Jump to content
Dogomania

Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR


MARCHEWA

Recommended Posts

[quote name='megii1']Mój Darek, podsunął mi jeszcze jeden pomysł - naprzeciwko mnie ma działkę przemiły człowiek, który będzie się budował na wiosnę, a na razie na działce ma zgromadzone materiały do budowy i zbudowany podobny kojec do moich (budował je ten sam sąsiad:)). Kojec jest od naszego domu w prostej linii jakieś 30 metrów także blisko, a Sunia miałaby spokój i cisze. Nic, kompletnie nic nie obiecuję, bo nic nie zależy tu ode mnie ale mój Darek pogada jutro rano z sąsiadem, zaproponuje jakąś część kwoty za hotel i zobaczymy co powie - chociaż na czas kiedy Sunia ma szczeniaki. To by było lepsze rozwiązanie ale chyba najlepsze i tak byłoby objęcie opieką Emira. A nikt nic nie pisze.[/QUOTE]

Emir pomaga ile może - w tej chwili nie mamy miejsca, suka potrzebuje osobnego kojca, to duże wyzwanie, przepraszam, ale jak juz pisałam - pomoge prywatnie, ile mogę, natomiast z miejscem tragedia - po prostu nie możemy jej zabrać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='kahoona']w Ciechanowie było tylko jednoosobowe koło, nigdy nie było tam oddziału, nie wyślemy nikogo, bo nie mamy miejsca nawet na jedną psią łapę, jestem tu i staram sie pomóc inaczej[/QUOTE]
NIe wiedziałam. To jedyna nadzieja w Megii i jej Mężu.:-(

Link to comment
Share on other sites

hej !!!
mialam straszne problemy zeby buszowac wczoraj po dogo.... po zmianie nie podoba mi sie, duzo rzeczy mi nie dziala.... pw Marchewy odczytalam dopiero dzisiaj....
od weta pojechalam odebrac moje dzieci z ferii swiatecznych u dziadkowi i do domu wrocilam po 22....

MOge suke ze szczeniakami przewiesc dopiero w czwartek (chcialam sie umowic na dzisiaj, ale juz jest pozno...)
Jutro mam wizyte u lekarza, ktory moze uchroni mnie przed operacja kregoslupa, wiec to dla mnie wazne...

Megi, w jakich godzinach moge do Ciebie przywiesc suke ? Czy moze to byc ok 12-14 ?
Jakby co pisz na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub tel 609 55 99 12, bo dogo nie ufam. Jak sie umowimy, to bede sie umawiac z panem, ktorego suka zna.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Jestem nowy na dogomanii ale chcę pomagać psiakom. Prosze o napisanie na PW albo w wątku na jakie konto mogę wpłacić pieniądze na pomoc kaukazce. Jestem z Poznania ale w razie potrzeby pomocy przy odbieraniu suni mogę przyjechać pociągiem ( trenuje pare latek boks, a na takie bydło jak ci "ludzie" to nóż się w kieszeni otwiera;). Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

umowilam sie z Panem Romanem na jutro ok 11.30.
Przyjedziemy do sasiada, zabierzemy sunie i dzieci i zawieziemy do megi.
Nie mam sedaliny, moze uda sie po dobroci... Prochy bede miec dopiero jutro po poludniu, na zapas...
Badzmy dobrej mysli :-)

W zeszlym roku azjatke zlapalam na drodze i wsadzilam do bagaznika... ona byla w szoku a ja jeszcze w wiekszym, ze z chorym kregoislupem zrobilam cos takiego... ale w pewnych sytuacjach mysli sie po fakcie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewusek']umowilam sie z panem romanem na jutro ok 11.30.
Przyjedziemy do sasiada, zabierzemy sunie i dzieci i zawieziemy do megi.
Nie mam sedaliny, moze uda sie po dobroci... Prochy bede miec dopiero jutro po poludniu, na zapas...
Badzmy dobrej mysli :-)

w zeszlym roku azjatke zlapalam na drodze i wsadzilam do bagaznika... Ona byla w szoku a ja jeszcze w wiekszym, ze z chorym kregoislupem zrobilam cos takiego... Ale w pewnych sytuacjach mysli sie po fakcie ...[/quote]

