Jump to content
Dogomania

Co użwyacie na kleszcze?


potek

Recommended Posts

[quote name='Gazuś']My dostajemy takie żółte pipetki od Veta, ale nie pamietam jak się nazywają :)
Na kleszcze i pchły, działają przez 3 m-ce.
Jak na naszą ocenę 100 razy lepsze opd frontline i obroży kiltexa (wypróbowaliśmy wszystko)
Mieszkamy praktycznie na polu i - przy frontline i kiltexie - kleszcze co prawda nie mogły mi psa czymś zarazić i mu zaszkodzić, ale jednak wchodziły.
Przy tych pipetkach, jak już któryś mu z drzewa zeskoczył na grzbiet to się od razu 'ześlizgiwał' i co najlepsze najczęściej poprostu zdychał.
Więc zero robactwa przynoszonego w kudłach do domku :) I zero wyciągania :)
Pies, przy tym, pływał codziennie (tylko po zaaplikowaniu - wylewa się na skóre, nie może pływać przez 5 dni) i środek przez to ani troche nie szwankował, a rybki w stawie (taki mały, ogródkowy, u znajomych) pływały żywe :)[/quote]

A co to za środek? Bardzo jestem ciekawa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie pisałam - nazwy nie pamiętam - ale to taki płyn w pipetce (na psa wielkości goldena trzeba dwie - jedna po 15 zł).
Środek podobno nie dostaje się do krwi, tylko jest naskórny :lol:
A działanie sobie bardzo chwale :lol:
Niedługo będę iśc do weta, to kupie i wtedy napisze :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']tak naprawde to nie ma obrozy na kleszcze, ktora by działała dłuzej niz 4 no max 8 tygodni. to ze jest napisane 5, 7 miesiecy tyczy sie pcheł, a nie kleszczy:shake:[/quote]

A skąd ten wniosek?

Ja kupuję Kiltixa od kilku lat -zresztą na ten sezon też już zakupiłam i mam tu właśnie ulotkę, z której jasno wynika, że obroża działa [B]do siedmiu miesięcy[/B] zarówno na pchły jak i na kleszcze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dyziolek']A skąd ten wniosek?

Ja kupuję Kiltixa od kilku lat -zresztą na ten sezon też już zakupiłam i mam tu właśnie ulotkę, z której jasno wynika, że obroża działa [B]do siedmiu miesięcy[/B] zarówno na pchły jak i na kleszcze.[/quote]

Ja od kilku lat używam Frontlaine w spray-u. Pryskam psa a potem wcieram jeszcze ręką "pod włos". Sprawdza się. Kleszczy nie było.
Pozdrawiam,
Beata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']od sprzedawcy[/quote]

Sprzedawca w sklepie zoologicznym?:razz: No to i owszem bo on u siebie [B]NIE MOŻE [/B]sprzedawać środków takich jak Kiltix czy Frontline bo te są zaliczane do preparatów leczniczych czy jakoś tak i mogą być sprzedawane jedynie u weta lub w sklepie znajdującym się bezpośrednio przy lecznicy wet. /podobnie jak specjalistyczne karmy weterynaryjne nie mogą być sprzedawane w "zwykłym" sklepie zoologicznym./

Link to comment
Share on other sites

Na ulotce Kiltixu jest napisane, cytuję "Do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy/.../, jak też i pcheł /.../.
Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia i utrzymuje się do siedmiu miesięcy."
Nie mam żadnego interesu w reklamowaniu Kiltixu /żeby nie było wątpliwości:cool3: / i nie uważam też, że to jedyny skuteczny środek /bo np. dobry jest też Frontline - zresztą dla każdego coś miłego:evil_lol: / - dziwi mnie jedynie rozbieżność między tym co pisze producent a tym co mówi twój wet i na czym opiera on swoje informacje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przeciw kleszczom,pchlom,robakom.Innym domowym jest wata namoczona alkoholem,lub olejem -posmarowac miejsce z kleszczem.po 10 min.penseta wyrwac ostroznie zwracajac uwage,zeby wyciagnac kleszcza z glowa.[/QUOTE]

