Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

[quote name='nefesza']Ki-wi, sama sobie juz odpowiedzialas :lol: O prestiz wlasnie chodzi, o zaspokojenie ambicji, o wyleczenie kompleksow, o adrenaline i przede wszystkim o to, ze "moj pies jest ladniejszy niz twoj" i "ma jednego wiecej BOBa" czy jest championem blablabla (tu prosze sobie powstawiac dowolne, "egzotyczne" nazwy panstw) :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/quote]

najpierw trzeba tam pojechać, wydac na to dużo pieniędzy, stanąć do konkurencji z psami z innych krajów u znanych zagranicznych sędziów i wygrać, ale co to dla niektórych, tych co w Polsce mają championaty wyjeżdżone zawsze w konkurencji 1 a często nawet jak są same nie dostaja wniosków Mł.Zw. czy CWC...

[quote name='nefesza']
A czy faktycznie tak jest, czy ocenia nas znajomy czy znajomy znajomego co nasm jest winny przysluge.... to juz inna bajka. Skutek ten sam :p
Ambicja zaspokojona, czyjs pies jest "gorszy", ja jestem gora. Jest o czym gadac do nastepnej wystawy. Coz, jak sie nie ma innego zycia, rodziny..... moze i to byc jakis sposob.
I o to w tym wlasnie chodzi :diabloti:[/quote]

masz dużą wiedze na temat układów sędziowskich, na tak mało wystaw... no tak ale jak hodowca jest na ringu to nie trudno wygrać...
tak, akurat wśród hodowców psów masa ludzi rozwiedziona, bezdzietna mają wtedy czas i pasje dla hodowli, dobrze że ja mam na to wszystko jeszcze czas :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dzidtka']a ja i tak jestem zdania, że kryjąc suke ot żeby miec szczeniaczki, nie mając na nich kupców, sprzedając je później na gwałtu rety byle komu za połowe ceny, byle szybko bo tygodnie, miesiące mijają jest bardziej szkodliwe dla rasy niż odpowiednio zaporowa cena.
[/quote]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nikt Tobie nie każe zmieniać zdania.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]I jak już wiele osób mówiło wcześniej jest to każdego sprawa za ile sprzeda szczeniaki. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]A co do hodowli zagranicznych to te którym zalezy na renomie rozgraniczają jakosc miotów i pierwsza selekcja jest robiona w wieku kilku tygodni i te najmniej rokujace maluchy sprzedawane są na kanapę w sporo nizszej cenie , niż szczenieta rokujace lepiej.A wiele z hodowli szczenięta na " show " sprzedaje nie młodsze niz 6-7 miesięcy i wtedy cena jest zdecydowanie wyższa, to chyba normalne.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Jakoś tam nikt sie nikogo nie czepia , ze " siedzi" dłużej ze szczeniakami. Chociażby ostatnio czarny "diabełek" czekał na nowy dom ok roku, ale hodowca sie uparł ze nie sprzeda na kanapę i jakos ujmy mu to nie przyniosło.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

dokładnie , a wiesz ile kosztuje szczeniak do 3 miesiąca z Versace albo de Koempfer ? 1300euro :) albo ze Szwecji z Merrygait`s... po wymianie zębów dużo drożej.... ja podaje tylko te przykłady które znam, znam ceny przed wymiana i po
poza tym jest róznica jeśli ktoś "siedzi" (a właściwie czeka) na miocie, który rokuje wiele... a na takim, którego nikt nie chce
sama wiem jak cięzko sprzedać szczeniaki, ile ludzi woli bez rodowodu, byle taniej jednak trzeba wierzyć w to co sie robi i trzymać się "polityki" swojej hodowli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']dokładnie , a wiesz ile kosztuje szczeniak do 3 miesiąca z Versace albo de Koempfer ? 1300euro :) albo ze Szwecji z Merrygait`s... po wymianie zębów dużo drożej.... ja podaje tylko te przykłady które znam, [/quote] Może być .Są to normalne ceny na zachodzie za szczenieta wystawowe.Większośc hodowli tam ma takie ceny;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']
sama wiem jak cięzko sprzedać szczeniaki, ile ludzi woli bez rodowodu, byle taniej jednak trzeba wierzyć w to co sie robi i trzymać się "polityki" swojej hodowli[/quote]
Masz racje zajmować sie swoimi psami i swoja hodowlą a nie innych.
Kazdy ma jakaś swoja wizje , która nie musi sie innym podobać.

A co do " tanich szczeniat" to rozumiem ze rozmawiamy o kwocie ok 300-400 zł bo mniej wiecej po tyle chodzą bez papierów lhasa, szicki czy sznaucery.

