Jump to content
Dogomania

Rufus już w swoim domku :>


AniaGucio

Recommended Posts

[quote name='Ewa Marta']Dzięki wielkie za informację i za karmę dla naszego Rufusa, bo to [B]Ellig[/B] właśnie mi ją przekazała:-) Wymyśłmy tylko, kto będzie tam jechal w najbliższym czasie, żeby podac worek. A może Pati jeździ do W-wy?

Aniu, podczas ostatniej wizyty mówiłam wetce, że nie będziemy miały możliwości zrobienia mu badań krwi po 2 tygodniach i co w takim arzie z Essentiale i wtedy powiedziała, że w takim razie dawać go przez miesiąc i potem zrobić badania. To doskonały lek i na pewno mu nie zaszkodzi. Dlatego zostawiłyśmu u Pati 2 opakowania po 50 kapsułek. Rufus bierze 2 razy dziennie po 2 tabletki.[/QUOTE]

Pamiętam, pamiętam... rzeczywiście mówiła, że można mu podawać Esenciale przez miesiąc :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej Kochani!

Tak jak dwa dni temu obiecałam, wklejam maila od Patrycji. Napisała go bodajże w czwartek, tj. 5 dni po przybyciu Rufuska. Enjoy!

Rufus jest bardzo szczekliwy , ma to raczej w naturze. Reaguje szczekaniem na wszystko co mu się nie podoba. Na zamknięcie w klatce, kojcu, przywiązanie do czegoś. Jest bardzo towarzyski, i jeśli już musi siedzieć w klatce to dobrze żeby byli obok ludzie, wtedy nie szczeka. Gania już luzem po działce z Burką i Hienką i Kanu. Za Burką nie przepada, chociaż z braku laku może być i ona. Jak ma do zabawy Hienkę to Burkę odgania strasznie szczekając, ale nie jest to chyba takie groźne bo Burka niewiele sobie z tego robi. Najlepiej się zachowuje jak może luzem polatać po działce, wtedy nie szczeka bez potrzeby, tylko na przejeżdżające samochody i przechodzących ludzi. Ma silny instynkt terytorialny, co tłumaczy to że zaatakował chłopaka Ani, i Ciebie jeśli było to na terenie na którym mieszkał. Oczywiście mogło być to też dodatkowo podszyte strachem. Ogólnie jak zaufa człowiekowi który się nim zajmuje to właściwie pozwala robić przy sobie wszystko. Czesałam go ostatnio, z ogonem był problem łapał mnie zębami, delikatnie ale ja nie puszczałam ogona i on nic z tym nie mógł zrobić tylko stał nieszczęśliwy, albo lizał mnie po twarzy. To tylko ostrzeżenia ale bez pokrycia bo kiedy nie zadziałają to Rufusek nie wie co robić. Chodzi też trochę po mieszkaniu. Niestety jak wychodzę to zamykam go w domu w klatce, bo tu najbezpieczniej i nie słychać jak szczeka. Jak wracam to jest cisza, więc nie szczeka cały czas. Jak się uda to chciałabym aby zostawał na podwórku na luzie z Burką, ale jeszcze mu nie ufam czy nie wyjdzie. Jeśli nie będzie mógł zostawać na działce to przydałby mu się jak najszybciej domek. Taki z porządnym ogrodzeniem, z odpowiedzialnymi ludźmi bo obcych wchodzących na jego teren to on może ugryźć. Mój siostrzeniec 12 letni jakoś został zaakceptowany i moja mama też, ale dopiero jak weszli i chwilę posiedzieli. Rufus jest też skoczny, potrafi przeskoczyć drewniany płotek i wskoczyć na parapet, ale z siatką sobie tak dobrze nie radzi albo nie chce? Zadomowił się też i prowokuje Brangusa, a Brangus ledwo znosi takie prowokacje oczywiście przez klatkę ,albo siatkę. Na spacerze nie reagują na siebie. Brangus dlatego że go o to proszę, a Rufus być może dlatego że nie czuje się na siłach, jak nie jest za ogrodzeniem. Będę jeszcze pisać jaki jest Rufus, ale może już coś o nim pisać, i szukać mu domku, żeby miał jeszcze więcej swobody niż u mnie, bo to mu jest potrzebne.
Pozdrawiam Patrycja

