Jump to content
Dogomania

Przydomki FCI- już można sprawdzić


arima

Recommended Posts

[quote]Wczoraj na stronie fci ukazał się Nasz przydomek - składaliśmy na niego tydzień po światówce. Wpisaliśmy tylko jeden i od razu nam zarejestrowali.[/quote]

ja zlozylam wniosek dokladnie 13 listopada 2006 .

w tym tygodniu dzwonilam do glownego oddzialu - i tam mi odpowiedzieli ze 8.12.2006 wyslali do FCI
dzisiaj sprawdzam - jest :)

[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/3678/przydomek7qt.jpg[/IMG]

poszlam za namowa - wpisalam jeden przydoemk taki ktory juz jest zarejestrowany a drugi przydomek - MOJ - no i przydomek [COLOR=Red][B]VINTOYRA[/B][/COLOR] jest zarejestrowany:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marthee']Fajnie:lol:

A słuchajcie, ja mam taką jedną nazwę, na której mi zalezy, ale ona już w spisie FCI widnieje, z tym dopiskiem [B]JP. [/B]Czy myślicie że jak dodam w formularzu do nazwy [B]PL[/B] na końcu, to mogą przyjąć? :diabloti: :razz:

Z góry dzięki[/quote]
prawdopodobnie odrzucą chociaz warto sprobowac. mielismy tą samą sytuację. napisalam z pytaniem do FCI dlaczego przydomki się powtarzają, dlaczego roznia sie tylko litera w nawiasie, (zobaczcie sobie hodowle Queen:crazyeye:) albo różnią się np gwiazdką* : silesia i silesia* albo wykrzyknikiem. przyklady można mnozyc.
oto jaka dostalam odpowiedz:

[B][COLOR=Red]In certain cases ("*") they are old kennel names.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=Red]Previously the FCI could grant a similar kennel name if the bred breeds were different. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=Red]Today, we must be much more severe considering the number of kennel names which are requested. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=Red]Regarding the letters "jp" we have special agreements with Japan considering their specific writing.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=Red]
[/COLOR][/B][FONT=Arial][COLOR=Red][B]Dear Madam,[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=Red][B]Please find here under a copy of the letter which has been sent to all the FCI members countries :[/B][/COLOR][/FONT]

[COLOR=Red][FONT=Arial]"In order to avoid any confusion about the registration of kennel names by the FCI, it was decided that in the future, whenever applying for new kennel names, the addition between brackets () of initials indicating to which country a kennel name belongs (for example ARG or RUS) would be turned down.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=Red][FONT=Arial]However, the FCI will accept that the full name of a country be added to the kennel name (being so part of the kennel name) in case a rather similar kennel name would already exist.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=Red][FONT=Arial]
To illustrate the above situation, we shall give you an example : if we consider that the kennel name “Green Valley” is already FCI registered, then the following applications will be dealt with as follows:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=Red][FONT=Arial]“Green Valley (FR)”: [B]rejected[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=Red][FONT=Arial]“France Green Valley (FR)” : [B]rejected[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=Red][FONT=Arial]“Green Valley-France” : [B]accepted[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=Red][FONT=Arial]“France-Green Valley”: [B]accepted[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=Red][FONT=Arial]Trusting that the above indications will be of interest and assistance and hoping that this will help clarify the existing situation"[/FONT][/COLOR]

[COLOR=Red][FONT=Arial][B]So I hope you understand that the full name of the country must be added and not only the initials.[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=Red][FONT=Arial][B]Best regards,[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=Red]
[B][COLOR=Black]-----

dla mnie to bardzo niesprawiedliwe ze najpierw rejestrowali bardzo podobne przydomki, teraz nie rejestruja ale japonczykom rejestruja nadal nawet takie ktore juz sa etc. komu nie chce sie walczyc z nimi ani sie z tym zgodzic niech sie przepisze do KC(Uk) :lol:
[/COLOR][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hmm, a u mnie dziwna sprawa:cool1: Przed złożeniem wniosku o przydomek sprawdzałam w FCI i nie było takiego. Teraz patrzę i jest, myślę sobie-pewnie mój już zatwierdzony, bo dwa miesiące minęły, ale... między członami przydomka jest kropka:roll: , a poza tym na końcu jest JP . A co to JP oznacza, nie mam pojęcia... Oj, kiepsko będzie jak mnie ktoś ubiegł:mad: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A po jakim czasie fizycznie dostaliście potwierdzenie nadania przydomka?

Mnie pani w oddziale powiedziała że na przydomek będę czekała 4 m-ce:crazyeye:

Może tylko Wrocław jest taki powolny?
Od kiedy można posługiwać się przydomkiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']A po jakim czasie fizycznie dostaliście potwierdzenie nadania przydomka?

Mnie pani w oddziale powiedziała że na przydomek będę czekała 4 m-ce:crazyeye:

Może tylko Wrocław jest taki powolny?
Od kiedy można posługiwać się przydomkiem?[/quote]
mój "papierek" z oddziału do zarządu Zk "szedł" miesiąc :shake: po czym został odesłany do FCI po kilku dniach a oni podobno trzymają "regulaminowe" 6 tygodni. Reszta czekania to chyba droga z zarządu do oddziału i to co poczta nasza kochana dołoży :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...