Jump to content
Dogomania

Nierodowodowa suka + champion


basia

Recommended Posts

Co ja jako szary członek ZK mogę zrobić w sytuacji kiedy wiem, że nierodowodowa suka została pokryta championem zarejestrowanym w ZK?
Wiem, że jest to nie zgodne z regulaminem hodowli i teoretycznie zarówno pies jak i jego właściciel powinni wylecieć z ZK, ale jak do tego doprowadzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']Co ja jako szary członek ZK mogę zrobić w sytuacji kiedy wiem, że nierodowodowa suka została pokryta championem zarejestrowanym w ZK?
Wiem, że jest to nie zgodne z regulaminem hodowli i teoretycznie zarówno pies jak i jego właściciel powinni wylecieć z ZK, ale jak do tego doprowadzić?[/quote]


Uprzejmie doniesc.....najlepiej na pismie.

Link to comment
Share on other sites

Napisac do oddzialu w ktorym jest zarejstrowany champion , wyslac listem poleconym lub zaniesc osobiscie . i poprosic o potwierdzenie przyjecia . Musisz tez miec dane co do suki , swiatkow wydarzenia i adres itd . bo prawdopodobnie skonczy sie badaniami genetycznymi .

Link to comment
Share on other sites

Ja się obawiam, że nic nie wskórasz :shake: Właściciel psa zawsze przecież może powiedzieć, że to nie było zamierzone krycie, a po prostu psa nieupilnował...
Ale pisać oczywiście trzeba, chocby po to, żeby człowieka w środowisku oficjalnie napiętnować :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']zawsze możesz dodatkowo puścić tą informację drogą pantoflową, choć przypuszczam, że szczeniaki wtedy się lepiej sprzedadzą :( żeby to suka championka była pokryta drugi raz w roku to można by to roznieść :lol:[/quote]

Zalezy gdzie rozpusci taka informacje... jesli wsrod wystawcow, to chyba nie za bardzo.
Jesli reproduktor kryje suki rasopodobne to swiadczy o tym, ze:
a) nie ma popytu na jego "uslugi" (tu potencjalny klient zacznie sie zastanawiac WHY);
b) moze podlapac rozne ciekawe choroby z takich kryc i przekazac je wartosciowym sukom hodowlanym.

Inaczej z tym procederem walczyc sie nie da :shake: - mowi to osoba, ktora tez chciala cos zrobic w podobnej sytuacji.

Ale - plotka to potega. Mozna nia zniszczyc i wartosciowego hodowce :-( , ale i pograzyc rozmnazaczy :evil_lol:

Jest tez drugie przyslowie - kto mieczem wojuje...
Basiu, uwazaj, by Ci wlasciciel reproduktora nie odplacil pieknym za nadobne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonquil']Jestem przeciwna rozmnażaniu bezsensownemu psów, niezależnie czy są to rasowe psy czy kundle. Ale jakiś chory snobizm wyczuwam w waszych wypowiedziach.[/quote]to nie snobizm tylko oburzenie.i jest na co.jak mozna kryc reproduktorem suke rozmnazaczowi?:angryy: .i nie chodzi o to ze sunia jest be.chodzi o produkcje szczeniat .nie hodowle bo hodowla to praca tworcza .a tu chodzi tylko o to zeby produkowac szczenieta.:mad: .mam 3 reproduktory i nie raz bylam pytana czy ktorys z nich pokryje suke.w zyciu:eviltong: .reproduktor nie jest maszynka do krycia suk i zarabiania kasy za krycie no sorry .nie kazda suke hodowlana zgodze nie pokryc swoim psem.bo ja nie musze zgodzic sie z faktem ze np.powinna byc hodowlana[np.widze ze suka jest lekliwa albo troszke wlasciciel przesadzil z czestotliwoscia posiadania przez nia szczeniat albo zwyczajnie nie pasuje wogole do psa],przewaznie wiem juz przez telefon ze nic z tego nie bedzie,czasem duzo mowi aktualne zdjecie,czasem odmawiam jak sucz wyjdzie z samochodu i widze ze jest ....no niezbyt zrownowazona.chodzi mi o to zereproduktor powinien spelniac swoja role hodowlana a nie byc tylko do krycia jak leci.

