Jump to content
Dogomania

Kąpiel Yorka!


Gonia_20

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów...Mam na imię Gosia i jestem nowa na forum...zalogowałam sie kilka dni temu...od niecałych dwócg tygodni mam ślicznego Yoreczka Dinusia. Niezły z niego psotnik...teraz właśnie przedrzeżnia się z rysunkami znajdującymi sie na jego łóżeczku...hahaha...Dino ma za chilke 3 miesiące i po konsulatcjach z weterynarzem, a więc za jego przyzwoleniem wykompałam Dinka. Użyłam do tego szmponu dla szczeniaczków Beaphar. Dinko jest teraz bardzo puszysty i taaaaaaaaaaaki śliczny...:eviltong::loveu::lol:...Oczywiście podczas kompieli bardzo sie denerwował, ale jakos udało mi sie go uspokoić...problem był z suszarką...bardzo się jej przestarszył, ale jak zauważyłam potrzebuje chwilki, aby sie przekonac do czegos nowego, więc po chwili spokojnie dał sie wysuszyć...niestety tylko tyłeczek, grzbiet, brzuszek... za nic w swiecie nie dal sobie wysuszyć główki...przyznam się, ze nie zmoczyłam go prawie w cale, ale jednak troszke...miałam na uwadzę to, aby nie zalać mu wodą uszu i oczu...moje pytania są następujące: Czy macie jakies sposoby, aby przekonac pieska do kąpieli?, jak suszycie swoje pieski?, czy używacie jakiś balsamów? ( ja nie uzyłam, bo poinformowano mnie, że u szczeniaka trzeba zadbac o skórę, bo włosa prawie nie ma, ale dla mnie to bezsensu, bo Dino ma wszystkiego dużo...:p...) , :Dog_run::Dog_run:, generalnie interesują mnie wszelkie porady dotyczące kąpieli pieska! I jeszce jedno...jak dbacie o oczy...mój Dino przyznam sie szcerze musial byc doprowadzony do porządku...Jest zdrowy, nic mu nie jest, ale sądze, ze jego poprzednia właścicielka za bardzo o niego nie dbała....miał oczka bardzo zaniedbane...weterynarz stwierdził stan zapalny i kazał zakraplac oczka...teraz jest wszystko dobrze...miałam wrażenie, że te kropelki dopiero mi ukazały jego oczka...teraz ich nie staosuje, ale co mam robić? przemywac mu herbatką??? Generalnie moja mama twierdzi, że jestem przewrażliwiona, bo ciagle chodze z odkurzaczem i sprzątam, żeby Dinko sie niczego brzydkiego nie najadł:cool3:....czytam wasze posty i widzę, że wiele wiecie...serdecznie prosze o rady...żlicznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich ...będe tu teraz stałą bywalczynią...buzi:*

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witamy serdecznie!

Narazie do konca kwarantanny moze nie kap juz pieska, dopiero po :roll:
Do oczu polecam preparat hery, niemniej jednak temat byl wiele razy poruszany u nas na forum, tak jak i przekonywanie do kapieli i suszarki.
Podstawa jest dobry szampon i odzywka - firm jest wiele - ja uzywam hery, ale na forum wymienianych i ocenianych było kilku naprawde solidnych producentów.

A zamiast odkurzac moze naucz pieska ze pewne rzeczy sa niejadalne, jak zaczniecie wychodzic na spacery to tam odkurzacza nie wezmiesz ze sobą :cool3:

