Jump to content
Dogomania

Polska Federacja Kynologiczna


Azawakh

Recommended Posts

Ja, niestety, nie jestem podatna na reklamy, ani na hipnozę. Znam też niejedną firmę która otwierała podwoje z orkiestrą...i wcale jej to nie pomogło. W tym wszystkim najważniejsze jest to, żeby bez względu na otoczkę, "robić swoje". "Dobre" będzie zawsze "dobre" bez względu na reklamę...A na reklamę nabiorą się ci, którzy na reklamowany temat nie mają własnego zdania.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

UTAAP dzięki za zamieszczenie tego okólnika. Nie miałbym nic przeciw gdyby ZkwP wysyłał swoich ludzi celem przeszpiegów aby potem opowiadali jak było i co była n a konferencji. Może wtedy doszliby do wniosku, że ich działania wcale nie zmierzają ku propagowaniu nowoczesnej kynologii i dobra dla zwierząt, do których bez wątpienia zalicza się pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']...A na reklamę nabiorą się ci, którzy na reklamowany temat nie mają własnego zdania.[/QUOTE]
heh na pewno nie nabiorą się na koszt uczestnictwa:
dla członków PKPR 150 zł z kolacją 250 zł
dla członków innych organizacji 300zł [url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/742/742481rubaj90658.gif[/img][/url]

tu się PKPR nie popisał

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=2][COLOR=#000080]PROGRAM[/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#000080]s[FONT=Times New Roman][SIZE=3]obota 30.01.2010 [/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080]9.00-9.30 - Powitanie gości i otwarcie konferencji, przedstawienie uczestników
[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][SIZE=3]9.30-11.00 – [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Maria Eugenia Ribelles Ferrer “Nieuczciwa konkurencja między stowarzyszeniami kynologicznymi a przestrzeganie norm Unii Europejskiej”
11.00-11.15 – przerwa kawowa
[/SIZE][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080]11.15 – 12.00 "Prawo a hodowla psów rasowych w Polsce"
12.00 -13.30 – „Pies szczęśliwy = pies bezpieczny” Joanna Kosińska
13.30 -14.30 - lunch
[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][SIZE=3]15.00 – 18.00- Jose Antonio Pineda "Problemy agresji u psów "
[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]19.00 – uroczysta kolacja [/SIZE][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080] [/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080]niedziela 31.01.2010 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]
[COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]9.30-11.00 Małgorzata Kizerwetter „Zastosowanie fizjoterapii u psów”
[/SIZE][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080]11.00-11.15 przerwa kawowa
[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][SIZE=3]11.15-12.30 [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Marcin Wierzba „Wychowanie psa na dobrego mieszkańca miasta według Metody Naturalnej”
[/SIZE][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080]12.30 – 13.30 – lunch
13.30-15.00 Dominika Gulda „Co tam w genach piszczy-czyli słów kilka o psim genomie”
[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][SIZE=3]15.00 – zakończenie konferencji[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']dla członków PKPR 150 zł z kolacją 250 zł
dla członków innych organizacji 300zł [URL="http://www.glitter-graphics.com"][/URL]

tu się PKPR nie popisał[/QUOTE]
PKPR od zawsze miał preferencyjne ceny dla swoich członków, którzy opłacają składki. Opłaty za wystawy, przeglądy, certyfikaty są dla nich niższe. Żadna nowość.

Link to comment
Share on other sites

g@@laxy UTAAP mnie najbardziej ciekawi wykłady: [COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Maria Eugenia Ribelles Ferrer “Nieuczciwa konkurencja między stowarzyszeniami kynologicznymi a przestrzeganie norm Unii Europejskiej”[/SIZE][/FONT][/COLOR]oraz [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000080] "Prawo a hodowla psów rasowych w Polsce". [/COLOR][/SIZE][/FONT]Jakbym w tym momencie dysponował gotówką (przynajmniej 500 zł bo trzeba liczyć dojazd choćby w sobotę bez niedzieli) to z pewnością wziąłbym w tym udział bo wydaje mi się, że te wykłady mogą coś zmienić w naszym kynologicznym zamordycznym świecie i może dzięki nim ktoś pójdzie wreszcie po rozum do głowy i poda ZkwP do sądu o nielegalne praktyki monopolistyczne. Być mozę te wykłady to klucz do sprawy i bardzo ważny głos w debacie.

