Jump to content
Dogomania

Pudel... zapomniana rasa


KrzysiekM

Recommended Posts

Krzysiek.
A jak sobie wyobrażasz łączenie psów o tak drastycznie innych proporcjach i wielkościach ?!?
Długie ciała na skróconych łapach, poważne wady zgryzu - ot co czeka w konsekwencji takich pomysłów.
Hodowla to nie jest produkcja farb ani średnia matematyczna. Za każdą cechę odpowiada zespół genów - dziedziczonych drogą te z tatusia a te z mamusi - i długość psa, długość nóg, długość szczęki, długość żuchwy czy też kolory są opisane oddzielnymi genami.

Co do twojego podpisu - mi nie wstyd, był to najlepszy sposób aby ukrócić różne przekręty jakie czyniono pod egidą kilku organizacji :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wyobrażam sobie po prostu pytam, bo nie wiem. W każdej rasie są osobniki mniejsze i większe i zazwyczaj można je łączyć. Ale genetyka szczególnych gatunków ma swoje prawa stąd moje pytanie.

Aneto co do podpisu, hmm ponad wszystko cenię wolność. Nie muszę się z każdym zgadzać, we wszystkim, co więcej nawet jeśli się z kimś nie zgadzam, a ta osoba wymyśliła kilka fajnych rzeczy, to będę ją podziwiał i współpracował w tym zakresie w którym się zgadzamy. Nie przewidziałem, ze sygnaturka taka pojawi się pod wszystkimi postami chyba ją usunę, ale zostawię ją na jakiś czas żeby dać ludziom do myślenia. Mamy przecież wolność stowarzyszeń, jeśli ktoś łamie zasady związku można go wyrzucić i nie potrzeba do tego przepisu. Bo tak mogę być tylko członkiem ZKWP a w swojej miejscowości nie mogę założyć klubu kundelka czy jakiejś innej organizacji wspierającej np. rasę nie uznawaną przez ZKWP, jak chociażby stowarzyszanie owczarka staroniemieckiego. Nie wnikam dlaczego ten wzorzec został zmieniony, ale dlaczego ludzi którzy lubią owczarki niemieckie w starym typie traktować jak trędowatych? Jeśli znasz przyczyny dla których ten przepis został przyjęty będę wdzięczny za info na pw, ten przepis bardzo źle świadczy o ZKWP chociażby z tego powodu, że [B][COLOR=Black]organizacje kocie takich przepisów nie mają, a więc inaczej się da.
[/COLOR][/B]
A i zaznaczam, że pomimo tego, ze statut ZKWP mi się nie podoba, to dla mnie niestety nie ma innej alternatywy, bo ZKWP jest monopolistą, więc nie pozostało mi nic innego jak próbować zmieniać związek od środka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...