I jakies foteczki pieska koniecznie poprosimy!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Gosia_20.
Ja dostałam Killerka już po pierwszej kąpieli u hodowcy i od tego czasu kąpię go systematycznie. Stosuję szampon Super Cleaning i odżywkę Botanical firmy #1All Systems. Na początku trochę piszczał ale teraz przyjmuje wszystko ze spokojem.
Killusiowi często łzawią oczka od rosnących włosków, takiego sterczącego buszu, które go czasami podrażniają. Ale wszystko jest pod kontrolą weta i nie żadnego stanu zapalnego i tylko mu je przemywam.
Co do podłogi - wiem coś o tym, bo miałam na początku ją najczystszą od wieków - właśnie ze względu na Killusia, który ma wybitny talent do znajdowania różności i zawsze sprawdza czy to coś da się zjeść. Teraz już pojął znaczenie słowa "fe" i nie muszę już go tak kontrolować na maxa.
Ucz go tego i się nie zniechęcaj.
No i czekamy na zdjęcia
[URL="http://ubrankadzieciece.szipszop.pl"][IMG]http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/2208.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorchid]Witam :) Dobrze, że pytasz o kąpiel :) Niech piesek przejdzie kwarantannę, a potem możesz regularnie go kąpać. Ja swojego Toffiego (ma prawie rok) kąpie co sobotę, czyli co tydzień. Używam w tym celu [COLOR=dimgray]szamponu Jean Pierre Hery Poir Longs, szamponu firmy GOTTLIEB Yorkshire Shampoo i szamponu firmy PET LAND Yorkshire Terrier. Do pięlegnacji oczu i powiek używam płynu firmy AMI WET.[/COLOR] Mój piesek też zabardzo suszarki nie lubi. Też da mi tylko grzbiet wysuszyć, pupke i łapki, a okolice głowki nie, bo atakuje te urządzenie i szczeka :shake: [/COLOR][COLOR=royalblue]W kąpieli się spokojnie zachowuje, tylko czasem jak straci cierpliwośc to chce wyskoczyć z wanny :cool1: A po kąpieli zachowuje sie jak szaleniec. Biega jak opętany, zabiera mi kapcie, podrzuca różnymi zabawkami, zwala z kanapy poduszki i wyciera się jak kot :cool1:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

witam;) moja mała była kapana prze Pania oo ktorej kupilsmy mała i to było przed koncem kwarantanyy ale słyszłam ze lepiej poczekac niema sie co spieszyc...ja do kapieli tez uzywam Jean pierre hery i balsam tez z tej firmy....do rozczesywania włosów uzywam hb hery "JPH Protection puces et tiques "
a co do suszrki to wszystki pieski nie przpadaja za nia nic nowego niepowiem tylko tak poprzedniczki ze jak ja trzymam to troszke ja podsusze ale pyszczek niedam rady....
ona najbardziej lubi biegac jak zwariowana po kapieli....taki mały diabelek :diabloti: w nia wchodzi i nikt za nia nie nadazy....poprostu szok...:lol:
no ale cóz taki urok kapieli.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja kapie Megi kiedy widze ze jest brudna.. ok. co 10 dni. Zreszta czasem ona sama prosi sie o kapiel. Przewaznie kiedy ma brudno pod pooopa :oops: siada przy wannie i czeka az ja umyje :) Oczywscie nie musisz kapac yorka co 7 dni, bo wszyscy tak robia :) Pozdrawiam. [SIZE="1"]Wiecej napisze Ci kto inny ;) Ktos kto lepiej zna sie na rzeczy.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Pieska, czy to York czy Gog, należy kąpać tak często jak trzeba.
Czyli wtedy kiedy jest brudny. Nasze pieski są maleńkie i bliżej ziemi łatwiej sie brudzą.
Mieskam w okolicy gdzie zimą nie ma zasolonych chodników i ulic - tylko czysty śnieg. Wtedy kąpałam Lutkę co 15-20 dni.
Latem, na leśnych, sychych i piszczystych dróżkach brudzi się bardziej i kąpię ją zdecydowania częściej.
A pomiędzy ostatnimi kąpielami upłynęło zaledwie dwa dni bo psisko grało z synem w piłkę i zakurzyło się niemiłosiernie.
Kąpiel nie szkodzi zwierzęciu - wręcz przeciwnie. A robiona szybko i z wprawą nie powinna go stresować.

Link to comment
Share on other sites

Gonia_20 jeżeli używasz Irfan View to mogę Ci pomóc :eviltong: Jak już otworzysz programik wejdź w zakładkę Image, potem Resize/Resample..., tam powinnaś mieć zaznaczony zieloną kropeczką tekst "Set new size" i tam wpisujesz odpowiednią ilość pikseli ja np. wpisuję 550. I to wszystko :cool1: Mam nadzieję że Ci się uda, jak nie to postaram się dokładniej to opisać.

