Jump to content
Dogomania

kapiel czy czesanie????


lon_cia

Recommended Posts

[quote name='lon_cia']witam! mam dlugowlosego kundelka, porobilo mu sie pare kołtunów, wlasnie mam zamiar sie z nimi uporac ale nie wiem czy psiaka wczesniej wykapac(specjalnym szmponem rozplatujacym)czy lepiej wyczesac???????[/quote]

kapiel w szamponie ulatwiajacym rozczesywanie napewno mu nie zaszkodzi
tylko go wysusz porzadnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z tego co ja wiem nie powinno sie kąpać zakołtunionego psa, żadne szampony "rozplątywujace " nie pomogą , najpierw sie psa czasze a potem kąpie, potem jeszcze raz czesze i suszy.
A wiadomosci takie mam od profesjonalnego psiego fryzjera, wieloletniego hodowcy pudli:hand: .
Polecam po kąpieli użyć ,odżywki to daje poślizg.
Do czesania przed kapielą polecam odżywkę nawet ta ludzka rozmieszać w spryskiwaczy z woda .Zwilzony włos lepiej sie rozczesuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caterina1']Z tego co ja wiem nie powinno sie kąpać zakołtunionego psa, żadne szampony "rozplątywujace " nie pomogą , najpierw sie psa czasze a potem kąpie, potem jeszcze raz czesze i suszy.
A wiadomosci takie mam od profesjonalnego psiego fryzjera, wieloletniego hodowcy pudli:hand: .
Polecam po kąpieli użyć ,odżywki to daje poślizg.
Do czesania przed kapielą polecam odżywkę nawet ta ludzka rozmieszać w spryskiwaczy z woda .Zwilzony włos lepiej sie rozczesuje.[/quote]Zgodze sie z tym.Mam pieski dlugowlosy.Przed kapiela powinno sie rozszczesac a wczesniej spryskac specjalnym preparatem ktory ulatwia rozszczesywanie.Pozniej kapiel i dodanie odzywki.Nu i pozniej czesanie i suczenie;) Jak masz jakies jeszcze pytanie to pytaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Zgodze sie z tym.Mam pieski dlugowlosy.Przed kapiela powinno sie rozszczesac a wczesniej spryskac specjalnym preparatem ktory ulatwia rozszczesywanie.czesanie i suczenie....[/quote]
Jasne, że tak,ale czasem niestety są takie kołtuny, że trzeba psa ostrzyc na "łyso" do gołej skóry i czekać aż zrośnie.
[URL="http://www.pudle-nn.webpark.pl/C5.gif"]http://www.pudle-nn.webpark.pl/C5.gif[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lon_cia']np. latem nie jest psa lepiej ostrzyc zeby nie bylo mu za gorąco??????[/quote]

Jesli juz, to skrocenie siersci byloby bardziej wskazane, bo strzygac psa latem na lyso mozesz mu zafundowac oparzenia skory i zamiast pomoc, zaszkodzisz:cool1:

Link to comment
Share on other sites

jak kołtuny są duże i typu dredy to żadne kosmetyczne zabiegi nie pomogą niestety, trzeba ostrzyc i zaczynać od nowa

kundelki mają prawie zawsze dużo podszerstka i włos okrywowy który się dredzi
ja bym zrobiła tak
to co się da to rozczesać, wykąpać i wysuszyć oczywiście z dodatkiem wygładzaczy i spróbować zrobić fajną fryzurkę

jeśli możesz to pokaż zdjęcie pieska może coś wspólnie wymyślimy

ale piszesz, że tych kołtunków jest kilka, to może delikatnie je wytnij tak, żeby nie było widać ubytków sierści i wykąp i wysusz psiaka

jak wolisz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Ja najpierw wyczesuje.
Mysle, ze tempo wzrostu siersci to indywidualna sprawa u kazdego psa (np. mojemu bardzo szybko rosnie) (...)[/quote]Gosia - fajnie to wyszło - opisujesz sierść swojego shih-tzaka, a w avatarku twój jamnior którtkowłosy :grin: ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']czasem niestety są takie kołtuny, że trzeba psa ostrzyc na "łyso" do gołej skóry i czekać aż zrośnie Niestety zgodze sie z toba.[/quote]zdadzam się -nie raz nie ma innego wyjścia,3mc temu odwiedziłam znajomą która kupila rok temu ode mnie sunię,zapytałam dlaczego nie wystawia,odpowiedziała ze sunia lekko się skołtuniła.To lekkie skołunienie kosztowało mnie 9 godzin czesania ,bo kobieta zamiast czesać sunię głaskała grzebieniem.a dodam ze to shih-tzu.Teraz już jest dobrze bo nauczyłam jak się czesze....i jest teraz sunia wystawiana! pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ELSING']zdadzam się -nie raz nie ma innego wyjścia,3mc temu odwiedziłam znajomą która kupila rok temu ode mnie sunię,zapytałam dlaczego nie wystawia,odpowiedziała ze sunia lekko się skołtuniła.To lekkie skołunienie kosztowało mnie 9 godzin czesania ,bo kobieta zamiast czesać sunię głaskała grzebieniem.a dodam ze to shih-tzu.Teraz już jest dobrze bo nauczyłam jak się czesze....i jest teraz sunia wystawiana! pozdrawiamTylko wiesz zeby takie koltuny wyczesac to trzeba wiedziec jak i miec doswiadczenie plus jeszcze dobry preparat.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewaa']A doprowadzenie psa do takiej stuacji, że nie mzna go już rozczesać , bo cala sierść jest właściwie jednym kołtunem jest właściwe. Czasem to konieczność.[/quote] Miałam kiedyś podobny przypadek w rękach, nie było praktycznie czuc skóry u psa, same kołtuny, duża ilośc podszerstka. Ok. 5 h zajęło mi doprowadzenie go do dobrego stanu, jednakże - na szczęscie - obyło sie bez ciecia. Do podobnych problemów moge polecić rozcieńczenie w atomizerze wody i odżywki nadającej śliskość (nawet jedwabiu). I w żadnym wypadku nie kąpać przed rozczesaniem.

Link to comment
Share on other sites

No to nareszcie wszskie doszłyśmy do tego samego wniosku :eviltong: .
Trzeba kąpac i czesać regulernie, a nie będziemy miały skołtunionych psów tylko takie ślicznotki :eviltong: :eviltong: :eviltong:
[IMG]http://www.galeriapudle.webpark.pl/D12.1.jpg[/IMG]

albo takie
[IMG]http://www.pudle-nikity.webpark.pl/CH-galeria/CHERI-9.1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...