Jump to content
Dogomania

Kanada


mycha28

Recommended Posts

30 sierpnia wyjezdzam na stale do Kanady i mam problem bo nie wiem czy wpuszcza mojego psa. Jerry to mieszanka amastaffa z jakims innym pieskiem. Czy ktos sie orientuje czy moze taka sytuacja nastapic ?? Ewentualnie moze moglabym sie sglosic do jakiejs organizacji i prosic o zezwolenie wwiezienia psa. Za wszelkie info dziekuje.
PS. Niestety psa nie moge zostawic w Polsce bo nie mam komu go oddac pod opieke.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
Guest mych29

Hej,

Pisalam tutaj kiedys odnosnie wywozu psa do Kanady. Dzisiaj moj pies mial do mnie przyleciec razem ze znajomym niestety znajomy polecial a pies zostal. Lufthansa Cargo w Katowicach sprzedala dzien przed wylotem klatke po czym powiedziala przed samym wylotem ze pies nie moze w niej leciec bo ta jest za lekka no i pies jest niebezpieczny. Wszyscy sa strasznie wqrzeni bo za klatke zaplacilismy 180 euro za lot dodatkowe pieniadze i za wszystko inne a Ci 10 minut przed wylotem mowia ze pies nie moze leciec no rece opadaja. Wiem ze w Ontario psow bullowatych nie wpuszczaja ale on mial leciec do British Columbia a tutaj nie ma takich ograniczen. W lipcu chce po niego leciec tylko juz w ogole nie wiem jaka mam miec klatke bo jak znowu cos wymysla. Pomozcie bo zwariuje.

Link to comment
Share on other sites

Witaj mych29.
Orientuje sie w wywozie psow za granice i dlatego moge Ci poradzic firme exportowa w Waw-ie na lotnisku ktora specjalizuje sie w wysylce zwierzat w tym psow za granice.Dokladny adres i numeru telefonow wysle na priv -nie wiem czy tutaj moge ??!!
Klatka musi spelniac wymogi dot. transportu droga lotnicza i jest dokladnie opisana w Live Animals Regulations - container requirements nr 1.
Natomiast o pozwolenie musisz pytac w ministerstwie rolnictwa w Kanadzie.
Musi byc Import Licence. Natomiast jezeli jest zakaz bullowatych to nic nie poradzisz.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
Mych29 wydaje mi się, że możesz domagać się zwrotu kosztów lub rekompensaty po przez Federację Konsumentów - zajrzyj na ich stronkę. Tak na chłopski rozum jesli linie lotnicze były świadome przy sprzedarzy klatki oraz biletu jakiej rasy psa chcesz przewieźć i dokąd a potem nie zezwoliły na lot - to to jest oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Ręce opadają...Miałam kiedyś podobne problemy tylko z przewozem kota - z Izraela do Polski. Postanowiłam zasięgnąć wtedy porady w Ambasadzie (bo wydawało mi się to logiczne, że tam będą znali przepisy i poradzą mi jakie badania i jakie dokumanty potrzebuję - nic bardziej błędnego). Zadzwoniłam a rozmowa wyglądała w ten sposób:

ja: dzien dobry, chciałabym przewieźć kotkę do Polski proszę mi poradzić jakich dokumnetów potrzebuję i jakie warunki muszę spełnić.

pan w ambasadzie: a pozwolenie OJCA pani ma??

ja: yyyyyy....mojego czy kotki...? bo wie pan kotki ojciec to raczej nieznany i ciężko będzie...

pan: a po co pani chce KOTA przewozić?? Mało ich w Polsce mamy?

ja: a co pana to obchodzi?!

itd. nie dowiedziałam się niczego - próbowałam jeszcze parę razy się z nimi porozumieć bez skutku.
Życzę ci powodzenia i cierpliwości bo na pewno się przyda...

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś kiedyś leciał tam z pieskiem?
Dziadunio z mojego podpisu stoi przed życiową szansą na wspaniały dom i mam prośbę jeśli ktoś wie jakie wymogi musi spełniać (paszport, czip czy tatuaż, jakie szczepienia) to bardzo proszę o pomoc.
Czy są różne szczepionki na wściekliznę, po której jest różna liczba dni kwarantanny?
Jakiej firmy transporterek polecacie?
Proszę o wszelkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

Aneta W
Czytam od początku histroię Dziadunia i aż serce sie raduje, ze ta Kanada i domek jest w zasiegu ręki.
Mych29 przewoziała psa do Kanady a 01maria01 mówiła,że może pomóc .Zapytaj.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23213[/url]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak to jest z Kanada, ale na bank musisz zrobic czipa i paszport, bez tego nigdzie ani rusz! nie wiem czy w Kanadzie potrzebna jest zaswiadczenie o przeciwcialach, do Angli na przyklad trzeba psa zaszczepic na wscieklizne, po miesiacu wyslac krew do pulaw i od momentu uzyskania wynikow pies musi zostac w Polsce przez 6 miesiecy, oczywiscie przed zaszczepieniem trzeba wykonac czip! Przed wyjazdem jeszcze odrobaczenie, na razie proponowalabym zaczipowac, zrobic paszport i zaszczepic, jak znjade cos odnosnie Kanady dam znac:lol: nie wiem czy tam wymagana jest kwarantanna, jesli nie to sprawa jest znacznie prostsza

