Jump to content
Dogomania

DASZA - już w DS, dołaczyła do sfory Andy'ego :)


mshume

Recommended Posts

  • Replies 869
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[INDENT] [CENTER][SIZE=4][COLOR=Red][B]PROSIMY O POMOC ... DT NA JUŻ dla psów z ŁAŃCUCHA[/B] [B]- prawie BRARD i drugi mix:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/182955-CYGI-i-FOX-CUDNY-prawie-BRIARD-i-mix-do-ZABRANIA-z-A-AA-CUCHA-z-INTERWENCJI-DT-na-CITO?p=14406544#post14406544"][SIZE=3][COLOR=Black]http://www.dogomania.pl/threads/182955-CYGI-i-FOX-CUDNY-prawie-BRIARD-i-mix-do-ZABRANIA-z-A-AA-CUCHA-z-INTERWENCJI-DT-na-CITO?p=14406544#post14406544[/COLOR][/SIZE][/URL]
[/B][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania&Rudy']długo by opowiadać, wolę dogo i fundację malagos ;) tak powiem oględnie ;)[/QUOTE]
he, he, bardzo mi miło, moze rzeczywiscie załozymy fundację?.........:)

To co Andy, Pusia ma zostać Krakuską? Aż jej zazdroszczę...

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewien ze dla jeszcze jednej fundacji znajdzie sie miejsce. Zgadzam sie ze potrzebna jest zorganizowana struktura pomagajaca kundlom, promujaca ich zalety. Przez wiele lat pobytu w UK obserwowalem jak tam dzialaja tego typu organizacje. A wierzcie mi ze dzialaja wyjatkowo preznie zwlaszcza w pozyskiwaniu srodkow. Planujemy z Eliza i Tomcugowa spotkanie w Jedrzejowie to moze pomysl uda sie przkuc w czyn. Wiem ze juz dzialacie i dajecie z siebie wszystko zeby pomoc psiakom w potrzebie ale kolejna inicjatywa na pewno nie zaszkodzi.

W domu trwa dyskusja nad powiekszeniem sfory:lol: wszystko idzie dobrze. Bede informowal na biezaco.

Link to comment
Share on other sites

W Anglii fundacje i stowarzyszenia pomogajace zwierzakom dzialaja jak prezne przedsiebiorstwa. Prowadza akcje edukacyjne i propagandowe. W Polsce ratujemy psy i koty, tworzymy im lepszy swiat ale nie zapobiegamy kolejnym nieszczesciom. Czesto ktos trzyma psa na za krotkim lancuchu nie ze zlosliwosci tylko z braku wiedzy i wyobrazni. I tu jest najwieksze wyzwanie dla nowej fundacji. Jezeli uda sie stworzyc program edukacyjny to jest nawet szansa na dotacje z EU. Ale musimy to zrobic naprawde z glowa. Mocna grupa sponsorow na poczatek ktora da sie namowic na medialny szum wokol samej fundacji, kontakty z mediami i wielkie propagandowe bum ktore powinno wystrzelic fundaje na poziom gwarantujacy zainteresowanie spoleczne. Odnoszac sukces propagandowo-medialny mozemy miec nawet wplyw na ustawodawstwo. Z silnymi organizacjami licza sie wszyscy.

Link to comment
Share on other sites

Edukacja to przede wszystkim, tylko świadome społeczeństwo, które wie co to pseudohodowla, strylizacja, odpowiedzialność za zwierzę, 'nie kupuj, adoptuj', są szansą,że schroniska nie będą tak przepełnione.Tu fundusze programu Leonardo da Vinci, regionalne EU na ochronę środowiska i Fundacja Kronenberga przede wszystkim daje na to środki.

Link to comment
Share on other sites

Ja ma przyjaciókę w ministerstwie jakby co pomoże w pozyskaniu dotacji ;)
No i ja do dyspozycji.
W ubieglym roku robilysmy pogadanke uswiadamiająca w szkole mojego syna, w klasach 1-3. Wyszlo swietnie, dzieciaki pieknie wspólpracowaly, a przy okazji zebralysmy mnóstwo rzeczy i karmy dla psiaków w Kruszewie.

Link to comment
Share on other sites

Zblizaja sie wybory samorzadowe. Postanowilem ze w tym roku bede aktywnie uczestniczyl w spotkaniach z kandydamami i maglowal ich pytaniami dotyczacymi spraw zwierzat. W Krakowie bzdurne przepisy doprowadzily do tego ze wlasciciele wiekszych psow (wedlug przepisow pow. 5kg czyli nawet moich kundli) zostali wykluczeni z urzytkowania terenow miejskich. Pies taki, wg. radnych, musi byc na smyczy [COLOR=Red]albo[/COLOR] w kagancu. I jak sie pobawic z psem pileczka. W mojej dzielnicy walczymy o wydzielenie terenu dla psiarzy. Zastanawiam sie ile psich sierot przybylo z powodu znacznych utrudnien dla wlascicieli czworonogow. Straz Miejska daje mandaty po 200, niewybiegany pies rozrabia w domu i czesto dlatego laduje na ulicy. Istne szalenstwo. Ale wierze ze mozna to zmienic...

Link to comment
Share on other sites

to i ja nie będę gorsza. Na wsi od dawna uczę ludzi, od podstaw: czym się żywi psa, że kotu daje sie tez jeść, ze szczeniaki nie jedzą słoniny... Nawet artykuły piszę do naszej lokalnej gazety:) Aha, w przedszkolu miałam spotkania z dziećmi, pogadanki o żabkach i starych drzewach ...

Link to comment
Share on other sites

a ja Wam chetnie przekaze moje ppsy z prelekcjami. Tzn mam jedna, dla zakladu poprawczego :) robiona, ze tak powiem, na OTRO. Podzialalo ;) Chlopaki chcieli spuscic lomot niektorym wlascicielom zwierzakow pokazanych na zdjeciach :D
zawsze sluze rada i pomyslami ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...