Jump to content
Dogomania

Sunia Chińskiego Grzywacza. Dejzi-nasze słoneczko już za TM


Kana

Recommended Posts

Magdola my też mieliśmy suczkę Pepsi na tymczasie , która znalazła cudowny domek w Białogardzie. Co do serduszka Dejzi to nasz Kenzuś też choruje na niedomykalność zastawki dwudzielnej i pewnie dostają te same leki- vetmedin. I niestety też ma jakiegoś guza ale czekamy z tym do wiosny. Trzymajcie się cieplutko.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2][B]Przedstawiam wam Elizabeth Taylor, w skrócie Lizi lalbo Dejzi. [/B]
[B]Dejzi to prawie 9 letnia rasowa sunia, nagiego chińskiego grzywacza. [/B]

[B]Niestety jej życie niczym nie przypominało życia królewny z bajki
czy chociażby filmu... no chyba, że dramatu. [/B]
[B]Przekazywana z rąk do rąk, nie zawsze zaznając potrzebnej miłości,
choć zawsze nagradzała [/B][B]to pięknymi szczeniaczkami. [/B]
[B]Z upływem lat ciężko już było z domaganiem się pieszczot, głaskania czy odrobiny uwagi. [/B]
[B]Na wystawach zawsze jedna z najlepszych, ale to za mało... [/B]

[B]Dejzi w końcu trafiła do swojej przystani.[/B]
[B] Odratowana od osoby której nie zależało już na psie...[/B]
[B]Za stara? Nie wygrywała wystaw? [/B]
[B]Najlepiej pozbyć się psa który nie będzie przynosił dochodów. [/B]
[B]Dejzi do swojej przystani trafiła bardzo zabiedzona, żeby nie pisać
skrajnie wyczerpana brakiem szczególnej pielęgnacji dla tej rasy psów. [/B]
[B]Co bardzo szybko odbiło się na zdrowiu. [/B]
[B]Cale ciało pokryte wągrami. Skóra w bardzo złym stanie.
Zębów praktycznie kilka do tego kamień 2 razy większej wielkości.[/B]
[B]Zapalenie uszy, nie wspominając o syfie. Wada zgryzu. [/B]
[B]Guzy na sutkach. [/B]
[B]Sunia ma także wadę serca - niedomykalność zastawki dwudzielnej. [/B]
[B]Co powoduje przyjmowanie dożywotnio tabletek, które na szczęście
nie są drogie a znacznie ułatwiają i przedłużają życie naszej kruszynki. [/B]


[B]Dejzi to bardzo kontaktowa i kochana sunia. [/B]
[B]Jej mikroskopijne rozmiary sprawiają, że ma się wrażenie obcowania z zabaweczką. [/B]
[B]Dejzi nadrabia swoją wielkość energią, którą posiada. [/B]
[B][COLOR=#000000]Jest bardzo żywa i wiecznie uśmiechnięta. Przy tym psie nie można się smucić. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Sunia jest mila i odważna. Uwielbia spać pod kołdrą. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Nie załatwia się w domu i jest typowo kanapowym psem. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Ma tyle energii że nie jeden szczeniak jej nie straszny!
Uwielbia być pieszczona, noszona na rękach i przytulana.
W końcu sunia zasłużyła na to co ją spotkało przez te okrutne życie. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Dogaduje się bez problemów z innymi psami. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=#000000]Sunia przebywa w DT w Szczecinie. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]W chwili obecnej skóra jest prawie wyleczona choć zostaną jej wągry,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]zaszczepiona i odrobaczona w najbliższym czasie wysterylizowana
szuka kochającego domku na dobre i złe. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=#000000]Szukamy domu dla suni takiego w którym nigdy już nie zazna krzywdy ze strony człowieka. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Szukamy osoby odpowiedzialnej i potrafiącej pielęgnować tą rasę psów. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Szukamy osoby z doświadczeniem i kogoś kto potrafi docenić urok Dejzi. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000000]Szukamy domu bez malutkich dzieci. [/COLOR][/B]