Link to comment
Share on other sites

no tak ale tam cena szczeniaka przed wymianą zębów to 1300euro a u nas jak widac z ogłoszeń 250-300euro (przeliczając) a jak ktoś zostaje na szczeniakach to i za tyle sprzeda starszego po wymianie, czy to normalne ???? ja rozumiem, że za granicą wiecej zarabiają, ale czy nasz lhasa mają tak złe rodowody ??? to pytanie czysto retoryczne... mam nadzieję, że dające do myślenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']dokładnie , a wiesz ile kosztuje szczeniak do 3 miesiąca z Versace albo de Koempfer [/quote]
A tak wogóle to wymienione przez Ciebie hodowle istnieja od kilkunastu lat i na swoim koncie mają wiele wyhodowanych utytułowanych psów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwikB']Zgadzam sie z Tobą , tylko ze tam ludzie zarabiaja minimum 1200 euro a w u nas pensja 1.200 zł to już dobra pensja;)[/quote]

poszukałam w internecie
może dlatego, że tyle zarabia pani sprzatająca (sprawdziłam)

[URL="http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm"]http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm[/URL]

[B]2600 zł brutto to w tej chwili średnie wynagrodzenie w Polsce (podaje GUS). W Warszawie - 3200 zł.
[/B]

więc moze bez przesady.... poza tym ludzi stać na inne rasy za 3000-4000... to po co my sprowadzamy psy (no raczej ja, bo inni pojedyńczo), to po co jeździmy za granice by porównać swoje psy ??? (moje lhasa były na europejskiej, międzynarodówkach i klubówkach w: Hiszpani, Czechach, Belgii, Niemczech, Ukrainie, Mołdawii, Węgrzech, Serbii & Czarnogórze) ... ale nagle czytam, że to źle.. :) ale te złosliwości odbieram jako komplementy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']poszukałam w internecie
może dlatego, że tyle zarabia pani sprzatająca (sprawdziłam)

[URL="http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm"]http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm[/URL]

[B]2600 zł brutto to w tej chwili średnie wynagrodzenie w Polsce (podaje GUS). W Warszawie - 3200 zł.
[/B]

[/quote] Chyba sama nie wierzysz w to co piszesz...zawsze te średnie wynagrodzenia w Polsce to było wielkie nieporozumienie.......do tej średniej sa brane wynagrodzenia naszych "możnych" władców , więc nie sa wiarygodne.
Ja , jak wiele osób w Polsce, mając średnie wykształcenie.......mając przepracowanych 20 lat ( i to w ciągłości) zarabiam brutto około 1300zł....z tego "na rękę" około 900zł...i nie wstydzę tego, bo zawsze pracowałam i pracuje uczciwie z tego 14 lat w "budżetówce"....to co piszesz to tylko puste liczby...i nigdy nie byłam , jak to piszesz "panią sprzątającą"....a i ona nie hańbi , jak każda uczciwa praca......więc może rzeczywiście "bez przesady".....
Ja żeby kupić sobie psa musiałam zrezygnowac z wielu przyjemności, ale nigdy tego nie żałowałam........

Link to comment
Share on other sites

owszem masz racje do średniego wynagrodzenia są brane wynagrodzenia magnatów (ale ilu ich jest) jak i tych najniżej wynagradzanych sprzataczy, kucharek itd, itp
wiem ile ja oszczędzałam na swoje psy, na swoje hobby... do tej pory mam zawsze wybór
wyjazd, miły weekend, ciuchy kosmetyki [B]czy[/B]
wystawy ich opłaty i dojazd, psie kosmetyki, karmy, odzywki... i dziękuję mojemu mężczyźnie że to znosi :)
( tu podziekowania dla Ciebie :* )