Link to comment
Share on other sites

Jezeli pies ma ponad 3 miesiace:
[URL="http://www.inspection.gc.ca/english/anima/heasan/import/dog_chien_3e.shtml"]http://www.inspection.gc.ca/english/anima/heasan/import/dog_chien_3e.shtml[/URL]

[QUOTE]Domestic or pet dogs may enter Canada if accompanied by a valid rabies vaccination certificate, which is issued by a licensed veterinarian[B](2)[/B], in either English or French and which clearly identifies the dogs and states that they are currently vaccinated against rabies. This certificate should identify the animal as in breed, colour, weight, etc., and indicate the name of the licensed rabies vaccine used (trade name), including serial number and duration of validity (up to three years). Please note that if the duration of validity is not indicated on the certificate, the vaccine will be considered to be valid for one year. There is no waiting period imposed between the time the animal is vaccinated for rabies and the time the animal is imported into Canada.
[/QUOTE]

Czyli pies musi miec certyfikat szczepionki przeciw wsciekliznie (dokument po angielsku albo francusku), w ktorym jest officialna nazwa uzytej szczepionki i numerek serialny. Jezeli szczepionka jest 3-letnia, to musi pisac, albo bedzie uwazana jako 1-letnia. W certyfikacie wet ma tez zaznaczyc rase, kolor, wage, itp psa. Wyglada to bardzo prosto, kwarantanny nie ma, nie ma tez potrzeby na chip ani tatuaz (chipy tu sa chyba innego rodzaju, wiec nie ma sensu). :)

Gdzie w Kanadzie? Ja jestem w Toronto.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=1495469#post1495469"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=1495469#post1495469[/URL]
OlaD, Dziadunio leci do Toronto, to jego wątek.....Wszyscy sie martwią podróżą i tam już na miejscu ??!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='OlaD']
Czyli pies musi miec certyfikat szczepionki przeciw wsciekliznie (dokument po angielsku albo francusku), w ktorym jest officialna nazwa uzytej szczepionki i numerek serialny. Jezeli szczepionka jest 3-letnia, to musi pisac, albo bedzie uwazana jako 1-letnia. W certyfikacie wet ma tez zaznaczyc rase, kolor, wage, itp psa. Wyglada to bardzo prosto, kwarantanny nie ma, nie ma tez potrzeby na chip ani tatuaz (chipy tu sa chyba innego rodzaju, wiec nie ma sensu). :)
[/quote]

Szczepienie przeciw wsciekliznie, minimum 30 dni przed wylotem. Za to zaswiadczenie od weterynarza wazne jest (teraz nie jestem pewna, moge to sprawdzic) bardzo krotko. Cos okolo 5 dni.
Nie ma kwarantanny.
Po przylocie na lotnisku placi sie clo za psa (w zeszlym roku 30$)
Znajomi przewozili szczeniaka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Jezeli chodzi o wyslanie psa do Kanady to sie dokladnie dowiem.
Natomiast jezeli chodzi o transport wewnatrz UE to najlepiej zagladnac na temat " Zasady wywozu zwierzat do krajow Unii Europejskiej".
Dobra poinformowani sa wojewodzcy lek.wet. / i jezeli chodzi o zasady transportu przedstawiciele linii lotniczych oraz agenci handlingowi na lotniskach.
Dodatkowych info udziele na priv. chyba ze bede mogla to zrpbic na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arima']01maria01 jeśli sie orjentujesz to prosze wytłumacz mi jak to jest z wysyłką szczeniaka do Findlandii i Szwecji[/quote]
Witaj arima ,
Barrdzo dobrze jest to wyszczególnione na stronie "ZASADY WYWOZU ZWIERZĄT DO KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ " W GOOGLE) wszystkie kraje UE. Tam są normy ,wymagane dokumenty i szczepienia.
Inna sprawa to juz faktyczna wysylka - samolot ? Jezeli Cię to interesuje to daj znac . To zalezy od linii lotniczej - wymagana rezerwacja i odpowiedni kontener . Nie nalezy sie bac ze to samolot i piesek leci sam w luku bagazowym a wlasciciel sobie spi na pokladzie. Naprawde . Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli tylko masz odpowiednie wymagane dokumenty dla psiaka i odpowiedni dla niego kontener to NIE MA MOZLIWOSCI ze takiego psa nie mozna ze soba zabrac.
Jezeli ktos uwaza inacze to byc moze nie zdawal sobie sprawy ile nalezy wczesniej sie do tego przygotowac - bo to jedznak zajmuje troche czasu i pieniedzy. :oops:
Odpowiem na inne problemy ...... jezeli takie beda????:mad: :lol:
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...