Jump to content
Dogomania

Czy można psu podawać drożdże?


JASMIN

Recommended Posts

Witam. Kiedy byłam ostatnio w sklepie zoo słyszałam jak jedna pani zachwycała się piękną błyszczącą sierścią pewnego pieska, którego właścicielka wybierała mu obrożę. Usłyszałam jak właścicielka pieska mówiła, że ma taką ładną sierść ponieważ podaje mu drożdzę oraz pokrzywe... Z tąd moje pytanie czy psu można podawać drożdże? Jak tak to w jakiej postaci i w jakich ilościach? Czy to są jakieś specjalne drożdże czy takie zwykłe, które można dostać w każdym sklepie? I czy drożdże naprawdę mają wpływ na wygląd sierści?

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze są drożdże piwne, ale można też podawać piekarnicze. Jednak muszą być "sparzone", czyli zalane wrzącą wodą. Podawane surowych/żywych drożdży może wywołać ten sam efekt jak przy spożywaniu surowych śledzi.
Łatwiejsze w podawaniu są tabletki drożdżowe lub sypkie preparaty wyprodukowane na bazie drożdży.

Link to comment
Share on other sites

Ja dawałam psom zwykły ludzki Lewitan (ok. 9 zł za 250 tabletek bodajże), podzieliłam się swoim ;) Weterynarz nie miał nic przeciwko, a skład dokładnie sobie przeczytał, bo akurat po zakupieniu Lewitanu szliśmy na wizytę ;)
Moje ok. 35 kilogramowe burki dostawały 2 tabletki dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Dziś rano spotakłam na spacerku tą panią z psiakiem, która podaje mu drożdże, bardzo miła osoba, nie dawno się tutaj wprowadziła. Więc ona kupuje drożdże piwne lub jak nie ma to piekarskie, zalewa je wrzątkiem i odstawia na 30-45 min. aż wystygną potem do tego dodaje suszoną pokrzywę ( sama zbiera i suszy a jak akurat nie ma to daje taką z torepek do zaparzania) i jeszcze do tego daje łyżeczkę oleju z pestek winogron. Podaje to psiakowi codziennie przez 3-4 tygodnie a potem robi tygodniową przerwę i od nowa to samo. Przerwę robi tylko od drożdży, pokrzywę i olej z pestek winogron podaje cały czas. Psiak ma naprawdę imponującą sierść.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 months later...

Dużo zależy od osobniczej tolerancji - wiem to z doświadczenia na moich "futrach". Drożdże (sparzone oczywista ) są dobrze tolerowane przez 2 psy a trzeci dostaje po nich przykrych sensacji jelitowych ( wzdęcia, wolniejsze stolce, bolesne skurcze jelitek).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...