Jump to content
Dogomania

Polska Federacja Kynologiczna


Azawakh

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karmi, "na prawie" oznacza, że sąd w Hiszpanii rejestrujący nowe stowarzyszenie kynologiczne nie doszukał się zastrzeżeń i je zarejestrował do czego miał całkowite prawo. Skrót F.C.I. mimo, że subtelnie to jednak się różni od FCi i jednak co innego oznacza to po pierwsze a po drugie nikt nie mówi tu o nakazie jakiejkolwiek współpracy a o poszanowaniu wzajemnym co nie jest tym samym czym jest współpraca. Jakoś ZkwP nie przejawia poszanowania wobec innych stowarzyszeń kynologicznych poza tymi zrzeszonymi w w FCI co nie jest ani dobrym obyczajem ani niczym miłym a świadczy to tylko o zaściankowości i dbaniu tylko o własne interesy anie całej kynologii jako całości. I farsą jest to co robi właśnie FCi i jej ZkwP bo Włosi się już na nich wypieli i wyraźnie zaznaczyli w oświadczeniu do FCi, że ich sędziowie nie będą oceniać tylko i wyłącznie na wystawach FCI i ich organizacji członkowskiej ale również na innych imprezach i wystawach organizowanych przez stowarzyszenia niezależne od FCI za co bardzo cenię Włochów i bije im głośne brawo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Ja sie tak zastanawiam w jaki sposob beda przyjmowac czlonkow, jak beda weryfikowac czy konkretna osoba nie zostala np. usunieta z ZKwP lub PKPR za falszowanie dokumentow hodowlanych? Czy wogole beda to sprawdzac?[/QUOTE]

o i tu jest bardzo sensowna wypowiedz, mianowicie w dobie kilku stowarzyszen kynologicznych przydalaby sie wspolpraca chocby z tego wzgledu, czyli stworzenie baz nieuczciwych hodowcow usunietych dyscyplinarnie z szeregow tych organizacji, co ograniczyloby mozliwosc przejscia ich do innej organizacji, Niestety na dzien dzisiejszy jest to trudne do zweryfikowania, a nawet w obrebie samego ZK zdarzaja sie sytuacje ze z jednego oddzialu wyrzuca to przejde do innego,, wiec taka baza by sie przydala, i choc w tym wzgledzie wspolpraca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']gero ale ZkwP pewien swojej niezawisłości i wspaniałości czyli buty nigdy w życiu na to nie pójdzie...[/QUOTE]
Należałoby jeszcze rozważyc czy druga strona na to ,,pójdzie". :razz: Czy PKPR zrezygnuje z przyjmowania w swoje szeregi członków ZK, którzy zostali usunięci dyscyplinarnie? Czy takie hodowle ,,po przekrętach" są ,,pod specjalnym nadzorem"? Czy, o ile proceder się powtarza, PKPR wyciąga w stosunku do nich konsekwencje? To pytania retoryczne. Nie musisz odpowiadac. Przykłady dostępne w necie. Również na tym forum. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi, "na prawie" oznacza, że sąd w Hiszpanii rejestrujący nowe stowarzyszenie kynologiczne nie doszukał się zastrzeżeń i je zarejestrował do czego miał całkowite prawo. Skrót F.C.I. mimo, że subtelnie to jednak się różni od FCi i jednak co innego oznacza to po pierwsze a po drugie nikt nie mówi tu o nakazie jakiejkolwiek współpracy a o poszanowaniu wzajemnym co nie jest tym samym czym jest współpraca. Jakoś ZkwP nie przejawia poszanowania wobec innych stowarzyszeń kynologicznych poza tymi zrzeszonymi w w FCI co nie jest ani dobrym obyczajem ani niczym miłym a świadczy to tylko o zaściankowości i dbaniu tylko o własne interesy anie całej kynologii jako całości. I farsą jest to co robi właśnie FCi i jej ZkwP bo Włosi się już na nich wypieli i wyraźnie zaznaczyli w oświadczeniu do FCi, że ich sędziowie nie będą oceniać tylko i wyłącznie na wystawach FCI i ich organizacji członkowskiej ale również na innych imprezach i wystawach organizowanych przez stowarzyszenia niezależne od FCI za co bardzo cenię Włochów i bije im głośne brawo![/QUOTE]
Czytając Twoje posty mam wrażenie, że chcesz byc ,,bardziej papieski niż sam papież".
Zacytuję wypowiedź z forum PKPR
[I]Azawakh, wiesz doskonale, że bawiłem się (tak to mogę nazwać) wysyłanie pism itp, ale to nie da żadnych efektów. Wiesz, że dostałem odpowiedź, w której było zamieszczone stwierdzenie, iż cały statut jest zgodny z prawem gdyż został zatwierdzony przez sąd i zmienić go może tylko ZG ZKwP. Ty możesz tylko złożyć pozew do sądu, że wobec ciebie został złamany przepis statutu - i tu droga się kończy[/I]. [url]http://luckydog.home.pl/viewtopic.php?p=741&sid=976ae438a1d618788b235cf3a7a69e94[/url]
Jak widac władze PKPR zrozumiały, ze nie tędy droga i... szukają rozwiązania w przepisach Unii Europejskiej. To też zły wybór. Świadczy o tym odpowiedź z Brukseli na skargę, której autorką była (znana z artykułu w Kynologii 3/09 pt,,Zmiany dla miłośników psów w Europie":razz:) p. Maria Eugenia Ribelles Ferrer. Skarga dotyczyła ,,niecnych" praktyk FCI i powoływano się w niej na dyrektywę 91/174.
Odpowiedź zapewne znasz...:cool3:
ps. Myśle więc , że nie powinieneś się zamartwiac nieobecnością na Cyno 2010. Wykład:
[COLOR=Black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Maria Eugenia Ribelles Ferrer “Nieuczciwa konkurencja między stowarzyszeniami kynologicznymi a przestrzeganie norm Unii Europejskiej”[/SIZE][/FONT][/COLOR] prawnej rewolucji w kynologii światowej raczej nie wywoła. ;)