O matko co za pomysły!! kleszczy nie wolno smarować tłuszczem, alkoholem czy innymi substancjami np. żrącymi!! Jezeli przytrafi się już kleszcz należy go wyciagnąć , wykręcić w kierunku przciwnym do wskazówek zegara.
Lepiej zapobiegać,dlatego tak jak pisało już wiele osób, najlepszym sposobem jest używanie różnych preparatów ochronnych. To znalazłam na jednym z weterynaryjnych portali:
[B]Frontline[/B]-spray lub postać spot-on
*pies- ochrona przed kleszczami przez 30dni, przed pchłami przez
60dni
*kot- ochrona przed kleszczami i pchłami przez 30 dni

[B]Kiltix[/B]- obroża [I](tylko dla psów)[/I]- chroni przed kleszczami i pchłami przez 7 miesięcy
[B]Preventic[/B] -obroża [I](tylko dla psów)[/I]- chroni przed kleszczami przez 4 miesiące
[B]Bolfo[/B]- obroża
*pies i kot- chroni przed kelszczami 10 tygodni, przed pchłami
5 miesięcy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']My uzywamy i bolfo(obroza) i frontline(spot), a kleszcze sa i tak i tak...:roll: [/quote]
Ale w jakim sensie są?? preparaty nie zabezpieczaja psa przed włazeniem na niego kleszczy. Chodzi o to,że dzięki nim nie dochodzi do zarażenia,kleszcz po prostu nie zdąży bo umiera
[quote]Nie dosc powiedziec, ze starszy pies ma 6 lat i [B]5 babeszioz na karku[/B]:shake:[/QUOTE]
Nie rozumiem:roll: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to, ze mimo zabezpieczen psy lapia kleszcze, ktore wcale nie wypadaja same z siebie,a wrecz przeciwnie, Matrix co roku ma babeszjoze(mial ich juz 5) i za kazdym razem jest coraz gorzej, a my jestesmy bezsilni(tyle ze juz wczesniejsze pierwsze objawy zauwazamy):-(

Link to comment
Share on other sites

[B]zakla[/B] a może piesek ma po prostu nawroty choroby?? Z tego co wiem babeszjozy wyleczyć się całkowicie nie da i potem zdarzaj się nawroty chroby...:hmmmm:
[quote]Matrix co roku ma babeszjoze(mial ich juz 5) i za kazdym razem jest coraz gorzej[/quote]
mhm to o to chodziło, już rozumiem:p

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem, byc moze sa to nawroty...:roll: Ale kleszcze maja co roku, ;lacznie z tymi, ktore trzeba wyjmowac samemu z psa...:shake:
Ale czy mialby te nawroty co roku przez 5 lat, i to mniejwiecej w tym samym czasie(czyt. wtedy, kiedy kleszczy najwiecej- pod koniec wakacji)?

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak. Jedni piszą że działa inni że nie. Musimy pamiętać, że w różnych regionach Polski jest różne natężenie kleszczy. Tak samo jedne osoby chodzą częściej do lasu narażając psa na większe niebezpieczeństwo. Ja w zeszłym roku stosowałam i Frontline i Bolfo i Preventic a pies i tak łapał kleszcze. Na szczęście w tym roku ma ich byc mniej przez te mrozy.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję obrożę Bayer i na 6-7 miesięcy mam spokój z pchełkami i kleszami, nawet jeśli Bigoskowi zdarzy się wejść z nią do wody!!!

Ale jak widać (powyższe wypowiedzi) nie ma jednej, skutecznej metody na te ochydne i bezwzględne stworzenia:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']My uzywamy i bolfo(obroza) i frontline(spot), a kleszcze sa i tak i tak...:roll: Nie dosc powiedziec, ze starszy pies ma 6 lat i 5 babeszioz na karku:shake:[/quote]

Ja w spota nie wierzę... W końcu to jest tylko punktowo... I "niby" ma się rozprowadzić po całym ciele. Ale to tylko niby...
Bo na prawdę to tak nie jest - często psy mają kleszcze :shake: ...
Dlatego pryskam psy i wcieram porządnie ręką pod włos.
I wtedy jest ok. :multi:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...