Link to comment
Share on other sites

Może tu obecni członkowie PKPR , uzupełnią tę informację ? Poproszę , jeśli można .

edit
Mam dwa pomysły :

1. materiały z konferencji , głównie wykłady , warto wydać , aby upowszechnić , w formie skryptu , albo nagrania na DVD,
2. warto zaprosić przedstawicieli sejmowego zespołu przyjaciół zwierząt , np. posłankę Joanne Muche.

ps. za te fajne dwa pomysły , można mnie zaprosić na konferencję , jako gościa , bez opłaty... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, kto będzie referował ten drugi temat. Ale jeśli sie dowiem, to napiszę tutaj.
[quote name='g@l@xy']dla członków PKPR 150 zł z kolacją 250 zł
dla członków innych organizacji 300zł
tu się PKPR nie popisał[/QUOTE]
To jest cena z noclegiem. Bez noclegu udział w konferencji kosztuje 80 zł, tylko trzeba potwierdzić przyjazd.

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję zaprosić posła PO Pawła Suskiego, który nie dość, że jest członkiem lobby pro zwierzęcego to jeszcze jest hodowcą sznaucerów i ich wystawcą. Być może pan poseł byłby zainteresowany tematem i zostałby uczestnikiem tej konferencji.

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji można zapytać rzeczonego posła Pawła Suskiego dlaczego pięć jego psów ma urżnięte uszy i ogony . Dlaczego latał po ringach i lobbował za kopiowaniem ? Niby poseł , a czytać nie umie ? Wzorca . Ustawy nie zna ? :mad:
Azawakh , Ty weź już odpuść sobie te rewelacyjne pomysły . Poseł Paweł Suski to jest farbowany lis . :angryy:
[URL="http://pawelsuski.pl/photo.php?http://www.pawelsuski.pl/cms_foto/sznaucer.jpg"]/photo.php?http://www.pawelsuski.pl/cms_foto/sznaucer.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz kilka takich psów , i tylko takich , tzn. obciętych , jeżeli od lat jeździsz po wystawach i pokazujesz je , jeżeli publicznie wypowiadasz się , że lubisz psy kopiowane czyli okaleczane , jeżeli do tego jesteś posłem i zapisałeś się do klubu przyjaciół zwierząt po to , aby działać na ich rzecz , to w mojej opinii , żaden z Ciebie kynolog , a jak najbardziej , jesteś klasycznym przykładem farbowanego lisa .

