Jump to content
Dogomania

LEON - owczarek psi zawodowiec za TM (")


Figafiga

Recommended Posts

  • Replies 758
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='anawa']Romka, przepraszam ale uważam, że wysyłanie wątków to nie najlepszy pomysł. Uważam, że Dogo jest forum roboczym dla wolontariuszy, czasem może zniechęcić potencjalnego adoptującego. Za dużo tu nieszczęścia...... ludzie nie chcą o tym wiedzieć...... W tym niestety upatruję powodów niepowodzenia wielu akcji adopcyjnych dlatego sama nigdy tego nie robię.....[/QUOTE]

A ja jeszcze na chwilę chce wrócić do sprawy Leona i jego braku "szczęścia do adopcji" czy może nie... a może to czynnik ludzki zawinił , że nie znalazł domu.

Moim zdaniem też przesyłanie wątku jest złym pomysłem; historia zachowań psa w róznych jego fazach pobytu w schronie wcale moim zdaniem nie jest świadectwem jego charakteru.

Nurtuje mnie jednak pytanie czy "naprowadzającym" na potencjalny dom musi byc koniecznie osoba z dogo czy może być też inna osoba - byleby tylko sprawdzenie domu podczas wizyty przedadopcyjnej zostało przeprowadzone przez doświadczone osoby, które rekomendują taki dom na opiekuna dla psa.
Po wpisach kilku osób na wątku Leona o zaprzepaszczeniu szansy na dom w m-cu sierpniu ub. roku wobec niepodjęcia rozmów z potencjalnym opiekunem tylko dlatego , że dom zainteresowany został zgłoszony dzięki ogłoszeniom na FB osoby spoza dogo dla mnie jest niezrozumiałe.
Przecież w ten sposób znalazł dom nasz inny podopieczny - niewidomy Rufus ( kontakt o adopcji nawiązała osoba z zewnątrz).
Dla mnie osobiście każdy kontakt powinien być brany pod uwagę a dopiero w wyniku sprawdzenia domu ewentualnie wyeliminowany jeśli nie spełnia standartów adopcyjnych.

Uważam, że powinna ta sprawa byc wyjaśniona , jak do tego doszło , dlaczego zaniechano rozmów ... myśle że powinnismy poznać prawde jak ona by nie była.

Czynię to dlatego .... zeby przypadek Leona był ostatnim i żeby nie było powtórki w przypadku innego psa.

Nabrałam uprawnionych podejrzeń , że tak własnie u nas jest a jeśli tak jest to należy ten mechanizm zmienić bo nie mogą ambicje własne ludzi szkodzić sprawie adopcji psów.

Link to comment
Share on other sites

Diękuję Donato, że podjęłaś ten temat. Chciałam odczekać kilka dni i napisać dokładnie tą samą prośbę. Proszę o wyjaśnienie tej całej sytuacji z niedoszłą do skutku adopcją Leona. Jak dla mnie to nieważne, kto znalazł dom, byleby był sprawdzonym domem przez kogoś doświadczonego. Romka, Olivin, napiszcie proszę o co chodzi, ze względu na Leona i na to, żeby nie było poczucia, że coś jest ukrywane. Jednak osobiście nie wierzę, że dziewczyny nie wydałyby Leona do DOBREGO domu. Sorry, ale w to nie wierzę, jednak to one były mocno zaangażowane w Leonka i nie tylko. Zresztą byłam na innych wątkach - innych psiaków i nie było problemu z info o domach od innych ludzi spoza, zawsze domy były sprawdzane. Także nie sądzę, że jest to kwestia od kogo jest namiar na dom.
Leon [*] :(

Edited by Cantadorra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...