[B][COLOR=black][SIZE=4]nie wolno podawać sedalinu karmiącej suce!!![/SIZE]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję,że dzisiaj wszystko potoczy się dobrze,że Ewusek bezpiecznie dojedzie do Megii1.
Wolny Pies dzwonił do mnie wczoraj,że Emir przejmie pod swoją opiekę szczeniaki,kiedy będzie można je już oddzielić od matki,a suni pomogą szukać domu.
Co do pieniążków to jakie konto podać do wpłat?Bo kilka osób chce wpłacić pieniądze i nie wiem czy podawać swoje konto,czy może od razu konto Megii1 na hotelik?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARCHEWA']Mam nadzieję,że dzisiaj wszystko potoczy się dobrze,że Ewusek bezpiecznie dojedzie do Megii1.
Wolny Pies dzwonił do mnie wczoraj,że Emir przejmie pod swoją opiekę szczeniaki,kiedy będzie można je już oddzielić od matki,a suni pomogą szukać domu.
Co do pieniążków to jakie konto podać do wpłat?Bo kilka osób chce wpłacić pieniądze i nie wiem czy podawać swoje konto,czy może od razu konto Megii1 na hotelik?[/QUOTE]

Tak to prawda. Może od początku. Sytuacja jest bardzo zmienna, od jednej suni do jej trojga dzieciaków. Na wątek zaprosiła mnie Olga7, ja zaprosiłem Kahoonę z Emira. Zadeklarowaliśmy jak najdalej idącą pomoc. Opcja oficjalnej interwencji nie wchodzi w rachubę - nie będzie zeznań świadków. Więc została opcja ewakuacji suńki z przychówkiem, co to znaczy w przypadku kaukazki - okaże się, mam nadzieje , że będzie dobrze. Rozmowy z Marchewą prowadziłem telefonicznie. Ostatnie ustalenia były takie : Kahoona uzgodniła z Emir, że wezmą od Jamora jednego psa z boksu po to aby przygotować miejsce u Niego dla suńki i małych. Jamora wszyscy znają. Potem szczeniole , jak da się je od piersi odstawić przejmie Emir do dalszej adopcji , a suńkę będziemy adoptować od Jamora. Koszty - pokryje zbiórka - jak zwykle, sądzę , że damy radę. Powstały by jednak dodatkowe koszty transportu i profesjonalnego odłowienia Kaukazki z dziećmi - koszt niemały.
Marchewa wybrała opcję z transportu Ewusek i DT Megii z Jej garażem - też dobrze. Propozycja Emira co do szczenioli stoi nadal. Oby Ewusek dała radę - będzie git.
Jeśli nie, to trzeba myśleć o profesjonalnym podejściu ze strzelbą Palmera lub dmuchawką.
[B]Podanie Sedalinu WYKLUCZONE - przejdzie do mleka matki i może zabić, i tak słabe pewnie, szczeniaki !!!![/B]

Piszę to tylko dla informacji, nie dla różnicowania ocen, albo innych sugestii - decyzja należy do Marchewy. Ewusek powodzenia.

PS. Nie znam Kajetana, ale chcę go powitać, a ryja chwastowi mogę obtłuc razem z Kajetanem.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

tak, wiem, ze nie powinno sie podawac, ale jezeli nie bedziemy mieli innej mozliwosci, to bedziemu musieli rozwazyc sedalin.
Przez kilka godzin trzeba bedzie rtrzymac szczeniaki zdala od matki - mam mleko dla szczeniat, wiec jak uzyjemy sedalinu, to zostawie megi, zeby podala maluchom.

Akcja przesunieta na jutro...
U nas na trasie jest lodowisko, nie dojechalabym... wczoraj bylam u magika i nastawial mi kregoslup, wracalam do domu prawie 4 godziny a zwykle zajmuje mi to 1-1,15 ...

Rozmawialam dzisiaj rano z Panem Romanem, zadzwoni do wlascicieli i powiadomi ich o zmianie...
powoli lod bedzie schodzil, ale na 13 pan Roman umowiony jest na rehabilitacje i dlatego moze to byc tylko rano...

Musimy byc dobrze przygotowani... nie dosc, ze to kaukazka - to male piwo w porownaniu, ze to matka z 2-3 tygodniowymi szczeniakami... tego sie najbardziej obawiam...
Samam mam szczeniaki 11 tygodniowe, wiec wiem, jak zachowuje sie normalna suka przy malych szczeniakach, a co dopiero suka, ktora jest totalnie zwichrowana przez swojego obecnego wlasciciela...

Nie zakladam, ze nam sie nie uda... zakladam, ze moga byc klopoty...

Link to comment
Share on other sites

dzialanie sedalinu jest tak samo szkodliwe dla szczeniat jak strzalka z palmera, czy narkoza do cesarki...

Dr Szymczycha z Plonska ma palmera, jezeli nam sie nie uda, bedzie mozna sie do niego zglosic... nie wiem jaka teraz ma cene, ale 1,5 roku temu bral od nas po 250 zl za akcje lapania psow na Podskarbinskiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...