Link to comment
Share on other sites

tabaluga1 po pierwsze mam jeszcze jednego psa beaucerona, który ma niekopiowane uszy i prezentuje się świetnie. Po drugie mój niedoszły szczeniak beaucerona miał pochodzić po ojcu, który także ma nie kopiowane uszy i też miał mieć uszy niekopiowane. Po drugie doberman już do mnie dotarł z przyciętymi uszami i ogonkiem i nie miałem nic do powiedzenia czy mu coś obetną czy nie - zaakceptowałem go takim jakim jest łącznie z jego przypadłością jaką jest padaczką. Po czwarte nie jestem posłem i raczej nie zapowiada się, żebym był choć pomagam czasami przy kampaniach wyborczych moich znajomych ale to jedyny mój kontakt z "wielką" polityką. Po piąte nie popieram przycinania czegokolwiek psom i już nie popieranie działalności ZKwP jest działaniem na rzecz zwierzaków, do których zaliczają się również i psy. Więc jak widzisz, wyciągasz pochopne wnioski nazywając mnie farbowanym lisem. Przemyśl raz jeszcze zanim coś napiszesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']tabaluga1 po pierwsze mam jeszcze jednego psa beaucerona, który ma niekopiowane uszy i prezentuje się świetnie. Po drugie mój niedoszły szczeniak beaucerona miał pochodzić po ojcu, który także ma nie kopiowane uszy i też miał mieć uszy niekopiowane. Po drugie doberman już do mnie dotarł z przyciętymi uszami i ogonkiem i nie miałem nic do powiedzenia czy mu coś obetną czy nie - zaakceptowałem go takim jakim jest łącznie z jego przypadłością jaką jest padaczką. Po czwarte nie jestem posłem i raczej nie zapowiada się, żebym był choć pomagam czasami przy kampaniach wyborczych moich znajomych ale to jedyny mój kontakt z "wielką" polityką. Po piąte nie popieram przycinania czegokolwiek psom i już [B]nie popieranie działalności ZKwP jest działaniem na rzecz zwierzaków, do których zaliczają się również i psy[/B]. Więc jak widzisz, wyciągasz pochopne wnioski nazywając mnie farbowanym lisem. Przemyśl raz jeszcze zanim coś napiszesz.[/QUOTE]
Ciekawy wniosek. Nie popierasz ZK dla dobra zwierzaków. A co z innymi organizacjami kynologicznymi zrzeszającymi hodowców? Popierasz je? Dlaczego? Czyżby pozostałe organizacje wykazały się jakimiś szczególnymi zasługami w działaniu [B],[/B],na rzecz zwierzaków, do których zaliczają się również i psy?"
Ja tego jakoś nie zauważyłam... Może z wyjątkiem PKPRu. ;) ,,Hasło przewodnie" Cyno 2010:
,,[I][SIZE=2]Współpraca między organizacjami kynologicznymi jest jedyną drogą do nowoczesnej kynologii i poszanowania praw zwierząt''[/SIZE]
[/I]I wszystko jasne! Wystarczy, że ZK uzna rodowody PKPRu a.... prawa zwierząt będą w Polsce szanowane. Azawakh miej litośc...:lol:
Rozmawiacie o kopiowaniu. Członkowie PKPRu wielokrotnie zwracali uwagę na koniecznośc walki z tym procederem. Przypomnę stanowisko władz:
[I]Klub nie ma prawnej możliwości wprowadzenia sankcji za kopiowanie uszu. Nie może wymierzać kar na podstawie ustaw nadanym nam przez ustawodawcę. Tylko sądy powszechne mogą to robić. Klub stosuje się do przepisów ustawy, więc nie trzeba powtarzać przepisów z ustaw w osobnych regulaminach. Przez to nawet najmniejsza pomyłka w regulaminie może doprowadzić do powstania albo bubla albo podstaw do skarg na Klub, że tworzy własne prawo albo co lepsze kopiuje przepisy z ustaw.
[/I][url]http://luckydog.home.pl/viewtopic.php?t=262&postdays=0&postorder=asc&start=15[/url][I]
[/I]Daruję sobie komentowane tego...[I] :shake:
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Karmi, popieram inne organizacje kynologiczne nie tylko dlatego, ze uznają wzajemnie swoje rodowody ale dlatego, ze się szanują i dlatego, że panuje w nich wolność i swoboda wyboru oraz pluralizm kynologiczny i każdy w nich ma prawo przynależenia do innych organizacji kynologicznych czego przynależność do ZKwP zakazuje i uderza w swobody obywatelskie niby dla dobra zwierząt...

Link to comment
Share on other sites

Ludzie to chyba jakaś farsa!!!!
To żałosne podpisywać się pod FCI ( do którego należy ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE)
i mówić, że jest wielka różnica w nazwie F.C.I z kropeczkami
Mam nadzieję, że hodowcy zrzeszeni w ZK zaczną działać....!!!
Porażka z tym całym pkpr czy pfk
Ehhh...........................................!!!

