Jump to content
Dogomania

"Łateczka zgasła w schronisku,Zuzia już w domku."


Tigraa

Recommended Posts

[quote name='Witokret']Ludzie! nie codzień zdarza się, że pies ma tyle siły wewnętrznej i chęci życia! Czy ktoś to doceni? Hodujemy przerasowione, przewrażliwione psy, a w schroniskach mamy takie ideały! Czy kiedyś ten świat będzie w końcu normalny??????[/quote]
Oj tak!!!!! Święta racja. Nie tylko ideały ale i oryginały, nie do podrobienia przez hodowców:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dorka, trzeba zrobić Łatce nowe zdjęcia, teraz wygląda ślicznie, jest grubiutka, błyszcząca i nikt bo nie powiedział, że miała coś z nóżką. Okaz zdrowia, nowe zdjęcia i allegro. Może Ania tygr. zrobi we wtorek. Ciekawe co czuje wet widząc psa skazanego na uśpienie, jak biega i cieszy się życiem. łatka szukla dimku, raczej z podwórkiem, bo lubi biegać. Prosimy nowe zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[COLOR=Green]A czy moglabym poprosic o jakies obecne zdjecie Latki? I o kilka slow, jak ona sie teraz ma? Ile ma lat w przyblizeniu?
Czy ona teraz kuleje, jak wygladaja teraz te lapki?
Szukam psa / suczki, ktory bedzie wymagal opieki. Moze byc chory, kulejacy itd. Zdecydowanie nie mlody. Chce dac dom zwierzatku, ktore ma male szanse znalezienia go u kogos innego...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Łatka nie kuleje, jest zdrowym psem. Ale bardziej potrzebującym opieki jest Murzyn, czarny pies, średniej wielkości, po operacji przedniej łapy, staramy się go czasem wyprowadzać, bo powinien chodzić, żeby rehabilitować tą łapkę. Operacja była kilka miesięcy temu. Ten pies miał być uśpiony, ale udało nam się go uratować, jednak powinien trafić do domu, wtedy spacery i ruch polepszyły by stan tej łapki. On kulej na tę łapę ale podpiera się nią. Murzyn ma ponad 2 lata, jest bardzo łagodny i straszny przytulak. Łatka i Murzyn są na naszej stronie internetowej [url]www.schronisko.radom.pl[/url]. Łatka ma 7-8 lat. Narobiłaś nam nadziei, że może któryś zapadnie Ci w serce. Trzymam kciuki, ale w głębi serca, myślę, że Murzyn ma małe szanse na dom, chyba że odnajdzie go miłośnik zwierząt, ktoś taki jak Ty.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green]Widzialam strone. Dziekuje za linka.
W sprawie Murzyna. Ile mniej wiecej on ma wzrostu (w klebie, badz do nogi - tak na oko) i jak on jest w relacjach z innymi psami. Mam juz w domu wykastrowanego pieska, ktory choruje na padaczke i chcialabym, zeby relacje miedzy nim a drugim psem byly spokojne. Moj pies jest calkowicie lagodny, wiec z jego strony nie ma 'zagrozenia' ;)
Pozdrowienia!
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Murzyn jest wielkości do kolana, raczej większy piesek, ale nie wielki. Nie wiem jaki jest w kłębie, nie umiem aż tak dokładnie określić. Do schroniska został przywieziony przy mnie i Dorce zimą ub.roku zabrany z ulicy z wypadku potrącił go samochód. Był nawet zadbanym pieskiem, myślałam że ktoś może będzie go szukał. Złamanie było w przedniej łapie w przedramieniu, miał chyba gwożdzia. Murzyn jest łagodny i bardzo grzeczny. Chce żeby go głaskać. Tyle o nim mogę powiedzieć. A... i jest wykastrowany. Polecam Murzynka.

Link to comment
Share on other sites

Murzyn został przywieziony do radomskiego schroniska w grudniu ubiegłego roku po wypadku komunikacyjnym. Doznał skomplikowanego złamania kości łokciowej przedniej łapy. Był operowany ale operacja udała się jedynie częściowo. W stawie łokciowym nastąpił znaczny przyrost tkanki kostnej, która zdeformowała nieodwracalnie staw. Lekarz u którego byłysmy z Murzynkiem na konsultacji mówił, że ma on szansę powrotu do zdrowia, ale wymagał intensywnej rehabilitacji. Niestety panujące wówczas stosunki w radomskim schronisku (konflikt z kierownikiem i lekarzem) uniemożliwiały skuteczną rehabilitację psiaka. Utrudniano nam wstęp do schroniska i wyprowadzanie psiaka na spacer..... a była wtedy szansa na maksymalne usprawnienie ruchomości tej łapy. A chwili obecnej Murzyn biegając nie obciąża tej łapy, a chodząc jedynie się na niej wspiera. Jednakże kalectwo nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Jest psem pogodnym, pełnym radości i ufnosci w stosunku do ludzi. W kontaktach z innymi psiakami nie wykazuje agresji. Przebywa w jednym boksie z dwiema suczkami (min.z Łatką) i psem. Tak jak pisały dziewczyny jest psem sięgającym do kolana, nie najmniejszym ale też nie dużym. Ma góra do 3 lat. Gdyby miał zapewnione codzienne spacery, myslę że pomimo upływu czasu miałby szansę na usprawnienie chorej łapy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green]Tak jak pisalam - jakis piesek znajdzie dom. Tylko mam ograniczone mozliwosci i nie moge wziazc duzego psa - raczej sredniego / malego. Murzynek mi bardzo zapadl, ale jesli jest tak duzy, na jakiego wyglada ze zdjecia, to niestety, ale nie bede mogla go wziac. Dlatego wlasnie wciaz wypytuje o jego dokladniejsza wielkosc...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...