A co do kąpieli to ja też dość często kąpię psiaka. Raz na dwa tygodnie na przykład. Używam kosmetyków Hery. Jak na razie szamponu dla szczeniąt. Po kąpieli zawsze go suszę, ponieważ mój york (o dziwo :evil_lol: ) lubi suszarkę. Może mu to przejdzie jak dorośnie :eviltong: Psiur się wyciera w swoje łóżeczko, pokazuje każdą część ciałka a ja go delikatnie suszę wtedy :cool1: Pełna współpraca :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja kapie psiaki co tydzien tzn u nas to zawsze jest w niedzile wieczorkiem...choc teraz sie to zmieni na sobote ;niedzilela dlatego ze w sobote i w niedzilee chodzimy na psie przedszkole i to odbywa sie na dworze kurz ,liscie,inne psiaki i mnostwo zabawy a to powoduje ze moje dwa diabełki:evil_lol: sa cale w kurzu i bardzo nieczyste( bo moje dwa yoraski sa głownym zainteresowaniem innych psiaków na szkoleniu)
i czasami mozna sie spotkac z głosami ze kapie je za czesto no nieiwem kazdy ma inne podejscie co do kapania ale ja uwarzam tak i przynajmniej chodza czyste...

Link to comment
Share on other sites

Ja kąpię co tydzień,ale dziś miałam kąpiel nadprogramową,bo Molly wskoczyła do oczka wodnego,żeby sobie popływać:cool3: Po wyjściu śmierdziała wodorostami i w ogóle wszystkim,ale była wyraźnie zadowolona i nawet nie protestowała kiedy zmywałam z niej te syfy pod prysznicem. Myślę,że cieplutka woda spływająca po grzbiecie jest o wiele przyjemniejsza niż zimna w podwórkowej sadzawce:lol: A i lubi suszarkę-lokówkę,siedzi spokojnie i czeka,czasem nawet kima,bo do dźwięku jest tak przyzwyczajona,że to jej nie rusza(no bo jak 3 kobietki stoją codziennie przed lustrem z tą lokówką i układają włosy,to się można przyzwyczaić:eviltong:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam, ja swojego Tupka szoruję raz w tygodniu. Mam dwójkę dzieci i staram sie pilnować, żeby psiak był w miarę czysty. Częstotliwość mycia trzeba, myślę, dopasować do potrzeb psa i ludzi. Moj Tupek po tygodniu pachnie jak stara znoszona skarpeta, nie wyobrażam sobie kapieli raz na dwa lub trzy tygodnie. Poza tym, no cóż, śpi z nami w łóżku. Pcha się na poduszkę a pod nos podkłada nam swoje łapki. Musi być więc czysty i pachnący. Kąpiel zawsze zaczynam od mycia główki, potem cała reszta. Częstszego mycia wymaga pupa, ale to robimy pod bieżącą wodą w umywalce. Pozdrawiamy

Kasia i Tuptuś

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

CZesc ja kąpie mojego Yorka kosmetykami firmy : 1 all system
Mój potwór jednak nie przepada za tą kąpielą:lol: :cool3:
Zaczyna wtedy piszczeć nie wiem co z nim zrobic:shake:
Próbuje dawać nagrody i inne smakołyki by polubił, ale:shake:
to nie pomaga:bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :painting: Pomocy!!!!!!!!!!!!!:-( :-( :-( :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiarunia']CZesc ja kąpie mojego Yorka kosmetykami firmy : 1 all system
Mój potwór jednak nie przepada za tą kąpielą:lol: :cool3:
Zaczyna wtedy piszczeć nie wiem co z nim zrobic:shake:
Próbuje dawać nagrody i inne smakołyki by polubił, ale:shake:
to nie pomaga:bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :painting: Pomocy!!!!!!!!!!!!!:-( :-( :-( :-( :-([/quote]

A jak wyglada ta wasza kapiel? Ma podkladki pod lapy, zeby sie nie slizgal, nie lejesz szamponu po pyszczku? Musi byc jakas przyczyna, ze twoj york nie przepada za kapielami...:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Guest Agata_B

3 miesięcznego możesz już zacząć kąpać.
Tak co 2-4 tygodnie.
Dorosłego nie częściej niż raz na tydzień.
Najlepiej tak... co 10 dni np :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...