Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ki-wi']Dzidtka dlaczego stwierdzasz,ze na zachodzie nie ma z czym walczyc,ze staje sie w konkurencji 1 na 1...bylam na kilku wystawach w Niemczech i zawsze bylo pelno lhasakow...nie tyle co TT ,ale zawsze sporo nawet w Polsce nie bylo nigdy tyle co tam..[/quote]

Swego czasu pamiętam że wyrzucano Ewie że jeżdzi do dzikich krajów... na Wschód, Jak sie okazało nie tylko...
Sądze że w Niemczech jest więcej Lhasa niż np na Ukrainie , Mołdawii, Serbii .... Ale teraz jak Ania robi tam championaty to wszytsko jest pięknie.. walczyć można wszędzie ale tam ma sie stosunkowo większe szanse wygranej , dobrze pamiętam jak źle widziane to było wtedy, i jak punkt widzenia może się zmienić :diabloti: ... ironia losu..

Moim zdaniem nie umniejsza to sukcesów na wiekszych wystawach,
Myślę że każdy liczy siły na zamiary i jedzie tam gdzie wygodniej, i taniej żeby zebrać punkty do championatu, co nie zmienia faktu że należy doceniać zarówno wystawy tam jak i te europejskie jak wy to nazywacie...

Link to comment
Share on other sites

Ki-wi
wyniki z Niemieckich wystaw są w necie, jak i stawki, akurat Jowo trafiał na takie gdzie często (nie zawsze) był sam np Klubówka w Niemczech ale tytuł jest tytuł tylko to było do nefreszy która pisała o Niemieckich wystawach jako bardziej europejskich czy coś w tym stylu...

nefresza
przestań, sama nie wierzysz w to co napisałąś teraz no ale przynajmniej łądnie wygląda i można odwrócić kota ogonem :)

mi to rybka czy ktos mnie lubi czy nie, czy przytakuje i wchodzi do d... zaczeło się od szczeniąt na allegro (zawsze to tępiłam nie zależnie od rasy), od zaniżania cen i od nieprzemyślanych kryć kiedy nie ma się chętnych gdybym to ja zrobiła było by wielkie "halo" ale ponieważ ja to widze i jawnie krytykuje to jest źle, tylko że ja wiedziałam że taka reakcja będzie jednak licze, że Ci co czytają nie oficjalnie się nad tym zastanowią

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachcianka']Swego czasu pamiętam że wyrzucano Ewie że jeżdzi do dzikich krajów... na Wschód, Jak sie okazało nie tylko...
Sądze że w Niemczech jest więcej Lhasa niż np na Ukrainie , Mołdawii, Serbii .... Ale teraz jak Ania robi tam championaty to wszytsko jest pięknie.. walczyć można wszędzie ale tam ma sie stosunkowo większe szanse wygranej , dobrze pamiętam jak źle widziane to było wtedy, i jak punkt widzenia może się zmienić :diabloti: ... ironia losu..[/quote]

kiedy Ewa robiła championaty Gizmo w dzikich krajach nie odzywaąm sie w końcu to tatuś Boogi, zaczeło się od tego że pojechałam na Ukraine z DJem i to mi zarzucano, że wygrałam tam bo Ukraincy lubia Polaków :) oczywiście nie miało znaczenia to że DJ był w pośredniej że były championy z Rosji i że w oba dni sędziowali nie ukrainscy sędziowie :) potem DJ pojechał na Mołdawii to już wogóle był "śmiech na sali" co nie przeszkadzało mu być tam v-ce BOG (jak i na Ukrainie) Ewa rok po mnie pojechała na Mołdawie więc... kolejność Ola Ci się pomyliła i kto kogo krytykował...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']nefresza
przestań, sama nie wierzysz w to co napisałąś teraz no ale przynajmniej łądnie wygląda i można odwrócić kota ogonem :)
[/quote]

A moze to Ty Dzidtka przyznalabys sie do bledu i publicznie stwierdzila, ze moje wypowiedzi wzielas za bardzo do serca? Ze nic tam nie bylo o Tobie, a mimo to odebralas to bardzo osobiscie???

