Jump to content
Dogomania

Kary. Kosmiczna suma. Szukamy pomocy.


Cajus JB

Recommended Posts

Zakładam ten wątek na prośbę Profilu z nk. Właściciel Karego zarządzał astronomicznej sumy. Mam nadzieję, że uda się Karemu pomóc. Wspaniale by było jakby komuś udało się przekonać właściciela do zmiany ceny.

To treść wiadomości jaką otrzymałem.

O Karym dowiedziałayśmy się z Pauliną. Właścicel Karego wystawił go na sprzedarz po tym, jak kupił ciągnik, Kary ma 11 lat i całe życie pracował w lesie przy zrywce drewna. Teraz stoi w pseudo-boksie, jest zaniedbany, prztsraszony. Od jesieni nie był wyprowadzany na dwór. Właściciel chce za niego 10tyś złoty, dzięki staraniom Pauliny zgodził sie opuścić tysiąc, ale niedawno dowiedział się o zbiórce na Karego i cena podskoczyła ponownie do 10tyś - właściciel jest chytry i dobro konia nie wiele go obchodzi, miałyśmy z nim kontakt telefoniczny, podczas oststaniej rozmowy powiedział, że wie o zbiórce i że ceny nie odpuści, bo skoro się tak napaliliśmy na kupno konia i zbieramy po ludziach, to na pewno nam się uda, on ewentulanie może rozłożyć cenę na raty. Na tym tez stanęło - pierwszą ratę 6 tyś chce dostać jak najszybciej, na resztę zgadza się poczekać pół roku. Obecnie mamy niewiele ponad tysiąc, starałyśmy się o pomoc z fundacji, ale kilka nam odmówiło argumentując, że za tą kwotę mogliby wykupić kilka koni i musimy sobie poradzić same. Zaznaczę też, że nie prosiłyśmy o pomoc finansową, a jedynie o użyczenie konta, na które mogłybyśmy zbierać pieniądze, ale nic z tego nie wyszło. Czekamy wciąż na odpowiedź z fundacji Przystań Ocalenie. Czas ucieka, postanowiłyśmy więc zbierać na konto prywatne, Paulina użycza swojego. Do nas zgłosiło się trochę osób, które zaoferowały pomoc, głównie przesłać przedmioty na aukcje, z których jak na razie mamy zaledwie i aż trochę ponad 100zł. Tylko viva zgodziła się nam pomóc, ale warunki były nie do przyjęcia - zaznaczono, że wszystkie wzmianki o Karym musiałyby zniknąć z NK, for internetowych, mogłybyśmy tylko pisać o nim w prywatnych mailach do obcych osób, ale uznałyśmy że to znacznie zmniejszy szanse na zebranie wymaganej kwoty, to samo powiedziała nam dziewczyna z Adopcji CC, któa nam pomaga i doradza. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki niej będziemy mieć pomoc od strony prawnej, tzn napisanie umowy zaliczkowej i wyjaśnienie wszelkich prawnych przepisów, jej znajoma jest prawnikiem i pomaga pro bono w takich sytuacjach. Na aukcji allegro nikt za taką cenę nie licytował Karego, więc mamy nadzieję, że nie uda się włąścicelowi go szybko sprzedać, ale niestety konia bardzo łatwo zmarnować i obawiamy się, że jeśli Kary nie będzie nadawał się do pracy i właścicel uświadomi sobie, że za taką cenę na pewno go nie sprzeda, może zechcieć sprzedać go na rzeź, cena rzeźna to 4 tyś... Będę informować na bieżąco, jeśli pojawią się jakieś nowe wieści, na razie to tyle, dzięki za pomoc, jeśli zgłoszą się osoby chętne pomagać możesz je odsyłać do nas na profil

[URL]http://nasza-klasa.pl/profile/32087149[/URL]

Serdecznie pozdrawiam Iga


Allegro wystawione przez właściciela

[URL]http://www.allegro.pl/item953475241_konia_ok_800kg_do_zrywki_drewna_bryczki_sprzedam.html[/URL]

Tak wyglądał Kary na jesieni


[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/2765/karyi.jpg[/IMG]


Teraz wygląda tak


[IMG]http://img412.imageshack.us/img412/5554/kary2.jpg[/IMG]


Proszę o rady, pomysły, sugestie jak najlepiej pomóc Karemu.

Banerek

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/181634-Kary-Kosmiczna-suma-Szukamy-pomocy"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/7629/karycrop2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 000 to chora cena...Moim zdaniem nie do przyjęcia. Targujcie się. Ja wiem, że nie jest łatwo, podstawcie może kogoś, żeby przychodzili różni ludzie i oferowali cenę np dwa, trzy tysiące, może wtedy gość zmięknie, jak się przekona, że te 10 000 to z sufitu sobie wziął.