Link to comment
Share on other sites

Karmi jeśli możesz to zamieść tą odpowiedź na forum. Jestem ciekam co tam odpisali? Z drugiej strony jeśli na prawie jest FCI to rozumując w ten sposób to i F.C.I. jest na takim samym pawie i też nie można się go czepiać bo tak samo sąd musiał go uznać i zarejestrować. Co do samego wykladu to sie dopiero okarze co było mówione a może już ktoś na nim był i mógłby go streścić na forum?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Należałoby jeszcze rozważyc czy druga strona na to ,,pójdzie". :razz: Czy PKPR zrezygnuje z przyjmowania w swoje szeregi członków ZK, którzy zostali usunięci dyscyplinarnie? Czy takie hodowle ,,po przekrętach" są ,,pod specjalnym nadzorem"? Czy, o ile proceder się powtarza, PKPR wyciąga w stosunku do nich konsekwencje? To pytania retoryczne. Nie musisz odpowiadac. Przykłady dostępne w necie. Również na tym forum. :shake:[/QUOTE]

Karmi a ten proceder nie występuje w ZK?? Proceder łamania wszelkich norm etyki hodowli psów rasowych?

Czy hodowcy którzy kręcą bajeczny interes są karani przez wykluczanie z tej organizacji?

Kilka lat temu kupiłem psa bez papierów... z renomowanej hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym...
Poinformowałem o tym fakcie odpowiedni oddział który z zachwytem poinformował mnie ze ta hodowla jest zarejestrowana i prowadzi bardzo dobra renomowaną hodowle psów rasowych...na moje pytanie dlaczego został mi sprzedany pies bez dokumentów....entuzjazm ucichł... W zeszłym roku moi znajomi również zakupili psa... jak sie okazało od tej samej pani, również bez dokumentów, z pięknym tatuażem w uchu, tyle że nr tatuażu był z innego oddziału Związku Kynologicznego, wiec mysle ze interes sie kręci w tej hodowli...i pomimo moich argumentów hodowla cieszy się ogromnym zainteresowaniem, i bardzo hołbiona przez swój Związek...i zapewniam Cie nie ma "specjalnego nadzoru" tej hodowli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']To są tylko słowa . Twarde , ale tylko słowa . Potwierdzisz to bliższymi danymi , co to za hodowla , nazwa ? Nie ma innego sposobu żeby ten proceder wytępić ...[/QUOTE]

Myślisz ze ujawnianie nazwisk i nazw hodowli jest sposobem? Zapewniam Cię że nie...
Jedynym znanym mi skutecznym sposobem, to nie pisanie na forum rzeczy istotnych bądź też absurdalnych, obsmarowywanie ogranizacji która lepsza która gorsza.... Wystarczy rozejrzeć się w koło i zacząć działać...nie czekać na ruch danego stowarzyszenia... Tym sposobem osobiście udało mi się oderwać ogniwo (pewnie jedno z wielu) ale skutecznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='happy32'][U]Myślisz ze ujawnianie nazwisk i nazw hodowli jest sposobem? [/U]Zapewniam Cię że nie...