Acha, i czy moglabys przestac przekrecac moj nick? Jesli slowo "nefesza" (z hebr. dusza) sprawia Ci trudnosc, to przeciez wiesz, jak mam na imie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Dziekuje :kiss_2: ( mam nadzieje, ze mimo to dotre na wystawe w niedziele ;) )[/quote]
Tylko nie zapomnij sie przebrać:evil_lol: .Chociaż,......... to mogloby być ciekawe. Już widzę to w wyobraźni:-o .

Link to comment
Share on other sites

dla mnie to rybka czy to dziki kraj czy zachod, tylko ze jak mam jechać tylko po 1 caciba a moge jechac i po caciba i po championat to naturalne, że wybiore to drugie
no i nikt mi nie powie, że bałam się i nie jezdziłam do "cywilizowanych" krajów... ja tam zawsze mogę dyskusje zakończyć tak : wystawcie na Europejskiej albo na Klubówce zagranicznej i wygrajcie, tego Wam życze bo nie jest łatwo i tez nie zawsze wygrywałam a i bdb przywiozłam ale mam satysfakcje z Hiszpanii i Czech

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylv']Tylko nie zapomnij sie przebrać:evil_lol: .Chociaż,......... to mogloby być ciekawe. Już widzę to w wyobraźni:-o .[/quote]
A wiesz, ze zastanawialam sie nad tym??? :lol: Jakie piekne tlo by bylo dla Liko, a i "niechcacy rabkiem sukni" by sie konkurencje zaslonilo :lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza'] Jakie piekne tlo by bylo dla Liko, a i "niechcacy rabkiem sukni" by sie konkurencje zaslonilo :lol: :evil_lol:[/quote]
Dobre:evil_lol: , widzę ze z wyobraźnią u Ciebie bardzo dobrze:multi: .Mam nadzieje, że zobaczymy się w niedziele, chyba,że my rozpuścimy sie po drodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylv']Dobre:evil_lol: , widzę ze z wyobraźnią u Ciebie bardzo dobrze:multi: .Mam nadzieje, że zobaczymy się w niedziele, chyba,że my rozpuścimy sie po drodze.[/quote]
Czas na auto z klima :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tak se czytam........... i czytam.............. i własciwie to wszystko chyba miało być do mnie :crazyeye: i zapominam się wściekać i obrażać:angryy: .............. chyba przez ten upał.............
Dajcie se na luz kochani, bo to do niczego nie prowadzi...........:shake:
Na Allegro szczeniąt się nie powinno sprzedawać, ani w sklepach zoologicznych czy pod wystawami !!!!!!!! TO FAKT !!!!!!!!!!!:mad:

Za granicę nie jadę z moimi bo nie mam z kim resztę zostawić a po pracy w piąteg wychechać i w poniedziałek być znów w pracy ....... to gdzie ja zajadę?? nigdzie i bez sensu.........:shake:

A I TAK UWAŻAM ,ŻE MAM JEDNE Z LEPSZYCH W EUROPIE PSÓW !!!!!!!!! :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']a już szlak mnie trafia jak zagraniczni hodowcy u nas skupują szczeniaki w takich niskich cenach, raz mi jedna hodowczyni Niemiecka podniosłą ciśnienie, chciała ode mnie szczeniaka, chciała się zamienić (ta suczka z Niemiec miałą być dla Kasi od Foo-Foo) ale chciała żebym jej dopłaciła 500euro [/quote]
A co to za hodowca skupuje psy, mi sie wydawałoby ze psy skupuje handlarz aby odsprzedać je dalej z zyskiem.
A co do owej hodowczyni to mogę przypuszczać kto , miałam jednego razu podobną propozycję , ale jakoś mnie to nie zdenerwowało tylko grzecznie napisałam babce, ze po pierwsze nie interesuje mnie zamiana , a po drugie nie w takiej cenie. Nadal pozostajemy w kontakcie i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']Ki-wi
wyniki z Niemieckich wystaw są w necie, jak i stawki, akurat Jowo trafiał na takie gdzie często (nie zawsze) był sam np Klubówka w Niemczech ale tytuł jest tytuł [/quote]
Tak był sam, podobnie jak po nim pies w pośredniej, który dostał bdb, podobnie jak połowa suk z klasy młodzieży o TT nie wspomne , oceny dobre też sie posypały.

