ja wtedy formalnie członkiem ZK nie byłam, tylko TZ. Ja jestem piarowcem naszej hodowli :evil_lol: Dopiero w zeszłym roku się zapisałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ania i Salma, ZKwP nie powie Ci ile psów jest zarejestrowanych w danym mieście, powie tylko o liczbie psów zarejestrowanych w oddziale. Początkiem roku odbędzie się walne zebranie i każdy członek ma prawo wglądu w sprawozdanie hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma']A czy ZK może powiedzieć mi, ile mniej więcej psów jest zarejstrowanych w danym miescie? Pisalam maila i oczywiscie nie dostalam odpowiedzi :mad: Potrzebuję szacunkową ilość wlaścicieli psów mieszkajacych we Wroclawiu i nie wiem skad to wziac :shake:[/quote]



Każdy pies ma tzw. kartę sztywną. Trzeba przysiąść i policzyć psy zarejestrowane na właściciela, mieszkającego w danym mieście.

Ale to jest sporo pracy! :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']
Oprocz tego chcialabym sie dowiedziec kto jest odpowiedzialny za tlumaczenia standardow FCI, ktore pojawiaja sie na stronie ZG? Czy to jest jedna osoba od wszystkich, czy specjalisci od kazdej grupy FCI, czy profesjonalny tlumacz z zewnatrz...?? :roll:[/quote]

Tłumaczenia robione są chyba bardzo różnie. W przypadku grupy VII robiło to kilka osób, raczej kynologów niż profesjonalnych tłumaczy. Niestety w przypadku kilku wzorców tłumaczenie jest niechlujne i zawiera błędy merytoryczne. Co gorsza nie zawsze niestety wzorce tłumaczone są z języka narodowego wzorca, ale z jego angielskiego lub niemieckiego przekładu.
Ja tłumaczyłam Perdiguero de Burgos bezpośrednio z hiszpańskiego oryginału, ale jestem z wykształcenia iberystką (oraz asystentem kynologicznym). Mój przekład konsultowałam z dwoma (obecnymi) sędziami kynologicznymi siódemki, a ostateczną wersję sprawdził i zatwierdził (obecny) przewodniczący klubu wyżła.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki ;), w miedzyczasie udalo mi sie dowiedziec kto tlumaczyl moja rase - niestety wlasnie chodzilo mi glownie o "niechlujnosc" tlumaczenia. Po interwencji czesc bledow poprawiono, ale czesc nadal widnieje na stronie, jednego zdania nawet wogole nie wzieto pod uwage...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...