Link to comment
Share on other sites

Ventora a ja pozwolę sobie myśleć inaczej. Sąd w Hiszpanii uznał F.C.I. jako niezależne i nowe stowarzyszenie to ma być ono odpowiednio traktowane. Dla Ciebie to farsa a dla członków F.C.I. jest to normalność i do tego na prawie. Woęc to co piszesz niestety ale jest tylko i wyłącznie Twoim zdaniem i Twoim marzeniem gdyż FCI musiałoby wytoczyć sprawę F.C.I. na arenie międzynarodowej i to dopiero byłaby farsa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Ventora a ja pozwolę sobie myśleć inaczej. Sąd w Hiszpanii uznał F.C.I. jako niezależne i nowe stowarzyszenie to ma być ono odpowiednio traktowane. Dla Ciebie to farsa a dla członków F.C.I. jest to normalność i do tego na prawie. Woęc to co piszesz niestety ale jest tylko i wyłącznie Twoim zdaniem i Twoim marzeniem gdyż FCI musiałoby wytoczyć sprawę F.C.I. na arenie międzynarodowej i to dopiero byłaby farsa...[/QUOTE]

Farsą jest to , że ciagle maglujecie ten temat, a czy to FCI czy tamto F>C>I , czy PKPR czy PFK , a moze ZK, , ludzie , po co? przeciez i tak kazdy zrobi co zechce, pojdzie gdzie chce, a jesli ma wybor to tylko lepiej, mysle , że ze po prostu nadszedl czas wolnych wyborów, a naginanie kogos poprzez udowadnianie wyższosci swiat Bożego Narodzenia nad świetami Wielkiej Nocy po prostu nie ma sensu. Cieszmy sie ze powstala nowa organizacja , bo to dowodzi wlaśnie coraz wiekszej świadomosci spolecznej w tak waznym temacie jakim jest kynologia. :lol:

Link to comment
Share on other sites

gero po części masz rację, że polskie społeczeństwo zyskuje powoli świadomość kynologiczna ale niestety świadomosc związkowców nadal jest jaka była jakieś 40 lat temu czyli jedna słuszna organizacja kynologiczna i jeszcze nie do końca w polskiej kynologii jest tak, że każdy pójdzie gdzie zechce bo jak już się raz wlazło w szeregi ZKwp to już tylko tam można być i nigdzie więcej bo jeśli zechce się coś robić jeszcze dla innej krajowej organizacji kynologicznej to można mieć tylko same kłopoty łącznie z automatycznym usunięcem wg statutu ze stowarzyszenia. I tu właśnie nie ma jeszcze odpowiedniej świadomości, ze poza ZKwP i FCI może jeszcze coś innego istnieć i można również i tam działać bez narażania się na jakiekolwiek reperkusje ze strony ZKwP i FCI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Ventora a ja pozwolę sobie myśleć inaczej. [B]Sąd w Hiszpanii uznał F.C.I. jako[/B] [B]niezależne i nowe stowarzyszenie to ma być ono odpowiednio traktowane.[/B] Dla Ciebie to farsa a dla członków F.C.I. jest to normalność i do tego na prawie. Woęc to co piszesz niestety ale jest tylko i wyłącznie Twoim zdaniem i Twoim marzeniem gdyż FCI musiałoby wytoczyć sprawę F.C.I. na arenie międzynarodowej i to dopiero byłaby farsa...[/QUOTE]
A cóż to znaczy odpowiednio? ,,Na prawie"? Czy to nakaz współpracy? Uznawania dokumentacji hodowlanej? Wspólnych imprez kynologicznych? A może nakaz przyjmowania członków PKPRu w szeregi ZK? Czy ta opiewana niezależnośc i nowośc ma polegac na ,,podpięciu" się pod nazwę FCI? Przypadek? Brak pomysłów? Azawakh to jest dopiero prawdziwa farsa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...