Link to comment
Share on other sites

Ayshe - hodujesz owczarki? Czyli rozumiem, że nigdy nie łamiesz regulaminu związku ani regulaminu wystaw zakazującego podwójnego wystawiania. Na wystawach nikt z rodziny nie biega na około ringu i nie nawołuje twoich psów?
Przepis jak każdy inny, może każdego owczarkarza należałoby wtedy wyrzucić z ringu?

To jest właśnie chory snobizm. Zauważamy łamanie prawa u innych, ale nie u siebie.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma to jak dobre wytłumaczenie :evil_lol:

Dla mnie nic nie tłumaczy ubeckich sposobów na załatwienie sprawy. A "anonimowe donosy" właśnie z czymś takim mi się kojarzą. Bo może się mylę, ale [B]basia[/B] nic nie wspomniała o tym, że rozmawiała z właścicielem psa lub tej suki. Nie dochodziła, dlaczego tak się stało. Po prostu chce kogoś podkablować. A to rozwiązanie najgorsze z możliwych.

Link to comment
Share on other sites

Wspominalam, ze mialam podobna sytuacje. I rozmawialam i z wlascicielka suki niehodowlanej (ale pani x tak ja urobila, ze nic nie docieralo do tej osoby), i z wlascicielka reproduktora, ktora mi powiedziala, ze to nieprawda - ktos mi glupot nagadal. Od tamtej pory pani x mnie skutecznie unika.
Nadmienie-aby nie bylo nieporozumien, ze posiadam psy (w dodatku samce) innych ras niz te panie (wiec nie sa dla mnie zadna konkurencja), a moja interwencja w tej sprawie byla spowodowana "nieotrzaskaniem" i "nadmiernym idealizmem" w sprawach (dla mnie to sa kanty) hodowlanych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonquil'][B]basia[/B] nic nie wspomniała o tym, że rozmawiała z właścicielem psa lub tej suki. Nie dochodziła, dlaczego tak się stało. Po prostu chce kogoś podkablować. A to rozwiązanie najgorsze z możliwych.[/quote]

A o czym mialaby rozmawiac? Z kim? Z wlascicielem pseudorasowej suki ktory nie ma pojecia za co sie zabiera i normalne argumenty prawdopodobnie nie dotra do niego, zreszta i tak juz szczenieta w drodze... czy z wlascicielem psa ktory ma zarejestrowanego reproduktora, a wiec powinien znac zasady funkcjonowania w ZK, a suke pokryl myslisz z sympatii? albo chcial zrobic frajde swojemu psu?
Co mozna powiedziec osobie ktora w swoim psie widzi glownie jajka za pomoca ktorych mozna dorobic do wyplaty?
Na kogos takiego mozna wylacznie podkablowac, ale moze to niewlasciwe slowo, bo nie ma powodu zeby robic to cichaczem.
Chociaz pewnie i tak on wyjdzie na swoje, bo czy wyleci z ZK czy nie, chetnych takich jak ci rozmnazacze jest pelno, a on ma przeciez CHAMPIONA :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pisać o takich rzeczach i jeszcze raz pisać!!!!!!!!!!
Basiu, pismo powinno być skierowane do Zarządu Oddziału, może być też w tytule, że do Oddziałowej Komisji Hodowlanej, do Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego. Jak nie wiesz do jakiego oddziału należy delikwent, to do jakiego kolwiek (ale najlepiej do takiego pręznie działającego). Oddział przekieruje sprawę do właściwego. Opis wszystkiego co wiesz na ten temat i oczywiście podpisane. Pod pismem może być też "do wiadomości ZG, Głowna Komisja Hodowlana". Niestety nikt nie zagwarantuje, że te osoby się nie dowiedzą - bo sprawy przed Sądami Koleżeńskimi są jawne. Odpowiedź o toku sprawy powinnaś dostać na piśmie. Oddział ma 2 miesiące na rozpatrzenie i odpowiedź - dalej można pisać o niezalatwienu lub braku odpowiedzi dalej do ZG lub Głównego Sądu.
I zapewniam Cię, że takie pisma u nas w oddziale nie pozostają bez echa lub wyrzucone do kosza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...