Jump to content
Dogomania

Pies dryfowal na krze po Bałtyku.Uratowany:)


Kinia1984

Recommended Posts

[url]http://www.tvn24.pl/-1,1640068,0,1,pies-na-krze-w-zatoce-gdanskiej,wiadomosc.html[/url] dzielna psina dryfowała trzy dni po wodach Zatoki Gdańskiej:)
psa widziano juz w sobote w Grudziadzu niestety strażacy nie postarali się...nawet nie przekazali sprawy dalej...
[url]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100124/GRUDZIADZ01/623026377[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widziałam przed chwilą psiaka w Faktach, wzruszyła mnie strasznie ta psina. Tyle dni, na mrozie, bez jedzenia, w ogromnym stresie... człowiek by tego napewno nie przeżył.
Ciekawe, czy znajdzie się właściciel/opiekun psiaka, mam nadzieję że nie wyląduje w schronie :(

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie o naszych "dzielnych" strażakach , którzy dwukrotnie , w Toruniu i chyba w Grudziądzu zauważyli psa na krze , coś robili ale nieskutecznie , a tym samym pozwolili mu odpłynąć , na Bałtyk . Wiedzieli , że pies ma minimalne szanse na przeżycie .
"Brawo" panowie strażacy . :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Też widziałam go wczoraj na tvn24 , miał chłopak szczęście :) Też sie zastanawiam jak to się stało , że nie można byłopsa wyciągnąć z rzeki a morza sie udało.....
Kingula w schronie na pewno nie wyląduje :) załoga statku powiedziała , że jesśli właścicel się nie odnajdzie to zostanie razem z załoga na zawsze :) BYłby wtedy psem marynarzem !

Link to comment
Share on other sites

jestem w szoku, co ten pies musiał przeżyć! tyle dni wystraszony bez jedzenia na tym potwornym mrozie :placz:
nie trafia do mnie argument, że ratownicy próbowali, ale nie mogli go uratować
jakby to był człowiek, to by uratowali, a pies to niech sobie płynie na krze :(

Link to comment
Share on other sites

Musi być , że dzielni strażacy polecieli na Haiti , a w Polsce zostali tylko kancelaryjni strażacy , specjaliści od gaszenia segregatortów w biurach . Wstyd panowie strażacy . Czy to nie podpada już pod znęcanie się nad zwierzętami ? Nie udzielili pomocy ! Wyspecjalizowana służba .

Link to comment
Share on other sites

O historii tego psiaka przeczytałam w superekspresie w poniedziałek przed jeszcze szczesliwym koncem historii kiedy to strazacy nieudolnie próbowali biedakowi pomóc według nich udzielanie pomocy psiakowi mogło niesc zagrozenie ludzi wiec akcje odwołali. Ciekawa jestem tylko co by było gdyby to psy słuzbowe odmówiły współpracy bo uznałyby dalsze działania za zbyt niebezpieczne?

Link to comment
Share on other sites

nie mogę przestać o tym myśleć :roll:
czy nie mają jakiś łodzi, które mogą pływać nawet w trudnych warunkach? to co by zrobili, jakby na krze był człowiek?
a własciciel psa to chyba jakis dureń, a jakis mediach była informacja, że pies bawił się skacząc po krze - i własciciel na to pozwolił? :roll:
ludzie widzieli tego psa na krze przez kilka dni, okazuje sie, że media o tym pisały, mogli zawiadomić jakąs organizację prozwierzęcą, znalazłby się sposób na uratowanie biedaka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']a gdzie jest info ze wlasciciel sie znalazl? macie jakis link?
jesli to prawda ze pozwolil psu bawic sie na krze to powinni mu tego psa odebrac bo to nie jest odpowiedzialny czlowiek...[/QUOTE]

Jest info na stronie radia Zet. Ja też mam obawy, czy powinien dostać psa, skoro go nie umiał przypilnować.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem dzielny pies powinien zostac u zalogi statku. Swoja droga,..zastanawia mnie co to za wlasciciel ktory tak dba o zwierzaka? kare powinien dostac... za takie pilnowanie biednego psiaczka. Mysle ze piesek mialby sie bardzo dobrze zostajac u marynarzy...

Link to comment
Share on other sites

wedlug mnie tez pies powinien zostac z marynarzami, bo cieawe jak udowodnia ze to ich pies ci wszyscy wlasciciele jedynie po zdjeciach a jak po prostu oddadza pierwszej lepszej osobie bo medialny pies okaze sie ze ma problemy zdrowotne po takich odmrozeniach lap to sie znudzi i znowu sobie gdzies podryfuje...

Link to comment
Share on other sites

fajny właściciel, który nie zrobił nic aby psa ratować już w Grudziądzu, jeszcze fajniejsi ratownicy, którzy się poddali.
Brawa dla marynarzy, a największe dla psa :) popieram zdania, że pies powinien zostać na statku:)
A właściciel, zamiast psa powinien dostać wezwanie do sądu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...