[I][B][COLOR=#000000]Przed adopcją wymagana jest wizyta przed i po adopcyjna
a także podpisanie umowy adopcyjnej. [/COLOR][/B][/I]

[B][COLOR=#000000]Może to właśnie Ty sprawisz że te ostatnie lata Dejzi będą jak w bajce? [/COLOR][/B]


[U][B][COLOR=#000000]Kontakt w sprawie adopcji :
Karolina - 505 917 953
meil : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[/COLOR][/B][/U][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ja do zupełnie małych dzieci bym też nei wydała ale do starszych już tak. Nie zgadzam się z tym fragmentem tekstu:
[FONT=Arial][SIZE=2][B]"Cale ciało pokryte zaskórniakami i wągrami.
Włosów... no tyle co nic... Skóra w tragicznym stanie.[/B][/SIZE][/FONT]"
zaskórniaki i wągry to samo(zastap jedno na kaszaki) i to jest cecha typowa dla rasy tak samo jak uboga ilośc włosów wiec tu jakby ktos nie staral się i dbał to neistety wągry, kaszaki i mało włosów(zależna od poziomu zarastania) będzie tym bardziej u suki w takim wieku. A z małej ilości włosów zrobiłabym zalete a nie wadę.

Link to comment
Share on other sites

no TZta to wiem ale coś mi się dziecko ubzdurało a już wiem skąd
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/S2iqcaOV3oI/AAAAAAAAAWk/h5IcPgQV480/baka099.jpg[/IMG]
więc albo magdoli albo "wypożyczone" ;) ale jak widac sunia nie ma nic przeciwko i spokojnie do rodziny z dziecmi można wyadoptowac i nie przesadzac ze ona mała i krucha(choć myślę że tak się wydaje osobom, które mają doczynienia przeważnie z dużymi psami) ale dziecko nie powinno być młodsze jak 5 lat bo nie wszystkie dzieci mają tłumaczone że piesek to nie zabawka.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie gdybajmy z tymi dziećmi.
Napisałam wyraźnie bez malutkich dzieci.
Jeżeli zgłosi się domek z dziećmi wart uwagi wtedy będę się zastanawiać.
Na razie nie ma co dyskutować.

A co do wlosów.. No Ilka dziękuje toć nie wiem o czym myślałam pisząc że ma mało włosów :D
Tak to jest jak się ma doczynienia z włochatymi psami ;)
Tekst wrzucony w pierwszą stronę razem z kilkoma lepszymi zdjęciami do ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Nie, Magdola ma TZ-ta. W sumie niewielka różnica, w niektórych przypadkach ;)[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Powiedziałabym raczej, że żadnej różnicy nie ma, a jeśli jest, to na plus dla dziecka, bo dzieciakowi i klapsa można dać ;) i do kąta odesłać :diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Powiedziałabym raczej, że żadnej różnicy nie ma, a jeśli jest, to na plus dla dziecka, bo dzieciakowi i klapsa można dać ;) i do kąta odesłać :diabloti::evil_lol:[/QUOTE]
Niektórzy TZ-ci lubią być odsyłani do kąta... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Powiedziałabym raczej, że żadnej różnicy nie ma, a jeśli jest, to na plus dla dziecka, bo dzieciakowi i klapsa można dać ;) i do kąta odesłać :diabloti::evil_lol:[/QUOTE]

jako pedagog powiem no, no, no bo z dziećmi się rozmawia a z facetem nie zawsze można więc klapa i do kąta to jemu hahahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Tak zadzwoniła do mnie Pani.
Mam mieszane odczucia szczególnie po pierwszym pytaniu czy sunie dowieziemy.
Pani zapytała o choroby suni i ma się zastanowić czy z mężem pofatygują się.[/QUOTE]

aaa.... nooo ... łaske robia..... ale wazne ze cos sie ruszylo, a Dejzi coraz fajniejsza... dziiaj mnie "oszczekala" bo jej frytki nie chcialam dac.....:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...