[U]Jedynym znanym mi skutecznym sposobem, to nie pisanie na forum rzeczy istotnych bądź też absurdalnych[/U], obsmarowywanie ogranizacji która lepsza która gorsza.... Wystarczy rozejrzeć się w koło i zacząć działać...nie czekać na ruch danego stowarzyszenia... Tym sposobem osobiście udało mi się oderwać ogniwo (pewnie jedno z wielu) ale skutecznie...[/QUOTE]
Tak właśnie myślę , bo tylko FAKTY się liczą , nie MITY . Co mi po takich informacjach które dajesz , „wiem ale nie powiem” . To jest wypisz wymaluj stanowisko PiS i Prezesa Kaczyńskiego , wielokrotnie wypowiadane . Co z niego wynika ? Nic !
[B]Ja chcę wiedzieć , wiedzieć , a nie wierzyć . Czujesz różnicę ? [/B]

Piszesz tak : „Jedynym znanym mi skutecznym sposobem, to [B]nie pisanie[/B] na forum [B]rzeczy istotnych bądź też absurdalnych[/B], obsmarowywanie organizacji „

Poszukaj logiki w tym jedynym , znanym Ci sposobie .
I ja mam Ci wierzyć ?
hahaha

Link to comment
Share on other sites

Ja popieram tabalugę1 i tak samo uważam, że należy wyciągać na światło dzienne wszystkie brudy i pokazywać je światu, żeby ktoś nieuczciwy wyciągnął wnioski i poprawił swoje działanie albo, żeby uchronić innych ludzi przed negatywnym działaniem kogoś nieuczciwego i dla mnie to jest właśnie logiczne. I jeszcze jedno, żeby nie siać plotek należałoby jeszcze podpierać się dowodami, aby nie być gołosłownym jak czek bez pokrycia.

Link to comment
Share on other sites

PFK idzie w dobrym kierunku F. C. I. ma o wiele lepszy statut niż FCI, tutaj mam cytat ze strony PFK:

"Federación Canina Internacional – perros de pura raza
F.C.I. to stowarzyszenie zrzeszające organizacje kynologiczne z całego świata. Głównymi celami działalności F.C.I. jest wspieranie i rozwój kynologii, promocja działalności krajowych organizacji kynologicznych, prowadzenie ksiąg rodowodowych oraz hodowlanych, edukacja i szkolenie, propagowanie właściwego stosunku do zwierząt, przy jednoczesnym poszanowaniu dyrektyw Unii Europejskiej oraz wewnętrznych przepisów poszczególnych państw. Federación Canina Internacional w kodeksie etyki jednoznacznie sprzeciwia się wszelkim praktykom monopolistycznym. Organizacje członkowskie wstępując do F.C.I. zobowiązują się nie dyskryminować innych rodowodów, a swoją działalność mają opierać na uczciwości i wzajemnym szacunku. Więcej informacji o działalności tej organizacji znajdziecie na stronie [URL="http://www.webfci.org/"]www.webfci.org[/URL]. "


Brawo :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']PFK idzie w dobrym kierunku F. C. I. ma o wiele lepszy statut niż FCI, t

Brawo :multi:[/QUOTE]
Założenia słuszne ale dla mnie istotne jest jak w praktyce przebiega ich realizacja.
Członek F.C.I, nasz krajowy PKPR ma w statucie piękny zapis o ochronie zwierząt. Według statutu celem Klubu jest m.in ,,propagowanie właściwego stosunku ludzi do zwierząt". Pytałam już kiedyś w jaki sposób PKPR realizuje ten cel.
Odpowiedzi nie otrzymałam. Zaryzykuję więc stwierdzenie, że to jedynie puste hasło. Podam przykład: kopiowanie uszu i ogonów u psów. Czy tolerowanie tego procederu jest ,,propagowaniem właściwego stosunku do zwierząt"?