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/feefeca62ad74da18e5383ed47191b22,10,19,0.jpg[/IMG]
[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/8aae11f2bfe1acb4cb496a79b0214e23,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie zagląda do naszego chłopaka, a on zrobil takie postępy... W zasadzie juz można go ogłaszać, szukamy tylko kogoś, kto nam pomoże łądnie napisać tekst.... Taki, żeby napisac prawdę, ale żeby nie odstraszyć, że taki szcekacz z niego.
Nie wiem co na to Ania, ale moim zdaniem on doskonale nadaje się do domu z ogrodem, w któym mógłby w ciągu dnia pilnować swojego królestwa, a w nocy wracać do domu ze swoim człowiekiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Nikt nie zagląda do naszego chłopaka, a on zrobil takie postępy... W zasadzie juz można go ogłaszać, szukamy tylko kogoś, kto nam pomoże łądnie napisać tekst.... Taki, żeby napisac prawdę, ale żeby nie odstraszyć, że taki szcekacz z niego.
Nie wiem co na to Ania, ale moim zdaniem on doskonale nadaje się do domu z ogrodem, w któym mógłby w ciągu dnia pilnować swojego królestwa, a w nocy wracać do domu ze swoim człowiekiem...[/QUOTE]


Neigh umie pisać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patigunio']Rufus potrzebuje [B]swojego [/B]człowieka, chce być członkiem [B]swojej[/B] rodziny, chce jej pilnować i bronić [B]Bardzooo[/B]!!![/QUOTE]

No właśnie! Witaj Patrycja:-) jej słowom możecie wierzyć, bo zna się na psach jak mało kto i jest z Rufusem w tej chwili prawie ciągle.

A tak przy okazji... poszukujemy dużej klatki dla Rufusa, w której mógłby posiedzieć w krókim czasie, w którym żadnego człowieka nie ma w domu, a są inne chodzące luzem psy. Ta, w której Rufus mieszka obecnie jest potrzebna dla innego psiaka do szkolenia. Ja przerzucam strony internetowe szukając niedrogiej, ale sporej klatki. Wiem, że dla Amigo ktoś kupowal klatkę w Kartowicach i nie była bardzo droga... Gusiu, to pewnie pytanie do Ciebie, czy wiesz, czy można tam kupić klatkę z wysyłką do ...Rufusa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']No właśnie! Witaj Patrycja:-) jej słowom możecie wierzyć, bo zna się na psach jak mało kto i jest z Rufusem w tej chwili prawie ciągle.

A tak przy okazji... poszukujemy dużej klatki dla Rufusa, w której mógłby posiedzieć w krókim czasie, w którym żadnego człowieka nie ma w domu, a są inne chodzące luzem psy. Ta, w której Rufus mieszka obecnie jest potrzebna dla innego psiaka do szkolenia. Ja przerzucam strony internetowe szukając niedrogiej, ale sporej klatki. Wiem, że dla Amigo ktoś kupowal klatkę w Kartowicach i nie była bardzo droga... Gusiu, to pewnie pytanie do Ciebie, czy wiesz, czy można tam kupić klatkę z wysyłką do ...Rufusa?[/QUOTE]

Hej dziewczyny!!

O matko, bardzo Was przepraszam - mam tyle maili do napisania, że nie wiem od którego zacząć. Następnym razem na pewno nie wystawię tylu rzeczy naraz ;). Mam nadzieję, że do czwartu się z tym wszystkim uporam!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Gusiu, to pewnie pytanie do Ciebie, czy wiesz, czy można tam kupić klatkę z wysyłką do ...Rufusa?[/QUOTE]


Klatka dla Amigo kupowana była w Bytomiu i kosztowała 239 zł - jest naprawdę duża.
Znalazłam ją na allegro, zaraz poszukam i postaram się wstawić link.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Dzięki niezawodna Gusiu:-) Na allegro byłoby najlepiej, bo od razu można opłacić transport.[/QUOTE]
Z wysylka....
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=navy][FONT=Arial][URL]http://www.karusek.com.pl/poradnik/kennelklatka.html[/URL]
[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=navy][FONT=Arial][URL]http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=97&page=1[/URL]
Witajcie !:)Napisalam Ewa maila do Ciebie.....:)
[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Z wysylka....
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=navy][FONT=Arial][URL]http://www.karusek.com.pl/poradnik/kennelklatka.html[/URL]
[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=navy][FONT=Arial][URL]http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=97&page=1[/URL]
Witajcie !:)Napisalam Ewa maila do Ciebie.....:)
[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Teraz trzeba by było zapytać Pati jakie wymiary ma mieć ta klatka!! Zapłaciłoby się za dostawę i przywieźli by jej pod sam domek. Nie wiem kurcze tylko co z tą karmą... nie wybiera się ktoś może w nadchodzących dniach do Sochaczewa??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaGucio']Teraz trzeba by było zapytać Pati jakie wymiary ma mieć ta klatka!! Zapłaciłoby się za dostawę i przywieźli by jej pod sam domek. Nie wiem kurcze tylko co z tą karmą... nie wybiera się ktoś może w nadchodzących dniach do Sochaczewa??[/QUOTE]
No wlasnie do 'Karuska' trzeba zadzwonic i zapytac jekie maja najwieksze klatki, bardzo wazny jest rozmiar i koniecznie miska do srodka taka najtansza zawieszana ,zeby Rufus jej nie przewracal i nie moczyl poslania.
w Karusku mam jakas niewielka znizke chyba 3% ale zawsze....trzeba to dogadac:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia0106']Tu znalazłam tanią i dużą klatkę

