Jump to content
Dogomania

Ktoś miniaturowy, czarny, mlodziutki, czyli...Czarusia z Nowodworu:)W DOMKU!


malagos

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

A dobrze Gosiu :) tylko cierpię na chroniczny niedoczas ;) Niuśka ma się dobrze, w poniedziałek będziemy szczepić wirusówki, już nie saneczkuje, więc sądzę, że robale doopsko opuściły :)
mam z nią tylko jeden problemik, łobuzica zjada kocie kupy :( zauważyłam to jak byłyśmy na feriach - kociczka ze względu na jej bezpieczeństwo nie wychodziła tylko załatwiała się do kuwety no i Nutka kilka razy uprzedziła mnie przy sprzątaniu :( a po powrocie kilka razy przyłapałam ją na wygrzebywaniu mrożonek ze śniegu...
zastanawiam się czy jest szansa, że jej to przejdzie, zastanawiałam się dlaczego tak robi, jedzenia jej nie brakuje, wiem, że to może być schroniskowy nawyk... trochę mnie to martwi, co prawda nie widzę żeby jej to szkodziło, ale kot przecież (chociaż odrobaczony) może mieć lokatorów, którzy jemu nie szkodzą, ale mogli by zaszkodzić psicy.... co myślisz?

Link to comment
Share on other sites

A dobrze Gosiu :) tylko cierpię na chroniczny niedoczas ;) Niuśka ma się dobrze, w poniedziałek będziemy szczepić wirusówki, już nie saneczkuje, więc sądzę, że robale doopsko opuściły :)
mam z nią tylko jeden problemik, łobuzica zjada kocie kupy :( zauważyłam to jak byłyśmy na feriach - kociczka ze względu na jej bezpieczeństwo nie wychodziła tylko załatwiała się do kuwety no i Nutka kilka razy uprzedziła mnie przy sprzątaniu :( a po powrocie kilka razy przyłapałam ją na wygrzebywaniu mrożonek ze śniegu...
zastanawiam się czy jest szansa, że jej to przejdzie, zastanawiałam się dlaczego tak robi, jedzenia jej nie brakuje, wiem, że to może być schroniskowy nawyk... trochę mnie to martwi, co prawda nie widzę żeby jej to szkodziło, ale kot przecież (chociaż odrobaczony) może mieć lokatorów, którzy jemu nie szkodzą, ale mogli by zaszkodzić psicy.... co myślisz?

Link to comment
Share on other sites

He, he, prawie wszystkie psy to robią :) I jak ładnie otrzepują ze żwirku... Najgorsza jest moja Dalia, bo sobie te frykasy zanosi na moje łóżko, i po kolorze pościeli i resztkach żwirku wiem, kto i kiedy miała deser. Nie wiem, co zrobić, by pies tego nie robił. Ale to chyba normalne, skoro 50 % psów lubi te rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

aha :) no to już się nie martwię :)
a poza tym to Nutka jest pogodna, kochana i bardzo żywiołowa :) całą sobą okazuje radość z tego, że widzi człowieka, skacze, popiskuje, nadal bardzo przyjazna do innych zwierząt, w stosunku do obcych potrafi zaznaczyć swoją obecność - kiedy ktoś nieznajomy wchodzi do domu, czasem na ulicy, ale tylko wtedy kiedy nie jest na smyczy potrafi zaszczekać, kąpiemy się w super szamponie więc sierść i skóra są bez zarzutu, delikatne i miękkie, waga na poziomie 6,5kg i pewnie będziemy jej pilnować bo jest akurat na moje oko, jedzonko dostaje 3x dzienie, głównie gotowane, no i te kocie goowienka... ;)
ponieważ ostatnio często się przemieszczałam na krótkich odcinkach Nutka miała szkołę jazdy, już przyzwyczaiła się i jest szansa, że polubi samochód :) ładnie zostaje na komendę w aucie i nie histeryzuje podczas jazdy :) w ogóle jest zdecydowanie bardziej pewna siebie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
  • 8 years later...

Taki e-mail przyszedł do mnie....

dziś po ponad 11 latach w naszej rodzinie, za Tęczowy Most odeszła Nutka, uratowana przez Ciebie z Nowodworu.

Była u nas od 17.01.2010.
Nasza Pani Weterynarz stwierdziła starcze zapalenie mózgu. 
Do tej pory była w dobrej formie, pomimo problemów ze słuchem i wzrokiem.
Jej stan pogorszył się w ciągu ostatnich dwóch dni, nie była w stanie samodzielnie jeść, miała problemy z utrzymaniem równowagi, doszedł do tego oczopląs. 
Dziękujemy Ci bardzo, pozdrawiamy ciepło.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...