Link to comment
Share on other sites

Karmi poruszałem kilkakrotnie temat kopiowanie uszu i ogonków w PKPR i usłyszałem odpowiedź jednoznaczna, że jeśli krajowe prawo zabrania tego procederu to PKPR je przestrzega i też tego nie popiera. A do F.C.I. należy jeszcze Polska Federacja Kynologiczna i nie zapominaj o tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi poruszałem kilkakrotnie temat kopiowanie uszu i ogonków w PKPR i usłyszałem odpowiedź jednoznaczna, że jeśli krajowe prawo zabrania tego procederu to PKPR je przestrzega i[B] też tego nie popiera.[/B] A do F.C.I. należy jeszcze Polska Federacja Kynologiczna i nie zapominaj o tym.[/QUOTE]
Zacytuję wypowiedź z forum PKPR
[url]http://luckydog.home.pl/viewtopic.php?t=262[/url]
[I][U]Wysłany: 2009-01-23, 13:04[/U]
[B][URL="http://luckydog.home.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=5"]marzena[/URL][/B] [IMG]http://luckydog.home.pl/templates/subSilver/images/icon_minigender_female.gif[/IMG]
[/I] [I]Moderator[/I]
[I]Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 5097
Skąd: Kielce[/I][I]
Ja już zgłaszałam adminowi, aby rozważyć tę kwestię na Walnym Zebraniu, a przede wszystkim podjąć KONKRETNE działania.
Podobnie uczyniłam w roku ubiegłym.
Bo uważam, że [B]być przeciwnym a przeciwdziałać to dwie zupełnie różne sprawy[/B].[/I]
(...)
[I]To może na początek chociaż na stronie internetowej Klubu, w widocznym miejscu, przypomnieć o zakazie kopiowania, przywołać stosowne przepisy i zaznaczyć wyraźnie, że Klub jest przeciwny takim praktykom w związku z obowiązującymi regulacjami prawnymi.
Może sędziowie mogliby choćby pouczać właścicieli skopiowanych psów na wystawach?
Może wysłać pouczenie do hodowców hodujących rasy tradycyjnie cięte?
Na początek.
Klub jest wciąż w fazie rozwoju. Można zrobić wiele, aby w jego szeregach było jak najmniej takich przypadków.
W statucie Klubu jest punkt mówiący, że celem Klubu jest, między innymi, propagowanie właściwego stosunku ludzi do zwierząt. Myślę, że kwestia kopiowania - informowanie o zakazie, pouczanie o właściwym i zgodnym z przepisami prawa postępowaniu mieści się w tym pojęciu.[/I]

Minął rok i....??? Czy PKPR zajął jakieś stanowisko odnośnie kopiowania? Czy oficjalnie poinformował swoich członków, że nie popiera tego procederu? Czy zrobił cokolwiek w tej sprawie?!
NIE! PKPR jak ,,nie popierał" tak ,,nie popiera"....Udając, że nie problemu.... :shake:
Metoda strusia....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']A ZKwP co zrobił w tej kwestii? Jak tną tam uszy i ogony tak tną a na dodatek są na ich wystawach psy wystawiane co np w Niemczech by nie przeszło.[/QUOTE]
Czyżby ZKWP był dla PKPRu wzorem do naśladowania? :razz:
Czyżby w wystawach PKPRu nie uczystniczyły psy kopiowane?
Odpowiadając na pytanie...
ZKWP zrobił dokładnie tyle samo co PKPR czyli nic! Nie dziwi mnie to. Cytując Twoje wypowiedzi na różnych forach ZK to ostatnia opoka komunizmu, beton, patologia, terror...
Natomiast PKPR to nowoczesna organizacja. Potwórzę jeszcze raz: organizacja statutowo propagująca ,,odpowiedni stosunek do zwierząt". Na przykładzie kopiowania widac, że to pusta deklaracja nie mająca
odzwierciedlenia w działaności Klubu. :shake:

KrzysiekM o PFK też porozmawiamy ;)Porozmawiamy jak zobaczę ich regulamin wystaw. Mam nadzieję, że to stowarzyszenie zauważy problem kopiowania. Mają byc szanse pierwszą organizacją kynologiczną otwarcie zabraniająca tego procederu. PKPR swoją sznse przegapił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
[B]Czyżby w wystawach PKPRu nie uczystniczyły psy kopiowane?[/B]
Odpowiadając na pytanie...
[B]ZKWP zrobił dokładnie tyle samo co PKPR czyli nic[/B]! Nie dziwi mnie to. Cytując Twoje wypowiedzi na różnych forach ZK to ostatnia opoka komunizmu, beton, patologia, terror...

[B]PKPR to nowoczesna organizacja. Potwórzę jeszcze raz: organizacja statutowo propagująca ,,odpowiedni stosunek do zwierząt". Na przykładzie kopiowania widac, że to pusta deklaracja nie mająca
odzwierciedlenia w działaności Klubu.[/B] :shake:

[/QUOTE]
Zgadzam się w stu procentach .
Tu i tu ta sama obłuda , hipokryzja i chciwość . Azawakh , Ty zdejmij różowe okulary .
Szyszki w obu organizacjach zwierzaki mają w du... , liczy się tylko kasa , a hodowcy to tchórze , może i chcieliby ale bez kosztów . I tyle ! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...