No i nie zawsze ilośc oznacza jakość.Możesz mieć jednego konkurenta ale superastego i odwrotnie kilku ale słabych.
Jak śledzisz wyniki to wiesz też ,że na ostatniej wystawie w Niemczech Jowek miał 2 i 3 konkurentów w klasie championów którą wygrał, ale oczywiście to jest przemilczane przez Ciebie.
Nie mam ochoty bawić sie z Tobą w słówka bo to i tak do niczego nie prowadzi.

A co do wystaw na wschodzie to moje lhasa były po raz pierwszy na Ukrainie w 2002 i 2003 roku , do Rosji Gizmo ( będąc już interem) pojechał w 2004 i właśnie po tej wystawie głosno wyrażałaś swoje zdanie że takie jednocacowe championaty nic dla Ciebie nie znaczą itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']
zaczeło się od zaniżania cen i od nieprzemyślanych kryć kiedy nie ma się chętnych gdybym to ja zrobiła było by wielkie "halo" [/quote]
Jak zawsze zakładasz wszystko z góry, czy Ty naprawdę myślisz że wszyscy zajmują sie tylko Tobą.Już kiedyś Tobie napisałam - nie patrz na innych przez swój własny pryzmat.
Cała ta dyskusja o kasie nie ma nic z "troski o rasę " a raczej o swój portfel.
Tylko Ty bolejesz nad ceną szczeniąt i na kazdym kroku podkreślasz, ze te drogie to są super a te tańsze to fe.
Jakoś w innych rasach ozdobnych sa znacznie większe różnice w cenie szczeniąt.Bywa ze te cenione hodowle, które zapracowały sobie w pełni na to poprzez wieloletnie hodowanie na wysokim poziomie maja szczenieta i prawie 10-cio ( napiszę słownie - dzisieciokrotnie ) drozsze szczenieta od innych.A jakoś nie krzyczą o zanizaniu cen, nie krytykuja kryc innych, nie nabijaja sie, ze ktos siedzi po kilka miesiecy ze szczenietami.
Zamiast zwykłymi plotami i wymyslaniem zajmuja sie psami, które same przez wiele sezonów są na topie i same sie bronią przed złosliwoscią innych.
I tym stwierdzeniem kończę dyskusje o cenach

Link to comment
Share on other sites

kynologia to drogie hobby, nikt z nas tu z psów nie żyje bo mamy ich za mało i z tej ilości sie nie da, typowi pasjonaci tylko ja nie dziwie sie hodowcom innych ras, że nie chcą sprowadzać dobrych lhasa, mimo że te psy sie podobaja wielu zarówno z charakteru jak i wygladu, to efektowny pies (często na pudle w finałach) ale wiadomo ile kosztuje dobry lhasak i jego ściągnięcie... to sie im nie opłaca, jakos nikt "nowy" w rasie nie pokusił sie o sprowadzenie czegoś a na tym tracimy wszyscy i to się nie zmieni jeśli sami nie będziemy szanować swoich psów, swojej hodowli, swojej pracy... oczywiście to tylko takie ple ple ple bo od dawna tak jest i wątpie żeby się zmieniło

Link to comment
Share on other sites

w kazdej prawie rasie coś ostatnio jakoś tak............. u mnie jeden import, teraz drugi mały jeszcze ale rośnie.......... a reszta hodowli jakoś tak nic............ byle blisko i tanio pokryć.................. smutne to........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']No i prosze..... osmielilam sie miec tutaj inne zdanie niz Ania i juz zostalam usunieta z jej forum z Czanca..... :laugh2_2:[/quote]


No i zostałaś jej wrogiem tak jak i ja i niektórzy z tego forum:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...