[url]http://allegro.pl/item935033576_klatka_kennel_dla_duzego_psa_uzywana_bcm.html[/url]

[url]http://allegro.pl/item923473138_klatka_dla_psa_czarna_polecamy_93x57x62cm.html[/url][/QUOTE]

Gusiu, w grę wchodziłaby pewnie ta druga, bo pierwsza nie osiągnęła ceny minimalnej i trudno powiedzieć ile będzie kosztowac na koniec. Wysyłam wszystko Patrycji i poczekamy, co powie.
DZIĘKUJĘ!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaGucio']No tak, ta jest naprawdę duża, ale używa, już jest 200zł i tylko do odbioru w W-wie! Pati musi się wypowiedzieć w tej sprawie![/QUOTE]

Używana 2 tygodnie, w Warszawie odbiorę i najwyżej wyślę razem z karmą. A jak już nic sie nieznajdzie, to ruszę sama. Myślę, że wtedy wybierzesz się ze mną Aniu do swojego ulubieńca:-) Jeśli jednak wysyłka zmieści się w 70 zł, to będzie taniej, niż za benzynę, bo mój samochód pali jak smok...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Używana 2 tygodnie, w Warszawie odbiorę i najwyżej wyślę razem z karmą. A jak już nic sie nieznajdzie, to ruszę sama. Myślę, że wtedy wybierzesz się ze mną Aniu do swojego ulubieńca:-) Jeśli jednak wysyłka zmieści się w 70 zł, to będzie taniej, niż za benzynę, bo mój samochód pali jak smok...[/QUOTE]

Zrobicie jak uważacie ... Chciałabym pojechać do Rufusa i to bardzo, ale jedyny wolny weekend jaki teraz będę miała to 13-14 marca - teraz będę ciągnąć 2 kierunki równolegle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']No właśnie! Witaj Patrycja:-) jej słowom możecie wierzyć, bo zna się na psach jak mało kto i jest z Rufusem w tej chwili prawie ciągle.

A tak przy okazji... poszukujemy dużej klatki dla Rufusa, w której mógłby posiedzieć w krókim czasie, w którym żadnego człowieka nie ma w domu, a są inne chodzące luzem psy. Ta, w której Rufus mieszka obecnie jest potrzebna dla innego psiaka do szkolenia. Ja przerzucam strony internetowe szukając niedrogiej, ale sporej klatki. Wiem, że dla Amigo ktoś kupowal klatkę w Kartowicach i nie była bardzo droga... Gusiu, to pewnie pytanie do Ciebie, czy wiesz, czy można tam kupić klatkę z wysyłką do ...Rufusa?[/QUOTE]

1. tu sa klatki -ponoc w dobrych cenach - [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/32926[/URL]

2. mozna sprobowac na watku bazarkowym oglosic - ze potrzebujemy uzywanej klatki -

3. napisalam w sprawie klatki do Nemko -bo wczoraj szukalismy klatki - dla Sopla - ale znalazl sie wlasciciel - a wiem, ze ktos sie odezwal - pytanie tylko, czy jest to rozmiar dla duzego psa... jak tylko otrzymam odpowiedz - dam znac.

edit - niestety to byla klatka dla malucha :(

pozostaje bazarek - moze tez na forum molosow mozna zapytac o klatke...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Przepraszam ale to powinna byc tzw. klatka domowa a nie transportowa, musi wytrzymac kilka godzin dziennie pobytu psa w srodku:)[/QUOTE]
no tak... nie ten link - dzieki :) z rozpedu weszlam w ulubione --- folder pies - i tak sobie bez pomyslunku skopiowalam link :)

[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/pokojowe/98009[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...