Jump to content
Dogomania

Pudel - Grooming


IraKa

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maszynka do strzyżenia Moser Rex - to najlepszy zakup ostatniego roku;)
w końcy Belcia zawsze ma łysą mordkę :loveu: co 10 dni jej podstrzygam i w końcu nie razi mnie widok "tygodniowego zarostu":lol:

No i ściachałam Belkę o połowę:roll: o wiele mniej roboty:eviltong: a do maja 2009 odrośnie

tyle że mi tylne nogi nie wyszły:cool1: no nic spróbuję następnym razem

Link to comment
Share on other sites

Ty tez nie lubisz owlosionego ryja?

JA tez. Wiec Kim jest mordowana dosc czesto.

A teraz pytanie o olejki.

Kimulcowa ma wlos jak drut (co dzien kapiele wodno-piaskowe robia swoje), czy nie powinnam jej czyms nawilzac/natluszczac zeby nie byl taki szorstki, matowy?
Jesli tak to poprosze jakies namiary na specyfik do tego celu.

Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Halo, ponawiam pytanie......

Plus pragne sie jeszcze pochwalic, ze zrobilam jej nogi.

Pierwszy raz nozyczkami i pierwszy raz mi jakos nawet ladnie wyszlo :-o:-o:-o

Zdjecia nie wstawie, bo zrobilam jej tylko nogi, bez stopek i calej reszty.
Na nic wiecej nie starczylo mi czasu, bo jak tylko biore sie za psy to moje dzieci maja calkiem odmienne zapotrzebowania.....:mad:
W zwiazku z tym Pudel robiona jest zawsze na raty.....

Za jakis tydzien mam zamiar ja cala wykapac, wtedy dostrzyge jej pysk i zrobie zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Śnieżynka']to odzywka z lanolina :D albo nawet troche samej lanoliny po kąpieli :D powinno pomóc do nawilżenia sierści :)[/quote]
Ja dodaje po kąpieli :cool3:
lanolinę (tylko kilkanaście kropli nie więcej) i super rich

[QUOTE] [B]Bura[/B]

A próbował ktoś kosmetyków Dr Lucy dla pudla?? [/QUOTE]
Kąpałam teraz białego pudelka :cool3: i ładnie sie wykąpał

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='leepa']Słyszałam, że aby pudel miał fryzurę wystawową trzeba go od szczeniaczka w ten sposób strzyc, że inaczej się tego zrobić nie da. Mógłby mi to ktoś bardziej objaśnić? Dlaczego?

Z góry dziękuję ;][/quote]
Wydaje mi sie, ze tu chodzi tylko o to, zeby hodowac jak najdluzszy wlos w pewnych partiach (uszy czy kark), ale to tak na moj babski rozum tylko.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam znajomego, który ma "pudla toya".
Nie ma on rodowodu, także nie będą go strzyc pod wystawy.
Jest to 3-4 letnia, biała dziewczynka, Dixi.
Zaoferowałam jemu strzyżenie psiaka przeze mnie.
Zastanawiam się tylko, czy zwykłe nożyczki i degażówki wystarczą, żeby ostrzyc prawidłowo pudla? Takim sprzętem będę tylko dysponować (mam golden retrievera, którego strzyże się tylko za pomocą takiego sprzętu).
Jak w ogóle strzyże się pudle, żeby wyglądały korzystnie?

Z góry dzięki, za jakąkolwiek odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Strzyżenie pudli to wyższa szkoła jazdy,tym sprzętem którym dysponujesz to pudla
nie ostrzyżesz.Żeby wyglądał korzystnie to trzeba mieć spore doświadczenie oraz
dobre nożyczki,maszynke do strzyżenia,szczotke,grzebień,suszarke i szampon do kąpieli.

Link to comment
Share on other sites

Natali@ - problem wyjdzie przy pyszczku, brzuszku , nasadzie ogonka i stopkach - te partie żeby wyglądały naturalnie i dobrze strzyże się maszynką o ostrzach 1-2 mm, nożyczkami robią się schodki, poza tym jest ryzyko że psa zatniesz. Musiałabyś mieć nożyczki które są na tyle ostre że tną sierść a na tyle tępe że nie przetną skóry. Cięcie pyszczka nożyczkami tez jest ryzykowne jeżeli pies jest niespokojny ... Trzeba uważać żeby nie szarpnął się i nie uderzył okiem w nożyczki.
Ewentualnie zostawiasz pyszczek tylko zdegażowany w stylu a la bichon.
Resztę tnie się po uprzednim rozczesaniu, wykąpaniu i wysuszeniu nożyczkami. Strzyżenie "przed" kąpaniem (można ewentualnie podstrzyc z pierwszego , wykąpać i dopiero strzyc ) oraz bez rozczesywania przed i w trakcie strzyżenia niestety daje efekt dziur i wystających kłaków w kilka dni po strzyżeniu.

Najbardziej popoularna fryzurka to federał, wygolone pyszczek, stopki, brzuszek, nogi przednie formowane w proste szerokie ale proporcjonalne co całości słupy (nie wolno zwężać na dole - wygląda to strasznie ... ) a tylne tak aby na dole w okolicy kątowania było dużo więcej niż na górze w okolicy uda (patrząc od tyłu nogi tylne to trapez leżący na szerszym boku). Tułów wbrew pozorom nie tnie się "na równo" ;) trzeba wyczuć aby szczególnie arachicznym zwierzakom (a takim może być ta toy-pudlica) i grubaskom nie podkreślić mankamentów. Najwięcej zostawia sie na klatce piersiowej, najkrócej słabizny i tylna część tułowia.

Link to comment
Share on other sites

Załamałam się :placz: od 2 tygodni czekałam na wizyte u psiego fryzjera, i dziś babka dzwoni do mnie że niestety wyjeżdza i nas nie przyjmie w poniedziałek. W pon mamy przyjęcie urodzinowe i chciałam żeby Lana jakoś porządnie wyglądała, to by była nasza pierwsza wizyta u fryzjera. Wcześniej sama ją ścinałam - efekt: tragedia, same schodki wychodziły.
Teraz w akcie desperacji pożyczam maszynke mosera (czy jakoś tak, ponoć dobra), ale co z tego jak nie wiem jak sie za to zabrać :placz:
A już takie plany miałam: Lana kończy roczek, przyjęcie, prezenciki, i Lana ładnie ścięta. :placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Załamałam się :placz: od 2 tygodni czekałam na wizyte u psiego fryzjera, i dziś babka dzwoni do mnie że niestety wyjeżdza i nas nie przyjmie w poniedziałek. W pon mamy przyjęcie urodzinowe i chciałam żeby Lana jakoś porządnie wyglądała, to by była nasza pierwsza wizyta u fryzjera. Wcześniej sama ją ścinałam - efekt: tragedia, same schodki wychodziły.
Teraz w akcie desperacji pożyczam maszynke mosera (czy jakoś tak, ponoć dobra), ale co z tego jak nie wiem jak sie za to zabrać :placz:
A już takie plany miałam: Lana kończy roczek, przyjęcie, prezenciki, i Lana ładnie ścięta. :placz::placz:[/quote]

A skąd jesteś ?? może jest jakiś inny fryzjer u Ciebie...

Link to comment
Share on other sites

Jestem z Bydgoszczy.
Jest kilku fryzjerów, do dwóch już dzwoniłam, w jednym powiedzieli że nie ma szans żeby nas przyjęli tak sobie z dnia na dzień, a w drugim pani powiedziała szczerze że nie ma doświadczenia z pudlami. Dlatego wątpię że w poniedziałek uda nam się iść do fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...