zaraz sie okaże, że jak ktoś mało zarabia, to też moja wina :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Chyba sama nie wierzysz w to co piszesz...zawsze te średnie wynagrodzenia w Polsce to było wielkie nieporozumienie.......do tej średniej sa brane wynagrodzenia naszych "możnych" władców , więc nie sa wiarygodne.
[/quote]
Dokładnie, nieporozumienie. Własnie wróciłam ze spacerku, na którym przez przypadek była mowa o zarobkach. Osoby z wyższym wykształceniem zarabiaja minimum socjalne. Więc większośc zaczyna sie pakowac.
Sorry, ale ja majac wykształcenie wyższe + trzy podyplomowki , 15 lat stażu pracy, stanowisko kierownicze, pracujac w budżetówce nie łapię sie jeszcze na tą średnią krajową. To sa realia życia w tym kraju.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka'][B]2600 zł brutto to w tej chwili średnie wynagrodzenie w Polsce (podaje GUS). W Warszawie - 3200 zł.[/B]
[/quote]
Życzę kazdemu aby zarabiał te kwotę:evil_lol: :evil_lol: Tylko dlaczego wiekszośc młodych , wykształconych wyjezdza za granicę do pracy, często nie w swoim zawodzie.Ale to chyba nie temat na to forum ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']przepraszam ja w obcym mieście z mgr , owszem z parktyką w innych bankach, łapie się[/quote]
No to jesteś szczęściara :lol:...GRATULUJĘ!!!!!..ale większośc nie ma tyle sczęścia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']to nie ten temat... ale moze wyjeżdżają dlatego że w Polsce mało etatów ale jak są, są dobrze opłacone , mam porównanie z 4 bankami[/quote] ...te dobrze opłacone to jednostki........Ja mam średnie medyczne czyli pospolita "piguła"...a w szpitalach jest ich niedobór...bo większośc wyjeżdża tam gdzie jest możliwośc rozwoju i płace są wyższe....ale jak ma się rodzinę i "latka" to juz nie ma się tej odwagi......W dzisiejszych czasach młodym jest łatwiej i mają więcej możliwości.......ale to nie temat na tym Forum.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']ale chyba za to przepraszać nie musze ? :)[/quote]
W moim poście nie ma złośliwości......jeżeli tak to odebrałaś to błąd......
Napisałam szczerze, że GRATULUJĘ...i życzyłabym każdemu, zeby miał takie szczęście, a zwłaszcza moim dzieciom:lol:

Link to comment
Share on other sites

no jeśli średnia to 2600zł............. to kto mi podpie........ł brakujące mi 1600zł??
pamiętam ,że na 1 szczeniaka czekałam 2 lata i aby go kupić sprzedałam rower turystyczno-sportowy i krzyk mody czyli radiomagnetofon !!!!!!!!!
dołożyłam 13-tkę i kupiłam psa............. zrobił wtedy championat i próby polowe i PT1 ............ i ............ okazał się bezpłodny...................
taaaaaaaaaaak to były czasy..............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']masz dużą wiedze na temat układów sędziowskich, na tak mało wystaw... no tak ale jak hodowca jest na ringu to nie trudno wygrać...
tak, akurat wśród hodowców psów masa ludzi rozwiedziona, bezdzietna mają wtedy czas i pasje dla hodowli, dobrze że ja mam na to wszystko jeszcze czas :)[/quote]
Ty faktycznie potrafisz rozsmieszac ludzi swoimi wypowiedziami
:biggrina: :biggrina: :biggrina:
Czyzbys, Dzidtka, moj post wziela do siebie, skoro tak zlosliwie odpisalas? Masz jakas manie przesladowcza czy co???:lol: :lol: :lol:
Pisalam ogolnie, wnioski wyciagniete z roznych wypowiedziach na forum i liscie dyskusyjnej :razz: Nie kazda wiedze zdobywa sie wlasnym doswiadczeniem, ale uczyc sie na bledach innych to nielatwa sztuka - latwiej samemu wsadzic lape w ogien:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']to jedno zostało wyjaśnione, a drugie, to że ktoś zarabia mniej to dobrze że sprzedaje szczenięta dużo taniej ??? (chociaż z tego co pieszecie to i tak zarabiacie 1 = 1 pensji) [B]ALE CHYBA NIE O TO CHODZI!!!!???? [/B][/quote]
Nie rozumiem skąd tyle uszczypliwości z Twojej strony??????...nie warto było podejmować tego tematu, bo i tak do niczego to nie sprowadziło....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']najpierw trzeba tam pojechać, wydac na to dużo pieniędzy, stanąć do konkurencji z psami z innych krajów u znanych zagranicznych sędziów i wygrać[/quote]

To wszystko racja, racja, racja....
Tylko czemu tak malo w Polsce championow lhasakow z krajow "bardziej" europejskich (a na pewno lepiej znanych), jak Niemcy, Belgia, Francja, Finlandia, Szwecja itp.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Nie rozumiem skąd tyle uszczypliwości z Twojej strony??????...nie warto było podejmować tego tematu, bo i tak do niczego to nie sprowadziło....[/quote]
Jak zawsze w tej kwestii:evil_lol: :evil_lol:
Niech każdy ustala swoją cene za szczenięta a innym to nic do tego.Wielokrotnie w ogłoszeniu inna cena a sprzedaż faktyczna inna.
A co do zamówień przed kryciem, to Dzidtka czy miałaś zawsze zamówione szczenięta? Patrząc tylko po ogłoszeniach , które dawałaś w sieci to nie.
Więc ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...