Jump to content
Dogomania

Rufus już w swoim domku :>


AniaGucio

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Melduje się na wątku. Z jednej strony to dobrze o nim świdczy ze broni swoich opiekunów, nikt mu przecież nie pokazał że tak nie wolno. On się czuje odpowiedzialny za Anię :( \

Aniu czy możesz opowiedziec całe zajście jak to było od początku do konca i jak się czuje Twój TZ ?

Link to comment
Share on other sites

No tak... ja byłam pod Realem po godzinie 12, kupiłam w sklepie dużą puszkę jedzenia i po wyjściu koło 13, szukałam go na parkingu. Rozumeim, dlaczego go nie było. W tym czasie bronil Ani:-(
Chciałam poszukac tej działki, ale po podjechaniu na tyły Reala (od lewej) zobaczyłam mase ciężarówek, potem pole i kawałek dalej normalne zabudowania. Nie wiem, w którą stronę należy się kierować żeby psa namierzyć. Zajrzałam, żeby o to zapytać i ewentualnie jechac jeszcze raz, ale w tej sytuacji chyba sie wstrzymam. Jeśłi psiak bywa agresywny, a robi się ciemno, wolałabym nie zostac pogryziona.

Myślę, że konieczne jest wezwanie straży i przede wszystkim sprawdzenie, czy pies jest zdrowy. Bo szczepić to go pewnie nikt nie szczepił nigdy albo od jakiegoś czasu:-( Smutna historia psa, który chcąc się odwdzięczyć za jedzenie, narobił sobie problemów:-( No, ale za co ona ma kochać ludzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']No tak... ja byłam pod Realem po godzinie 12, kupiłam w sklepie dużą puszkę jedzenia i po wyjściu koło 13, szukałam go na parkingu. Rozumeim, dlaczego go nie było. W tym czasie bronil Ani:-(
Chciałam poszukac tej działki, ale po podjechaniu na tyły Reala (od lewej) zobaczyłam mase ciężarówek, potem pole i kawałek dalej normalne zabudowania. Nie wiem, w którą stronę należy się kierować żeby psa namierzyć. Zajrzałam, żeby o to zapytać i ewentualnie jechac jeszcze raz, ale w tej sytuacji chyba sie wstrzymam. Jeśłi psiak bywa agresywny, a robi się ciemno, wolałabym nie zostac pogryziona.

Myślę, że konieczne jest wezwanie straży i przede wszystkim sprawdzenie, czy pies jest zdrowy. Bo szczepić to go pewnie nikt nie szczepił nigdy albo od jakiegoś czasu:-( Smutna historia psa, który chcąc się odwdzięczyć za jedzenie, narobił sobie problemów:-( No, ale za co ona ma kochać ludzi?[/QUOTE]

[B]W wypadku pogryzienia psa trzeba koniecznie złapać !!! Musi byc na obserwacji !!! [/B]Jeśli będziecie dzwonić do straży należy o tym powiedziec koniecznie ze pies ugryzł :(

Link to comment
Share on other sites

Ewo Marto, musiałyśmy się minąć, zajście miało miejsce przed 13. Myślałam, że serce mi pęknie - z jednej strony ugryziony narzeczony, a z drugiej strony pies, który jeszcze jakiś czas biegł za samochodem w nadziei, że go nie zostawię. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało.

Sytuacja jest bardzo ciężka - pies jest narażony na niebezpieczeństwo, bo sam stwarza zagrożenie. Ja wiem, że gdyby nie obojętność ludzka, zdarzenie to nie miałoby miejsca.



Nie wiem co powinnam w tej sytuacji zrobić - serce mi mówi, żebym psu dała szansę, ale jeżeli on kogoś ugryzie?? Ewidentnie nie trawi mężczyzn - musiał od jakiegoś typa oberwać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaGucio']Ewo Marto, musiałyśmy się minąć, zajście miało miejsce przed 13. Myślałam, że serce mi pęknie - z jednej strony ugryziony narzeczony, a z drugiej strony pies, który jeszcze jakiś czas biegł za samochodem w nadziei, że go nie zostawię. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało.

Sytuacja jest bardzo ciężka - pies jest narażony na niebezpieczeństwo, bo sam stwarza zagrożenie. Ja wiem, że gdyby nie obojętność ludzka, zdarzenie to nie miałoby miejsca.



Nie wiem co powinnam w tej sytuacji zrobić - serce mi mówi, żebym psu dała szansę, ale jeżeli on kogoś ugryzie?? Ewidentnie nie trawi mężczyzn - musiał od jakiegoś typa oberwać.[/QUOTE]

Moze jednak w jakims hoteliku jest miejsce dla psiaka :( Ja go nie wezme bo mój TZ boi sie psów a jak jeszcze ten nie lubi mężczyzn to juz w ogóle odpada...
AniaGucio, jest pewne bardzo tymczasowe rozwiazanie ale to na PW

Link to comment
Share on other sites

A co to jest to PW? Wybacz, ale nie orientuję się jeszcze w tych skrótach.

Pies bez wątpienia potrzebuje behawiorysty. Dzisiaj był strasznie nakręcony... przyszłam do niego wcześniej niż zawsze, bo chciałam mu wyłożyć szopkę styropianem i rzucić jakąś poduszkę itd... zawsze przychodzę wieczorem, po 18ej ... chociaż i tak za każdym razem podaje mu jedzenie i uciekam, żeby za mną nie biegł. Dzisiaj mi się to nie udało i skończyło nieciekawie.

Kiedy ruszyłam w stronę parkingu i przystanku autobusowego, pies podążył za mną. Myślałam, że uda mi się wejść do supermarketu i kupić jakąś kość lub mięso, ale wchodził za mną. Wróciłam więc na działkę i wyciągnęłam narzeczonego z pracy. Poprosiłam, żeby kupił jakieś mięso i po mnie przyjechał. Kiedy się pojawił, pies nie pozwalał mu sie do mnie zbliżyć. Kiedy zrobił krok, pies go ugryzł. Wsiadł do samochodu a ja rzuciłam psiakowi mięso i szybko wsiadłam do samochodu. Pies biegł za nami jeszcze jakis czas.

Byliśmy u lekarza, potem u chirurga - lekarz chirurg powiedział, że rana jest powierzchowna, ale krew poleciała więc ... dostał zastrzyk przeciw tężcowi. Nie myślę, żeby pies był wściekły, ale zawsze jest ryzyko a w tej sytuacji narzeczony jest na pierwszym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie... nie bardzo wiem co mam w zaistniałej sytuacji zrobić... Chyba powinnam zgłosić pogryzienie i 'oddać' psa na obserwację. Próbowałam się dodzwonić do Klininki SGGW i dowiedzieć czy by go odpłatnie przyjęli, ale dzisiaj już nikt nie odbierał. Owieczka próbowała mi pomóc skontaktować się z jej znajomą panią doktor z SGGW, ale nici z tego.

[SIZE=4][B][COLOR=Red]Nie możemy pozwolić, żeby psiak trafił do schroniska!![/COLOR][/B][/SIZE]

Czy ktoś z Was ma może jakiś inny pomysł? [B]
[SIZE=4]
[/SIZE] [SIZE=4][COLOR=Red]Trzeba działać szybko, bo komuś lub psu może stać się krzywda!![/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...