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałeś czy to wałach, czy ogier.. Rozmawiałam ze znajomą, która się orientuje w hodowli koni zimnokrwistych, dowiedzcie się czy on ma jakiś papier.W przypadku ogiera z licencją, dobrym pochodzeniem itd, taka cena nie jest dziwna, tym bardziej, że koń niebrzydki (na tyle, na ile można ze zdjęcia powiedzieć)
Jeżeli jest to wałach, do tego bez pochodzenia, to negocjacje zaczynają się od 3 tysi.

Link to comment
Share on other sites

Koń jest piękny. Wygląda mi na ogiera, albo późno kastrowanego.

"Koń dziesięcioletni z paszportem" oznacza, że prawdopodobnie nie ma pochodzenia.
A co za tym idzie licencji na krycie i nic, absolutnie nic nie podnosi jego wartości poza rzeźną.

W takiej sytuacji jedyne sensowne rozwiązanie, to GŁĘBOKI ODDECH... telefon do właściciela, że jednak się rozmyślacie, za drogo, w sumie nic ciekawego, macie lepszego i tańszego na oku. Zdjęcie aukcji, usunięcie inf z portali. Tydzień-dwa przerwy i telefon od jakiegoś konkretnego faceta, najlepiej mówiącego "letko po wiejsku" w sprawie Karego. Na zasadzie, że da 2.5 tys, [I]o ile koń nie zerwany i coś umi[/I]. Potem znów przerwa i telefon od innego podstawionego osobnika, ten więcej niż 3 tys nie da, [I]koń stary i jak z lasu to na pewno zerwany[/I]. I tak w kółko. Zbijanie ceny, negowanie zdrowia, wagi. Nie mogą dzwonić kobiety, a już szczególnie młode. I żaden laik. Tylko starzy wyjadacze, typowi wiejscy koniarze.

Jeśli Kary jest spokojny, łagodny, wykastrowany, w miarę zdrowy i przyuczony do ciągnięcia, to jest wart ok 4 tys. Jeśli nie, to tylko tyle, ile waży. 500-600 kg na oko, mięso "stare"... ok 2.5 tys.

Inna sprawa, gdyby przypadkiem okazało się, że to ogier z pełnym pochodzeniem i licencją.
Wtedy cena nie taka znowu z kosmosu. Jak kogoś stać, to nabędzie eleganckiego repa ;)

Macie sygnały, że koń jest zaniedbywany?
To trzeba działać. Nie odkupować za szalone pieniądze, tylko egzekwować poprawę warunków, albo odebrać.

Link to comment
Share on other sites

[B]"Kary jest jedenastoletnim (pół)ogierem. Według właściciela, który wystawił go na sprzedaż, jest zdrowym, zadbanym koniem, zdolnym do pracy przy zrywce drewna, lub w zaprzęgu bryczkowym. Prawda jest jednak inna…"[/B]
To jest podpis z NK.
A ja mam pytanie, co to jest pół ogier?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']Teraz stoi w pseudo-boksie, jest zaniedbany, prztsraszony. Od jesieni nie był wyprowadzany na dwór. [/QUOTE]
I to jest jedyny powód, dla którego chcecie go kupić? :roll:

Baaaardzo dużo koni spędza zimę w stajni. Koń nie jest chudy, ma pościelone...

W jakim sensie jest zaniedbany?
Jest bity, nie dostaje jeść, czy tylko ma posklejaną sierść?


[quote name='Cajus JB']właścicel uświadomi sobie, że za taką cenę na pewno go nie sprzeda, może zechcieć sprzedać go na rzeź, cena rzeźna to 4 tyś... [/QUOTE]
Czyli póki co rzeź mu nie grozi i nie wiadomo, czy w ogóle będzie mu grozić...?


[quote name='Cajus JB']Na aukcji allegro nikt za taką cenę nie licytował Karego, więc mamy nadzieję, że nie uda się włąścicelowi go szybko sprzedać, [/QUOTE]
Dlaczego macie nadzieję, że nikt przed wami go nie kupi?
W ogóle nie bierzecie pod uwagę tego, by znaleźć na niego jakiegoś prywatnego kupca, który zapewni mu odpowiednie warunki?

Do kogo będzie należał koń, jeśli uda się wam go kupić?


[quote name='katlis']A ja mam pytanie, co to jest pół ogier?[/QUOTE]
Wnęter? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Do wnętra trzeba doliczyć nie 400-500 zł za normalne kastrowanie, tylko sporo więcej za operację w wyniku której z jamy brzusznej zostanie usunięte jądro w warunkach szpitalnych. Dla nabywcy to kolejny koszt i powinna to być karta przetargowa w negocjowaniu ceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Ja tylko strzelałam, że wnęter ;) Nie wiem, co to jest pół ogier :evil_lol: może jest wykastrowany...[/QUOTE]
Jak mogłaś ciocię Kasię w błąd wprowadzić, ale poczekajcie może będę zaraz wiedziała co to jest pół ogier.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...